Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Super Mario Galaxy.Πήρα 62 αστέρια μόνο.
    Μου άρεσε αρκετά,τόσο που σχεδόν λυπάμαι όσους δεν το έχουν παίξει.
    Carpe diem

    Comment


    • Πάρε και τα υπόλοιπα, κάνε ένα διάλειμμα να τερματίσεις το HL2+episodes και μετά πιάσε το 2. Αντε μπράβο, γίνεσαι gamer επιτέλους.

      Comment


      • Την Παρασκευή εκεί που βαριόμουν και ήμουν σε κατάσταση nirvana το μάτι μου πήγε στο Orange Box που καθόταν εδώ και καιρό στο ράφι και είπα να το βάλω να δω τι λέει.

        Έτσι φτάσαμε στο σήμερα με τερματισμένα πλέον τα Half-Life 2+Episode1+Episode2+Portal.

        Ότι και να πω για τη σειρά είναι λίγο. Πέρα από τα γραφικά(που προσωπικά με ικανοποίησαν) το παιχνίδι δε δείχνει με τίποτα την ηλικία του. Τα πάντα είναι κορυφαία. Από τις αποστολές και την ατμόσφαιρα έως τον τρόπο που ξεδιπλώνεται η ιστορία και φυσικά το gameplay.
        Πλέον περιμένω με αγωνία τα επόμενα παιχνίδια της σειράς.
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • Originally posted by NickTG View Post
          Την Παρασκευή εκεί που βαριόμουν και ήμουν σε κατάσταση nirvana το μάτι μου πήγε στο Orange Box που καθόταν εδώ και καιρό στο ράφι και είπα να το βάλω να δω τι λέει.

          Έτσι φτάσαμε στο σήμερα με τερματισμένα πλέον τα Half-Life 2+Episode1+Episode2+Portal.

          Ότι και να πω για τη σειρά είναι λίγο. Πέρα από τα γραφικά(που προσωπικά με ικανοποίησαν) το παιχνίδι δε δείχνει με τίποτα την ηλικία του. Τα πάντα είναι κορυφαία. Από τις αποστολές και την ατμόσφαιρα έως τον τρόπο που ξεδιπλώνεται η ιστορία και φυσικά το gameplay.
          Πλέον περιμένω με αγωνία τα επόμενα παιχνίδια της σειράς.
          Εγώ περιμένω HL2: Ep3 και Portal 2 !
          sigpic

          Comment


          • Τελειωσα το Silent Hill: Homecoming. Μέτριο, ίσος και καλούτσικο. Μετά από το SH4: The Room αυτό είναι το χειρότερο.

            Comment


            • Πάπαλα το Tales of Eternia (PSP).

              Αναμφισβήτητα απ'τα κορυφαία του PS1 αλλά και του PSP μιας και δεν υπάρχουν πολλοί άξιοι ανταγωνιστές!

              Με λίγα λόγια classic & masterpiece όπως θα έλεγαν και οι φίλοι μας οι Άγγλοι.

              Λογικά θα γράψω κάποια στιγμή γι'αυτό.

              Απ'τα πολλά θετικά του, κρατάω τη hardcore-σύνη του! H εμφάνιση ξεγελά αλλά πίσω απ'το χαριτωμένο προσωπείο κρύβεται ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • ωραιος scatman
                μπηκες στους λαβυρυνθους του nereid? ητανε αρκετα challenging θυμαμαι εκει μεσα
                το cameo battle το εκανες? αν ναι πως σου φανηκε σε δυσκολεψε ο
                 
                cless?




                μολις τελειωσα το assasins' creed 2

                θεωρω overrated τον τιτλο δεν ειναι με τιποτα του 9 και του 10 που πηρε σε πολλα reviews, παρολαυτα ητανε βελτιωμενο κατα πολυ σε ολους τους τομεις σε σχεση με το πρωτο θα του εβαζα 8/10

                (-)
                1) ο χειρισμος που τον βρηκα ''βαρυ'' και χωρις την απαιτουμενη ακριβεια για τις αποιτησεις του gameplay, auto jumping με hold button? R1+x για να τρεχεις? really???
                2) παρα πολυ ευκολο ειιδικα στο combat
                3) τα γρφικα αν και βελτιωμενα ειχανε μερικες ασχημες στιγμες που τα προδιδανε
                4) η ποικιλια σε περιβαλοντα και σε κτηρια ητανε φτωχη για την εκταση του παιχνιδιου
                5) η ποικιλια στα story missions δεν ητανε ικανοποιητικη
                6) μερικα collectibles ειναι διχως νοημα και υπαρχουν απλα για να υπαρχουν

                (+)
                1) εξαιρετικο OST
                2) πιστευτοι χαραχτηρες με τον ezio να ειναι ενας εκπληκτικος πρωταγωνιστης
                3) ευχαριστο pacing στο scenario
                4) καλοδουλεμενο animation στις κινησεις του ezio
                5) nice voice acting
                6) combat system με potential
                7) ποικιλια σε οπλα
                8) it grows on you (τουλαχιστον αυτο συμβαινει σε μενα αφου το τερματισα)
                9) leonardo da vinci και το puzzle με τα glylphs

                εν αναμονη του brotherhood λοιπον


                καλα το συγκεκριμενο κομματι δεν λεει να φυγει απο το μυαλο μου
                amazing...haunting vocals

                Comment


                • εννοείται ...δεν τα ολοκλήρωσα.

                  Αυτά τα extras θέλουν τρελή υπομονή κι επιπλέον είναι υπερβολικά καμμένα δύσκολα. Άσε δε που απαιτούν υψηλότατα levels.

                  Τα ίδια ισχύουν για το cameo που θαρρώ είναι πιο δύσκολο κι απ'το Nereid!

                  Συνολικά η δυσκολία του Eternia ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

                  Δε νομίζω να υπάρχει RPG με δυσκολότερα bosses. Αυτό διάολε ξεπέρασε και το Hoshigami.

                  H νέα γενιά με έχει κάνει πολύ soft...
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Brütal Legend στο Brütal επίπεδο δυσκολίας( Hard)

                    Όπως έγραψα ήδη, άψογο για μεταλάδες. Πολύ προσεγμένο soundtrack, καλό σενάριο και χαρακτήρες( Tim Schafer) αλλά κάτι λείπει. Surprise!!! Το καλό gameplay. Το game θέλει να είναι sandbox, driving, shooting, RTS( στα stage battles και στο multi) και ολίγην από hack and slash. Παράλληλα τα secondary missions είναι τόσο τετριμμένα και βαρετά ενώ δεν λείπουν και τα collect em all, κάνε άνω κάτω το χάρτη. Btw δεν υπάρχει mini map με αποτέλεσμα η περιήγηση να είναι κομματάκι δύσκολη, ειδικά στην αναζήτηση των collectibles τα οποία δεν εμφανίζονται στο χάρτη ακόμη κι αν τα ανακαλύψεις... 80% ολοκλήρωσα το game και δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με collectathons κτλ.

                    Το RTS στοιχείο είναι πάρα πολύ μέτριο... Μα που να πάρει τόσα χρόνια σε κονσόλα δεν έχει υπάρξει σοβαρό RTS σαν υλοποίηση με καλό multi, τι το ήθελαν να ρίξουν τόσο βάρος εκεί? Το θέμα είναι πως καταλήγεις να χρησιμοποιείς δύο τρία units ενώ ακόμη και στο hard η στρατηγική είναι ελάχιστη. Τα controls- surpriiiiiise no2- είναι, όπως είναι αναμενόμενο, επιεικώς απαράδεκτα. Για να επιλέξεις μια ομάδα από ίδια units και να δώσεις εντολή πρέπει να σου γίνουν τα δάκτυλα κόμπος.

                    Όπως είπα αν γουστάρετε metal και Schafer θα περάσετε καλά κυρίως με το σενάριο, τους διαλόγους και τους χαρακτήρες ενώ υπάρχουν τέλειες ατάκες και πάρα πολλά easter eggs από το heavy metal mythos. Οι μουσικές επιλογές είναι απίστευτα ποιοτικές... Δεν περίμενα ποτέ πως θα άκουγα σε game Brocas Helm, Ostrogoth, Anvil, Girlschool( cover στο Bomber), Firehouse(!!!!), Candlemass(!!!!), Diamond Head(!!!!!!) και άλλα πόσα ονόματα από Motörhead μέχρι Lord weird Slough Feg( γκρουπάρα!!!). Eιλικρινά τρελό respect για το περιτύλιγμα. Η ουσία είναι που μας τα χαλάει. Αν έπρεπε να του βάλω βαθμό θα έβαζα ένα 6,5 στα 10. Αν πάλι έπρεπε να το κρίνω ανεξάρτητα από το περιτύλιγμα ένα 4 ήταν ό,τι έπρεπε.:xp:
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Όπως σου είπα και σε άλλο topic το έχω και σκεφτόμουν να το αρχίσω σήμερα. Μου το χάλασες όπως τα λες λιγάκι, καθώς περιμένω αρκετά από το συγκεκριμένο.

                      Comment


                      • Originally posted by Vaynard View Post



                        μολις τελειωσα το assasins' creed 2

                        θεωρω overrated τον τιτλο δεν ειναι με τιποτα του 9 και του 10 που πηρε σε πολλα reviews, παρολαυτα ητανε βελτιωμενο κατα πολυ σε ολους τους τομεις σε σχεση με το πρωτο θα του εβαζα 8/10

                        (-)
                        1) ο χειρισμος που τον βρηκα ''βαρυ'' και χωρις την απαιτουμενη ακριβεια για τις αποιτησεις του gameplay, auto jumping με hold button? R1+x για να τρεχεις? really???
                        4) η ποικιλια σε περιβαλοντα και σε κτηρια ητανε φτωχη για την εκταση του παιχνιδιου
                        5) η ποικιλια στα story missions δεν ητανε ικανοποιητικη
                        6) μερικα collectibles ειναι διχως νοημα και υπαρχουν απλα για να υπαρχουν

                        Νόμιζες ότι θα σε αφήσω έτσι;:xp:

                        1)Ο χειρισμός είναι απίστευτα λειτουργικός και μόλις τον συνηθίσεις δεν θες να τον αλλάξεις.
                        4)Δηλαδή τι ακριβώς περίμενες;
                        5)Σε σχέση με τις ανεκδιήγητες αποστολές του 1,ήταν απείρως καλύτερες.
                        6)Αν αναφέρεσαι στα φτερά να πω εδώ πως τα προτιμώ χίλιες φορές σε σχέση με τα κωλοσημαιάκια στο 1.Τουλάχιστον όταν τα πάρεις όλα παίρνεις κι ένα επιπλέον outfit.Και είναι μόνο 100.Στο 1 είχες γύρω στα 350 σημαιάκια αν θυμάμαι καλά.Έλεος δηλαδή.Αν πάλι αναφέρεσαι στα treasure chests,αυτά 1)δεν ήταν υποχρεωτικά για κάποιο achievement/trophy,2)τα έβρισκες στους χάρτες αν ντε και καλά τα ήθελες όλα,3)ήταν μια επιπλέον πηγή εισοδήματος,ειδικά στην αρχή.


                        Επίσης εδώ να πω,πως είχε ένα θετικό ακόμα που δεν σε είδα να το αναφέρεις.Tα Templar Locations των οποίων οι Platform μηχανισμοί θύμιζαν Prince of Persia The Sands of Time Trilogy.IMO πάντα.

                        Burai με ξενέρωσες.Έλεγα να το πιάσω σύντομα το Brutal legend.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Κοιτάξτε για ένα Σ/Κ αν δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις, σε φάσεις εξεταστικής, βαρεμάρας κτλ μια χαρά είναι. Απλά αν κάποιος δεν είναι fan της μουσικής δεν νομίζω πως θα περάσει καλά μιας και πρέπει να κάνει συμβιβασμούς στον τομέα του gameplay. Εγώ σαν fan συμβιβάστηκα με πράγματα που αν τα έβρισκα σε άλλον τίτλο θα τον είχα παρατήσει. Να σημειωθεί πως έπαιξα τις περισσότερες sidequests( οι οποίες ακόμη και στο hard είναι πανεύκολες εκτός ίσως από τα racing όπου το αυτοκίνητο συμπεριφέρεται σαν καρυδότσουφλο ώρες ώρες)
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Μόλις τελείωσα το Crisi Core.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • μετά που άλλαξα το gamertag μου ηπα να ξαναπαίξω τους τίτλους που μου άρεσαν μέχρι τώρα τελειωσα

                              alan wake
                              dead space
                              saw
                              dantes inferno
                              silent hill homecoming
                              alpha protocol

                              Comment


                              • τελος και το 3d dot game heroes

                                το ξεψαχνησα μεχρι τελους αν και καπου κουραστικα μετα απο 3 playthroughts για να παρω το platinum

                                δεν εχω να πω πολλα το παιχνιδακι θυμιζει απο χιλιομετρα τα πρωτα zelda χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει την δικια του προσωπικοτητα αφου τα παντα ειναι φτιαγμενα απο τετραγωνα-πολυγωνα, εκτιμησα ιδιαιτερα το retro feeling του-την δυσκολια του-το χιουμορ του καθως και τα οπτικα εφε στο animation των weapons καθως σκοτωνες του αντιπαλους


                                spellunker mode=hardcorila στο μεγαλιο της για γερα νευρα αφου ενα χτυπημα απο οτιδηποτε ειναι ικανο να σε σκοτωσει
                                το να μαζεψεις ολα τα weapons ητανε λιγο πονος καθως πρεπει να ολοκληρωσεις καποια mini games καθολου ευκολα συγκεκριμενα ενα τα dash circuits και ητανε απλα λογος για να κανεις φονο αν δεν ειχες υπομονη η αρκετο muscle memory

                                γενικα μου πηρε 40 ωρες αν και για ενα playthrought ειναι αρκετες οι 8-12

                                Comment

                                Working...
                                X