Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το flower στο PS3 με όλα τα τρόπαια εκτός από ένα που θα πάρω την ερχόμενη Δευτέρα. Πανέμορφο πραγματικά και παίρνει και τροπή που δεν την περιμένεις από τα αρχικά επίπεδα. Μόνη απογοήτευση το ότι πίστευα πως θα ξεκλείδωνε μυστική πίστα, η οποία δεν υπάρχει...
    Επίσης τελείωσα ξανά και το flow στο PS3 για να ξεκλειδώσω όλα τα πλάσματα (έχει ένα επιπλέον από την έκδοση για PSP.
    Κατά τα άλλα παίζω στο χαλαρό και LittleBigPlanet. Έπαιξα και ένα διπλό με τον Evans ο οποίος μου έδειξε μερικές πολύ όμορφες πίστες και εγώ για αντάλλαγμα τον στόλισα όπως και το σπίτι του...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Kι εγώ μία χαρά σε στόλισα, τόσο με κλαδιά, όσο και με χαστούκια . Οι περισσότερες πίστες που έβαλα μου ήταν άγνωστες, μόνο το Unfair Platformer ήξερα και το Silent Hill. Ελπίζω να πήρες μία γεύση, αν και η πραγματική απόλαυση είναι στο 4P. Δυστυχώς δύσκολα κανονίζεται κάτι από εδώ μέσα, μια που ο Hideo λείπει στο στρατό και ο Burai σε διακοπές. Όταν με το καλό επιστρέψει ένας εκ των δύο θα κανονίσουμε κάτι .

      ΥΓ: Το Flower θα το πάρω κι εγώ, μια που λες τόσο καλά λόγια. Ήθελα πολύ να το πάρω από τις πρώτες μέρες που βγήκε, είχα ακούσει καλά λόγια και από τον Hideo, οπότε μάλλον θα το χαρώ.

      Comment


      • Originally posted by Evans View Post
        Οι περισσότερες πίστες που έβαλα μου ήταν άγνωστες, μόνο το Unfair Platformer ήξερα και το Silent Hill. Ελπίζω να πήρες μία γεύση, αν και η πραγματική απόλαυση είναι στο 4P. Δυστυχώς δύσκολα κανονίζεται κάτι από εδώ μέσα, μια που ο Hideo λείπει στο στρατό και ο Burai σε διακοπές. Όταν με το καλό επιστρέψει ένας εκ των δύο θα κανονίσουμε κάτι .
        Όντως φοβερό το LBP και μια φορά που έπαιξα με evans ήταν απίστευτο , δεν μπορώ καν να το φανταστω για 4 . Evans , straire count me in έστω και για κάνα 3πλο.

        Comment


        • Όντως, εσένα σε ξέχασα. Έχεις παίξει τόσο λίγο PS3 που δεν πέρασες καν από το μυαλό μου . 3Ρ>>> 2Ρ σίγουρα, οπότε όταν υπάρξει θέληση κανονίζουμε να παίξουμε . Αν θέλετε να παίξουμε και καμία από τις βασικές πίστες για τα prize bubbles.

          Comment


          • Originally posted by Evans View Post
            Όντως, εσένα σε ξέχασα. Έχεις παίξει τόσο λίγο PS3 που δεν πέρασες καν από το μυαλό μου . 3Ρ>>> 2Ρ σίγουρα, οπότε όταν υπάρξει θέληση κανονίζουμε να παίξουμε . Αν θέλετε να παίξουμε και καμία από τις βασικές πίστες για τα prize bubbles.
            Ε, μόνο για LBP το ανοίγω . Από 20 του μήνα που θα είμαι πίσω (Χανιά) κανονίζουμε...

            Comment


            • To πρωί τερμάτισα το Valkyria Chronicles. Πρόκειται για έναν πραγματικά φοβερό τίτλο και αξίζει (πρέπει) να τον παίξει όποιος έχει PS3 και αγαπάει το είδος. Υπερβολικά φρέσκος και γεμάτος, με ένα πολύ δυνατό battle system και ένα setting που προσωπικά λάτρεψα. Δίνει πολύ μεγάλη βαρύτητα στους χαρακτήρες, προσφέροντας ένα ικανοποιητικό background για όλες τις μονάδες σου και ένα βαθύτερο για τους πρωταγωνιστές. Η μεγάλη ποικιλία στις αποστολές δημιουργούν την αίσθηση ότι ποτέ δεν επαναλαμβάνεις τα ίδια πράγματα, αντιθέτως μάλιστα, βρίσκεις τον εαυτό σου να αντιμετωπίζει συνέχεια διαφορετικές καταστάσεις. Αρκετά εναλλακτικά πράγματα να κάνεις, πολλά πράγματα να δεις, ένα ευχάριστο αν και αρκετά κλισέ σενάριο, το οποίος όμως εμπλουτίζεται με μία άψογη ροή, ένα ευχάριστο soundtrack, με πολλές παρομοιώσεις με το δικό μας κόσμο και με τις σχετικά με τον κόσμο του παιχνιδιού πληροφορίες που σε εφοδιάζει το παιχνίδι. Η τελική είκονα είναι πολύ ολοκληρωμένη, με μόνα αρνητικά την τελείως αδιάφορη Selvaria (που μας κοτσάρουν και στο κουτί του παιχνιδιού) και την πιο άμεση αντίδραση των εχθρών όταν τους πλησιάζεις, σε αντίθεση με τους καθυστερημένους πολλές φορές δικούς σου στρατιώτες.

              Σίγουρα θα ξαναπαιχτεί στο μέλλον για ένα 100% completion αλλά και για να ξαναδώ όλα τα σκηνικά και να παίξω τις αποστολές από την αρχή. Το clear data σε βοηθάει πάρα πολύ σε αυτό. Όποιος έχει PS3 πρέπει να το πάρει. Οι υπόλοιποι ας παίξουν το 2 στο PSP.

              Comment


              • Άνοιξα το PS3 και έπαιξα δύο demos για να μην γκρινιάζει ο από πάνω :

                Folklore Demo (PS3)
                Πάρα πολύ όμορφη ατμόσφαιρα , ωραία μουσική , τέλειο art direction. Μου άρεσε πολύ το comic style που περιλάμβαναν τα cut scenes του παιχνιδιού μόνο ο χειρισμός μου φάνηκε επαναλαμβανόμενος αλλά πιστεύω στην κανονική έκδοση ότι θα έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος με τα διάφορα skills.

                Valkyria Chronicles Demo (PS3)
                Αν και πολύ μικρό το demo κατάλαβα ότι πρόκειται για μέγιστη παιχνιδάρα.Στην αρχή βλέπω ανενόμυλους , japanese characters με guns και λέω WTF ? fps είναι ; . Δεν πέρασε πολύ ώρα και μόλις άρχισε το phase το ένιωσα.Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αλλά μου μοιάζει με σκάκι (το που θα τοποθετήσεις τον κάθε στρατιώτη , μόλις τελείωσεις με την τακτική σου μετά ξεκινάει ο αντίπαλος).Το περιβάλλον και τα μοντέλα απλά φοβερά , τέτοια γραικά (σκιτσαρισμένα) πρώτη φορά βλέπω.
                Άνετη αγορά αλλά ρε γμτ το βερίσκω πολύ ακριβό (40 ευρώ) σε πολλά sites. Πιστεύω πως είναι ακριβό γιατί έχει βγει εδώ και κάνα χρόνο...
                Edit : το βρήκα στο http://www.videogamesplus.ca/advance...nicles&x=0&y=0 32 ευρώ , not bad ...

                Comment


                • Μόνο που έρχεται από Καναδά οπότε βάλε και μεταφορικά και δασμούς αν είσαι γκαντέμης.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Παιδιά μπορεί να σας φαίνονται πολλά τα λεφτά αλλά δεν είναι.Είναι ένα παιχνίδι που αξίζει μέχρι και το τελευταίο λεπτο.

                    Bart να ξέρεις ότι η sega δεν έχει διαθέσει στην αγορά πολλά αντίτυπα και ότι θα εξαντληθεί σύντομα...Τυχερός είσαι που το βρήκες,οι περισσοτεροι φίλοι μου δυσκολεύτηκαν αρκετά να το βρουν.

                    Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει να το παίξει κάθε κάτοχος πλει 3.Είναι άνετα 'ενα από τα καλύτερα και πιο ευρηματικά παιχνίδια των τελευταίων ετών.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Silent Hill : Homecoming στο PC

                      Αρρωστο...Τελειο....ατμοσφαιρα που σε "στοιχειωνει" οπως παντα....και καποια bugs

                      Εχει 2 στιγμες που πραγματικα καταλαβαινεις ποσο "αρρωστοι" ειναι της Konami....ειδικα η μια απο τις 2....:resp:

                      Τα bugs ηταν 2 και βασικα....δν μου επαιζε full screen αλλα με πλαγια μαυρα κενα...μαλλον λογω καρτας...αλλα νομιζω υποστηριζει Ati σειρα 4xxx....τελοσπαντων....
                      Το αλλο ειναι οτι με καθε ctrl esc εβγαζε προβλημα κ επρεπε να τερματιστει κτλ...κτλ....

                      Γενικα το διαβαζα οτι στο pc σαν να εγινε port απ'ευθειας κ δν εγινε καλα...
                      Προσωπικα το ευχαριστηθηκα πολυ κ σκεφτομαι αργα κ σταθερα να παιξω παλι για καμια αλλη εκδοση τερματισμου, να παρω κ το rifle που ξεχασα να το παρω
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • gia to homecoming exw entelws antitheth apopsh.einai copy paste twn paliwn silent hill xwris na ftanei sto epipedo tous.Exei poly kalo senario alla mexri ekei.ta controls htan aparadekta,oute apokrish eixe oute tpt.gia texniko tomea oute logos,last year.krima giati ta 4 sh ta latrepsa
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Για τον χειρισμο που λες....δοκιμασα με PS2 pad αλλα δν παλευοταν με τπτ...κ τελικα κατεληξα με keyboard οπου κ ηταν μια χαρα, δν ειχα παραπονο

                          Το SH4 δν μου αρεσε προσωπικα...το 2 το τερματισα και μου αρεσε παααρα πολυ, το 1 και 3 τα εχω παιξει ελαχιστα...κανα δυο Chapters μονο στο καθενα...

                          Το σεναριο οντως...πολυ καλο...αλλα βλεπεις..αλλα λεει...αλλα γινονται....κτλ..κτλ...
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • me pad toulaxiston gamise ta htan!!!!!!se rixnan katw k den prolavaines na shkwtheis se skotwnan!!!lol
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Ναι ελα ντε... Τεσπα...μη βγουμε πολυ Off
                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • Καταρχάς καλώς σας ξαναβρήκα

                                Μετά από ατελείωτες διακοπές εδραιώθηκα και πάλι στην Θεσσαλονίκη και είπα να ασχοληθώ σοβαρά με όσα έχασα στο forum

                                Μέσα στις διακοπές τελείωσα μερικά παιχνίδια(μπορεί να τα έχω αναφέρει και πιο πριν)

                                Phoenix Wright 3: Πολύ ανώτερο του 2ου αλλά ρε γμτ νομίζω δεν φτάνει την αίγλη και την μαγεία του 1ου.Ειδικά την 3η και την 4η υπόθεση του πρώτου την έχω μεσα στην καρδία μου.Παρόλα αυτά δένει ωραία το σενάριο και των τριών Phoenix Wright κυρίως στην ΜΕΓΑΛΕΙΟΔΗ 5η υπόθεση.Καλά ο Godot ήταν τέλειος(αν και με πρώτη ματιά στην σπάει) αλλά IMHO Edgy>>>Godot.Σύντομα θα ακολουθήσει και το Apollo Justice

                                Half Life Episode 2: Σαφώς ανώτερο του 1ου επεισοδίου έφτανε τα μεγαλεία του αυθεντικού Half Life 2.Ατμόσφαιρα όπως πάντα τέλεια,σεναριακά πήγαινε αρκετά μπροστά το story και κλασσικά μας άφηνε με τεράστια αγωνία για το 3ο.

                                Gears Of War: Ωραίο game ιδιαίτερα για mindless shooting.Το hide συστηματάκι λειτουργεί καλά,το σενάριο και οι χαρακτήρες είναι GTP αλλά αυτό δεν μας ενοχλεί καθόλου από το να πάρουμε το Torque Bow και να ανατινάξουμε μερικούς εχθρούς.Στο co op που παίζω τώρα με τον Bart στο Insane το παιχνίδι ανεβαίνει επίπεδο κυρίως λόγω fun factor με τα 2 άτομα...Για 2.8 που μου το πήραν από τον Γερμανό(ήξερα ότι θα γκρινιάξεις Evans αν δεν σε ανέφερα) ήταν τέλειο


                                Comment

                                Working...
                                X