Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Υakuza 2 και WipEout HD.

    Το πρώτο το παίζω επειδή τελείωσα το 1 και ήθελα κι άλλο . Το έχω παίξει 3 ώρες ως τώρα και είναι στα πάντα καλύτερο από το πρώτο. Ίδια ακριβώς δομή μεν (πόλη με ανθρώπους να μιλάς, περιπλάνηση, αντικείμενα να μαζεύεις, μυστικά να βρίσκεις, αποστολές να κάνεις και φυσικά η πλοκή που εξελίσσεται σιγά σιγά), όμως έχει καλύτερα γραφικά, πολύ περισσότερα cut scenes, πολύ καλύτερη σκηνοθεσία, αρκετά πιο δυνατές σκηνές, πιο ωραίος σχεδιασμός στην καινούρια πόλη (υπάρχει και η παλιά), πιο γρήγορα loading times, πιο ευέλικτο battle system με καλύτερη απόκριση στις εντολές που δίνεις και πιο άμεσες επιθέσεις. Επίσης στην αρχή του παιχνιδιού σου δίνεται η επιλογή να "θυμηθείς" όλα τα περιστατικά του πρώτου Yakuza, οπότε εύκολα θα μπορούσε κάποιος να ξεκινήσει αμέσως με το 2. Να αναφέρω εδώ ότι το συγκεκριμένο video είναι περιεκτικότατο και πλήρες, από άποψη περιεχομένου. Α ρε Yakuza 3 τι μας κάνεις .

    Στο WipEout HD προσπαθώ να βγάλω όλο το campaign στο elite. Δύσκολο θα έλεγα, αλλά προχωράει. Τέλειο παιχνίδι όσο δεν πάει ρε γμτ .

    Comment


    • Originally posted by Evans View Post
      πολύ περισσότερα cut scenes, πολύ καλύτερη σκηνοθεσία, αρκετά πιο δυνατές σκηνές
      Yes! Αυτό είναι που θέλω από τα video games αυτό τον καιρό! Το είχα αρχίσει, έπαιξα κάποιες ώρες αλλά το άφησα (δεν θυμάμαι γιατί) και μετά όταν πήγα στην Πύλο πήρα μόνο το Okami και ασχολήθηκα με αυτό (τι βλάκας).

      Ξέρω ότι θα φάω τρελό combo από Altair/Evans αλλά το θεώρησα εντελώς άψυχο (ωραία λέξη ταιριάζει με αυτό που θέλω να πώ, την πήρα από Somari) και δεν με γέμισε καθόλου (όσον αφορά το σενάριο και τους διαλόγους πάντα). Ενώ φίλε Yakuza
       
      τελική μάχη χωρίς μπλούζα οι masters να φαίνονται τα -συμβολικά- τατουάζ! Αυτές είναι σκηνές!!! (Δεν την έχω δει τη σκηνή απλά μου την έχει περιγράψει ένας φίλος μου και με πώρωσε)

      Μόλις φτιάξω ψυχολογία θα βάλω και μία Fahrenheit να γουστάρω!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Τώρα θέλεις να αρχίσω να μιλάω για τους συμβολισμούς του Okami; :xp: Ου να μου χαθείς .

        Comment


        • Προτείνω ban στον Ryu Gr.:xp:
          Carpe diem

          Comment


          • Screw the symbolisms, it's all about gameplay.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Μα και το Gameplay του είναι Θείο.
              Carpe diem

              Comment


              • Aκριβώς, Θείο!

                Comment


                • Δε μιλάω άλλο!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Kαλά όλα θεία είναι...σίγουρα...
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Για Θεία, χριστούς και άγια πνεύματα δε ξέρω, αλλά το Okami είναι εξαιρετικός τίτλος. Παίχτη δες το κάποια στιγμή σαν Zelda fan που είσαι, δε θα χάσεις. Έξαλλου imo, βάσει της βιβλιοθήκης της κονσόλας, δε νοείται κάτοχος Wii χωρίς Okami.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Originally posted by Loggo View Post
                        Για Θεία, χριστούς και άγια πνεύματα δε ξέρω, αλλά το Okami είναι εξαιρετικός τίτλος. Παίχτη δες το κάποια στιγμή σαν Zelda fan που είσαι, δε θα χάσεις. Έξαλλου imo, βάσει της βιβλιοθήκης της κονσόλας, δε νοείται κάτοχος Wii χωρίς Okami.
                        +1... Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !
                        sigpic

                        Comment


                        • Έξαλλου imo, βάσει της βιβλιοθήκης της κονσόλας, δε νοείται κάτοχος Wii χωρίς Okami.
                          Και όμως νοείται , έστω και fallen που το έχει να σκονίζεται.

                          Τώρα άρχισα το campaign του Rome: Total War (στο normal), όχι στα σοβαρά (μιας και βάζω και cheat για χρήματα) πιο πολύ για να γουστάρω βλέποντας τους δεκάδες χιλιάδες στρατιώτες μου να πηδάνε τα αντίπαλα fractions -δεν ξέρω καν κατά πόσο θα το συνεχίσω και αν θα το τελειώσω. Πάντως ακόμη και με το cheat μου φαίνεται challenging, μάλλον επειδή είμαι τελειώς νουμπάς στα strategy. Γενικά σαν παιχνίδι υποθέτω όλοι λίγο πολύ το ξέρετε, από τα ελαχιστότατα strategy που έχω δει μου φαίνεται το καλύτερο.
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Έπαιξα την εισαγωγή του MGS4, λίγο από το demo του Dante's Inferno αλλά έχω κολλήσει άσχημα με το Uncharted 2. Τι παιχνίδαρα είναι αυτή ωρέ!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Παίδες τελευταία έχω κολλήσει με Counter Strike (source). Όποιος το έχει έτοιμο είμαι μέσα για κάνα παιχνίδι, να μου δείξει καλά να ξεθαρρέψω.

                              Comment


                              • Το πηρα σε προσφορα πριν κανα μηνα. Θα το βαλω να κανει install.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X