Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • -1 ryu!
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Originally posted by Ryu_gr View Post
      Ευχαριστώ παιδιά, να είστε καλά!

      Βέβαια όπως μάλλον θα καταλάβατε το monitor δεν ειναι δικό απλά βρίσκεται στο κατάστημα κάτω από το σπίτι μου. Έπαιξα πoλύ λίγο εκεί!

      Ωχ, βλέπω τώρα να μπαίνουν -1, disrespect κτλ.!
      Άτιμη ζωή, έτσι όπως μ' ανεβάζεις έτσι με κατεβάζεις!
      Αχρηστε.
      :kill:
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • καλη φαση scat με το dqix ωραιος!,εγω το τελειωσα πριν λιγες μερες, βασικα αξιζει να ασχοληθεις και με το post game μιας και εχεις μπολικα πραγματα να κανεις και looting να βρεις, μαζεψε οσα περισσοτερα treasure maps μπορεις και να αλλαζεις τα jobs συχνα ωστε να αποχτας points μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ολα σε μια class! κατι που αμα το abusareis βεβαια γινεσαι λιγο broken,
        δεν εχω δοκιμασει ουτε εγω το online, βασικα δεν το εχω ψαξει γινεται να παιξουμε και μαζι?
        wi fi δεν χρησιμοποιει μονο το ds?

        αυτο που λες με τα sprites δεν το ειχα προσεξει, οσο αναφορα το 1st person δεν ειναι η πρωτη φορα που εγκαταλειπεται απο dragonquest, ουτε στο 8 ητανε first person

        Comment


        • Με το DQ VIII δεν έχω ασχοληθεί και παραδόξως λένε πως ειναι το καλύτερο. Κάαααααποια στιγμή θα το δω κι αυτό. Δεν καίγομαι αφού δεν είμαι fan της σειράς.

          Ναι, ούτε εγώ το είχα παρατηρήσει μέχρι που το μάτι μου πήγε σε έναν NPC ενώ κινούταν σα συγκαμένος. Έξυπνο πάντως. Illusion tricks απ'την S-E και τα ρέστα lol . Mάλλον εξυπηρετεί τεχνικούς λόγους.

          Δεν κατάλαβα. Πως αλλάζω class?

          Πριν λίγες ώρες ανακάλυψα και τον τρόπο που αποκτάς το Party σου. ΝΑΙ! παίζω πάνω από 10 ώρες και το ανακάλυψα τώρα. Δε φταίω! Πραγματικά άθλια μέθοδος. Τεράστιο μείον για το DQ IX εδώ. Aπόλυτο 0.

          Βασικά, κατανάγκη έγινε αφού είχα φτάσει στο τελευταίο boss του πρώτου χάρτη (με την κατάρα) και φυσικά ήταν αδύνατο να τον βγάλω με τα συνεχόμενα decrease σε defence & χτυπήματα που μου έκανε.

          Δε μου έκοψε... κι έκανα level up κτλ κτλ Μετά άντε να ανεβάζεις το Party σε καλό επίπεδο, να τους πάρεις εξοπλισμό...πωωω! τι τυρρανία ήταν αυτή.

          Τέσπα, βλέπω την τελειότητα που του έδωσε το Famitsu και γελάω. Οι Ιάπωνες μάλλον αγοράζουν για το όνομα κι όχι την ουσία.
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Εδώ και 20 μέρες δεν είχα καμία όρεξη για να κάνω το οτιδήποτε,μεταξύ αυτών και να παίξω.Από χτες όμως έχω τρελή όρεξη,οπότε είπα να ξαναπιάσω το HL2 και αυτή τη φορά λέω να το τελειώσω κιόλας.Άλλωστε πλέον μία πίστα έχει μείνει από αυτές που έχω ξαναπαίξει (Ravenholm),η οποία όμως είναι φοβερή.Gravity gun ftw.Θα προσπαθήσω να πάρω και το σχετικό achievement δηλαδή να μην χρησημοποιήσω άλλο όπλο.Το ίδιο έκανα και όταν το είχα ξαναπαίξει,απλά για την πάρτη μου.Τώρα θα ανταμοιφθώ και με ένα achievement.

            Επίσης,για όπoτε με πιάνει βαρεμάρα,παίζω Trials and Tribulations.
            Carpe diem

            Comment


            • Dragon Age Origins, ξερω οτι ανοιγω μεγαλο κυκλο αλλα αφου το εχω λεω να το ξεκινησω σιγα σιγα και βλεπουμε.

              Altair αυτη τη φορα περιμενω να δω post στο Ι just finished . Τελειωσε το ρε παρταλε.

              Comment


              • Arkham Asylum. Σκέτη πόρωση και ο Joker/Mark Hamill, όλα τα λεφτά. Όχι οτι δε μου αρέσει να ανεβαίνω σε κτίρια και glide down.
                Να'ναι καλά ο Somari που μου το έστειλε, γιατί χωρίς μάνια, δε θα το έπαιζα any time soon. Πήρα φόρα με τα riddles τώρα.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Orion View Post
                  Arkham Asylum. Σκέτη πόρωση και ο Joker/Mark Hamill, όλα τα λεφτά. Όχι οτι δε μου αρέσει να ανεβαίνω σε κτίρια και glide down.
                  Να'ναι καλά ο Somari που μου το έστειλε, γιατί χωρίς μάνια, δε θα το έπαιζα any time soon. Πήρα φόρα με τα riddles τώρα.
                  Μπράβο κούκλα μου γιατί το κάνεις σωστά.Έλιωσες στο Alan Wake, σε έβλεπα να παίζεις μήνες (όχι αστεία) το Fallout 3 και πλέον άλλαξες σελίδα στη ζωή σου. Κανόνισε όμως όταν σκάσει μύτη το Vegas να ξεφυλλίσεις προς τα πίσω διότι οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται. Η Wasteland είναι μία και δεν την αλλάζω με καμία.

                  Από την μεριά μου έχω ξεκινήσει σε πολύ αργούς ρυθμούς το Planescape Torment. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αφού θέλει ώρες για να φανεί η μαγεία του. Το μόνο που θα πω είναι ότι ακόμη και σήμερα με τα Super, Duper γραφικά που έχουν συνηθίσει τα μάτια μας η μινιμαλίστικη πλέον μορφή του τίτλου το κάνει να κρατάει στο χρόνο. Όταν ένας τίτλος είναι διαχρονικός δεν πα να'σαι και πασάς στα Γιάννενα , η αξία του είναι αποδεδειγμένη και ανέρχεται σε μεγαλύτερα επίπεδα όσο περνάει ο καιρός.

                  Comment


                  • Από την μεριά μου έχω ξεκινήσει σε πολύ αργούς ρυθμούς το Planescape Torment. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αφού θέλει ώρες για να φανεί η μαγεία του. Το μόνο που θα πω είναι ότι ακόμη και σήμερα με τα Super, Duper γραφικά που έχουν συνηθίσει τα μάτια μας η μινιμαλίστικη πλέον μορφή του τίτλου το κάνει να κρατάει στο χρόνο. Όταν ένας τίτλος είναι διαχρονικός δεν πα να'σαι και πασάς στα Γιάννενα , η αξία του είναι αποδεδειγμένη και ανέρχεται σε μεγαλύτερα επίπεδα όσο περνάει ο καιρός.
                    Διαφωνώ περί μινιμαλισμού. Τα γραφικά του μόνο μινιμαλιστικά δεν είναι. Από την άλλη, η Infinity Engine δύσκολο να μη φαίνεται όμορφη όσα χρόνια κι αν περάσουν. Για την ακρίβεια, ακόμα και όταν βγήκε το Neverwinter Nights τα Baldur's Gate κλπ φαινόντουσαν πολύ ομορφότερα από τα χοντροκομμένα 3D γραφικά.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Tales of Vesperia λοιπόν! Είχα πει πριν κάτι χρόνια ότι δε θα ξαναπαίξω Tales of, αλλά κάτι η αποχή από κλασσικά και κοινότυπα JRPGs, κάτι η όρεξη για ένα γρήγορο και απολαυστικό battle system, κάτι το hype από εδώ και από εκεί, δεν ήθελε και πολύ.

                      3 ώρες και κάτι ως τώρα και το διασκεδάζω πάρα πολύ. Μου έλειψαν τα άπειρα κλισέ των JRPGs .

                      BTW τα achievements του φαίνονται λίγο άκυρα .

                      Comment


                      • Βασικα ναουμ τον τελευταιο καιρο, και αφου τελικα το StarCraft II δεν λεει να νιωσει χωρις ιντερνετ, παιζω στο HTC Desire παιχνιδια για Android. Εχω κολλησει με το Air Traffic Control, στο οποιο εχεις ενα αεροδρομιο και πρεπει να κατεβασεις συνεχομενα με την σειρα ολα τα αεροπλανα και τα ελικοπτερα χωρις να κοπανησουν. Ενω ειναι απλο παιχνιδι, ειναι τερμα κολλημα, γιατι πρεπει να τους δινεις touch αεροδιαδρομο, και παιζει πολυ γελιο οταν τα ακους να κοπανανε μεταξυ τους.

                        Εχει επισης και κατι αλλα ομορφα παιχνιδακια, μεταξυ αυτων και ενα full rpg το οποιο λεγεται Zenonia Free.

                        Φυσικα παιζουν και οι emulators πανω στο κινητο, αλλα δεν ειναι πολλα τα παιχνιδια που παιζονται ανετα. Sonic οκ, mario οκ, αλλα περαν απο απλα παιχνιδια δεν μπορεις να παιξεις νορμαλ κατι ιδιαιτερο...Δεν εχει σημασια ομως, σημασια εχει πως παιζουν και οτι ειναι τερμα hardcore γιατι η free εκδοσεις των emus δεν εχουν save states.


                        Εβαλα και το Fallout 3 ξανα. Συνεχιζω να ξενερωνω απιστευτα οταν κανω headshot στο ποντικι και δεν ψοφαει...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Σταματα να παιζεις το Fallout σα να ειναι fps...
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ειδικα οταν σκαει τρεις μπαλοθιες στον mutant και μου γραφει απο κατω Head Cripled και τον βλεπω να ερχεται κατα πανω μου με τον λοστο, ε ενταξει, εκει τα παιρνω χοντρα...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Ειδικα οταν σκαει τρεις μπαλοθιες στον mutant και μου γραφει απο κατω Head Cripled και τον βλεπω να ερχεται κατα πανω μου με τον λοστο, ε ενταξει, εκει τα παιρνω χοντρα...
                              Επειδή είναι mutant έχει πολλούς εγκεφάλους σε διάφορα μέρη του σώματός του οπότε ένα headshot δεν αρκεί. Λογικό είναι.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • αυτοι του fallout 3 εχουνε μονο εναν εγγεφαλο ειναι εξακριβωμενο, προκειται περι οφθαλμαπατης και πλεκτανης με απωτερο σκοπο τον εκνευρισμο του αγνου πλην τιμιου gamer (dj solid)

                                περα απο την πλακα παντως υπαρχει τροπος να πεθαινουνε onehit βαλτο στο very easy

                                Comment

                                Working...
                                X