Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • γι αυτο το bayonetta πιστευω πως εχει το καλυτερο gameplay στο ειδος, cancel στα παντα....ουτε fighting game να ητανε ακομαι η buggia σε ενα combo της που θελει γρηγορη ενναλαγη στο σωστο timimg ωστε να σουταρει πυραυλους με τα ποδια θελει και λιγο skill

    τα gow ολα παιζονται ολα με τετραγωνο τετραγωνο τριγωνο δεν ειαι μυστικο

    Comment


    • Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα Gigawing το ένα game- όπου τρώω τα μούτρα μου επανειλημμένα. Πού θα πάει θα το βρώ το κλειδι της επιτυχίας...

      Επίσης είμαι στο 2ο DVD του Magna Carta 2. Μια εντελώς impulse αγορά όταν ήμουν στρατό- όσοι έχουν πάει θα με καταλάβουν, είσαι σε άδεια και θες απλά να αγοράσεις κάτι. Το ξεκίνησα γιατί είμαι σε μία φάση να παίξω πράγματα από back catalogue που έχω στο περίμενε και λέω "κάτσε να δω τι βλακεία πήρα να το κράξω και να κλάψω τα χαμένα μου €".:kill: Όμως... Χαλάρά από τα πιο διασκεδαστικά jrpgs αυτής της γενιάς. Unreal 3 βέβαια, αλλά τα σχέδια των χαρακτήρων είναι πάρα πολύ όμορφα- ω ναι art direction στην unreal 3 γίνεταιαιαι- και το gameplay είναι απολαυστικότατο.

      Το party αποτελείται από 3 χαρακτήρες μεταξυ των οποίων μπορείς με μια κατεύθυνση του d pad να επιλέξεις ανά πάσα στιγμή. Οι μη επιλέξιμοι ελέχγχονται από ικανοποιητικό ΑΙ. Το ζήτημα είναι πως το battle system- λόγω μιας stamina gauge που αυξάνει όσο επιτίθεσαι μέχρι να κάνεις overheat και ενός ενδιαφέροντος chaining system- είναι fluid και διασκεδαστικό. Mετά από καιρό παίζω jrpg που απολαμβάνω τις μάχες!! Υπάρχουν sidequests α λα western rpgs που επιλέγεις αν θες να τα κάνεις, ένας ενιαίος κόσμος, no random battles.

      Το μόνο αγκάθι στον τίτλο είναι τα production values. Πολύ καλό voice acting, πολύ καλό art direction αλλά τα cut scenes αν και όμορφα είναι λίγα και για key moments. Η πλοκή ως επί το πλείστον προωθείται με διαλόγους από πορτραίτα των ηρώων... Επίσης το σενάριο στην αρχή φαντάζει τόσο κλισέ j- ω ναι ήρωας με αμνησία- αλλά στην πορεία, μέσα στις 5-7 ώρες πρπ βλέπεις ένα πολύ ενδιαφέρον main cast, οι κεντρικοί χαρακτήρες είναι ένας κι ένας ειδικά ο θεός Crocell με τις φαρμακερές ατάκες, μπηχτές.

      Το καλύτερο είναι πως αν κάποιος δεν μπλέξει με sidequests άνετα το ολοκληρώνει στο 25ωρο πρπ. Μιας και είμαι ολίγον τι completionist( και επειδή καποια sidequests δίνουν πρόσθετες πληροφορίες για τους χαρακτήρες) στις 19μιση ώρες είμαι στην αρχή του δεύτερου dvd, οποτε βλέπω στο 30ωρο(?) να το τελειώνω. Ευχάριστη έκπληξη... Απογοητεύτηκα από Lost odyssey, Blue Dragon, δεν το περίμενα πως θα έβρισκα ένα διασκεδαστικό jrpg από την Banpresto και Bandai Namco.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • To Magna karta koreatiko den einai?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Όντως απλά είπα να το βάλω στα j ελέω είδους που ακολουθεί. Πάντως τα σχέδια του Hyung Tae-Kim είναι πολύ όμορφα αν και στο εξώφυλλο τα στήθη της Zephie παραείναι μεγάλα xD Στο game ευτυχώς μετριάζεται το πράγμα- δεν είναι και DoA δλδ
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • kala to artwork tou magna karta (kai war of genesis) ta spaei apistefta asxhma, exei pou ta kanw syllogh edw kai 8 xronia isws kai parapanw...
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              kala to artwork tou magna karta (kai war of genesis) ta spaei apistefta asxhma, exei pou ta kanw syllogh edw kai 8 xronia isws kai parapanw...
              Μιλώντας για magna Carta, έχω το ΧΒΟΧ 360 faceplate του. Μου μένει να βρω αυτά τα παιχνίδια, γιατί me likes anime.
              sigpic

              Comment


              • Μην παρεκκλινεις απ' το στοχο - συνεχισε με τα Xenosaga να δεις το φως το αληθινο.
                Thx κιολας για τα περι Spirit Tracks για να μην ξαναγραφω και σε αλλο θρεντ.

                Comment


                • Originally posted by Xeno View Post
                  Μην παρεκκλινεις απ' το στοχο - συνεχισε με τα Xenosaga να δεις το φως το αληθινο.
                  Thx κιολας για τα περι Spirit Tracks για να μην ξαναγραφω και σε αλλο θρεντ.
                  Αυτό κάνω, φίλε μου. Και τίποτα για το Spirit Tracks. ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • ωραιος burai!! συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις, σε καποιο προηγουμενο post μου ειχα αναφερει το magna carta 2 και ειχα μιλησει για underrated sleeper hit, το ειχα παιξει περυσι και ειναι πολυ ευχαριστο jrpg που με επιασε και μενα off guard μετα την πατατα το 1, απο την κορεατικη softmax, το στορυ να πω την αληθεια το εχω ξεχασει πλεον, αλλα θυμαμαι χαραχτηριστικα οτι ειχα εντυπωσιαστει με στοιχεια που μπορει να φανταζουν λεπτομεριες σε καποιον αλλα οχι σε μενα



                    οπως την ποικιλια χρωματων στα οπτικα efe της μαχης τον εκπληκτικο σχεδιασμο σε οτι καινουργιο weapon βρισκεις ειδικα για τον πρωταγωνιστη, οι μαχες θυμιζουνε ffxii, τα special skills ειναι ποζεραδικα και απολαυστικοτατα οι μαχες οντως fluid, αναζητας να κανεις μαχες!! και δεν τις βλεπεις ως αγγαρεια!! το μονο θεματακι ειναι οτι οσο ανοιγεις νεα special skills αυτα κρατανε κανα λεπτακι μεχρι να γινουνε και κοβουνε λιγο το pacing στις μαχες.

                    κοιτα να επικεντρωθεις σε ενα weapon tree γιατι δεν προκειται να αποκτησεις αρκετα points για ολα

                    το τελευταιο dungeon σπαει λιγο τα νευρα καθως ειναι καπως confusing δεν σου δινει και χαρτη εκει μεσα

                    απο sidequests τα εκανα σχεδον ολα και προερετικο super duper boss δεν ειχα βρει

                    θυμαμαι καλα? εχει και συνδυασμενα skills μεταξυ των χαραχτηρων?

                    ανατομικα εχουνε θεμα παντως οι κορεατες σχεδιαστες τα κεφαλια των χαραχτηρων ειναι πολυ μικρα σε σχεση με το σωμα, ειδικα στη γκομενα που ειναι με τον πρωταγωνιστη ατην αρχη του παιχνιδιου κανει ΜΠΑΜ

                    Comment


                    • Thanks για τις συμβουλές. Δυστυχώς ήλπιζα πως θα βρω skill points οπότε έχω στον Juto φερ'ειπείν και τα δύο skill trees.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Puzzle Quest 2, αρκετά καλo και πολύ ανανεωμένο σε σχέση με το 1ο (τώρα θυμίζει σχεδόν κανονικό rpg)
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Egw twra paizw tin pokemon white kai to Etrian Odyssey III,mporw na pw pos einai arketa kalitero apo to II...!

                          Comment


                          • μεχρι να αρχισουνε να ερχονται τα pre order μαλλον θα παιξω σε χαλαρους ρυθμους το alan wake

                            παεπιπτοντως εκανα νεο gamertag για διαφορους λογους + delete το παλιο
                            οποτε xbοx 360 αρχιζουμε απο το 0

                            Comment


                            • Πόσο είχες ;;;

                              Comment


                              • Άσχετο,αλλά δεν το έχω το gamertag σου.Βάλτο μία στο γνωστό θέμα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X