Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Pilgrim View Post
    Συγνώμη ρε bartale αλλά εσυ το κάνεις ποιό λάθος απο τον Tanno. Το παιδι είπε οτι πάιζει ποιοτικούς τίτλους, το Moufinal fantasy που κολλαει??
    .

    Μην ακουσω κανεναν ξανα να πει τον Pilgrim νουμπα.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Αλλιώς τι;Μπανάκι;
      Pilgrim ΝΟΥΜΠΑ!!!Μόλις απολυθώ θα σε σκίσω στο Halo.
      Carpe diem

      Comment


      • Ασχολούμαι αρκετά (για τα δεδομένα της ζωής μου αυτή την περίοδο) με το Dragon Ball - Legend of Sayian, το RPG που κυκλοφόρησε πέρυσι αποκλειστικά στο DS.

        Ακολουθεί πιστά τη ροή του anime κι εμένα προσωπικά μου θύμισε πράγματα που είχα ξεχάσει ή δεν είχα δει καν.

        Σα γενική εικόνα έχει αρκετές αδυναμίες αλλά απ'την άλλη είναι περίεργα εθιστικό κι ελκυστικό. Όταν το ολοκληρώσω θα γράψω πιο αναλυτικά τις εντυπώσεις μου.

        Επίσης, σήμερα εγκατέστησα για πρώτη φορά ενα πολύ όμορφο RPG για DOS, το Dark Sun (έχω και τη συνέχεια του). Η θεματολογία του αφορά μονομάχους που ελέγχουν και τέρατα. Μαρέσει η αίσθηση της ελευθερίας που μου δίδει στις επιλογές gameplay/εξέλιξη δράσης. Σαν gameplay, με κέρδισε η απαρχαιωμένη turn based tactic φιλοσοφία του και η "βάρβαρη" φύση που φωνάζει από μακριά πως πρόκειται για old school cult δράση.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • resonance of fate αισιως εφτασα στο chapter 7, 14ωρες, παρουσιαζει μια hardcorila που λειπει απο τα μοντερνα jrpgs,με ενα setting αρκετα ιδιαιτερο για τα δεδομενα του ειδους, τo story φαινεται πως για την ωρα εχει την μορφη fillers καθως ειναι ακομα καπως ασυνδετο, ελπιζω να μπει σε μια ταξη καπου παρακατω, εχει πολλες αναλαφρες στιγμες γελιου αναμεσα στους 3 βασικους πρωταγωνιστες.το συστημα μαχης μπορει να ξυνησει καπως στην αρχη απο τις πολλες πληροφοριες που πρεπει να βαλεις σε μια ταξη, ομως μου δινει την οικεια ατμοσφαιρα των παιχνιδιων της tri ace και συνεχιζω σταθερα σε χαλαρους ρυθμους,

          shin megami tensei strange journey ειχα υποσχεσει στον εαυτο μου για ενα διαστημα να μην ξαναπιασω games σε handheld αλλα εκανα μια εξαιρεση για το συγκεκριμενο παιχνιδι μιας και εχω αδυναμια στα megaten της atlus, ειμαι πολυ αρχη ακομα, το μονο που μπορω να πω ειναι οτι μοιαζει με το lucifer's call (το αγαπημενο μου της σειρας) και αυτο με εχει ενθουσιασει απιστευτα+ το γεγονος οτι θυμιζει σε καποια στοιχεια και το etrian odyssey.Μενει να δω αν θα φτασει η θα ξεπερασει το μοναδικο devil survivor που απολαυσα περυσι


          Dragonage origins awakening. ενταξει ολοι ξερετε περι τινους προκειται, καποια extra spells-skills-items με ενα extra campaign του οποιου η τροπη που περνει δεν μου πολυαρεσει so far, οι αποφασεις που περνεις δεν εχουνε τον αντικτυπο που περιμενα, το balance μεταξυ των classes δεν φαινεται να εχει διωρθωθει ακομα και με τις νεες προσθηκες οι mages συνεχιζουνε να pwnaroyne τα παντα, το παιχνιδι ειναι αισθητα ποιο δυσκολο απο το προηγουμενο, οι χαραχτηρες που παιρνεις στο grp ειναι ψηλοαδιαφοροι με μια εξαιρεση...σε γενικες γραμμες το περιμενα καλυτερο το συγκεκριμενο expansion

          Comment


          • Fahrenheit:Ως τώρα όλα καλά,η ιστορία αρκετά καλή,ωραία set pieces,κορυφαία ατμόσφαιρα και πολλές πρωτότυπες για την εποχή του ιδέες καθώς επίσης και inside jokes & easter eggs.Είμαι στα μισά και σταμάτησα γιατί έχω πρόβλημα με το χειριστήριο του ΧΒΟΧ 1 μου.Αύριο που θα έχω άλλο θα το συνεχίσω.

            Final Fantasy 3:Είμαι περίπου στα μισά (έχω παίξει γύρω στις 14 ώρες),έχω ήδη τους 3 από τους 4 κρυστάλλους και το party μου αποτελείται από black & white mage,warrior,dragoon.O dragoon μου πιο πριν έπαιζε ως Monk & geomancer.Το συνεχίζω χαλαρά,όταν είμαι μέσα στο στρατόπεδο.

            Dante's Inferno:Είμαι στον 7ο κύκλο.Όταν το είχα πρωτοπαίξει,επειδή είχα υψηλές προσδοκίες,μου φάνηκε,πέρα από μια αντιγραφή του GOW φυσικά, μέτριο.Πλέον που το ξανάπιασα ως αγγαρεία απλά για να το τελειώσω και δεν έχω υψηλές προσδοκίες,το ευχαριστιέμαι απίστευτα.Αν εξαιρέσουμε τις μάχες που ώρες ώρες καταντάνε κουραστικές,είναι μια χαρά τίτλος.
            Carpe diem

            Comment


            • PES 2010 (pc) - Πέρασα το we-hellas beta.2 για να διαπιστώσω έντρομος ότι το πρωτάθλημά μας κατακλείστηκε από αφρικανούς! Προσπαθησά να διορθώσω λίγο τα stats και να περάσω φωτογραφίες με τις φάτσες των αστεριών μας αλλά κουράστηκα σχετικά γρήγορα. Μετά έβαλα να παίξω Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός για να ακούσω και τα συνθήματα τα οποία ήταν 2 με κάκιστη ποιότητα. Τον κέρασα 3 τεμάχια, ικανοποιήθηκε το ενδόμυχο οπαδικό μου συναίσθημα και το έκλεισα.

              WOW - Το wow είναι πλέον χειρότερο κι από πρώην. Πάντα, σε κάποιο άσχετο και απροσδιόριστο χρονικό σημείο θα γυρίζω πίσω λόγω νοσταλγίας των αξέχαστων στιγμών που περάσαμε μαζί. Και πάντα θα έχει την ίδια κατάληξη αφού κατα βάθος πατσαβούρα ήταν και πατσαβούρα παραμένει. Είναι απλά τραγικό, τόσα χρόνια μετά, να βλέπω ακόμα τόση νουμπίλα και ανιωθίλα μαζεμένη στο ίδιο μέρος. Μα ρε φίλε είναι να δυνατόν να είσαι protection warrior, να δηλώνεις ως dps σε dungeon και να μου λες ότι είναι και εντάξει; Μα πόσο πιο βλαμμένος μπορεί να είσαι;

              Ninja Blade - Δεν ξέρω πως βγήκε στις κονσόλες, στο pc πάει πιο αργά κι απ'τον θάνατο. Λες και παίζεις κάτω από τη θάλασσα ή σε παρατεταμένο replay. Ένας ninja που σκοτώνει μεταλλαγμένους στο Τόκυο και φοράει περίεργες στολές. Τσάμπα χώρος στον σκληρό.

              Άντε να βγει το Resonance αύριο, μου έχει λείψει ήδη το ps3....
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                Fahrenheit:Ως τώρα όλα καλά,η ιστορία αρκετά καλή,ωραία set pieces,κορυφαία ατμόσφαιρα και πολλές πρωτότυπες για την εποχή του ιδέες καθώς επίσης και inside jokes & easter eggs.Είμαι στα μισά και σταμάτησα γιατί έχω πρόβλημα με το χειριστήριο του ΧΒΟΧ 1 μου.Αύριο που θα έχω άλλο θα το συνεχίσω.
                Mπροστά στο Heavy Rain μοιάζει με νηπιαγωγείο, παίξε HR και θα με θυμηθείς.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Προσπάθησα κι εγώ προχθέσ να παίξω το νουμποπαίχνιδο-ταινία hr και μετά από άπειρεσ προσπάθειεσ να μάθω το χειρισμό του(συνδιασμοσ R1,L1,sixaxis k δεξιού αναλογικού σε διάφορεσ κατευθύνσεισ,πόσο πιο fail) κατάφερα να βαρέσω μερικά μπαλάκια του golf και να κόψω το δάχτυλό μου στην επόμενη σκηνή με ένα πριόνι για να πάρω ένα στοιχείο!Δεν ξέρω κάποια πράγματα μπορούσαν να γίνουν πολύ πιο εύκολα χωρίσ τόσα πολλά κουμπιά και waggle.Αν μη τι άλλο βαριέσαι περισσότερο.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Originally posted by paixtis View Post
                    Προσπάθησα κι εγώ προχθέσ να παίξω το νουμποπαίχνιδο-ταινία hr


                    Mπράβο paixtis πέρα από τις γνωστές βλακείες σου και υποτιμητικά σχόλια που λες για το HR, που είναι game σταθμός αναγνωρισμένο και από τρίτους εκτός Sony, (αφού το θεωρείς βλακεία γιατί το παίζεις; ) γράφεις και spoilers.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Παιδιά συγγνώμη κιόλας ρε σεις αλλά όλο αυτό έχει καταντήσει κάπως κουραστικό , θα σας παρακαλούσα να μην προκαλείτε ο ένας τον άλλον με ανούσια posts/ Όπως γράψανε και τα άλλα παιδιά συζητήστε τα προβλήματα σας μεταξύ σας χωρίς να είναι αναγκασμένοι να τα βλέπουν και οι υπόλοιποι....

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        Mπροστά στο Heavy Rain μοιάζει με νηπιαγωγείο, παίξε HR και θα με θυμηθείς.
                        Δεν έχω ακόμα PS3.Άλλωστε λόγω hype του Heavy Rain το έβαλα.Αυτό με καίει πιο πολύ.Αλλά πρέπει να περιμένω κάνα δίμηνο ακόμα για να πάρω PS3.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Bartman
                          Παιδιά συγγνώμη κιόλας ρε σεις αλλά όλο αυτό έχει καταντήσει κάπως κουραστικό , θα σας παρακαλούσα να μην προκαλείτε ο ένας τον άλλον με ανούσια posts/ Όπως γράψανε και τα άλλα παιδιά συζητήστε τα προβλήματα σας μεταξύ σας χωρίς να είναι αναγκασμένοι να τα βλέπουν και οι υπόλοιποι....
                          Οι βλακείες δεν πρέπει να παραμένουν αναπάντητες. Οι mods ας πούνε σε αυτούς που λένε χαζομάρες να μην προκαλούν τους άλλους.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Πραγματικα πρεπει να μπουν οι devs στο forum και να παρεμβουν, δε γινεται να αφηνουν τον καθε Paixti να λεει οτι θελει για το παιχνιδι.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by BigBOSS View Post
                              Οι βλακείες δεν πρέπει να παραμένουν αναπάντητες. Οι devs ας πούνε σε αυτούς που λένε χαζομάρες να μην προκαλούν τους άλλους.
                              Big boss χωρίς παρεξήγηση πάντα,αλλά πολλά από αυτά που είπες το πρωί στο chatbox μόνο βλακείες μπορεί να τα χαρακτηρίσει κάποιος που ξέρει και ασχολείται.Όπως είδες όμως,κανείς δεν σου έδωσε απάντηση ανάλογη με αυτήν που δίνεις στον παίχτη παρόλο που αυτά που είπες θα μπορούσαν να προκαλέσουν(χρησιμοποιώ δικές σου εκφράσεις επίτηδες).Αν ήταν να κρίνεται ο καθένας τόσο αυστηρά τότε πίστεψέ με θα θάβαμε ο ένας τον άλλο όλη την ώρα γιατί κανείς δεν είναι αλάνθαστος.

                              Είναι σημαντικό να μην τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοις και να αφήνουμε να πέσει και τίποτα κάτω.

                              Αυτά από εμένα.Εννοείται πάντα φιλικά.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Αυτά που λες ότι είπα το πρωί δεν τα ξέρουν οι άλλοι οπότε καλό θα ήταν να μην το ανέφερες αυτό. Επίσης είμαστε gaming site και όταν χαρακτηρίζεις έτσι ένα παιχνίδι που κάνει θραύση και παίρνει επαίνους και απο devs άλλων κονσολών πως θες να σε πάρουν στα σοβαρά; Αν λες σαχλαμάρες μονο για να την σπας στους άλλους, δηλαδή για να τρολάρεις, τότε σαχλαμαρίζεις και δεν προωθείς τη συζήτιση. Όταν βλέπουν όλα αυτά άτομα που έχουν λιώσει το παιχνίδι, το πιο αυθόρμητο είναι να απαντήσουν σε αυτό το trolling.

                                Αν θέλει κανείς να μάθει τι ουσιαστικά είπα ευχαρίστως να το γράψω.
                                Δεν χαρακτήρισα πάντως κανένα παιχνίδι νουμποπαιχνιδο χωρίς να έχω ασχοληθεί σοβαρά μαζί του και σχεδόν πάντα μιλώ και γράφω για games που μου αρέσουν και σκοπεύω να αποκτήσω. Αν ένα παιχνίδι απλά δεν με ενδιαφέρει ή δεν έχω δυνατότητα να το παίξω δεν θα κάτσω να πω τη γνώμη μου και να κάνω trolling.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X