Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έβαλα χθες 20€ στο psn account. Προσπερνώντας το γεγονός πως για να κατεβάσω το demo του Rocket Knight μου πήρε κανά δίωρο( το psn σερνόταν χθες)

    Στα του demo... Πάρα πολύ ευχάριστα και χαρούμενα γραφικά, καλός χειρισμός κτλ αλλά κάτι λείπει. Ακόμη και στο hard δεν έχει κάποια ιδιαίτερη πρόκληση. Ειδικά στα 1200 ms points ή στο 12.99 δεν υπάρχει περίπτωση αγοράς. Τέλος πάντων χίλιες φορές καλύτερα Rocket Knight, Sparkster σε emulator παρά να δώσω 12.99 γι' αυτό. Καλή δουλειά αλλά λείπει η ψυχή.

    Έβαλα και το demo του Alone in the Dark... Ω θεέ μου, πείτε μου πως δεν υπάρχουν άτομα που πλήρωσαν γι'αυτό το πράγμα( edit: έστω που δεν κλαίγανε τα λεφτά τους). Αν το demo είναι τόσο προβληματικό, απορώ πως θα είναι το τελικό προϊόν.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Originally posted by Burai_Fighter View Post
      Έβαλα χθες 20€ στο psn account. Προσπερνώντας το γεγονός πως για να κατεβάσω το demo του Rocket Knight μου πήρε κανά δίωρο( το psn σερνόταν χθες)

      Στα του demo... Πάρα πολύ ευχάριστα και χαρούμενα γραφικά, καλός χειρισμός κτλ αλλά κάτι λείπει. Ακόμη και στο hard δεν έχει κάποια ιδιαίτερη πρόκληση. Ειδικά στα 1200 ms points ή στο 12.99 δεν υπάρχει περίπτωση αγοράς. Τέλος πάντων χίλιες φορές καλύτερα Rocket Knight, Sparkster σε emulator παρά να δώσω 12.99 γι' αυτό. Καλή δουλειά αλλά λείπει η ψυχή.

      Έβαλα και το demo του Alone in the Dark... Ω θεέ μου, πείτε μου πως δεν υπάρχουν άτομα που πλήρωσαν γι'αυτό το πράγμα( edit: έστω που δεν κλαίγανε τα λεφτά τους). Αν το demo είναι τόσο προβληματικό, απορώ πως θα είναι το τελικό προϊόν.
      Και σε μένα σέρνεται συνέχεια το PSN...

      Αν εννοείς το καινούργιο Alone In The Dark, δεν είναι το πρόβλημα οι ομιλίες και τα γραφικά. Το πρόβλημα είναι το έκτρωμα ο χειρισμός και η έλλειψη υποτίτλων. Το πλήρωσα λιγότερο απ' ότι ήταν στην κανονική αγορά, για να δω και να εξακριβώσω τις διαμαρτυρίες των παικτών του Alone In The Dark, και δυστυχώς έχουν επιβεβαιωθεί...
      sigpic

      Comment


      • Motorstorm: Pacific Rift
        Το παιχνίδι το είχα άχτι και τώρα που έχω PS3 θα το λιώσω εν αναμονή του SMG2.
        Το παιχνίδι είναι EPIC!
        Απίστευτο σε όλα του.
        10/10

        Comment


        • Τελείωσαν οι πανελλαδικές! Let the gaming begin!

          Προς το παρόν έβαλα το Warcraft III.

          Comment


          • Originally posted by Raphael View Post
            Τελείωσαν οι πανελλαδικές! Let the gaming begin!

            Προς το παρόν έβαλα το Warcraft III.
            Εσένα τελείωσαν. Εμένα άρχισε το τέλος(God of War)... Αρχίζει σε μένα το "καυτό" sex από τις εξετάσεις.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Enpsty View Post
              Motorstorm: Pacific Rift
              Το παιχνίδι το είχα άχτι και τώρα που έχω PS3 θα το λιώσω εν αναμονή του SMG2.
              Το παιχνίδι είναι EPIC!
              Απίστευτο σε όλα του.
              10/10
              Ετσι..
              παιχνιδαρα το pacific rift.Mακαρι να ανακοινωσουν και νεο Motorstorm στην Ε3.

              Comment


              • Ξεκίνησα το Splinter Cell Double Agent και είμαι ήδη στην τρίτη αποστολή.Εντυπώσεις θετικές ως τώρα.Περισσότερα όταν το τελειώσω.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Ξεκίνησα το Splinter Cell Double Agent και είμαι ήδη στην τρίτη αποστολή.Εντυπώσεις θετικές ως τώρα.Περισσότερα όταν το τελειώσω.
                  Ρε Τονυ εμενα παλι δεν με ενθουσιασε το παιχνιδι, δε ξερω γιατι... Νομιζω οτι τα παλαιοτερα SC ηταν καλυτερα, αυτο μου προκαλεσε λιγο χαος στην αντιληψη του τι ειναι τελικα ενα SC game...

                  Απο την αλλη δεν το τερματισα, αλλα δεν με επιασε και απο τα "μπαλακια" οπως τα τρια πρωτα... Θα δουμε...
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Ως τώρα μου το έχει μεταδώσει πολύ όμορφα το συναίσθημα του να είσαι Διπλός Πράκτορας.
                    Εντάξει τρίτη πίστα είμαι.
                     
                    Αλλά το σκηνικό που πρέπει να περάσω την δοκιμασία με το χρηματοκιβώτιο και μέσα στο χρονικό περιορισμό να βάλω trojan στο κεντρικό υπολογιστή και ταυτόχρονα να βάλω και κοριό στην κεραία και όλα αυτά χωρίς να με πάρουν είδηση εμένα μου κάνει.

                    Δεν ξέρω μετά πως εξελίσσεται βέβαια.Πάντως ακούω από όλους ότι κορυφή παραμένει το Chaos Theory κάτι λογικό μιας και θεωρώ τον τίτλο ένα διαμάντι.
                    Εσύ που το έχεις φτάσει;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Τρεις αποστολες πιο μετα απο εκει που εισαι. Εμενα δεν μου αρεσε το open ground style που εχει το παιχνιδι, γουσταρα πιο πολυ το κλειστο περιβαλλον με τοιχους, φωτα και παιξιμο με το φως και το σκοταδι. Θεωρω οτι εκει ειναι η βαση του stealth και οχι απλως στο να μην σε παρουν χαμπαρι οι εχθροι (οι οποιοι απο ΑΙ προσωπικα μου φανηκαν λιγο "ανισοροποι", μια βλακες και μια Αινσταην).
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Έχασα την όρεξη για gaming και το έριξα στο World of Goo...
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Καλα εκανες, δεν ειναι πολυ μεγαλο, να το τελειωσεις. Εχει ωραιο τερματισμο και τελειο soundtrack.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Drawn: The Painted Tower. Κατέβασα το demo γιατί μου άρεσε η αισθητική και το τελειώσα σε 5 ωρίτσες( κατέβασμα από piratebay αλλά αγόρασα τη retail από το zavvi)

                            Πανέμορφο αισθητικά adventure game, πολύ βατό όσον αφορά τη δυσκολία και σχετικά μικρό σε διάρκεια 5-7 ώρες περίπου. Δείτε και το trailer εγώ το λάτρεψα



                            EDIT:
                            Mάλλον έπρεπε να το γράψω στο i just finished xD
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Originally posted by Ground_zero View Post
                              Exei paiksei kaneis sas to LBP gia PSP?
                              Εγώ και δεν μ'άρεσε καθόλου. Bασικά όταν το είδα απόρησα και με το ντόρο που γίνεται. Βέβαια οk, δεν μπορώ να μηδενίσω και την ιδέα που βρίσκεται πίσω από αυτό.

                              Μάλλον τελικά ισχύει αυτό που είχε ειπωθεί εδώ παλιά: ότι LBP χωρίς multi (και προσθέτω εγώ χωρίς PS3) δε λέει.
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • Originally posted by Dj Solid View Post
                                Τρεις αποστολες πιο μετα απο εκει που εισαι. Εμενα δεν μου αρεσε το open ground style που εχει το παιχνιδι, γουσταρα πιο πολυ το κλειστο περιβαλλον με τοιχους, φωτα και παιξιμο με το φως και το σκοταδι. Θεωρω οτι εκει ειναι η βαση του stealth και οχι απλως στο να μην σε παρουν χαμπαρι οι εχθροι (οι οποιοι απο ΑΙ προσωπικα μου φανηκαν λιγο "ανισοροποι", μια βλακες και μια Αινσταην).
                                Έφτασα έκτη αποστολή.Να σου πω.Τις νάρκες ξέρεις πως τις φτιάχνουμε;
                                Κατά τ'άλλα συνεχίζει και μου αρέσει ο τίτλος.Βασικά ξεφεύγει από τα συνηθισμένα και ταυτόχρονα κρατάει τα θετικά του στοιχεία από το παρελθόν.ΙΜΟ πάντα.


                                Άσχετο.Μήπως ν'ανοίξουμε θέμα για τη σειρά;Άλλωστε όπως λέγεται η σειρά θα συνεχιστεί και μετά το Conviction.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X