Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαίρομαι που κάποιος από εδώ μέσα το εκτίμησε όπως του αξίζει
    Underrated game of the year confirmed. Ρε πάμε καλά?
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Trust me.Εδώ μέσα είναι underrated.Βεβαία δεν έχει καμία σημασία,από τη στιγμή που όσοι ασχοληθήκαμε μαζί του,το ευχαριστηθήκαμε σε κάθε του στιγμή.
      Carpe diem

      Comment


      • Δεν έχω παίξει κανένα Assassin's Creed. Κάνω κάτι λάθος; Να αρχίσω κάποια στιγμή με το 2 που είναι απ'όσο διαβάζω καλύτερο του πρώτου ή χρειάζεται να περάσω αγγαρεία το 1ο για κάποιο λόγο;
        sigpic

        Comment


        • Αν μπορείς να δεις το πρώτο,δες το για όσο αντέξεις και μετά πέρνα κατευθείαν στο 2.Το 1 πάντως ζήτημα να μου πήρε 8 ώρες,οπότε μην αγχώνεσαι θα τελειώσει γρήγορα.
          Το 2 πιστεύω θα σου αρέσει πάρα πολύ,αλλά αν έχεις παίξει και το 1 θα το λατρέψεις,γιατί θα βλέπεις συνέχεια τις βελτιώσεις που υπάρχουν.Αν τελικά δεν ασχοληθείς με το 1 καθόλου,μπες wiki και διάβασε τι παίζει.Αν θες δες και το Assassin's Creed Lineage πριν πιάσεις το 2.
          Carpe diem

          Comment


          • Και εγώ πλησιάζω στο τέλος σιγά σιγά. Είμαι Βενετία και φοράω τα ρούχα του Αλταίρ. Μόλις το τελειώσω θα γράψω και εγώ 2 λογάκια. Έχει αρκετά λάθη αλλά από την άλλη δεν έχω παίξει άλλο αμμόκουτο παιχνίδι που να μου άρεσε (διαφέρει αρκετά στο στυλ βέβαια με άλλα παιχνίδια της κατηγορίας). Το 1 δεν το έχω αγγίξει καν οπότε δε ξέρω τι παίζει σε θέμα γενική ιστορίας.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Fallout 3

              Είπα αφού κυκλοφόρησε το Vegas να πιάσω εγώ το παλιό.Είμαι 7 lvl evil bastard,κάνω μόνον sidequest και καραγουστάρω

              It sucks you into Wasteland...


              Comment


              • αρχισα vanquish και μου φαινεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχει δωσει το ιαπωνικο gamimg σε 3rd person shooter, aggro,fast paced, stylish, γινεται χαμος στην οθονη, τα γραφικα super η δραση μοναδικη πλησιαζει arcade φιλοσοφια πραγμα που με εξιταρει το καλυτερο απο ολα ειναι οτι δεν μου φαινεται να χανει framerate με ολο αυτο τον χαμο που γινεται πραγμα εντυπωσιακο, λιγο το story μου φαινεται καπως lame αλλα δε βαριεσαι κανεις δεν ειναι τελειος.

                ελεγα να βαλω πρωτα το new vegas, αλλα αρνουμαι πεισματικα να παιξω δευτερο rpg καπακι θα μου πεσει βαρυ

                Comment


                • Συνεχίζω το Xenosaga I εκεί που το άφησα για ιατρικούς λόγους.
                  sigpic

                  Comment


                  • Είπα να βάλω στο πρόγραμμα του Fallout New Vegas μέχρι να έρθει το Dragon Age Origins Ultimate. Και τα δύο στον υπολογιστή θα τα παίξω. Εντυπώσεις κτλ στο σχετικό θέμα .

                    Comment


                    • Originally posted by Vaynard View Post
                      αρχισα vanguard και μου φαινεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχει δωσει το ιαπωνικο gamimg σε 3rd person shooter, aggro,fast paced, stylish, γινεται χαμος στην οθονη, τα γραφικα super η δραση μοναδικη πλησιαζει arcade φιλοσοφια πραγμα που με εξιταρει το καλυτερο απο ολα ειναι οτι δεν μου φαινεται να χανει framerate με ολο αυτο τον χαμο που γινεται πραγμα εντυπωσιακο, λιγο το story μου φαινεται καπως lame αλλα δε βαριεσαι κανεις δεν ειναι τελειος.

                      ελεγα να βαλω πρωτα το new vegas, αλλα αρνουμαι πεισματικα να παιξω δευτερο rpg καπακι θα μου πεσει βαρυ

                      Vanquish μήπως;:xp:
                      Carpe diem

                      Comment


                      • ο δαιμων του τυπογραφιου Τ_Τ

                        Comment


                        • Τωρα που τελειωσα για την ωρα εστω με το πακετο KH2-SMG2-Wipeout HD, σκεφτομουν τι θα παρει σειρα.
                          Kirby και Super Meat Boy ισως να ναι καλες επιλογες οταν κανω break απο κατι πιο βαρυ.
                          Ισως να φτασε η ωρα να δω επιτελους τι λεει το Demon's Souls .. Εχω και το Valkyria Chronicles στην ακρη, αλλα μαλλον θα το αφησω για πιο μετα.

                          Στο PS2 τα RPGs που δεν εχω παιξει ειναι ολα αρκετα χρονοβορα, οποτε για αλλη μια φορα βλεπω να τα αφηνω στην ακρη . Περι FF XII, P3, P4 ο λογος παρεπιπτοντως.

                          Comment


                          • Κωστα μπες msn να σε κατατοπισω λιγο στο demon souls πριν το αρχισεις Ο_ο
                            στην αρχη μπορει να χασεις ευκολα την μπαλα μεχρι να καταλαβεις τους μηχανισμους

                            Comment


                            • Περιμένω εντυπώσεις πώς και πώς.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Κατά τη γνώμη μου καλύτερα είναι να βουτήξει με τη μία στα βαθιά, γιατί να τον κατατοπίσει κάποιος; Η μισή μαγεία είναι να χάνεσαι και να απελπίζεσαι και να βρίσκεις σιγά σιγά την άκρη.

                                Comment

                                Working...
                                X