Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόνο εμένα ξέρεις να κράζεις...γι'αυτό πρότεινα εγώ το ban αλλά δεν εισακούσθην.
    Carpe diem

    Comment


    • Aστο το παιδι να χαρει, 3 FF στη σειρα ειναι κατι απο overdose μεχρι μιζερια. Λιγη ποικιλια ποτε δεν εβλαψε κανεναν .

      Comment


      • Πήρα το Twin Snakes....

        Comment


        • Άρχισα Alan Wake.

          Εντυπώσεις στο αντίστοιχο topic


          Comment


          • Θα έρθει και η δικιά μου σειρά, που θα πάει .

            Comment


            • Ω τι εστι...

              (riddle me this...)
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • έχει λίγες μέρες που ξεκίνησα το mario galaxy 2 στο wii και μάλλον είναι από τα τελευταία παιχνίδια που θα παίξω στο wίϊ μπορεί να μην το τελειώσω καν τα controls του wii δεν τα πάω με τίποτα ούτε και το wίϊ θεωρώ πως δεν έπρεπε καν να βγει wίϊ το gamecube ήταν και είναι καλύτερο άσε που τα ίδια γραφικά έχει τέλος το wii για μένα.

                Comment


                • Originally posted by wesker
                  έχει λίγες μέρες που ξεκίνησα το mario galaxy 2 στο wii και μάλλον είναι από τα τελευταία παιχνίδια που θα παίξω στο wίϊ μπορεί να μην το τελειώσω καν τα controls του wii δεν τα πάω με τίποτα ούτε και το wίϊ θεωρώ πως δεν έπρεπε καν να βγει wίϊ το gamecube ήταν και είναι καλύτερο άσε που τα ίδια γραφικά έχει τέλος το wii για μένα.


                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • έχει λίγες μέρες που ξεκίνησα το mario galaxy 2 στο wii και μάλλον είναι από τα τελευταία παιχνίδια που θα παίξω στο wίϊ μπορεί να μην το τελειώσω καν τα controls του wii δεν τα πάω με τίποτα ούτε και το wίϊ θεωρώ πως δεν έπρεπε καν να βγει wίϊ το gamecube ήταν και είναι καλύτερο άσε που τα ίδια γραφικά έχει τέλος το wii για μένα.


                    Υπερβολικό σε βρίσκω.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • ρε παιδιά πραγματικά μπορείτε να μου πείτε πια παιχνίδια αξίζουν στο wίϊ εκτος από mario metroid και zelda?δηλαδή σας αρέσουν τα controls του wίϊ δεν θα προτιμούσατε να είχε κανονικό controler?τα γραφικά του είναι τα ίδια με του xbox ps2 και gamecube αυτό φαίνεται γιατί να μην είναι hd τώρα όλος ο κόσμος έχει hd tvs και το wίϊ παίζει χαλια σε αυτές και ναι δοκίμασα και με component.

                      Comment


                      • Ωπα μισό... Το θέμα σου είναι τα controls του Mario Galaxy 2 ή το Wii εν γένει?

                        Γιατί σε όλα τα games που έχουν πιο κλασικό χειρισμό υπάρχει το wii classic controller και το wii competition pro που είναι άψογα και τα δύο και ειδικά το πρώτο βρίσκεται πάμφθηνα με λίγο ψάξιμο.

                        Δε διαφωνώ στο ότι υπάρχει πολύ shovelware στο Wii. Ωστόσο οι first party προσπάθειες από nintendo διέπονται από άψογο χειρισμό με το wiimote. Eιδικά τα Mario Galaxy που αναφέρεις είναι ο ορισμός του σωστού και απλού χειρισμού σε platformer, χωρίς περιττές gimmickιές.( οκ ένας αγώνας με σαλάχι στο πρώτο αν και πάλι ο χειρισμός δε με ενόχλησε καθόλου)

                        Τώρα σχετικά με το Wii γενικότερα, έχω τοποθετηθεί πολλάκις στο παρελθόν. Συνειδητά όποτε αγοράζω κονσόλα της nintendo το κάνω για να παίξω τα δικά της παιχνίδια και αν είμαι τυχερός κάποια ποιοτικά 3rd party. Τα gimmick controls που αναφέρεις πάντως υπάρχουν σε ελάχιστα games που αναφέρονται σε πιο κλασικούς gamers. Τώρα βέβαια αν πας να μου παίξει Tatsunoko VS Capcom με wiimote ε δε σου φταίει το game μιας και όλα έχουν επιλογή για το classic controller.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • 'Οσον αφορά τα γραφικά έχεις δίκιο αλλά αυτό για εμένα προσωπικά δεν είναι σοβαρός λόγος για να μην αρέσει μια κονσόλα σε κάποιον από την στιγμή που έχει καλα παιχνίδια.Οκ,γούστα είναι αυτά και διαφέρουν,το δέχομαι.

                          Στα των παιχνιδιών τώρα,αν έχεις δει την e3 τότε θα γνωρίζεις ότι ως το τέλος του χρόνου θα κυκλοφορήσουν πολλοί ΑΑΑ τίτλοι για το wii και ακόμη περισσότεροι μέσα στο 2011.(Donkey kong,metroid,xenoblade,epic mickey,kirby και να μην αναφέρω διαμαντάκια που κυκλοφόρησαν φέτος όπως sin and punishment).Μόνο το μαριο γκαλαξυ 2 είναι καλύτερο από το 75% των παιχνιδιών όλων των άλλων κονσολών.

                          Όσον αφορά τον χειρισμό,γούστα είναι αυτά.Προσωπικά δεν με τρελαίνει αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας.Σε ορισμένα παιχνίδια πάντως(λίγα,δυστυχώς)οι δυνατότητες του wii αξιοποιούνται πολύ καλά πχ metroid.

                          Αυτά.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Καλά Wesker συγνώμη κι όλας αλλά μιλάς εσύ για χάλια παιχνίδια στο Wii όταν έχεις παίξει όλα τα σκουπίδια που κυκλοφόρησαν σε 360 ; Εντάξει, καταντάει και λίγο αστείο από ένα σημείο και μετά. Πέραν τούτου, αν θέλεις να ψάξεις και να βρεις ενδιαφέροντες τίτλους, θα βρεις. Δε φτάνουν σε αριθμό αυτά που υπάρχουν σε PS360, αλλά υπάρχουν και είναι εκεί για όσους ενδιαφέρονται. Εσένα προφανώς δε σε ενδιαφέρουν, αν και από την άλλη θα σε ρωτήσω: τι σε ενδιαφέρει εν τέλει; Το Cars για το 1000άρι πάντως το είχες παίξει μία φορά .

                            Comment


                            • Originally posted by wesker View Post
                              γιατί να μην είναι hd τώρα όλος ο κόσμος έχει hd tvs και το wίϊ παίζει χαλια σε αυτές και ναι δοκίμασα και με component.
                              γιατί πολύ απλά η nintendo είναι μια εταιρεία που βλέπει μόνο το παρόν.

                              μέχρι και πριν 4 χρόνια (εγώ πήρα το 2008) λίγοι είχαν HD TVs, βέβαια τώρα οι SD TVs μοιάζουν με μουσειακό είδος.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Παίζω το Heavy Rain.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X