Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συνεχίζω ακάθεκτος το ACII έχοντας φθάσει αισίως τις 19 ώρες παιχνδιού.

    Όπως έχω πει και σε προηγούμενο post έχω ήδη φθάσει στην Βενετία κάνοντας κάποιες εκεί κύριες αποστολές, χωρίς να βιάζομαι, καθώς το game προσφέρει ένα πλήθος δευτερευόντων αποστολών. Τελευταία έχω αναλωθεί με το μάζεμα των διάσπαρτων θησαυρών, έχοντας βρει περίπου τους μισούς. Το ξαναλέω πως το παιχνίδι είναι μαγεία και άνετα θα του έβαζα ένα 9 στα 10. Οι βελτιώσεις είναι πολύ μεγάλες σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι και σίγουρα το ACII είναι η απόδειξη του πόσο μπορεί να βελτιωθεί ένα franchise εάν οι developers μάθουν από τα λάθη τους και αφουγκραστούν τα παράπονα των gamers. Επίσης όπως ξαναείπα τα γραφικά είναι πανέμορφα και το draw distance τεράστιο.

    Θα ξαναγράψω για τον τίτλο αφού τον τερματήσω.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Και όπως σου έχουμε ξαναπεί,είναι πολύ πιο εύστοχο να ποστάρεις εικόνα από τις έτοιμες στο ίντερνετ για να μας δείξεις τα γραφικά,από το να τραβάς φωτο την lcd σου.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Somari View Post
        Και όπως σου έχουμε ξαναπεί,είναι πολύ πιο εύστοχο να ποστάρεις εικόνα από τις έτοιμες στο ίντερνετ για να μας δείξεις τα γραφικά,από το να τραβάς φωτο την lcd σου.
        Όχι γιατι αυτές που αναφέρεις είναι φτιαχτές (οι περισσότερες τουλάχιστον), ενώ αυτές που βγάζεις όταν παίζεις είναι όπως ακριβώς δείχνει το παιχνίδι, όσο μπορεί να το μεταφέρει τέλος πάντων μία κάμερα.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by Raphael View Post
          Σε ποιο παιχνίδι;;

          To έγραψα και σε προηγούμενο ποστ βρε.Final Fantasy 3.

          BB συμφωνώ 100% μαζί σου περί ΑC2.
          Carpe diem

          Comment


          • Στο psp FF7 crisis core και Fifa 10.

            Το πρωτο δεν με ενθουσιασε καθολου(ειμαι λιγο πριν το τελος μαλλον).Περιμενα πολυ περισσοτερα..
            Βαριεμαι να το τελειωσω.

            Το Fifa 10 απ'οτι αλλη με εξεπληξε θετικα.Περιμενα οτι η ΕΑ δινει βαση μονο στην εκδοση για ps3-360 αλλα εκανα λαθος.Πολυ προσεγμενο και εχει καποιες λεπτομεριες και θετικα στοιχεια που δεν εχει ουτε η next-gen εκδοση.Η αισθηση του σουτ για παραδειγμα μου φαινεται καλυτερη εδω.Ενα megalo (-)βεβαια ειναι η ελειψη edit mode.Κατα τα αλλα το πακετακι εχει σχεδον τα παντα.

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              Επίσης όπως ξαναείπα τα γραφικά είναι πανέμορφα και το draw distance τεράστιο.
              Ελπίζω να μην κάνει καμιά βούτα το framerate μόνο,γιατί αυτό είναι ένα θέμα στο ps3.

              Comment


              • Originally posted by Naked Snake View Post
                Ελπίζω να μην κάνει καμιά βούτα το framerate μόνο,γιατί αυτό είναι ένα θέμα στο ps3.
                E κοίταξε δεν είπα πως έχει την τεχνική αρτιότητα των 1st party games ή αποκλειστικοτήτων του PS3 (Uncharted 1,2 Killzone 2, Wipeout HD, Little Big Planet, Heavy Rain, ΜGS4 κτλ κτλ) αλλά γενικά το frame rate είναι πολύ πιο σταθερό σε σχέση με τον πρώτο τίτλο. Eπίσης το ΑCII έχει και anti-aliasing ενώ ο πρώτος τίτλος στο ps3 τουλάχιστον δεν είχε. Από την άλλη σίγουρα αν το ACII ήταν 1st party τίτλος θα ήταν τεχνικά ακόμη πιο εντυπωσιακός καθώς απ'ότι γνωρίζω ο τίτλος φτιάχτηκε με βάση το hardware του X360 και αυτό φαίνεται. Eπίσης αν θυμάσε ο πρώτος τίτλος είχε αρκετά bugs, όπως παγώματα της οθόνης κτλ.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Μέτα από ένα θεματάκι με το kingdom hearts 2(δεν παίζει το cd απ'τα seven και είμαι προς το τέλος...) ξεκίνησα πριν μερικές μέρες το kingdom hearts chain of memories για το gba σε emulator.Το παιχνίδι είναι μέτριο και με βαρετό σύστημα μάχης και το παίζω κυρίως για την ιστορία καθώς λέει σημαντικά πράγματα.Μέχρι στιγμής μου έβγαλε την πίστη ο captain hook στη neverland!Για πολύ γερά νεύρα!Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι αρκετά εύκολο.Είμαι στις 15 ώρες και πάω για τον τερματισμό.Μόλις το τελειώσω θα πω τα σχετικά στο αντίστοιχο θέμα.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Έχω ξεκινήσει εδώ και λίγες μέρες το Dante's Inferno.Είμαι στο 1/3 του παιχνιδιού (παίζω πολύ αργά) και ως τώρα έχω θετικές κυρίως εντυπώσεις.Περισσότερα στο τέλος.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Portal: Still Alive PC

                      Αφου εκανα ενα δευτερο playthrough του κανονικου Portal (ναι, οι φουρνοι που επεσαν στην Θεσσαλονικη αυτον τον λογο εχουν), κατεβασα και εβαλα το Still Alive. Μεχρι τωρα ειναι πολυ καλο πακετο, αν και δεν μου αρεσουν τα trial and error maps που εχει λογο πιεσης χρονου απο τον φοβο πλακωματος απο το ταβανι. Θα ηθελα περισσοτερο puzzle και οχι αντανακλαστικο gaming, κυριως διοτι το Portal βασιζεται στην λογικη αλλα διεστραμενη φυση των puzzles του.

                      Οταν το τελειωσω θα γραψω και το σχετικο κειμενο.
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Άρχισα το Mass Effect (και παράλληλα κατέβασα και το 2 )! Συμπαθητικό φαίνεται. Σε αντίθεση με το Dragon Age, στο Mass Effect θα πέσει γρήγορος τερματισμός και θα ασχοληθώ πιο πολύ με το sequel.

                        Fallout 3 με βλέπω να αρχίζω σε κανα 2μηνο τώρα.

                        Comment


                        • Sega All Star Racing εδώ και κάνα δίωρο και γουστάρω άπειρα.
                          sigpic

                          Comment


                          • Αληθεια ή κανεις πλακα; Το demo αφησε τις χειροτερες εντυπωσεις σε ολους μας γι αυτο πες περιπου τι παιζει με το τελικο προϊον.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Για πιο λόγο άφησε τις χειρότερες εντυπώσεις το demo; O.o (δεν το έχω παίξει το demo και δεν ξέρω τι περιέχει...)
                              sigpic

                              Comment


                              • Εβαλα χθες για λιγο το dragon age origins, το μονο που εχω να πω εχει να κανει με τα γραφικα που μου φανηκαν τελειως χαλια . Στο 360 το δοκιμασα και ομολογω οτι δεν εχω δει κατι αντιστοιχο σε αυτη τη γενια απο οπτικης πλευρας. Δεν βγηκα απο το αρχικο παλατι οποτε πιστευω η κατασταση να βελτιωνεται με το ανοιγμα του κοσμου. Anyway το παιχνιδι μπαινει στην ακρη μιας και σημερα ηρθε το heavy rain οποτε το ps3 μπαινει και παλι σε λειτουργια.

                                Comment

                                Working...
                                X