Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίζω το 2ο DLC του Alan Wake 2η φορά για να ξεκλειδώσω τα υπόλοιπα achs για να κλείσω την ιστορία του 1ου Alan Wake.
    sigpic

    Comment


    • μου ηρθε σημερα το 2 worlds 2 απο γερμανια το επαιξα μια ωριτσα και μου αφησε ΤΡΟΜΕΡΕΣ εντυπωσεις
      τιτε, ground και οποιον αλλο rpja ξεχναω τσεκαρετετο


      αυτος ο μηνας για μενα θα παει με two worlds 2 και το νεο remastered divinity 2 απο εκει και περα βλεπουμε

      Comment


      • Όταν μπεις Divinity 2 γράψε εντυπώσεις, γνώμη μου είναι πως το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό και θυμίζει παραδοσιακά action RPG τύπου Nox και - ασφαλώς - Divine Divinity.

        Υπάρχει review στο Authority, λέω εγώ τώρα :boff::cunao::fsss:
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Tha riksw ena mati sto divinity kai egw avrio.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Μετα απο καιρο ας γραψω ενα συνολικο ποστ με το τι κανω κι εγω στον κοσμο μας...

            NBA2K11 - My Player mode: τελειωνει η πρωτη σεζον μου σαν rookie και ηδη ειμαι MVP. Μπασκετ ολε.

            Gran Turismo 5: Αρχιζει να με απογοητευει λιγο το παιχνιδι καθως προχωραω, η ΑΙ ειναι για ξυλο και τα παλια προβληματα συνεχιζουν να υπαρχουν. Αλλα το thrill of driving το σωζει.

            HALO Reach Multiplayer: μπηκα μια σημερα με nooto και Strawhat και γουσταραμε μερικα ματσακια, σαφως πιο προσεγμενο και πιο προσβασιμο multi απο ολη την υπολοιπη σειρα. Εξαιρετικες εντυπωσεις εκτος απο την πιστα με τους elites που ειναι gtp για μενα, οπλα ειναι αυτα;

            Angry Birds - Android: πολυ πλακα. Περναει η ωρα ανετα. Evans κατεβασε το, δωρεαν και γαμει.

            Επισης με ενα φιλαρακι παιξαμε Wii Sports Golf (και πεθαναμε στο γελιο) και στα MAME βαλαμε Smash TV, ο Τιτος και η υπολοιπη παλιοσειρα θα με καταλαβουν. Οποιος δεν το εχει παιξει ας το κανει asap, μιλαμε για shooter a la Geometry Wars πριν απο 15 χρονια και ακομα στεκεται εκει ψηλα.

            .....πρεπει να επαιξα και κατι αλλο, αλλα δεν θυμαμαι...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Nα πας στο διάολο ρε και συ και ο νουμπας ο noobo!! Τοσο καιρό που είχα λιώσει στο reach δεν ερχόσασταν για multi, χθες που ξεκίνησα το DK σας έπιασε η προκομάρα !!:whip:
              Στα τσακίδια και οι δυό παλιόρεμάλια.
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • Mou arese to Divinity II, kalo humor omorfoi xarakthres, wraio sthsimo.
                Goustarw tis staseis pou pernei o xarakthras mou se oti kanei, eftiaksa gynaika kai paw gia dual wield.
                Tha phgaina gia Monk style hand to hand alla den kserw to kata poso einai efikto, eida oti exei skill gia na afksiseis to hand to hand dmg omws den nomizw na mporei na synagonistei to dmg twn oplwn ektos kai an yparxoun kai gantia h opla pou afksanoun to Hand to hand.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Originally posted by Pilgrim View Post
                  Nα πας στο διάολο ρε .
                  Been there. Too cold and quiet for me...
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Ground Zero δεν έχω βρει γάντια ή κάτι ανάλογο. Το 2-weapon στυλ του δε μου άρεσε γιατί αντί να μειώνει το % to hit μειώνει το damage του δεύτερου όπλου και μάλιστα πολύ. Σε αυτό το παιχνίδι δε θα το συνιστούσα. Έφτιαξα 2 - handed γομάρι και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή, τεράστιο damage και range καθώς και μερικά πολύ καλά σπαθιά.

                    Για melee combat πολύ καλό skill είναι το rush attack και θα δω και για όσα ξεκλειδώσουν πιο μετά. Ο σχεδιασμός μου είναι για battlemage πάντως, όταν φτιάξω έναν αξιοπρεπή fighter θα το ρίξω στα ξόρκια έτσι για να μη βαριόμαστε.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Ground Zero δεν έχω βρει γάντια ή κάτι ανάλογο. Το 2-weapon στυλ του δε μου άρεσε γιατί αντί να μειώνει το % to hit μειώνει το damage του δεύτερου όπλου και μάλιστα πολύ.
                      Afto den symainei kati giati exei skill pou afksanei to dual wield damage (kai tou defterou oplou) stadiaka opote den yparxei provlhma.
                      Pros to parwn kai egw den exw synanthsei kati pou na me kolisei me afto to set up, tha doume an kai akomh elpizw se hand to hand.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • xekinisa to spatterhouse sto 360

                        Comment


                        • Έχω κατεβάσει κάτι arcade παιχνίδια(Shinobi + Samurai Shodown II), τα οποία έχω πάρα πολλά χρόνια να παίξω από τότε που αποσύρθηκαν οι arcade παιχνιδομηχανές εξαιτίας του νόμου.
                          Παράλληλα παίζω στο σύνολο Shinobi, Samurai Shodown II, UNO(το κλασσικό) και Alan Wake 2nd DLC: The Writer(στο οποίο προσπαθώ να μαζέψω μόλις τώρα το τελευταίο ach).
                          sigpic

                          Comment


                          • Xenoblade, WII JP
                            Sin & Punishment, WII Virtua Console
                            Sin & Punsihment 2 , WII Pal



                            Comment


                            • Φίλε bullethell αν θέλεις γράψε καμιά κουβέντα-εντύπωση για το xenoblede.

                              Εγώ παίζω.

                              1)Uncharted 2.Το ξεκίνησα τον σεπτέμβρη αλλά το άφησα ελέω κυκλοφορίας bbs.Τώρα όμως το ξανάπιασα και θα το τελειώσω αυτήν την φορά.Ότι και να πω είναι λίγο,ένα από τα καλύτερα παιχνίδια αυτής της γενιάς με δράση που δεν ξαναεμφανιστεί σε videogame και production values ασυναγώνιστα-τα τοπία και η ατμόσφαιρα απλά δεν υπάρχουν.Μέχρι τώρα ξεχωρίζω από περιοχές την Κωνσταντινούπολη.

                              Sin and punishment 2.Παιχνιδάρα από τις λίγες από αυτές που μόνο η treasure ξέρει να φτιάχνει.Το έχω δτάσει στην τρίτη πίστα(μετά από πολύ κόπο νίκησα το boss της δεύτερης) και εκεί δεν την παλεύω καθόλου,χάνω από το πρώτο subboss. Δεν τολμώ να φανταστώ τι με περιμένει έπειτα στο παιχνίδι.

                              Επίσης καμιά φορά βάζω civilization 4.Το καλύτερο pc game για εμένα ανεξαρτήτως κατηγορίας.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Στο S&P2 οι πρωτες πιστες φευγουν αερα απλα κανοντας spam το dodge, ενω εννοειται πως κανεις power shot οποτε ειναι διαθεσιμο. Ο Isa υποτιθεται πως ειναι καλυτερος απο την Kachi λογω power shot, εγω παντως με την Kachi το τελειωσα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

                                Γενικα το dodge ακομα και πιο μετα ειναι πολυ abusable παντως, οποτε μαθε να το χρησιμοποιεις σωστα. Απο bosses δε μπορεις να φανταστεις τι γινεται στις 2 τελευταιες πιστες, πραγματικα σκανε το ενα μετα το αλλο.

                                Φοβερο παιχνιδι, φοβερο gameplay και παρα πολυ καλο OST. Κριμα που περασε σχεδον απαρατηρητο..

                                Comment

                                Working...
                                X