Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το χειμωνα ειναι αρκετα χειροτερη.
    Ω ναι... Καλά είναι αλλά πολύ τρέξιμο γιατί είναι νέος ο διοικητής και όλο δραστηριότητες έχει. Εξετάζω περισσότερα άτομα και από το ΣΤ.ΕΠ. κάποιες μέρες γιατί έρχονται και από άλλες μονάδες του στρατοπέδου που δεν έχουν γιατρό. Ευτυχώς έχω 5 εφημερίες το μήνα οπότε αν βάλεις και καποιες νυχτερινές βγαίνω πολύ συχνά και με φιλοξενεί ένας κολλητος.

    Ευτυχώς ορκίζεται όπου να ναι η νέα σειρά της Α ΕΣΣΟ για το 2010 οπότε αργά αλλά σταθερά μασάμε την υπόλοιπη θητεία.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Αφου λοιπον τελειωσα το Mass Effect, ειπα να παιξω το αλλο μεγαλο αποθημενο του 360 μου, το Fable II. Ειμαι μολις στην αρχη, αλλα μου εκανε μεγαλη (και ασχημη) εντυπωση το γεγονος οτι το experience το παιρνεις μετα τις μαχες πατωντας R2 για να συλλεξεις orbs που αφηνουν οι εχθροι. Τι το ασχημο ειχε ας πουμε το συστημα με τις μπαρες ή τους αριθμους για ενα τετοιο παιχνιδι;
      Ο Μολυνώ έχει μια αλλεργία στα interface στοιχεία, είναι γνωστό αυτό.
      Δύστροπος χειρισμό(τι άθλια η ακρίβεια στα άλματα!!!)ς και αδυανόητη δυσκολία για πολύ απλά πράγματα.
      Μου κάνει φοβερή εντύπωση που το λες αυτό! Στο NDS δε σε δυσκόλεψε δηλαδή; Μου φαίνεται απίστευτο να σε δυσκόλεψε το 1 και όχι το 358/2, δεδομένου ότι στη 2η περίπτωση δεν υπάρχει αναλογικός.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Το έπαιξες το 358/2 days???Εκεί υπάρχει σαφώς μεγαλύτερη ακρίβεια.Δεν ξέρω ίσως φταίει που το game είναι κομματάκι παλιό(μου είχε δώσει αυτή την εντύπωση από την πρώτη στιγμή που κατάλαβα με τι χειρισμό έχω να κάνω).Ίσως απ'την άλλη να φταίει κατά ένα ποσοστό ο μεγάλος διασκελισμός στα πόδια του sora(ρε παιδιά πλατυποδία έχει το καταλαβαίνω γιατί δεν έχει κλειστά τα πόδια του τουλάχιστον??? ;) ).Ο roxas είχε και μικρά πόδια και ήταν κοντά το ένα στο άλλο.To παιχνίδι θα το λιώσω δεν υπάρχει αμφιβολία γι'αυτό.Θα το τερματίσω γιατί μου αρέσει αφενός μεν ο κόσμος του disney αφετέρουν δε ο κόσμος του kingdom hearts γενικότερα.

        Μια ερώτηση.Το 2 δίνει μεγαλύτερη βάση στις μάχες?Κάτι μου λέει ότι θα μου αρέσει περισσότερο..
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • To Kingdom hearts exei artio xeirismo, tha to katalaveis otan tha antimetwpiseis kapoio apo ta 4 super bosses tou paixnidiou kai tha deis ti manouvres tha eisai ikanos na kaneis.

          San kati na mou leei oti ta stylous kai ta Wii motes se ksesynithisan
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Δεν μιλάω για το χειρισμό στις μάχες που είναι τέλειος ούτως ή άλλως αλλά για τα άλματα.Δεν παλεύονται ώρες ώρες!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Eγώ πάντως όταν το πρωτοέπαιξα το ΚΗ1,δεν μπορούσα να βρω τίποτα αρνητικό.Μια χαρά είναι τα άλματα.
              Carpe diem

              Comment


              • Παίξτο τώρα.Είναι άθλια τα άλματα και σε περιπτώσεις ακρίβειας τα πράγματα γίνονται απελπιστικά.Το έχεις προχωρήσει καθόλου το παιχνίδι?

                Το προχωράω κανονικά.Είμαι στις 20 ώρες και το παιχνίδι αποκτάει μεγάλο ενδιαφέρον όσο το παίζω.Βελτιώνονται τα πράγματα όσον αφορά το χειρισμό με την απόκτηση του μεγαλύτερου άλματος και δεν κάνω πράγματα τα οποία δεν θέλω(όχι πάντα βέβαια).
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Ποτέ μου δεν περίμενα να γίνει τόσος λόγος για τα άλματα του πρώτου ΚΗ. Και να έχει κάποιο πρόβλημα, είναι παιχνίδι που το πρωτοέπαιξα όταν ήμουν στη Β' ή Γ' τάξη του λυκείου, δηλαδή πέρασαν πάνω από 5-6 χρόνια.

                  Comment


                  • Den yparxoun almata akriveias sto game outws h allws
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • paixtis, πες το αγορι μου μη βασανιζεσαι αλλο. Κατεληξε σε αυτο που θες.

                      Aφου κανει μπαμ οτι θες να μας πεις κορυφαιο αυτο του DS
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Πέρα από το online multi του Killzone 2 που το παίζω σενεχώς από τα Xριστούγεννα, άρχισα προχθές να παίζω και το Assassin's Creed II, ενώ το Dante's Inferno το άφησα προς το παρόν στην άκρη χάριν του προαναφερθέντος game.

                        To Αssassin's Creed ΙΙ, από αυτό που έχω παίξει μέχρι στιγμής, μου έχει δημιουργήσει την άποψη πως είναι καλύτερος τίτλος από το πρώτο επεισόδιο της σείρας χωρίς τεράστιες διαφορές από το πρώτο μέρος αλλά κάνοντας αυτό που έκανε ο πρώτος τίτλος καλύτερα και προσθέτοντας και κάποια νέα στοιχεία. Το σενάριο θα έλεγα πως ξεδιπλώνεται ομολότερα σε σχέση με τον πρώτο τίτλο με τον κεντρικό χαρακτήρα να μοιάζει πιο προσιτός και γήινος σε σχέση με τον πιο μυστηριώδη και απόμακρο Altair. Τα γραφικά για άλλη μια φορά είναι καταπληκτικά αλλά και βελτιωμένα, με φοβερό drawdistance, animation, αυτή τη φορά με ύπαρξη και anti-aliasing και με το frame rate να είναι πολύ ομαλότερο. Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου από τον τίτλο είναι θετικότατες.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Originally posted by Scatman View Post
                          paixtis, πες το αγορι μου μη βασανιζεσαι αλλο. Κατεληξε σε αυτο που θες.

                          Aφου κανει μπαμ οτι θες να μας πεις κορυφαιο αυτο του DS
                          Είπα εγώ κάτι τέτοιο???Απλώς τόνισα το συγκεκριμένο καθώς κάνει μπαμ!Και είναι λογικό καθώς πρόκειται για παιχνίδι δεκαετίας κοντά.Στο ds δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια αυτό.Τα άλματα από την αρχή ως το τέλος είναι απόλυτης ακρίβειας.Απ'την άλλη το παιχνίδι στο ps2 είναι σαφώς ανώτερο καθώς έχει τέλεια ιστορία και πολλά πράγματα να κάνεις.

                          Δεν είμαι εγώ fanboy σαν μερικούς μερικούς...Αντίθετα όσοι λένε ότι "α κατηγορεί τη sony επειδή είναι της nintendo" και άλλα τέτοια τα λένε επειδή και οι ίδιοι αυτό κάνουν...

                          Edit:Ground Zero το παιχνίδι τουλάχιστον στην αρχή είναι γεμάτο μικρές πλατφόρμες και σημεία που μπορείς να γλιστρήσεις εύκολα.Ξαναπαίξε το παιχνίδι(όπως και όλοι οι άλλοι)για να δεις.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Εαν επρεπε να διαλεξω σε αυτη τη Nintendo που υπαρχει σημερα και την παλια Sony (PS1/PS2), φυσικα και θα επελεγα τη Sony. Δεν ειναι μυστικο

                            Τελευταια κανεις ξανα περιεργα ποστς πχ για το SYmphony of the Night συγκριτικα με το OoE και τωρα KH, στα οποια συγκριτικα με τα αντιστοιχα για DS, ΚΗ DS & Ecclesia, κρινεις βιαστικα.

                            Θα επρεπε να γνωριζεις οτι παιχνιδια 60+ ωρων δεν κρινονται απτις πρωτες εντυπωσεις.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Batman Arkham Asylum.Δεν δικαιολογεί σε καμμία περίπτωση τον θόρυβο γύρω απο το όνομα του,αλλά είναι ένα αρκετά καλό παιχνίδι overall.Το συστήνω σε όποιον σκοπεύει να το αγοράσει,όμως να μην περιμένει να δει την "Αποκάλυψη" που παρουσίασε ο ειδικός τύπος.

                              Comment


                              • Buzz παγκοσμιο κουιζ νοικιασμενο.
                                Απειρο γελιο,ειδικα αν παιζεις με παρεα:xp:

                                Comment

                                Working...
                                X