Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλά δώστε του κανά χρόνο και θα είναι underrated gem όπως έγινε με άλλο πόσα. Κακά τα ψέματα το έχουμε πάρει απόφαση πως τέτοια games δε θα γίνουν ποτέ million sellers κι ας σαρώνουν σε κριτικές τόσο από τον ειδικό Τύπο όσο και από τους gamers. Btw άνετα πλέον σε public και αλλού βρίσκεται για 25-35€ με λίγο ψάξιμο.

    Πάντως το πρώτο Sin που το δοκίμασα σε emu δεν μπόρεσα με τπτ να το συνηθίσω σαν control scheme.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Εγώ τερμάτισα το Secret of Monkey Island και έπιασα το Monkey Island 2. Μετά τον τερματισμό του θα μπει σε σειρά το Alan Wake και το Amnesia και αν όλα πάνε καλά ένα εκ των Sin and Punisment 2, Castlevania, Donkey Kong Country Returns ή Other M. Κάπως έτσι θα κλείσει και η χρονιά .

      Για τα MI εντυπώσεις μετά τον τερματισμό του 2.

      Comment


      • Δεν περιμενα να πουλησει και να γινει δημοφιλες αλλα πιστευω πως και απο τους πιο "ψαγμενους" λιγοι του δωσαν μια ευκαιρια. Μπορουσε να εχει λιγο μεγαλυτερη απηχηση, αλλα κατι το οτι βγηκαν απειρα παιχνιδια φετος, κατι οτι ο κοσμος εχει καλομαθει πλεον και θεωρει παραλογο το να χανει και να ξαναπροσπαθει, ε δε θελει και πολυ.

        Εριξα απειρο γελιο οταν ηρθε ενας φιλος μου και του βαλα να παιξει DKCR. Επαιξε κανα 2λεπτο, σε μια φαση εχασε και τον ξαναβγαλε στην αρχη της πιστας.
        Με τι μια πεταει ενα "ΤΙ, ΠΑΛΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ;" γεματος απογνωση ξερω γω.
        Καταραμενα checkpoints, εχουν χαλασει την πιατσα.

        Το S&P2 δυσκολα θα το ξαναπαιζα (το Hard μου μενει, αλλα δε θελω να τρελαθω), αλλα ισως το παρω για 17 λιρες π.χ. για το γαμωτο και μονο.

        Κατι το Wii, κατι το ΧBLA και το PSN, τελευταια εχω κοψει τις αγορες παρα πολυ ρε γαμωτο και οταν τελειωνεις ενα παιχνιδι μετα το σκεφτεσαι να το αγορασεις.
        Εδω το DKC δεν ξερω ποτε θα το παρω και ηταν πραγματικα φανταστικο παιχνιδι.

        Δυσκολοι καιροι τι να κανουμε, υγεια να χουμε και τα αλλα βολευονται .

        Burai το 1ο Sin ουτε εγω το αντεξα παντως, μου φανηκε αβολος ο χειρισμος. Το 2 το επαιξα μετα να δω απο περιεργεια τι αλλαξε και ηταν η 1η φορα που ενιωσα πως το wiimote επιασε τοπο 100% και μετετρεψε ενα κουραστικο παιχνιδι σε μια απο τις πιο ευχαριστες gaming εμπειριες.

        Comment


        • Φέτος πραγματικά έγινε ο κακός χαμός απο κυκλοφορίες... Έπαιξα αρκετά games φέτος-για τα δικά μου δεδομένα- και πραγματικά δεν είμαι καν σε φάση να βάλω σε πρόγραμμα το hobby μου, δεν προλαβαίνω δλδ.

          Πάντως δεν είναι τυχαίο πως games όπως το Trials, Wild Guns σε VC, Splosion Man και κανάς emu είναι ό,τι πρέπει για quick fixes. Ειδικά το Wild Guns σε 2πλο μονοπωλεί το ενδιαφέρον με τον bro τις τελευταίες μέρες για διασκεδαστικά sessions του μισαώρου.

          Το S&P 2 δεν έχει βγει καν από τη συσκευασία του βασικά. Το πρώτο το κατέβασα μαζί με το Radiant Silvergun για emus και πραγματικά και τα δύο μου φάνηκαν frustrating για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Eιδικά το Radiant απέχει πολύ πολύ από την κλασική λογική του vertical shooter- πως λέμε Cave etc καμμία επαφή. Κοινώς θέλει πρώτα κατανόηση των μηχανισμών και μετά μπορείς να πεις πως κάτι κάνεις.

          Καταραμενα checkpoints, εχουν χαλασει την πιατσα.
          Eίχαμε ξαναπιάσει αυτή την κουβέντα νομίζω σε κάποιο thread... Συμφωνώ υπό όρους. Σε κάτι games ειδικά τα current gen μου αρέσει ένα σύστημα με σωστά checkpoints. Τώρα σε άλλα games όπως αυτά που αναφέρεις ε, τι να λέμε η μισή διασκέδαση είναι στο να παίζεις ξανά και ξανά την πίστα μέχρι να τη μάθεις και το άλλο μισό στην ευρηματικότητα του σχεδιασμού. Βέβαια όταν η δυσκολία είναι για τη δυσκολία πάμε αλλού.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Παίζω το metal gear solid peace walker για psp το τελευταίο διάστημα σε έντονους ρυθμούς.Αρκετά αιθιστικό όχι όσον αφορά το κανονικό παιχνίδι αλλά το όλο management που κάνεις με την ομάδα σου.Πραγματικά παίζω κάθε αποστολή, για να γίνω όσο το δυνατόν καλύτερος, αρκετές φορές.Είμαι προς το τέλος και βρίσμομαι στις 30+ ώρες.Πραγματικά απορώ γιατί λείπουν κάποιες κλασσικές κινήσεις όπως το μαζεύεις κοιμισμένους και να τους πηγαίνεις όπου θες.Επίσης σε ορισμένες πίστες οι εχθροί είναι πολύ καλά κρυμμένοι που δεν φαίνονται ακόμη και δίπλα τους να είσαι.Επίσης γιατί δεν υπάρχουν επίπεδα δυσκολίας?Γιατί πολεμάς μόνο μηχανές για boss?Μερικά πράγματα που τα θεωρώ πολύ σημαντικά και ρίχνουν τον τίτλο αρκετά για μένα.Κατά τα άλλα συνεχίζουμε προς την ολοκλήρωση του main quest.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Originally posted by paixtis View Post
              Πραγματικά απορώ γιατί λείπουν κάποιες κλασσικές κινήσεις
              εγώ απορώ γιατί δεν κυκλοφόρησε και στο ps3 το game μιας σειράς που έχει άψογο χειρισμό με το dualshock. Δεν μπορεί το psp να υποστηρίξει ικανοποιητικά τις ανάγκες των κοντρλός ενός metal gear όπως τουλάχιστον το ξέρουμε στα ps2 και ps3.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • @Deus
                Eτοιμαζω ενα αρθρο με τις πρωτες εντυπωσεις για το Xenoblade. Θα το ανεβασω στο Reset συντομα. Ενα θα σου πω το παιχνιδι πραγματικα ειναι υπεροχο και μου αρεσε παρα πολυ το συστημα μαχης. Ειναι σαν να αξιζε η απουσια πραγματικων JRPGs σε μεγαλη κονσολα της Νintendo απο την εποχη που πρωτοεμφανιστηκε το Nintendo 64. Με αυτο και το The Last Story, η Nintendo επιστρεφει στις δοξασμενες 16-bit JRPG μερες της.

                Το S&P ειναι οντως αβολο με οποιοδηποτε χειρηστηριο εκτος του Nintendo 64. Ενας λογος να κρατησεις το Nintendo 64 σου ειναι αυτο το παιχνιδι, πραγματικα το αξιζει.



                Comment


                • WoW: Cataclysm και μυαλα μιξερ.

                  Solo με τον αναστημενο hunter μου και το υπερτανκ αρκουδακι μου ονοματι Kinan (Maynard James...), κυριως για να ανακαλυψω (ξανα) περιοχες και lore.

                  Ενας Tauren Druid γεννηθηκε ομως πριν απο τρεις μερες και τωρα μολις 20αρισε, κι αυτο γιατι παιζουμε παρεα με κολληταρια απο Κρητη (ατιμε κολλητε, χαθηκες...) και με boostαρουν με instances για να φτασω γρηγορα 60+ για να γσταρμε!!!!

                  Εαν μου ερθει ορεξη παιζω και GT5 και ΝΒΑ2Κ11, αλλα οκ ολα εχουν την σειρα τους, αναλογα με τις αναγκες.
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • τελος το two worlds 2, εκπληξη της χρονιας για μενα αν αναλογιστω ποσο κακο ητανε το 1, εχει τα προβληματα του αλλα παρολαυτα αποτελει μια solid αξιοπρεπη εναλλαχτικη μεσα στην αβυσσο των open world wrpgs, ισως καποια στιγμη ανοιξω και thread και γραψω λεπτομερειες
                    και να φανταστειτε εχει και multiplayer campaign που ουτε καν ακουμπησα ακομα

                    Comment


                    • WOW: Cataclysm και χθες ξεκίνησα το νέο Golden Sun.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ωραίος για τον χρυσό ήλιο,το wow δεν με ενδιαφέρει.Αν έχεις όρεξη γράψε καμιά εντύπωση μόλις το προχωρήσεις περισσότερο.Θα αγοραστεί σίγουρα στο μέλλον σε καλή τιμή,τα παλιά τα είχα λατρέψει.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • dope σε rom το παιζεις? γιατι εχω λυσαξει και εγω να το παιξω αλλα τα .nds που εχουνε βγει δεν παιζουνε στο flashcard μου (m3i upgrade, μια αντιγραφη του m3i zero)

                          Comment


                          • Τι firmware εχεις; Δοκιμασε τα unofficial τυπου wood r4 μπας και, στην M3 simply εστω με ξελασπωσαν μια χαρα φετος γιατι αν περιμεναμε official updates ζητω που καηκαμε.

                            Comment


                            • Tatsunoko Vs Capcom Ultimate All Stars και Cursed Mountain.
                              Originally posted by deus_d0pe View Post
                              WOW: Cataclysm και χθες ξεκίνησα το νέο Golden Sun.
                              Be careful with that.

                              Comment


                              • Tι be careful που πάλι κόλλησα Βάλε λίγο το revamp στον Azeroth, τα νέα quest-lines, το περισσότερο lore και ξαφνικά το 1-60 έγινε απόλαυση.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X