Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παιξε πρωτα το Metroid για να καλυψεις τα οποια σεναριακα κενα προκυψουν απο το Other M, θα σε κατατοπισει και με το παραπανω.

    Comment


    • Hope so!

      Ίσως να πάρω και το Metroid 2 αλλά δεν βρήκα κάποιον να το πουλάει!

      Comment


      • Εχω την αισθηση οτι ο Xeno σε ειρωνευεται, anyway γιατι δε δοκιμαζεις το Zero Mission που ειναι remake του Metroid;
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Xeno View Post
          Παιξε πρωτα το Metroid για να καλυψεις τα οποια σεναριακα κενα προκυψουν απο το Other M, θα σε κατατοπισει και με το παραπανω.
          Ανετα το ποστ της χρονιας...

          Λιεπον, λεω να βαλω τελικα Metroid Prime, διοτι δεν νομιζω οτι θα παρω τελικα Wii τωρα γρηγορα. To Fusion το εχω τερματισει, το Super το εχω προχωρησει σε emu αρκετα αλλα δεν το τελειωσα και απο εκει και περα το Prime ειναι ενα παιχνιδι που θελω πολυ να παιξω.

          Το ODST συνεχιζει να μη μου αρεσει ακομα...
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • Είσαι άσχετος,βλάσφημος,όνειδος της κοινωνίας.Παίξε ODST και άσε τα υπόλοιπα.
            Carpe diem

            Comment


            • Το odst γενικα αξιζει? Το ξερω οτι μπορεις να το βρεις πλεον στα 10 ευρω απλα ρωταω αν οντως θα παρει κατι καποιος που εχει δει πανω κατω ολη τη σειρα. Η ερωτηση μου εχει να κανει κυριως με το single player δεδομενου οτι σε λιγες μερες ερχεται το reach που λογικα θα μαζεψει ολα τα φωτα σε οτι αφορα το multi.

              Altair βλεπω στο gamercard το dragon age, το ξεκινησες?

              Comment


              • Όχι nooto δεν το έχω ξεκινήσει το DAO.Κάτι δοκίμαζα.
                Το ODST δεν έχει σχέση με τα υπόλοιπα επεισόδια της σειράς.Είναι εντελώς διαφορετικό.Οι γρήγοροι ρυθμοί που επικρατούν στα 1-3 υπάρχουν κι εδώ,αλλά σε μερικά σημεία μόνο.Γενικά έχει πιο αργό ρυμό και άλλου είδους ατμόσφαιρα.Είναι μια Halo εμπειρία,διαφορετική από τα προηγούμενα.Αν το βρίσκεις τόσο φτηνά και είσαι φίλος της σειράς αξίζει.Η διάρκεια στο Normal απλά να το τερματίσω μου πήρε γύρω στις 7 ώρες.Ρίξτου μια ματιά.
                Carpe diem

                Comment


                • Koυτσοαρχισα το Zelda: Spirit Tracks pero Nintendo DS. Δεν εχω αποψη μεχρι στιγμης, δειχνει να παταει καλα παντως, λιγο καλυτερα απο το Phantom Hourglass.

                  Μια μικρη αποψη, προωρη για το ODST: σε βαζει λιγο αποτομα στην μαχη, εννοοντας οτι θα πρεπει παραλληλα να ξεχασεις οτιδηποτε ηξερες απο τα HALO πριν απο αυτο διοτι δεν εισαι ο Μαστορας ο Τσιφτης αλλα ενας απλος ανθρωπος. Θελει δλδ να επαναπροσδιορισεις αρκετα (εαν οχι ολα) απο αυτα που ηξερες για το HALO σαν gameplay τακτικη κλπ. Δεν λεω οτι ειναι ασχημο, λεω οτι ακομα δεν εχω μπει στην διαδικασια να το κανω οπως πρεπει...
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Ρε άντε πιάστο και άσε τις πνευματοδιαδρομές.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Το odst μετράει και με το παραπάνω... Δεν είναι το παιχνίδι το οποίο είχε απλά την beta του Reach αλλά σίγουρα κάτι παραπάνω...
                      Εγώ αυτόν τον καιρό παίζω Machinarium και μέχρι στιγμής είναι τέλειο .

                      Comment


                      • Αρχίζω δεύτερο playthrough στο Alan Wake αλλά παίζω ταυτόχρονα και Ikaruga.

                        Εντάξει απάλευτο ώρες ώρες είναι...Μόνον με την πρώτη πίστα ασχολήθηκα διεξοδικά και έκανα 2μύρια σκορ με 60-63 chain.Σιγά σιγά λέω να πίασω την δεύτερη αλλά έτσι όπως ξεκινάει μου φαίνεται παλούκι


                        Comment


                        • Δοκιμάζω το Jikan de Fantasia (PSP ~ προς το παρών κυκλοφορεί μόνο Ιαπωνία).

                          Είναι ένα πολύ συμπαθητικό παιχνιδάκι που εμφανέστατα κινείται στα βήματα του Yuusha 30 της Marvellous (εάν δεν κάνω λάθος κυκλοφόρησε σαν Half Minute Hero στις ΗΠΑ).

                          Δε μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί πολύ αφού τεχνικά δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Ωστόσο, η hack n' slash δράση σε συνδιασμό με την ταχύτητα, προσφέρουν ένα περίεργα εθιστικό σύνολο.

                          Η διάρκεια των αποστολών είναι 3 λεπτά κι αν όλα πάνε καλά, το παιχνίδι μας δίνει πρόσβαση και σε ένα mini game διάρκειας 30 δευτερολέπτων.

                          Λογικά δε θα το εγκαταλείψω. Θα ασχολούμαι σε δόσεις μαζί του κι εφόσον το ολοκληρώσω θα μιλήσω πιο αναλυτικά.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • ...κι επειδη καταφερα επιτελους να βαλω ιντερνετ στον μεγαλο υπολογιστη...

                            StarCraft II: Wings of Liberty!!!!!!!

                            O Τιτος θα με λατρεψει...χαχα..


                            Λοιπον: παιζω το campaign και οφειλω να πω οτι ειναι σαφως ανωτερο απο οποιοδηποτε strategy εχω παιξει. Μεχρι τωρα οι αποστολες ειναι εξαιρετικα ενδιαφερουσες, διοτι πολυ απλα δεν ειναι βαρετες στο στυλ "κανε την βαση σου και σπαστα ολα". Αντιθετα, υπαρχουν objectives και πολλα πραγματα να κανεις, και τα achievements εχουν ουσιαστικο λογο υπαρξης.

                            Τα γραφικα του ειναι εξαιρετικα, αλλα θα ελεγα οτι ειναι καπως βαρια. Δλδ δεν μπορω να τρεξω τερμα το παιχνιδι με 8800 GTS και 4 γιγα ΡΑΜ και 5600+ ΑMD 64... Οκ, δεν ειναι τοπ οφ δε τοπ το μηχανημα πλεον (πριν δυο χρονια ομως....ε; ) αλλα περιμενα οτι θα μπορουσα να το τρεξω max το παιχνιδι χωρις προβλημα. Βεβαια ολα τα settings ειναι στο high, και μιλαμε για ενα strategy, οποτε who cares, οταν το παιχνιδι τρεχει τελεια στο high χεσε τα reflections.

                            Παντως εχω μπει τελειως σε StarCraft mode, πηρα φοβερο mouse pad SC2 με Kerrigan vs Zeratul και ακομα και τον Firefox τον εχω starcrafted. Για να μην πω για wallpapers κλπ...

                            Οποιος γουσταρει παντως battle.net ας μου πει να κανουμε ενα ματσακι να χασω, ειλικρινα εχω ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολυ δρομο μεχρι να αρχισω να κανω σοβαρο multitasking στο παιχνιδι...

                            Bottom Line: οποιος παιζει strategy ΟΦΕΙΛΕΙ να παιξει StarCraft 2. ΦΑΚ ΓΙΕΑ!
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • DA: Witch Hunt~!

                              Το ένα DLC που πραγματικά με ενδιαφέρει. Εντυπώσεις για το πως κλείνει η ιστορία της Morrigan όταν με το καλό τελειώσω (και η εξεταστική στην μέση...).


                              EDIT: 1,30 ώρα μετά το παιχνίδι τελείωσε. ΜΑΠΑ.

                              Comment


                              • Ακόμα παίζω το Project Zero III.

                                Μου παίρνει αρκετή ώρα να το τερματίσω.

                                 
                                Το πιο τρομακτικό στην υπόθεση είναι από την ώρα 9, όπου και υπάρχει το Purifying Light που σε βοηθά να διώξεις το σκοτάδι από πάνω σου. Το Purifying Light είναι και εν μέρει Time Attack, γιατί άμα σβήσει η φωτιά, έρχονται όλα τα φαντάσματα καταπάνω σου.


                                Αυτό πραγματικά με τρομάζει.

                                Το αρνητικό στην υπόθεση είναι ο χειρισμός, γιατί όχι μόνο πάνε πολύ σιγά οι χαρακτήρες και τρέχουν πολύ αργά, λες και κάνουν Jogging, αλλά και το ότι δεν υπάρχει tutorial για να ξέρεις τι να κάνεις στο παιχνίδι με τον χειρισμό, παρά μόνο μέσα σε texts.

                                Το επικό είναι ότι όσο προχωρώ, γίνεται όλο και πιο τρομακτικό και . Επίσης γίνονται πολύ δυνατά τα φαντάσματα, όσο προχωρώ πολύ βαθιά. Δυστυχώς κάποια boss φαντάσματα είναι πολύ εύκολα να αντιμετωπίσεις, λόγω προηγούμενης εμπειρίας στα προηγούμενα Project Zero.

                                Τώρα είμαι στην τελευταία ώρα(Κοντά στο τέλος).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X