Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε θα το παρατησω και ακομα στην αρχη ειμαι, απλα ενα σχολιο ηθελα να κανω για το ποσο πιο απαιτητικος και ιδιοτροπος μπορει να γινει κανεις μετα απο ορισμενες εμπειριες.
    [/b]
    Μετά από αυτό θα γίνεις γαλήνιος.

    Συνεχίζω Heroes of might and magic V, Red Alert 2 multi (έκλαψα μόλις ανακοινώθηκε το 3ο μέρος) και περιμένω Suikoden V.

    Comment


    • Rez HD & Prince of Persia Classic (XBLA)
      Bangai-O-Spirits(DS)
      Silent Hills : Origins (PSP)

      Comment


      • Βλέπω έβαλες και το gamer pic που είχα και εγώ πριν από λίγες μέρες . Στις τόσες δεκάδες αυτό βρήκες να αγοράσεις ;

        Comment


        • ?
          Ναι η αλήθεια είναι μόλις είδα ότι το έβαλες , θυμήθηκα όταν ήμουν 5 περίπου χρονών μία ταινία με τον Mickey που δούλευε σαν βοηθός μάγου , ρώτησα από στο φόρουμ πως λέγεται η συγκεκριμένη ταινία , και ο Laharl μου είπε πως είναι το Fantasia , έψαξα στο Marketplace του Xbox360 να δω αν είχε την ταινία να την κατεβάσω αλλά δυστιχώς δεν την είχε και έτσι έψαξα να δω αν είχε pics και έτσι....

          Comment


          • Έβγαλα από τη λίστα το Bangai-O γιατί δε μου άρεσε ιδιαίτερα, τερμάτισα και το Bioshock, αποφάσισα να αφήσω και το braid (εντάξει τόσες φορές το τελείωσα) και είπα να ασχοληθώ με τα παρακάτω (και όποιο με κερδίσει περισσότερο).

            Ikaruga (παίζεται μόνιμα από τότε που το πήρα - τελείωσα και το 3ο chapter, Α rank στο πρώτο)
            Hotel Dusk Room 251 (λέω να το ξεκινήσω από σήμερα το βράδυ)
            Suikoden (περάστηκε στο PSP και θα παιχτεί)

            Όλα αυτά μέχρι το επόμενο παιχνίδι σε 360 λογικά που θα είναι ή το Infinite Undiscovery ή το Fallout 3.

            Comment


            • Έβγαλα από τη λίστα το Bangai-O γιατί δε μου άρεσε ιδιαίτερα, τερμάτισα και το Bioshock, αποφάσισα να αφήσω και το braid (εντάξει τόσες φορές το τελείωσα) και είπα να ασχοληθώ με τα παρακάτω (και όποιο με κερδίσει περισσότερο).

              Ikaruga (παίζεται μόνιμα από τότε που το πήρα - τελείωσα και το 3ο chapter, Α rank στο πρώτο)
              Hotel Dusk Room 251 (λέω να το ξεκινήσω από σήμερα το βράδυ)
              Suikoden (περάστηκε στο PSP και θα παιχτεί)

              Όλα αυτά μέχρι το επόμενο παιχνίδι σε 360 λογικά που θα είναι ή το Infinite Undiscovery ή το Fallout 3.
              [/b]
              Hotel Dusk = κορυφαίο, αλλά δεν είναι room 215?

              Comment


              • You owned me . Όντως έτσι είναι. Μην παρεξηγείς, δεν το άρχισα ακόμα xD . Όποιος θέλει να το ξεφορτωθεί - ΑΚΑ πουλήσει - ας μου κάνει τη χάρη xDDDDDD.

                Comment


                • Ξεκινησα χθες το βραδυ το Project Zero II:Crimson Butterfly - Director's Cut (XBOX).Δεν επαιξα αρκετα ωστε να μπορω να πω κατι με σιγουρια ομως ο τιτλος φαινεται να διατηρει τα υψηλα standards που εθεσε το πρωτο παιχνιδι της σειρας και η ατμοσφαιρα...σκοτωνει!
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • Αγόρασα πριν από λίγες ημέρες το I-Ninja, κυρίως επειδή είμαι λίγο fanboy της Argonaut, και όταν βρίσκω χρόνο ασχολούμαι. Μπορώ να πω ότι μου έχει αφήσει αρκετά θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Αγόρασα πριν από λίγες ημέρες το I-Ninja, κυρίως επειδή είμαι λίγο fanboy της Argonaut, και όταν βρίσκω χρόνο ασχολούμαι. Μπορώ να πω ότι μου έχει αφήσει αρκετά θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.
                      [/b]
                      Πάντα θα συμπαθώ τα χαρούμενα 3D platforms&#33; Θέλω να ξεκινήσω το pitfall: lost expedition κάποια στιγμή, αρκεί να το αγοράσω
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Σημερα ξεκινησα το God of War 2 στο PS2.Καιρος ηταν αφου τον τιτλο εχω αγορασει εδω και πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.Η αρχη του ηταν υπεροχη, περιμενω να δω τι επιφυλασσει η συνεχεια.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • Σημερα ξεκινησα το God of War 2 στο PS2.Καιρος ηταν αφου τον τιτλο εχω αγορασει εδω και πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.Η αρχη του ηταν υπεροχη, περιμενω να δω τι επιφυλασσει η συνεχεια.
                          [/b]
                          Εχεις την PAL ή την NTSC version?

                          Αν εχεις την NTSC εκδοση:

                          High Definition Mode

                          Press L1, L2, L3, Circle and Square simultaneously.

                          This code is entered any time before the "Sony Computer Entertainment Presents" screen. The letters on that screen will turn purple if done correctly.


                          Aυτος ο κωδικος ενεργοποιει το ΗD mode με αποτελεσμα το game να τρεχει στα 640*448 σε αντιθεση με το απλο mode που τρεχει στα 512*448.

                          Comment


                          • Εχεις την PAL ή την NTSC version?

                            Αν εχεις την NTSC εκδοση:

                            High Definition Mode

                            Press L1, L2, L3, Circle and Square simultaneously.

                            This code is entered any time before the "Sony Computer Entertainment Presents" screen. The letters on that screen will turn purple if done correctly.


                            Aυτος ο κωδικος ενεργοποιει το ΗD mode με αποτελεσμα το game να τρεχει στα 640*448 σε αντιθεση με το απλο mode που τρεχει στα 512*448.
                            [/b]
                            Να σαι καλα φιλε Vortraq αλλα εχω PAL.To PS2 μου το πηρα σχετικα προσφατα για συγκεκριμενους τιτλους και δεν εβαλα modchip.Θα ηταν καλη περιπτωση βεβαια (σιγουρα οτιδηποτε καλυτερο απο τα 50Hz θα ηταν βελτιωση) αλλα no sale δυστυχως...
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Έλεγα ότι παίζω (και ότι θα παίζω) μόνιμα το Ikaruga γιατί μπορώ και γιατί γίνομαι όλο και καλύτερος. Αυτή τη στιγμή είναι στις 15 ώρες και οδεύω να κλείσω την 16η. ΑΛΛΑ αποφάσισα να κάνω ένα διάλειμμα γιατί θα λαλήσω .

                              Δεν έχω κάνει τίποτα ιδιαίτερο ως τώρα, αλλά κατάφερα (με βοήθεια credits) να το τερματίσω. Την πρώτη και τη δεύτερη πίστα τις ξέρω αρκετά καλά (στην πρώτη έμαθα και Patterns για να παίρνω A rank, στη δεύτερη όχι ακόμα αλλά ήμουν στη διαδικασία εκμάθησης), η τρίτη πίστα με μπερδεύει πολύ στο sub boss (το boss το έμαθα πάνω κάτω, αλλά έχω ακόμα δρόμο). Την 4η δεν την ξέρω σχεδόν καθόλου και τη θεωρώ με διαφορά τη δυσκολότερη πίστα. Μπορώ να περνάω (με δυσκολία) το πρώτο κομμάτι και τις τρεις φάσεις του πρώτου κυκλικού εχθρού χωρίς να χάσω ζωή (ή χάνοντας 1, άμα παίζω καλά και δεν κοιτάω τα άστρα), αλλά μετά αρχίζει το spree. Το δυσκολότερο σημείο της πίστας για μένα είναι εκεί που εμφανίζονται μικρά κανονάκια δεξιά και αριστερά. Το Boss είναι non-existent γμτ, δεν την παλεύω . Την 5η την έμαθα σχεδόν τέλεια (λολ πανεύκολη είναι) και μάζεψα εως και 3.000.000 score, αλλά ποτέ δεν μπορώ να επιβιώσω χωρίς continue για να πάρω το αντίστοιχο rank και achievement.

                              Σύντομα θα καταφέρω το achievement για την τελευταία πίστα. Μετά από αυτό κατά πάσα πιθανότητα θα το αφήσω για λίγο το παιχνίδι γιατί θα λιώσω πάρα πολύ και δεν το θέλω .

                              Επομένως διαγράφεται το Ikaruga (παρόλο που λυπάμαι ιδιαίτερα που θα το κάνω) από τη λίστα και παραμένουν τα άλλα δύο, με τη ζυγαριά να γέρνει προς το Suikoden για χαλαρό και ουσιαστικότερο gaming xD .

                              Comment


                              • ’Αρχισα προχτές το Castlevania SOTN B) . Σε 1-2 μέρες αρχίζω και Braid. ^_^
                                Σημερα ξεκινησα το God of War 2 στο PS2.Καιρος ηταν αφου τον τιτλο εχω αγορασει εδω και πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.Η αρχη του ηταν υπεροχη, περιμενω να δω τι επιφυλασσει η συνεχεια.
                                [/b]
                                Έχεις τελειώσει πρώτα το 1, έτσι? Δυστυχώς δεν έχω παίξει το 2 ακόμα, λόγο του ότι δεν έχω PS2. Soon I hope... Επειδή με το Ninja Gaiden 2 ξενέρωσα πολύ.

                                <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                                Comment

                                Working...
                                X