Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επειδή το ωήνω κι εγώ να το παίξω σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας,πες μου κάτι.Είναι πολύ ψέμα;Στο 2 ας πούμε είναι υπερβολικό.Οι αντίπαλοι θέλουν 2-3 γεμιστήρες για να πέσουν,πετάνε χειροβομβίδες σαν να είναι στραγάλια κλπ.
    Carpe diem

    Comment


    • Ε μερικές φορές είναι ψέμμα...

      Οι αντίπαλοι πέφτουν πολύ εύκολα πάντως,2-3 σφαίρες και με shotgun 1.Οι χειρομβομβίδες πέφτουν αρκετά συχνά αλλά δεν είναι δύσκολο να ελεγχθούν.

      Βασικά το ψέμμα βρίσκεται σε ένα πράγμα.Accuracy...Οκ το καταλαβαίνω όταν βγαίνεις λιιιιιιιιιγο από μια γωνιούλα να σου ρίχνουν,αλλά όχι και headshots!Γενικά τα headshots τα έχουν για πλάκα οι εχθροί.Κανονικά θες 3-4 σφαίρες για να πεθάνεις που εντάξει μπορείς να τα καταφέρεις.Αλλά ρίχνουν πολύ συχνά headshots και αυτό είναι το πιο σπαστικό.

      Το άλλο σπαστικό για εμένα ήταν να τρώω μια σφαίρα να πηγαίνει πάνω η κάμερα(και ταυτόχρονα κ το όπλο σου) κ πριν προλάβω να κάνω τίποτα να με γαζώνουν.Δηλαδή αν είσαι ακάλυπτος και φας μία σφαίρα είσαι εύκολα νεκρός.

      Γενικά πάντως μπορείς να ανταπεξέλθεις στην δυσκολία.Μερικά σημεία όμως ήταν υπερβολικά δύσκολα...Στο τέλος του one shot one kill που στην πέφτουν ορδές οι εχθροί,καλά όλο το No Fighting In The War Room,το Epilogue όπως και όλο το γ@@@@@μημένο Safehouse...Αυτά για εμένα ήταν τα δυσκολότερα-aka απάλευτα.Από εκεί και πέρα έχει πολλά δύσκολα σημεία που μπορείς να τα περάσεις με καμιά 15αριά προσπάθειες.

      Το χιλιαράκι έγινε δικό μου πάντως


      Comment


      • Το ταπείνωσα το WipEout HD, πάει το campaign ΚΑΙ στο elite. Για το τελευταίο medal πήρα 23k loyalty points στο Asegai, μου έσπασε τα νεύρα. Γερό διάλειμμα, ουστ παλιό games.

        Comment


        • Originally posted by panayot@r@s View Post
          Το ταπείνωσα το WipEout HD, πάει το campaign ΚΑΙ στο elite. Για το τελευταίο medal πήρα 23k loyalty points στο Asegai, μου έσπασε τα νεύρα. Γερό διάλειμμα, ουστ παλιό games.
          ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

          Τώρα που το αγόρασα εγώ ρε θα το παρατήσεις???:whip:


          Comment


          • Ε πες πότε θέλεις να παίξουμε .

            Comment


            • Εφυγε και το Batman, κατι παραπανω απο μια βδομαδα μου πηρε. Το οτι δε το παρατησα καθολου(το συνηθιζω αυτο) λεει πολλα για το ποσο μου αρεσε.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Fahrenheit, νταξει πως διαολο τα καταφερνει ενα παιχνιδι να σε κολλαει 7 ωρες και στην 8η και τελευταια να σου βγαζει την πιστη ειναι πραγματικα αποριας αξιο, τουλαχιστον το ειδα με το πρωτο και το 3ο τελος αφου το μονο που χρειαζοτανε ητανε να βγαλω χωρις στραβοπατηματα την τελικη μαχη ( το 3ο που ειναι και πιο λυπηρο κατα καποιον τροπο μου αρεσε πιο πολυ ) Το σεναριο απ'την αναμετρηση με τον oracle και μετα ειναι λιγο οτιναναι, μου αφησε ενα σωρο κενα που ελπιζω να τα καλυψει το wiki γιατι για 2ο playthrough δεν το κοβω, αφενος μαζεψα περιπου 400 bonus points οποτε οτι ηθελα το ξεκλειδωσα αφετερου το 2ο τελος ειναι ξενερωτο και το παιχνιδι το επαιξα εξαρχης στο hard οπως κανω σχεδον παντα για να ξεμπερδευω

                8.5/10, λοιπον, κριμα γιατι ημουνα τοσο κοντα στο να του βαλω 9 ή ακομα και 9.5 αλλα στο τελος μου τα χαλασε

                Για cod4 δεν θελω να γραψω γιατι δεν μαρεσει να βριζω τετοια ωραια μερα, μονο να αναφερω πως απ'την αρχη μεχρι και το μανιταρι που το παρατησα, η μονη πιστα που μου εβγαλε το λαδι στο veteran ητανε το tv station, εχει πολλες τσατσιες παντως, αν δεν περασεις απο ενα "μαγικο" κομματι της πιστας ( κατι σαν αορατο trigger ) τοτε οι εχθροι δεν σταματανε να κανουν respawn ΠΟΤΕ, αυτο με τσατισε πιο πολυ και οχι η ακριβεια τους, μην μιλησω για τον αθλιο ηχο που τις ετρωγα και δεν καταλαβαινα απο που βαρανε ( οποιος εχει παιξει cod2 στο pc με σοβαρα ακουστικα ή με x-fi με νιωθει )

                Comment


                • αν δεν περασεις απο ενα "μαγικο" κομματι της πιστας ( κατι σαν αορατο trigger ) τοτε οι εχθροι δεν σταματανε να κανουν respawn ΠΟΤΕ, αυτο με τσατισε πιο πολυ και οχι η ακριβεια τους, μην μιλησω για τον αθλιο ηχο που τις ετρωγα και δεν καταλαβαινα απο που βαρανε


                  Συμφωνώ για το TV station. Που ακριβώς είναι το trigger;

                  Comment


                  • Μετα απο δυο χρονια μετα την αγορα του, τερματισα το Final Fantasy 12.
                    Με επιασε μια μανια μεσα στην εξεταστικη κι εκει που το ειχα λιγο πριν τη μεση αρχισα να χτυπαω 4ωρα και 5ωρα καθε μερα κι οριστε το αποτελεσμα.

                    Θελω να παιξω τωρα το Dragon Quest 8 που το ειχα σταματησει καπου λογω πανελλαδικων και το golden sun 2, αλλα που χρονος για δυο rpgs.

                    Ειδικα τωρα χρειαζομαι διαλειμα. Στάμπαρα ενα Prince of Persia Trilogy σε ενα seven
                    My blog:Doppel's Den

                    Comment


                    • Originally posted by Doppelganger View Post
                      Μετα απο δυο χρονια μετα την αγορα του, τερματισα το Final Fantasy 12.
                      Με επιασε μια μανια μεσα στην εξεταστικη κι εκει που το ειχα λιγο πριν τη μεση αρχισα να χτυπαω 4ωρα και 5ωρα καθε μερα κι οριστε το αποτελεσμα.

                      Θελω να παιξω τωρα το Dragon Quest 8 που το ειχα σταματησει καπου λογω πανελλαδικων και το golden sun 2, αλλα που χρονος για δυο rpgs.

                      Ειδικα τωρα χρειαζομαι διαλειμα. Στάμπαρα ενα Prince of Persia Trilogy σε ενα seven
                      Μπράβο. Άλλος ένας φίλος της σειράς Final Fantasy.

                      Άστα για λίγο τα rpgs να κάνεις διάλλειμα και δοκίμασε αμέσως την τριλογία Prince of Persia, καθώς έρχεται στο Cinema !
                      sigpic

                      Comment


                      • Silent Hill 4 The Room.Απο τα πιο underrated για μένα,το παιχνιδάκι είναι έπος.

                        Comment


                        • Originally posted by Naked Snake View Post
                          Silent Hill 4 The Room.Απο τα πιο underrated για μένα,το παιχνιδάκι είναι έπος.
                          Παίξε το Origins και μετά το Homecoming. Εμένα δεν μ' ενθουσίασε και πάρα πολύ το Homecoming, καθώς σεναριακά έχει πολλά κενά και σε γραφικά είναι λίγο χάλια.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by TannoSake View Post
                            Παίξε το Origins και μετά το Homecoming. Εμένα δεν μ' ενθουσίασε και πάρα πολύ το Homecoming, καθώς σεναριακά έχει πολλά κενά και σε γραφικά είναι λίγο χάλια.

                            Τα έχω τερματίσει αμφότερα.Στο Origins με εκνεύρισε λίγο η υπερβολή και ήτανε μικρό σε διάρκεια (4 TV,2 πορτατίφ και καμιά 20αρια ροπαλοτσεκουροδόρια ούτε το βαλιτσάκι του Sport Billy) αλλά με 'έπεισε' η ατμόσφαιρα του και το όλο 'ντύσιμο' τομέας βέβαια όπου τα SH παραδοσιακά 'φυσάνε'.Το Homecoming είναι υπερlame,και κατ'εμέ το χειρότερο SH.Μόνο ατμόσφαιρα ελέω Yamaoka.Τα 2/3 των χώρων είναι κλειδωμένα,το Sheperd's Glen και το Silent Hill είναι...ίδια,η στροφή σε πιο action ύφος με χάλασε,και γενικότερα όλο το παιχνίδι είναι "άνοστο".Αν τα τοποθετούσα σε σειρά αξιολόγησης απ το καλύτερο στο χειρότερο θα τα έβαζα ως εξής :

                            SH1>SH2>SH4>SH3>SHO>SHH

                            Κάτι μου λέει όμως ότι το Shattered Memories θα βρεθεί ανέλπιστα στην 3αδα.Για να δούμε.

                            Comment


                            • Halo 2!

                              Comment


                              • Originally posted by Raphael View Post
                                Halo 2!
                                To κανεις σωστα!
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X