Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πες καμιά γνώμη άμα το τελειώσεις.
    Carpe diem

    Comment


    • Ωραίο είναι, το είχα παίξει στο Xbox. Από τα στησίματα που σου μένουν και κακώς δεν είχα παίξει το πρώτο.

      Comment


      • Καλή επιλογη του Deus Ex 2, αλλά δεν ξέρω αν παλεύεται λόγω bugs. Ήταν μια πιο "περιορισμένη" και βατή έκδοση του πρώτου, με μικρή διάαρκιεα (14 ώρες περίπου) και πιο ρηχό gameplay. Λάθος αν δεν έχετε παίξει το 1.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Το πρώτο ήταν το αγαπημένο μου PC game. Δοκίμασα να το βάλω πάλι τις προάλλες να το θυμηθώ αλλά δεν το προχώρησα πολύ, ο γερασμένος πλέον οπτικός τομέας του με κούρασε.

          Το δεύτερο μόνο μια φορά το 'χω παίξει και ήταν καλή ευκαιρία τώρα για ένα replay. Χωρίς το βάθος του πρώτου, περισσότερο εστιασμένο στο action παρα στο stealth. Bugs δεν βρήκα πάντως ως ώρας (στο Κάιρο είμαι για όποιον θυμάται το τίτλο). Ομολογώ πάντως πως αν και δεν φτάνει το πρώτο, είναι πολύ καλύτερο από πολλά σημερινά παιχνίδια.
          sigpic

          Comment


          • Τελείωσα με το Wind Waker και είπα να πιάσω μερικά Wii.

            Ξεκίνησα πάλι το Super Paper Mario που δεν μου πολυαρέσει και METROID....PRIME....TRILOGY...

            Ωχ πες 1 μήνα το κάθε metroid... damn!

            Comment


            • Παίζω το Tales of Eternia για PSP.

              Το γνωρίζω φυσικά απ'την PSX έκδοσή του αλλά ήθελα να το ξαναθυμηθώ και να δω τι έχει αλλάξει (σχεδόν τίποτα).

              Διαθέτει απ'τα πιο ενδιαφέροντα dungeons/περιοχές προς εξερεύνηση που έχω δει σε RPG. H δομή και το σχέδιο τους είναι τέτοιο που σε αναγκάζει να συνεχίσεις και δε βαριέσαι εύκολα.

              Απ'την άλλη με στεναχωρεί που είναι απλά port και τίποτα παραπάνω. Λογικά θα γράψω περισσότερα όταν το τελειώσω.

              Η επιλογή του παιχνιδιού έγινε εσκεμμένα για να αποφύγω τις random... απογοητεύσεις καθώς το ToE είναι εγγυημένα ποιοτικό.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Το έχω αφήσει στην τελική μάχη αυτό.

                Πρέπει να το τελειώσω κάποια στιγμή.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Egw den to epaiksa sto Psx kai to kataxarika sto psp, apo tous kaliterous titlous ths konsolas einai.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • το eternia το ειχα απολαυσει στο psx οντως καταπληκτικο jrpg με φοβερο pacing μεταξυ των αλλων

                    αληθεια εiχε φτασει κανεις στους labyrniths του nereid? omg πολυ αδικο dungeon παραλιγο να σπασω το pad θυμαμαι

                    αλλα μιας και πιασαμε τα tales στη κουβεντα


                    ψηνομαι να βγαλω ΤΩΡΑ το nds

                    Comment


                    • SMG
                      Το είχα παίξει και παλιότερα χωρίς να πάρω όλα τα αστέρια. Πήρα ήδη τα 5 πρώτα. Συνολικά πόσα είναι όλα;

                      Comment


                      • 120

                        Comment


                        • Moυ σκασε κόπια σήμερα του Dante's Inferno από διαγωνισμό του authority και έβαλα να δω πως είναι και κόλλησα εδώ και καμια ώρα. Ωραίο είναι τελικά, γαμάτο art έχει!
                          sigpic

                          Comment


                          • :kill:ναι ειναι ευχαριστο game και αδικα εχει φαει πολυ θαψιμο κυριως λογο της ομοιοτητας του με τα gow, λογικα αυριο-μεθαυριο θα το εχεις τελειωσει γιατι ειναι πολυ μικρο,
                            σε μερικους κυκλους της κολασεως ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, αν και στο τελος εκανε μια κοιλια,

                            δυστηχως εβαλα λιγο τo yakuza 3 χτες που το εχω και καθεται απο τον μαρτιο (το φοβομουνα καθως θελει καθαρο μυαλο και συγκεντρωση)

                            και..κατεληξα να εχω σταματησει στο chapter 5 και να προσπαθω να βγαλω τα minigames, οχι οτι δεν ειναι καλο το σεναριο καθε αλλο μαλιστα...απλα ειμαι...

                            <<<< τελειομανης


                            6 ωρες για να τελειωσω το pool minigame
                            kai 4 ωρες σημερα τα darts
                            ΑΝ EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ στο expert το cpu εφερνε κατα 90&#37; τρια 60αρια

                            damn πρεπει να το σταματησω πριν ειναι καιρος, και να ξαναπιασω το 3d dot game heroes που το αφησα στη μεση

                            Comment


                            • Μπορεί να είναι αντιγραφή του GoW, αλλά και πάλι έχει πολλές διαφορές του. Ωραία ιστορία, επικές μάχες με τους δαίμονες, πολύ βία, αίμα και πολύ censorship.

                              Όχι σε μία-δύο μέρες. Σε 3-4 μέρες θα το έχει τελειώσει, γιατί πρέπει να μάθει μόνος του πως θα διαλύσει τα bosses.

                              deus, θα σου δώσω λίγες συμβουλές.

                              1) Όταν βρεις τα relics που έχουν και αριθμό 1 ως επίπεδο, αμέσως να τα βάλεις γιατί θα σου φανούν πολύ χρήσιμα μετά. Αυτά δίνουν λίγο upgrading στον Dante.
                              2) Κάποιους εχθρούς πρέπει να τους διαλύσεις με τον σταυρό της αρραβωνιαστικιάς του, γιατί είναι και γρήγοροι ή και δυνατοί, ιδιαίτερα τους ιπτάμενους. Να το λάβεις υπόψιν σου.
                              3) Οπωσδήποτε ψάξε ΠΑΝΤΟΥ και για τα relics και για τις ψυχές των ανθρώπων για να μπορέσεις να πάρεις τα trophies. Πρέπει όμως να κάνεις bless τις ψυχές για κάποια trophies.

                              Καλή τύχη.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by deus_d0pe View Post
                                Moυ σκασε κόπια σήμερα του Dante's Inferno από διαγωνισμό του authority και έβαλα να δω πως είναι και κόλλησα εδώ και καμια ώρα. Ωραίο είναι τελικά, γαμάτο art έχει!
                                Ρε παιχνιδάρα είναι.Εγώ στην αρχή γούσταρα απίστευτα,κάπου στους κύκλους 5+6 ψιλοβαρέθηκα και μετά γούσταρα πάλι.Το ωραίο είναι ότι όταν το τελείωσα,ήθελα κι άλλο.Ίσως κάτσω να το τελειώσω στο ressurection mode.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X