Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    IMO deftero kalytero map theme pou exw akousei pote, meta tou Wild Arms.
    FF VI > All
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Το υπερhypeαρισμένο Batman AA.Πολύ καλό,όχι όμως ο Κολοσσός που μας είχανε παρουσιάσει.8/10

      Comment


      • Dragon Age: Origins.

        Ό,τι θα θελε κάποιος απο ένα RPG του είδους, ό,τι κάνει το κάνει καλά... Παραδόξως δεν μου άρεσε και τόσο. Το lore μου φάνηκε... απλοϊκό, συμφωνώ με το Eurogamer που έλεγε οτι του λείπει η φαντασία. Περίμενα κάτι πολύ πιο Epic, αλλά δεν το είδα. Λαμπρή εξαίρεση το πολύ εμπνευσμένο (αλλά και απίστευτα μεγάλο) Circle of Magi Quest. Το καλύτερο με διαφορά, imo.

        Μεγάλα Dungeons, απαιτητικά όσον αφορά το στρατηγικό κομμάτι, όμως μου φάνηκαν βαρετά απο το 3ο Dungeon και μετά. Σχεδόν σε όλες τις μάχες ακολουθούσα την ίδια στρατηγική, εκτός απο σπάνιες περιπτώσεις πολύ δύσκολων Bosses (Branka και Golems, ΠΑΚΕΤΟ, πολλές αλχημείες για να βγεί). Μπορεί να φταίει πως μου βγήκε αρκετά καλά το Party που διάλεγα (συνήθως Alistair, Sten, Morrigan).

        Freaking 30+ hours to complete το κερατό του. Οι 5 απο αυτές σε loading χαμένων μαχών και διαλόγων που δεν βγήκαν όπως ήθελα. Μου φάγε όλο το RPG week που είχα σχεδιάσει.

        8/10 θα του δεινα (8,5 αμα έγδυνα την Leliana).

        Comment


        • flOw και Flower . Straier για σένα ρε :xp: .

          Το πρώτο το τελείωσα σήμερα, το δεύτερο έχει κάτι μέρες. Το flOw δε θα έλεγα ότι είναι τίποτα ιδιαίτερο, περνάει σχεδόν αδιάφορο αν προσπαθήσεις να βρεις κάποιο νόημα ή κάποιο concept. Αν το πάρεις χαλαρά και το παίζεις σε στιγμές που απλώς θέλεις να ηρεμήσεις, θα το χαρείς αρκετά. Το Flower από την άλλη είναι το κάτι άλλο. Από την πρώτη στιγμή μέχρι την τελευταία σε ταξιδεύει, πανέμορφο και απίστευτα διασκεδαστικό, όμορφη μουσική και γραφικά, ο δε χειρισμός πολύ καλά δουλεμένος και άμεσος. Ελπίζω η επόμενη δημιουργία της That Game Company να είναι ακόμα καλύτερη, γιατί σίγουρα υπήρξε πρόοδος με το δεύτερο παιχνίδι τους.

          Επίσης Platinum Trophy στο WipEout HD με τη βοήθεια του Laharl . Θα προσπαθήσω και μόνος μου το Beat Zico.

          Comment


          • Evans ριξε μια ματια στο Misadventures of PB Winterbottom, επρεπε να το χες δει απο τους πρωτους.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Eίδα το demo και μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά δεν έχω λεφτά ρε παιδιά για κάρτα :xp: . Κανέναν έρανο για μένα ποιος θα κάνει;

              Comment


              • Πάει και το God of War II. Πωρώθηκα άσχημα, όταν με το καλό κυκλοφορήσει και το έπος και τελειώσω τα άλλα δύο έπη που περιμένω (Heavy Rain και Final Fantasy XIII) θα το τιμήσω και με το παραπάνω.

                Πάντως είχα πολλά σπαστικά σημεία, η υπομονή μου κάποια στιγμή έφτασε στα όριά της. Στο τέλος όμως σου μένει μία πολύ καλή εικόνα για τον τίτλο. Άντε να δούμε πόσο καλό θα είναι και το ΙΙΙ.

                Comment


                • Aν το επαιζες στο Spartan τα bosses ειναι overpowered χωρις λογο. Επισης ναι αυτα τα σπαστικα σημεια καλο θα ηταν να μην υπαρχουν στο ΙΙΙ.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Δηλαδη θα μου σπασουν πολυ τα νευρα εαν βαλω να το συνεχισω το παιχνιδι περα απο το πρωτο boss που εχω περασει;
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • To πρώτο boss είναι στο tutorial, ουσιαστικά δεν έχεις ξεκινήσει καν το παιχνίδι. Τα σημεία είναι αρκετά, αλλά διάσπαρτα σε ένα παιχνίδι 13 ωρών, οπότε έχεις αρκετά μέρη για να χαλαρώσεις. Εγώ αν έβλεπα ότι φόρτωνα, απλώς άφηνα το παιχνίδι και το συνέχιζα όταν ηρεμούσα. Overall πάντως μιλάμε για πολύ καλό τίτλο.

                      Comment


                      • Εμενα παντως δε μου την εσπασε πουθενα. Απλα αυτα τα σημεια ειναι χωρις λογο νομιζω.Αν εσεις εχετε προβλημα μαλλον ειστε casual.

                        Dj εσυ δε παιζεις τετοια games, ακομα και τελειο να ειναι κατι δε θα σ'αρεσει γιατι τα βαριεσαι.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Originally posted by Azrael View Post
                          Εμενα παντως δε μου την εσπασε πουθενα. Απλα αυτα τα σημεια ειναι χωρις λογο νομιζω.Αν εσεις εχετε προβλημα μαλλον ειστε casual.

                          Dj εσυ δε παιζεις τετοια games, ακομα και τελειο να ειναι κατι δε θα σ'αρεσει γιατι τα βαριεσαι.
                          Πολυ θα ηθελα να μαθω τελικα τι ειδους παιχνιδια παιζω, ολοι δειχνουν να ξερουν καλυτερα απο μενα lol :phil:

                          Ρε παιδια μου, ξερεις οτι επαιξα και τερματισα σερι το GoW1,ok; Αυτο για μενα ΔΕΝ ειχε κανενα σπαστικο και ηλιθιο σημειο, ειλικρινα δεν μπορω να θυμηθω κατι το οποιο να με ενοχλησε στο παιχνιδι σε σημειο να μου σπασουν τα νευρα. Και τα encounters του ειναι κομπλε, αι η δραση, και το ξυλικι και ολα.

                          Οταν βγαινει ο Evans, που ξερω πανω κατω το γουστο του, και λεει οτι εχει σπαστικα σημεια, θελω να μαθω τι εννοει ακριβως. Ε και το θετω λιγο πιο "πικαντικα" ρε παιδι μου, αντι να ρωτησω ποια σημεια ειναι αυτα. Δεν το βαριεμαι το GoW, εδω μεσα σε δυο μερες τερματισα Mass Effect που κατα γενικη ομολογια ΕΙΝΑΙ πιο βαρετο παιχνιδι απο οτι ενα Action.

                          Οποτε ξαναρωταω, εχει οντως πολυ σπαστικα σημεια; Οχι γιατι δεν προκειται να το παιξω, απλα ρωταω για να δω τι να περιμενω...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • O evans ειναι καπως γκρινιαρης ετσι κι αλλιως.

                            Δε σου σπανε τα νευρα αυτα τα σημεια ιδιαιτερα απλα ειναι ψιλοακυρα imo. Δε χαλανε κατι, απλα θα μπορουσαν να τα παραλειψουν.

                            Στο τοπικ του 3 αναφερα μερικα στη τελευταια σελιδα νομιζω.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Οταν λετε "σπαστικα σημεια" αναφερεστε σε σημεια οπως αυτο στο παρακατω βιντεο ;




                              Aν η απαντηση ειναι ναι τοτε παρακαλω σταματηστε να ασχολειστε με τα God of War :xp:.

                              Τα GOW δεν ειναι για σας .

                              Υ.Γ. Εγω στα GOW αυτα τα σημεια γουσταρω και μακαρι να εχουν πολλα τετοια στο GOWIII. Στο πρωτο GOW το αγαπημενο μου σημειο ειναι ολο το level στον αδη.

                              Comment


                              • To mono spastiko shmeio pou vrhka sta GoW kai eidika to 2, einai oti o Kratos ginetai viaios xwris logo se polla shmeia, toso pou kanei mpam oti einai epiteidevmenh h via tou.

                                Dhladh ntaksei xalarwse ligo, den einai anagh na sfazeis oti kineitai...

                                Kata ta alla ola yperoxa sto game, idiaitera h epikh kamera otan o kratos antimetwpizei kati megalo.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X