Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δηλώνει κάτι η φορά του Trollface; Του Ιμραχίλ κοιτάει αριστερά, του Ζήνο δεξιά...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Όπως είπε και ο ground είναι θέμα προτίμησης! Και επίσης η πρώτη εντύπωση παίζει ρόλο! Έβαλα για παράδειγμα τις προάλλες Castlevania Symphony και το σκηνικό που αρχίζεις με τον Alucard δεν υπάρχει! Τέλειο animation και sprite effects, μουσική από άλλο πλανήτη, κεραυνοί και παράθυρα να ανοιγοκλείνουν, τεράστιοι λυκαράδες να σε περιμένουν κτλ! Δηλαδή σε πωρώνει μέχρι τα μπούνια! Από την άλλη στο Crono συναντάς ένα κοριτσάκι που λέει θέλει να ζήσει την περιπέτεια και στις μάχες βλέπεις τα spritάκια να κάνουν χράτς-χρουτς! NOO! Problem, Square ??

      Συγκρίνω τελείως ανόμοια games αλλά έφερα αυτό το παράδειγμα για να δείξω τι μου αρέσει σε ένα game!

      Πάντως ναι Xeno έχω τέτοια άποψη προφανώς επειδή το παίζω ετεροχρονισμένα. Αλλά και το Castle τα ξαναπαίζω ετεροχρονισμένα χεχε!
      Επίσης κάτι μου λέει ότι δεν το γλυτώνω το ξύλο!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Ειδικα με την αντιπαραβολη που εκανες, οντως δεν βλεπω να την βγαζεις καθαρη απο 'δω μεσα...lol
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • Πες τα ρε Ryu.Symphony of the Night λέμε.Chrono Trigger και μαλακίες.
          Carpe diem

          Comment


          • Συνεχίζω το Birth by Sleep με τον Ventus στο Proud Mode. Θα κάτσω να φαρμάρω κάνα ability και ελπίζω μέχρι την παρασκευή να τον έχω τελειώσει

            Comment


            • A μπράβο, και εγώ αυτό διαπίστωσα με το Chrono Trigger. Άκουγα από όλους ότι είναι αγέραστο αγέραστο αγέραστο... Όταν το δοκίμασα πριν κάτι μέρες, σκέφτηκα "Καλά αν αυτό είναι αγέραστο, το Castlevania Symphony Of The Night τι είναι?". Γενικά δεν μου έκανε καλή πρώτη εντύπωση, όμως παίζω λίγο-λίγο κάπου-κάπου μπας και με κερδίσει, του δίνω ακόμα ευκαιρίες.
              Originally posted by straier
              Λίγα παιχνίδια υπάρχουν που έχουν ομορφότερα γραφικά από CT στο SNES (και ίσως κανένα σε Mega Drive).
              Mickey Mania.

              Comment


              • Kserw na sou pw ti den einai to Castlevania, RPG sto SNES...
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ναι, που κολλα όμως τώρα αυτό? Για αγέραστο παιχνίδι μίλησα, όχι για τίποτα άλλο.

                  Όπως και να έχει, θα το συνεχίσω χαλαρά, απλά το περίμενα κάπως πιο... αγέραστο.

                  Comment


                  • Κολλαει προφανως στο γεγονος οτι ενα Jrpg ειναι σαφως πιο "δυσκαμπτο" σαν ειδος για να μπορει να σταθει ακομα και σημερα απο οτι ενα action-adventure σαν το Symphony.

                    Πολλα απο τα rpgs της 16bit era θεωρουνται εως και unplayable συμφωνα με τις επιταγες τις συγχρονης εποχης, κατι το οποιο δεν ισχυει στον ιδιο βαθμο με τα παλια action-adventure games.
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Unplayable δεν είναι σε καμία απολύτως περίπτωση. Το κατά πόσο τώρα μπορούν να εντυπωσιάσουν κάποιον που θα επιχειρήσει να ασχοληθεί μαζί τους, για πρώτη φορά, 15 χρόνια μετά είναι άλλο θέμα.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Fair enough. Παντως εβαλα καποια στιγμη απο περιεργεια να παιξω Phantasy Star για το Mega Drive (δε θυμαμαι τωρα νουμερο...) και για μενα ηταν πολυ δυσκολο να το παιξω. Ναι, δεν ειμαι ο υπερτιτανιος jrpg fan, απλα μια γνωμη λεω.
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Ma den einai mono to Phantasy Star, valte na deite to FF6 pou ypoteithetai oti einai ena apo ta kalytera JRPG ever kai deite poso "agerasto" einai se sxesh me to Crono Trigger.
                          To Mono allo RPG ekeinhs ths epoxhs pou einai sta idia epipeda me to Crono einai to Tales of Phantasia.

                          Mhn sygrinoume Playstation kai SNES se 2D grafika please.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Dj Solid View Post
                            Fair enough. Παντως εβαλα καποια στιγμη απο περιεργεια να παιξω Phantasy Star για το Mega Drive (δε θυμαμαι τωρα νουμερο...) και για μενα ηταν πολυ δυσκολο να το παιξω. Ναι, δεν ειμαι ο υπερτιτανιος jrpg fan, απλα μια γνωμη λεω.
                            Ω ναι τα Phantasy Star, με εξαίρεση το IV, πολύ δύσκολα παίζονται σήμερα. Αν βάλεις όμως τίποτα Final Fantasy VI, Breath of Fire II, Tales of Phantasia, Lufia II κλπ, όχι μόνο παίζονται ακόμα, αλλά παραμένουν πολύ καλοί τίτλοι.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Ειδικα Breath of fire για GBA εχω υπερτατο soft spot...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Breath of Fire 3 gia Playstation omws = best evar.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X