Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω 2ο χειριστήριο.Απλά νόμιζα πως ήθελε απαραίτητα Online multiplayer.
    You failed and you failed miserably.Τι κερδίζω;Το βρήκα.SOTN limited.Όποτε ευκαιρήσεις το περιμένω.
    Carpe diem

    Comment


    • Δυο παιχνιδια τερματισα την προηγουμενη εβδομαδα.

      Το Need for Speed Underground στο κινητο (woohoo, yay, hooray, μπραβο)

      και το The Legend of Zelda: The Minish Cap, το οποιο αν και ειχε μονο 4 κυριους ναους, αντε πειτε 6 στο τελος με εκεινον στα συννεφα και τον τελικο ηταν παρα μα παρα πολυ ευχαριστο. Βαρεθηκα ομως να ανταλλαξω ολα τα Kinstones και να αγορασω ολα τα figurines αν και μου ειχαν μεινει καμια 10αρια ή λιγοτερα ακομη.

      Ο diablofreak μου εδωσε χτες το diablo 1.... να το αρχισω ή θα με χασει ο κοσμος απο προσωπου γης;
      My blog:Doppel's Den

      Comment


      • kero iha na grapso teliosa polla teleftea ta pio prosfata ine penumbra pc velvet assasin 360 looney tunes acme arsenal 360 prince caspian 360 x-men the oficial game 360 wolvering origins 360 saints row 2 co-op 360 banjo tooie wallace and gromit comix zone auta tis teleftees 2 evdomades...

        Comment


        • Τώρα που έχω χρόνο για Gaming έχω ψηλολιώσει,πάμε να τα δούμε

          Half Life 2:
          Εντάξει ότι και να πούμε είναι λίγο.Καιρό είχα να εθιστώ τόσο με videogame.Νομίζω από τα καλύτερα FPS που έχω παίξει,κυρίως λόγο αισθητικής.Νίωθεις την καταπίεση των Combines,συμπάσχεις με τους φίλους σου.Αισθάνεσαι πως παίρνεις μέρος στο όλο σκηνικό,σε αυτό βοηθά πολύ και η real life εξιστώρηση,δίχως cut-scenes απλά με διαλόγους.Πληθώρα από όπλα και επιλογές.Παίρνεις και αμαξάκια,καραβάκια και άλλα τέτοια ωραία που σπάνε την μονοτονία.

          Τα γραφικά κρατάν πολύ καλά παρά τα χρονάκια τους ο δε ήχος για εμένα τα έσπασε!Το σενάριο δεν εξελίσεται πάρα πολύ,μαθαίνεις όμως πράγματα μέσω διαφόρων διαλόγων ή και μονολόγων.Στο τέλος όμως σε αφήνει μ@λάκα

          Εν τέλη:Αν δεν το έχετε παίξει,ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΤΩΡΑ

          Half Life 2:Episode One

          Εντάξει εδώ πήρε την φόρμουλα του κλασικού Half life δίχως να δίνει τίποτα παραπάνω.Πολύ καλό gameplay,δίχως όμως καμία νέα προσθήκη,καταντώντας έτσι μονότονο.Κυρίως λόγω σεναρίου παίξτε το,είναι και μόλις 3-4 ώρες

          Prince Of Persia,the classic shit(μέσω XBLA)

          Εντάξει,ήταν ίσως από τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα,έχει μείνει στο μυαλό μου.Ποτέ βέβαια δεν το τερμάτισα(ε ήμουν και 4-5 χρονών τότες).Είπα να το κατεβάσω και δεν το μετάνιωσα,πολύ όμορφο,κρατιέται πολύ φρέσκο και τα καινούργια γραφικά τα σπάνε.Για εμένα θεωρήτε μια πολύ καλή αγορά,αν κρατούσε και λίγο παραπάνω(θα κάνω τώρα survival mode,έτσι για το γαμώτεν,αλλά και για να θεωρώ καλά επενδυμένα τα 800 MP).Αν το βρείτε ποτέ στα 400 MP μην διστάσετε,στα 800 εντάξει για κάποιους θέλει λίγη σκέψη.


          Comment


          • Lahard παίξε το Episode 2. Θα ξετρελαθείς εγγυημένα.

            Comment


            • Nαι το episode II είναι απίστευτα καλό.Εντάξει ορισμένα σημεία έκανα αμάν για να τα βγάλω αλλά το καταευχαριστήθηκα έτσι και αλλιώς.Η τελευταία μάχη λίγο πριν το τέλος τα έσπασε.Δύσκολη και εθιστική.Σύνολο μου πήρε 8 ωρίτσες χωρίς τα άπειρα gameover βέβαια.

              Επίσης τελείωσα το symphony of the night σε 18 ωρίτσες και 190%.Πολύ καλό παιχνίδι με εύκολα σχετικά bosses σε σχέση με τα σύγχρονα castleoid εκτός από κανά δυο προς το τέλος που δεν ήταν όμως απαραίτητα για να τερματήσεις το game.Επίσης αν πάρεις ένα όπλο συγκεκριμένο στο παιχνίδι το παιχνίδι γίνεται γελοίο ακόμη και τα παραπάνω bosses.H τελική μάχη γελοία.Γελοίοι και οι διάλογοι alucard-dracula!!!

              Tέλος τερμάτισα και το prince of persia για xbox μετά από ένα μεγάλο διάλειμα.Ευτυχώς το παιχνίδι φτιάχνει από ένα σημείο και μετά και γίνεται πιο ενδιαφέρον.Είχα βαρεθεί όταν το είχα ξεκινήσει.700g από achievements.Δεν πήρα αυτό που θέλει να το βγάλεις σε κάτω από 12 ώρες και το άλλο που έπρεπε να πέσεις λιγότερο από 100 φορές(απάλευτο achievement κατεμέ).
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Καιρο εχω να γραψω εδωπερα...

                Λοιπον, μεσα στην αδεια μου τερματισα 2 απο τα καλυτερα μου παιχνιδια. Παμε:

                Forza Motorsport 2: Τελος το single player. Και μεγαλη απογοητευση! Γιατι; Γιατι με το που τελειωνεις ολα τα events στο career και φτανεις και lvl 50 δε δειχνει απολυτως τιποτα, παρα μονο οτι εκανες το achievement!!!! SHIT! Περιμενα ενα μεγαλο ή μικρο εστω βιντεακι, αλλα τιποτα! Nada. Λογικα ειναι αυτο που λενε " Σα βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη"... Κριμα, αν και απολαυσα τον τιτλο οσο λιγα παιχνιδια στην ζωη μου!

                Uncharted: Drake's Fortune: Τελικα δεν ειναι και τοσο μεγαλο παιχνιδι, περιμενα κατι μεγαλυτερο. ΟΚ, το σεναριο ειναι τελειως generic και στο τελευταιο μερος του το παιχνιδι γινεται horror λιγο περισσοτερο απο οτι θα το ηθελα, αλλα ο χειρισμος του και οι τοποθεσιες του αποζημιωνουν με το παραπανω. Το μονο παραπονο που εχω ειναι αυτο το οποιο εξεφρασα και οταν πρωτοεπαιξα το παιχνιδι και το παρατησα για αρκετο καιρο μεχρι τωρα: ειναι πολυ περισσοτερο shooter απο οτι θα το ηθελα. Μεταβαινεις συνεχως απο το ενα encounter στο αλλο, ενω θα μπορουσε να ειναι πολυ περισσοτερο puzzle - platform adventure. Και δεν ειναι καθολου λογικο να τελειωνεις ενα παιχνιδι, το οποιο ειναι ουσιαστικα ο συγχρονος Indiana Jones με διαφορετικο ονομα, και να εχεις σκοτωσει πανω απο 150 ανθρωπους! Τι σοϊ adventure ειναι αυτο;

                Απο οτι καταλαβαινω και το Among Thieves θα ειναι περισσοτερο shooter, και αυτο ειναι κατι το οποιο με χαλαει λιγο. Θελω ενα καλο Tomb Raider ρε παιδι μου, να μου στιψει λιγο το μυαλο αλλα να μην ειμαι με ενα οπλο στο χερι συνεχεια! Ζηταω πολλα;
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Μετά από 80 ώρες παιχνιδιού μέσα σε μερικούς μήνες αργού και σταθερού pacing τελείωσα το Persona 4.

                  Περίμενα κάτι αρκετά φρέσκο και διαφορερικό από το μέσο γιαπωνέζικο rpg και η αλήθεια είναι ότι σε επίπεδο σκηνικών, παρουσίασης, πλοκής και ανάπτυξης χαρακτήρων το βρήκα αρκετά πρωτότυπο και ευχάριστο. Το ίδιο ισχύει και για το μισό κομμάτι του gameplay που αφορά την κοινωνική ζωή των χαρακτήρων. Έχει πάρα πολλούς, αρκετά καλογραμμένους, διαλόγους και εμβαθύνει ιδιαίτερα στην ψυχική υπόσταση όλων των χαρακτήρων παραμένοντας σχεδόν πάντα σε αρκετά ρεαλιστικά πλαίσια.

                  Δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο και για τον "action" κομμάτι του τίτλου που παραπέμπει σε επαναλαμβανόμενα dungeon-crawler δεκαετίας. Φυσικά ποτέ δεν μοιάζει τόσο "άψυχο", λόγω του ότι έχει γίνει αρκετά καλή δουλεία στην ανάπτυξη των χαρακτήρων, αλλά περιορίζεται αρκετά τόσο στο σύστημα μάχης όσο και στην εξερεύνηση των dungeons. Προς το τέλος και η πλοκή κάνει μια τεράστια στροφή προς το κλισέ, ευτυχώς όμως αρκετά αργά για να έχει ιδιαίτερη σημασία. Απλά θα μπορούσαν να το κλείσουν πολύ καλύτερα.

                  Σε γενικές γραμμές το ευχαριστήθηκα αρκετά πάντως και εκπλήρωσε στο έπακρο τις προσδοκίες που είχα όταν το ξεκίνησα, καθώς είχα μόλις δει το Death Note και ήθελα να παίξω κάτι που να έχει έντονα στοιχεία από anime και ανάλογη πλοκή και ακριβώς αυτό είναι το Persona 4. Όχι δεν είναι καινοτομικό όπως υποστηρίζουν πολλά reviews, όχι δεν πιστεύω ότι αξίζει για 9 που του έχουν βάλει σχεδόν όλοι, αλλά παρόλα αυτά είναι νομίζω μοναδικό σε αυτό που προσφέρει.

                  Comment


                  • Σε αυτά κατέληξα και εγώ με τις 40 ώρες που έπαιζα το Ρ3. Θέλω να τα παίξω και τα δύο και σίγουρα το καθένα έχει και κάτι διαφορετικό να σου δώσει, αλλά αυτή η επανάληψη που αναφέρεις και εσύ και όλοι οι άλλοι (και είναι κάτι που διαπίστωσα και εγώ) με τρομάζει.

                    Μπράβο πάντως που το τελείωσες, μακάρι να με πιάσει και εμένα η μανία να ολοκληρώσω κάποιο ακόμα megaten.

                    Επόμενως σταθμός θέλω να ελπίζω ότι θα είναι τα DDS.

                    Comment


                    • Το πιθανότερο είναι ότι θα ακολουθήσει DDS. Είχα σκοπό να ξεκινήσω από σήμερα κιόλας αλλά ο καλός τερματισμός του P4 μου πήρε περισσότερο από ότι περίμενα.

                      Comment


                      • Mόλις τερμάτισα για δεύτερη φορά το Uncharted (μετά από κοντά 1 χρόνο που το έπαιξα νοικιασμένο) και μπορώ να πω ότι το χάρηκα πάρα μα πάρα πολύ. Την πρώτη φορά το έβγαλα μέσα σε μία μέρα ουσιαστικά (Σάββατο πρωί το νοίκιασα, Κυριακή βράδυ το επέστρεψα). Αυτή τη φορά το "άπλωσα" σε τέσσερις μέρες (σήμερα είναι η τέταρτη), παίζοντας με χαλαρούς ρυθμούς και όχι τρέχοντας. Μου πήρε 8 ώρες και 30 λεπτά, βρήκα 49/60 θησαυρούς και συνολικά μάζεψα 670 medal points.

                        Παρόλο που την πρώτη φορά είχα πολλά παράπονα από τα shooting sections του, τώρα μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δε με κούρασαν σχεδόν καθόλου. Θα ήθελα να μειώσουν λίγο τον αριθμό τους στο 2 (ή να τα κάνουν καλύτερα, ή και να βάλουν περισσότερο platforming), αλλά και πάλι το ότι κάπου σπάει η αναλογικά μεταξί shooting και adventuring δε χαλάει την όλη εικόνα.

                        Το σενάριο μου άρεσε πάρα πολύ και το παρακολούθησα λίγο περισσότερο από ότι την πρώτη φορά. Προφανώς και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά είναι πολύ καλογραμμένο και στέκεται πολύ όμορφα για αυτό που είναι. Εδώ να προσθέσω ότι πουλάω την ψυχή μου για ιστορίες με πειρατές, τροπικά νησια και χαμένους θησαυρούς, κατάρες και ιστορίες .

                        Θείες οι ατάκες των πρωταγωνιστών, πολύ cool σκηνές, γενικά το coolness factor βρίσκεται σε πολύ υψηλό επίπεδο. Ελπίζω το 2 να το κάνουν ακόμα πιο cool.

                        Τι να πω, θα πέσει και 3ο playthrough στο ανώτατο επίπεδο δυσκολίας (τώρα έπαιζα στο Hard). Να αναφέρω ότι έχει ΑΠΕΙΡΑ unlockables. Όσο μαζεύεις medal points (aka gamerscore) ξεκλειδώνονται documentaries, artwork, διαφορετικά κοστούμια και render modes για το παιχνίδι, η δυνατότητα να βλέπεις διάφορα cutscenes, making of κτλ. Ό,τι σου πλασάρουν σε μία collector's edition, η Naughy Dog στο δίνει σε ένα δίσκο και μάλιστα στο δίνει και σαν ανταμοιβή αν ασχοληθείς με το παιχνίδι.

                        Εύγε στην Naughty Dog, την πρώτη φορά το αδίκησα πάρα πολύ το παιχνίδι. Ατάκες όπως:

                        "El goddamn Dorado"

                        και

                        "Sully, you beautiful sonofabitch"

                        μένουν :xp: .

                        Comment


                        • Εγώ τα έλεγα
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Originally posted by DjSolid View Post
                            Forza Motorsport 2: Τελος το single player. Και μεγαλη απογοητευση! Γιατι; Γιατι με το που τελειωνεις ολα τα events στο career και φτανεις και lvl 50 δε δειχνει απολυτως τιποτα, παρα μονο οτι εκανες το achievement!!!! SHIT! Περιμενα ενα μεγαλο ή μικρο εστω βιντεακι, αλλα τιποτα! Nada. Λογικα ειναι αυτο που λενε " Σα βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη"... Κριμα, αν και απολαυσα τον τιτλο οσο λιγα παιχνιδια στην ζωη μου!
                            Ξέρεις τι γίνεται; Είναι σαν το single του Quake III Arena. Όταν το τελειώσεις το μόνο που σημαίνει είναι ότι έπαιξες και έμαθες τις πίστες για να μπορέσεις να επιβιώσεις όσο μπορείς στο multiplayer. Το κακό με το multi βέβαια είναι ότι πλέον δεν είναι δυνατόν να το ευχαριστηθείς. Αν μπείς σε room με newbies ο αγώνας είναι σχεδόν πάντα destruction derby, κανείς δεν φρενάρει κανονικά όλοι πέφτουν πάνω σου. Αν μπείς σε καλό room θα σε κάνουν kick επειδή φαίνεται ότι είσαι beginner. Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα.

                            Εγώ πάντως απρόλο που είμαι σχεδόν level 50 μου μένουν σχεδόν τα μισά events ακόμα. Πώς τα τελείωσες τόσο γρήγορα;
                            Insert Coin

                            Comment


                            • Κοιτα, μεχρι να φτασω στο lvl 50 επαιζα normal και hard σε πολλους αγωνες για τα λεφτα και το lvling. Με το που εφτασα 50 απλα το εβαλα στο easy, εκανα μερικους απλους γυρους στις τελευταιες πιστες και πηρα τα achievements μονο και μονο γιατι ηλπιζα οτι ειχε καποιον τερματισμο το παιχνιδι. @@! Τιποτα δεν ειχε! Μου την εσπασε πολυ ασχημα...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Τελείωσα το Wallace & Gromit: Episode 1.
                                Πάααααρα πολύ μικρό παιχνίδι... Και να φανταστείτε ότι παίζω αργά τα παιχνίδια. Κρίμα.
                                Αν δεν ήταν τόσο συμπαθητικό παιχνίδι θα έλεγα τους 800 πόντους μας πίσω! Το παιχνίδι διακρίνεται από αθώο, διακριτικό αλλά ταυτόχρονα έξυπνο humor, καμμιά φορά και λίγο άκυρο, με την καλή έννοια όμως. Η μουσική, τα γραφικά και γενικά η γνωστή αισθητική της σειράς Wallace & Gromit, η οποία βεβαίως πετυχένεται 100% στο παιχνίδι, σε κάνουν να νιώσεις ευχάριστα τις ελάχιστες ώρες που θα το παίξεις. Αν και adventure έχεις τον έλεγχο της κίνησης του χαρακτήρα (Wallace ή Gromit) με το μοχλό και όχι με virtual mouse, έχει κάποια προβληματάκια κίνησης αλλά δεν επηρρεάζει αρνητικά το σύνολο. Οι γρίφοι είναι μέτριας δυσκολίας, κάποιος που έχει παίξει τα γνωστά καλά adventures δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Θα βγουν άλλα 3 μέρη. Πιθανόν να είναι της ίδιας της διάρκειας, πράγμα αρκετά αποθαρρυντικό για κάποιον να το αγοράσει.

                                Σειρά έχει η απόλυτη συλλογή Sega Mega Drive στο τέλος του καλοκαιριού!
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X