Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • τελειωσα πριν κανα τριημερο το dead space με plat φυσικα, τι να πω εξαιρετικο horror space game, με πολυ καλυτερο χειρισμο/ατμοσφαιρα/story απο το ''αντιπαλο δεος RE5'' τα γραφικα του μου φανηκανε εκπλκηκτικα αν αναλογιστω ποτε βγηκε το παιχνιιδι,

    ειχε κai ενα-δυο plot twists που δεν τα περιμενα και το τελος (που με την τελευταια σκηνη κοψοχωλιαστηκα) απλα σε αφηνει με την περιεργεια του τι θα εποκολουθησει στο δυο το οποιο θα το δουμε σε μερικους μηνες

    δεν μπορω να σκεφτω πολλα improvements αυτη την στιγμη απο ενα φαινομενικα εκπληκτικο game, ελπιζω παντως ο isaac να μιλαει

    το impossible παντως ητανε δυσκολο σε σημειο που ενταξει ψοφαγες με enamish hit, και για να κοψεις ενα limb ηθελες 4-5 σφαιρες


    επισης μεσα σε μιαμιση μερα(!) αρχισα και τελειωσα το deathspank, κλασσικο diablo hack and slash gameplay που λατρευω, χιουμορ α λα monkey island και θαυμασιο art direction στα χναρια του torchlight

    το gameplay ενα πολυ απλοποιημενο και streamlined, επιπλεον απο ενα σημειο και μετα εγινε λιγο repeatitive καθως δεν υπαρχουνε skills παρα μονο μια μπαρα που ονομαζετε justice και οσο βαρας η μπλοκαρεις just frame γεμιζει και μπορεις να απελευθερωσεις ενα special attack αναλογως το οπλο

    nevertheless δεν χορταινεις να σκοτωνεις ακομα και με απλο attack το οποιο ειναι χορταστικοτατο στο συγκεκριμενο diablo clone, καθως βλεπεις εξαιρετικα efe, ωραια animations, ικανοποιητικη ποικιλια τοποθεσιων και εχθρων ειδικα ανα αναλογιστουμε το μικρο μεγεθος του παιχνιδιου.

    καποια στιγμη θα παιξω και το thongs of virtue, αλλα αυτη την στιγμη πηρα την δοση μου απο το συγκεκριμενος ειδος

    σε ανυποπτο χρονο μεσα στο σεπτεμβρη τελειωσα και το νεο game με την lara croft για το οποιο θα μιλησω καποια αλλη στιγμη


    εχω παρατησει το valkyria chronicles 2 και το birth by sleep για καποια αλλη (μαλλον μακρινη) στιγμη καθως το handheld gaming με εχει κουρασει,
    και με αυτα που ερχονται θα επικεντρωθω σε home συστηματα

    Comment


    • Πάει και το Reverse/Rebirth mode του Kingdom hearts Chain of Memories.Μου πήρε 10 ώρες για αν το τελειώσω κι έφτασα 60 lvl.Το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο και όσον αφορά την ιστορία και όσον αφορά τις μάχες μιας και ο Riku είναι πολύ πιο γρήγορος και ευέλικτος από τον Sora.
      BTW o
       
      Ansem
      μου φάνηκε υπερβολικά εύκολος.Με την δεύτερη έπεσε και αυτό γιατί στην πρώτη μάχη βασίστηκα στον Hook,αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν έπιασε.
      Carpe diem

      Comment


      • Ωραίος.

        Πιστεύω τώρα κατάλαβες πως τα γεγονότα του chain κάθε άλλο παρά ασήμαντα για το timeline της σειράς είναι.

        Πάντως αφού σου άρεσε τόσο το χειρότερο με διαφορά παιχνίδι της σειράς,τα kingdom hearts 2,days και birth by sleep θα σε ξετρελάνουν.

        Άντε τελείωσε επιτέλους το half life 2 και ξεκίνα στο καπάκι το kingdom hearts 2!Μόλις το κάνεις άνοιξε και θέμα για να συζητάμε εκεί.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Όντως.Τελικά το Reverse/Rebirth mode είχε πολύ ζουμί.Από Δευτέρα θα πιάσω λογικά και το ΚΗ2 και θα ανοίξω και θέμα.;)
          Το HL2 αν μπορέσω να το τελειώσω μέχρι το τέλος του 2010 ευχαριστημένος θα είμαι.Ναι τόσο πολύ το βαριέμαι.Καλά δε νομίζω να το τραβήξω τόσο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
          Carpe diem

          Comment


          • Πιάσε KH2.Το ξεκινάω κι εγώ σήμερα.
            Tελείωσα το σενάριο της Momohime στο Muramasa The Demon Blade.Πολύ ευχάριστο παιχνίδι και με περισσότερα πράγματα να βρεις και να κάνεις από όσα σου φαίνεται πως είναι στην αρχή διαθέσιμα.Πολύ εύκολο στο normal,τόσο που νόμιζα ότι το έχω βάλει στο easy,9 ώρες διάρκεια για να το τελειώσω χωρίς να ψάξω να βρω τίποτα σχεδόν.To αστείο είναι ότι δεν είχα σκοπό να το παίξω ακόμα,αλλά το έβαλα να το δούμε με ένα φίλο και γούσταρα.Το σενάριο του Kisuke πάει για άλλη φορά.
            Πάντως όσοι είστε λάτρεις της ιαπωνικής κουλτούρας,μυθολογίας και παράδοσης αξίζει να ασχοληθείτε.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Πιάσε KH2.Το ξεκινάω κι εγώ σήμερα.
              Tελείωσα το σενάριο της Momohime στο Muramasa The Demon Blade.Πολύ ευχάριστο παιχνίδι και με περισσότερα πράγματα να βρεις και να κάνεις από όσα σου φαίνεται πως είναι στην αρχή διαθέσιμα.Πολύ εύκολο στο normal,τόσο που νόμιζα ότι το έχω βάλει στο easy,9 ώρες διάρκεια για να το τελειώσω χωρίς να ψάξω να βρω τίποτα σχεδόν.To αστείο είναι ότι δεν είχα σκοπό να το παίξω ακόμα,αλλά το έβαλα να το δούμε με ένα φίλο και γούσταρα.Το σενάριο του Kisuke πάει για άλλη φορά.
              Πάντως όσοι είστε λάτρεις της ιαπωνικής κουλτούρας,μυθολογίας και παράδοσης αξίζει να ασχοληθείτε.
              Ωραίος ο παίχτης.Άντε να γινόμαστε πολλοί οι kh fans.For great justice.

              Στο έχω ξαναπεί,αλλά όταν το ξεκινήσεις επέλεξε για δυσκολία το proud.;Eτσι οι μάχες θα έχουν νόημα και θα μπορέσεις να δεις εύκολα το μστικό τέλος.Διαφορετικά θέλει πολλή μεγάλη προσπάθεια για να το ξεκλειδώσεις.

              Α και που είσαι,αν έχεις όρεξη να γράφεις άνοιξε θέμα για το kh2.Εγώ τουλάχιστον θα συμμετέχω.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Tomb Raider: Underworld
                Καλό ήτανε, αλλά η κάμερα από άλλο πλανήτη.

                Comment


                • Magna Carta 2 στο 360. Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα από τα πιο καλά jrpgs που έχω παίξει. Το βάζω σε ίδια κατηγορία με το πρώτο Shadow Hearts. Πολύ καλό game, μακάρι η Square να είχε βγάλει κάτι ανάλογο ή έστω η Mistwalker. Το cast μου άρεσε αρκετά αν και το σενάριο τελικά δεν ξέφευγε φοβερά. Ωστόσο πέρασα ένα πολυ ευχάριστο 40ωρο. Θα του έβαζα με αυστηρότητα ένα 7.5/10
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Originally posted by Burai_Fighter
                    Magna Carta 2 στο 360. Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα από τα πιο καλά jrpgs που έχω παίξει. Το βάζω σε ίδια κατηγορία με το πρώτο Shadow Hearts. Πολύ καλό game, μακάρι η Square να είχε βγάλει κάτι ανάλογο ή έστω η Mistwalker. Το cast μου άρεσε αρκετά αν και το σενάριο τελικά δεν ξέφευγε φοβερά. Ωστόσο πέρασα ένα πολυ ευχάριστο 40ωρο. Θα του έβαζα με αυστηρότητα ένα 7.5/10
                    Α ρε Burai. Πόσο με κάνεις να ζηλεύω με το που παίζεις κάτι που ψάχνω.

                    Μιλώντας για Mistwalker. Κανένα νέο από τα παιχνίδια της ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Τελείωσα το Άσυλο του Αμαντέους Άρκαμ. Ξέρω, λαγκάρω πολύ. Ωραίο ήταν. Θα μπορούσαν να εκμεταλλευτούν περισσότερο το σκηνικό με τον Κροκ για να δώσουν περισσότερο μια αίσθηση καταδίωξης/τρόμου/απειλής καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, τύπου Nemesis. Εγώ βέβαια δε νιώθω φόβο, αλλά για wii-gamers και αδύναμα γυναικάκια θα ήταν μεγάλο συν.

                      Comment


                      • teliosa to the writer to 2 dlc tou alan wake

                        Comment


                        • Wipeout HD (+HD Fury). To οτι το τελειωσα ειναι σχετικο, αλλα οκ πηρα τα 167 gold medals που εχει εστω και στο novice και επιτελους θα το αφησω για λιγο στην ακρη γιατι ειχα σκαλωσει .
                          Τωρα θα θελα να παιξω online με οσους ενδιαφερονται απο εδω και καποια στιγμη θα δω τι λεει και single στις υπολοιπες δυσκολιες.

                          Θα γραψω καποια στιγμη σκορπιες σκεψεις και σχολια στο σχετικο thread, για την ωρα το αφηνω στην ακρη να δω και τιποτα αλλο.

                          Comment


                          • HALO: Reach

                            Ολοκληρωμενη αποψη στο σχετικο θεμα.
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Ας γράψω τους τελευταίους τερματισμούς που έκανα σε games.Halo Reach,Pokemon White(JP VERSION, ds) και σύντομα Kingdom Hearts Recoded(JP VERSION, ds).To πρώτο το τερμάτισα με συνεργασία στο legendary μέσα σε δυο μέρες.Το δεύτερο σε ένα 30ωρο.

                              Το kingdom hearts recoded το παίζω στο proud και είμαι γύρω στις 35 ώρες τώρα.Πέριμενα να τελειώσει πιο νωρίς αλλά είναι το δεύτερο kingdom hearts μετά το chain of memories που με εξέπληξε σε αυτόν τον τομέα καθώς είχε αρκετά πράγματα να κάνεις μετά και έχει ακόμα!Το καταευχαριστιέμαι(το gameplay) αν και δεν καταλαβαίνω το story.Θα το παίξω σίγουρα όταν βγει Ευρώπη για να δω και τι παίζει από θέμα ιστορίας πιο αναλυτικά.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • StarCraft II: Wings of Liberty - Normal

                                Εν ολιγοις, κλασσικα το κορυφαιο strategy. Αναλυτικη αποψη στο σχετικο θεμα.
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X