Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • χμμ δε ξερω στο συγκεκριμενο παιχνιδι ακομα και να ξερεις πραγματα το χασιμο και την απελπισια δεν την γλιτωνεις

    Comment


    • Χαχαχαχα ναι δεν έχεις άδικο, αλλά άποψή μου είναι ότι όσο πιο απότομα μπεις στον κόσμο του, τόσο πιο πολύ θα το απολαύσεις. Είναι τόσο σύνθετο και έχει τόσα πολλά πράγματα να ανακαλύψεις που καλύτερα είναι να πας τελείως αδιάβαστος και ας χάσεις 1-2 world tendency events που λέει ο λόγος. Εξάλλου το replay είναι πάντα εκεί και σε περιμένει .

      Comment


      • demons souls gameplay spoilers
         
        εγω παντως θα παθαινα ενα εγκεφαλικο αν δεν ηξερα οτι αυτα τα μικρα πλασματακια με το ονομα crystal geckos ΠΡΕΠΕΙ να τα σκοτωσεις γιατι ειναι one time chance και κανουνε spawn +1 καθε φορα που σκοτωνεις ενα boss του chapter
        chunks of spiderstone and pure moonstone anyone?:kill:

        Comment


        • Ε ναι αλλά έχει και την special edition με τον guide ;) . Όλα στο πρόγραμμα είναι, εγώ έχασα κάποια lizards μέχρι να καταλάβω τι παίζει. Καλά άποψή μου όλα αυτά. Το παιχνίδι μόνο να σε πωρώσει μπορεί όπως και να έχει .

          Comment


          • βασικα εχεις δικαιο σε αυτο το παιχνιδι το να χανεις ειναι μερος της διασκεδασης, ειναι απιστευτο το feeling της εξερευνησης του αγχους και του φοβου που νιωθεις για το αγνωστο και τον θανατο που παραμονευει σε καθε σου βημα, trial and error, σε αυτο βοηθαει και η επιβλητικη καθηλωτικη και αρρωστημενη (με την καλη εννοια) ατμοσφαιρα, τα κλειστοφοβικα περιββαλοντα και ο σχεδιασμος των κοσμων

            Comment


            • E τα είπες όλα. Αλλο πράγμα να περπατάς αμέριμνος και να αισθάνεσαι imba, να είσαι σε pure black world tendency, να σκάσει μύτη ένας μαύρος σκελετός, να λες τον έχω και να είσαι one hit ko .

              Comment


              • ποσα souls εχασα πρωτη πιστα στον red eyes knight

                την πρωτη φορα που ειδα black phantom npc που ητανε στον τεταρτο κοσμο ητανε μια οδυνηρη εμπειρια, ξερεις που λεω εκει σκαει μυτη και με το καλημερα οπως μπαινεις 4-1:kill:

                Comment


                • Prototype PC

                  Comment


                  • Τερμάτισα το Lost: Via Domus(lol wtf?) και επειδή βρίσκομαι κοντά σε Wii αυτές τις μέρες ξεκίνησα Mario Galaxy(το πρώτο) και Zelda Wii(ιεροσυλία). Το Mario τελικά είναι ωραίο, αλλά με παρέα, πολύ καλή ροή, δεν καταντάει κουραστικό και επαναλαμβανόμενο. Το Twilight δε με εντυπωσιάσε, αλλά θα το συνεχίσω γιατί ξέρω ότι θα πάρει τα πάνω του. Εκτός αυτού βγάζει αυτή τη ζεστασιά που βγάζει κάθε Zelda και ο Link έχει πολύ μεγάλη θηλυπρεπή περιφέρεια. Γιατί; Eξηγείται κάπως σεναριακά αυτό αργότερα; Μήπως αποκαλύπτεται πως είναι αυτός η Zelda αργότερα σε κάποιο Sheik τύπου twist;
                    Επίσης, παρήγγειλα το Dragon Age Ultimate, ξέρει κανείς αν τα expansions του είναι ενταγμένα στο παιχνίδι με τρόπο που κάποιος που δεν έχει τερματίσει το stand alone Οrigins να μην αντιλαμβάνεται πως γίνεται η μετάβαση ή κάθε φορά που ξεκινάει κάποιο dlc υπάρχει μια μεγάλη πινακίδα που στο ανακοινώνει;

                    Comment


                    • Για το Dragon Age είναι ανάλογα με τα DLC. Τα Stone Prisoner, Return to Ostagar και Warden's Keep είναι ενταγμένα μέσα στο παιχνίδι και είναι σε φάση subquests σε δικές τους περιοχές που τα παίρνεις από random encounters ή νέους NPC. Τα Darkspawn Chronicles, Witch Hunt, Golems of Amgarrak, Leliana's Sorrow είναι τελείως ανεξάρτητα και τα φορτώνεις από το μενού του παιχνιδιού σα διαφορετικό campaign, όπως και το Awakening. Απλά μερικά δέχονται import ενώ άλλα όχι, γιατί δεν παίζεις σε όλα με το Warden σου. Υπάρχουν επίσης μερικά ακόμα, όπως το πρωταπριλιάτιο Gifts, που είναι πλακατζίδικα και δεν είναι quests.

                      Επίσης έχεις ΠΜ.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • (εν οψη του vegas) ξαναπιασα για replay το fallout 3 περισσοτερα εκει

                        Comment


                        • Lost planet 2 στο pc.Καθαρά multiplayer game δε προτείνεται για single ούτε για πλάκα, σαν multi κάνει καλά τη δουλειά του.

                          Comment


                          • Ειχα χοντρικα μιση ωρα διαθεσιμη και ειπα να παιξω λιγο Super Meat Boy αντι του Demon's Souls.
                            Ξαφνικα το DS αρχιζει να μου φαινεται αρκετα χαλαρο και ευχαριστο, στο SMB πρεπει να πεθανα πανω απο 100 φορες και ακομα ειμαι στον 4ο κοσμο μολις.

                            Comment


                            • Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να θυσιάσω το OtherOS στο PS3 μου γιατί το Castlevania ήθελε ανανέωση firmware (αλήτες ). Κατέβασα και διάφορα demo για δοκιμή. Το ωραίο είναι πως δε θυμάμαι το sign-in id μου και για την ώρα δε μπορώ να μπω PSN...
                              Τέλοσπάντων, τελείωσα το πρώτο chapter του Castlevania. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι καλές αν και θα ήθελα να είναι λιγότερο επηρεασμένο από God of War (έστω η fixed camera θα μπορούσε να λείπει). Όπως και να έχει είναι διασκεδαστικό, προς το παρόν έχει καλή ατμόσφαιρα (αν και δε ξέρω πόσο σχέση έχει με άλλα Castlevania) και ο Gabriel είναι πολύ συμπαθητικός χαρακτήρας. Μου φάνηκε δυσκολούτσικο μπορώ να πω στο normal (αρκετά πιο δύσκολο από god of war 3). Αγαπημένο μου σημείο έως τώρα η μάχη με τον πρώτο boss. Αντιγραφή του SotC βέβαια αλλά αυτό δεν τη σταμάτησε από το να είναι αρκετά πωρωτική.

                              Ξεκίνησα και το GoW3 αλλά το άφησα μην πάθω και overdose (δεν ήμουν σε mood να παίξω με δωδεκάχρονο χαρακτήρα άλλωστε και βαρέθηκα να επισκέπτομαι τον Κάτω Κόσμο...).

                              Δοκίμασα και μερικά demos.
                              To Tomb Raider Guradian of Light παραδόξως φάνηκε πολύ καλό και διασκεδαστικό αν και δε μπορούσα να συνηθίσω το χειρισμό στις μάχες.
                              Έπαιξα και το Sonic 4 και παρόλο που δεν είμαι τόσο έμπειρος από Sonic κατάλαβα αυτά που λέγατε περί χειρισμού. Συνεχίζει να μη μου αρέσει πάντως και η μουσική είναι εκνευριστική όπως πάντα.
                              Δοκίμασα και Tales of Monkey Island. Κάποια στιγμή θα παιχτεί σίγουρα αλλά όχι στο PS3.
                              Τέλος, δοκίμασα να παίξω Rock Band αλλά δεν καταλάβαινα τι έπρεπε να κάνω (χρειάζεται μικρόφωνο; ).
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Ξεκίνησα το Dead Rising 2 πριν δυο μέρες αλλά κλασικά το έβγαλα.
                                Ήταν απίστευτα διασκεδαστικό τις πρώτες 2 ώρες αλλά μετά μου έσπασε τα νεύρα.
                                Το save system είναι σκατά, η απουσία on screen map γτπ και ο χρονικός περιορισμός ακυρώνει όλη την διασκέδαση.

                                Comment

                                Working...
                                X