Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκίνησα Brutal Legend και είμαι περίπου στα μισά. Αυτό το game αξίζει μόνο για metal fans. Απίστευτο OST, απίστευτη δουλειά στα voice overs, διαλόγους κτλ καλός οπτικός τομέας μέτριο προς μάπα gameplay. Ο μόνος λόγος που με κρατάει είναι το σενάριο και οι ενδιαφέροντες χαρακτήρες.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Εγώ συνεχίζω δριμύτερος με το Shadow Hearts. Είμαι λίγο μπροστά, αλλά πίσω από το σημείο που έλεγε ο Scatty(ή το είπε και κάποιος άλλος απ' εσάς... Έχω σκατά μνήμη τώρα) περί Αλάσκας.

      Δεν θέλω να spoil, γιατί κάποιοι δεν το έχουν καν αυτό το διαμάντι. Θα ανοίξω σχετικό thread.
      sigpic

      Comment


      • Είμαι λίγο μπροστά, αλλά πίσω
        από το σημείο που έλεγε ο Scatty(ή το είπε και κάποιος άλλος απ' εσάς... Έχω σκατά μνήμη τώρα)
        Δε μπορούσα να κρατηθώ... σόρρυ.
        Επί του θέματος, σε λίγο ξεκινάω το Final Fantasy 5 (GBA).
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Κανένα πρόβλημα. Απλά δεν μπορώ να τα πω και ΟΛΑ.
          sigpic

          Comment


          • Straier to kaneis poly swsta, apo ta agaphmena mou FF.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Έβαλα Assasin's Creed II.
              Το 1 δεν μου άρεσε και είπα να δοκιμάσω το 2 που διαβάζω τα καλύτερα.
              Έπαιξα καμία ωρίτσα και το βγαλα.
              Αφού θα πάρω RDR όπου να'ναι είπα να μην ασχοληθώ.

              Ερώτηση: Το Killzone 2 πόσο κρατάει περίπου; Θέλω κάτι μικρό.

              Comment


              • 8 με 12 ωρες λογικα,αναλογα την δυσκολια που θα επιλεξεις.Θα προτεινα την μεγαλυτερη.

                Comment


                • Originally posted by straier View Post
                  Δε μπορούσα να κρατηθώ... σόρρυ.
                  Επί του θέματος, σε λίγο ξεκινάω το Final Fantasy 5 (GBA).
                  Έτσι,έτσι.Παίξτο να μου λες συμβουλές μετά.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Έπαιξα λίγο, το R&C future: a crack in time. Eντάξει γαμάτα φουτουριστικά γραφικά, και επίσης το γνωστό γαμάτο gameplay της σειράς. Σκέτη μαγεία είναι το game με φοβερούς χαρακτήρες και χιούμορ. Λογικά πάω για άμεση αγορά (με την τιμή του να ειναι χαμηλή).
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Straier to kaneis poly swsta, apo ta agaphmena mou FF.
                      Η πλάκα είναι πως είναι το πρώτο FF που είχα παίξει και το μόνο πλέον (μετά το FF3) που δεν έχω τερματίσει. Αναμνήσεις από γυμνάσιο μου έφερε χθες που το έπαιξα. Το σύστημά του είναι από τα αγαπημένα μου και μένα και ανυπομονώ να πάρω Blue Mage να αρχίσω τους πειραματισμούς (IMO η καλύτερη χρήση της Κυανής Μαγείας σε FF). Φαίνεται πως έχει και μερικές καινούργιες κλάσεις στην GBA έκδοση αν και από αυτά που διάβασα δε μου γεμίζουν πολύ το μάτι.
                      Αν πω πως τα γραφικά του είναι καλύτερα από το FF3DS θα φάω κράξιμο;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • IMO η καλύτερη χρήση της Κυανής Μαγείας σε FF
                        Prepei na deis tous FF11 blue mages, apla respect apisteftes ikanothtes.
                        An to Monk einai to agaphmeno mou class, amesws meta paei Blue mage kai Samurai.

                        Φαίνεται πως έχει και μερικές καινούργιες κλάσεις στην GBA έκδοση αν και από αυτά που διάβασα δε μου γεμίζουν πολύ το μάτι.
                        Mapa einai oles, to mono pou xrhsimevei einai to EXP UP, alla twte pou sto dinei ti na to kaneis poia, egw eimoun hdh max level...
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                          Ξεκίνησα Brutal Legend και είμαι περίπου στα μισά. Αυτό το game αξίζει μόνο για metal fans. Απίστευτο OST, απίστευτη δουλειά στα voice overs, διαλόγους κτλ καλός οπτικός τομέας μέτριο προς μάπα gameplay. Ο μόνος λόγος που με κρατάει είναι το σενάριο και οι ενδιαφέροντες χαρακτήρες.
                          Το έχω σφραγιστό, το είχα αγοράσει γύρο στα 20 Ευρώ από play.com μετά που άκουσα πολύ καλά λόγια, e και αφού "μαρεσι" πολύ το metal... Θα το αρχίσω αλλα για την ώρα προηγούνται αλλα. Jack Black rules.

                          Comment


                          • RDR.
                            Παιχνιδάρα.

                            Comment


                            • Παίζω το Lunar - Silver Star Harmony (PSP).

                              Μεγάλη απογοήτευση. Μπορεί τα Lunars να φαίνονται πλέον απλοϊκά αλλά το συγκεκριμένο δε μου θυμίζει σε τίποτα το παρελθόν του.

                              Για την ακρίβεια σκέφτομαι να το εγκαταλείψω (αν και δε νομίζω ότι τελικά θα το κάνω).

                              Τέσπα. Όποιος θέλει να δει τι εστί Lunar και δεν τον ενδιαφέρουν τα γραφικά, να παίξει τις πολύ καλές εκδόσεις για το Playstation, όχι αυτό.
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • persona 3 portable.exw aporrofh8ei plhrws.3enera pou sto wondering sto xarth o paikths den kineitai...alla kata ta alla makran apo ta kalytera rpg tou psp.opoios exei pai3ei to p3 fes sto ps2 na mhn to aggi3ei dioti den exei na prosferei kati neo.
                                Deus Misereatur...
                                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                                Viva los Vatos Locos

                                ---------------------
                                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                                Comment

                                Working...
                                X