Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Aion View Post
    Μήπως το εννοούσε μεταφορικά λόγο τον εξελιγμένων skills σου?


    Είχα πάει στο ανήψι μου και έπαιζε με κάτι φίλους του Ghosts. Τους λέω για πλάκα ότι δεν πρέπει να παίζετε τέτοια γιατί είστε κάτω των 18 :troll: και ότι αυτά τα games είναι της ηλικίας μου. Τότε μου λέει ο ένας ότι είμαι πολύ μεγάλος για COD και όλα τα παιδιά στο σχολείο το παίζουν.



    @ deus_d0pe
    To Eternal Darkness είναι έπος, αλλά το Paper Mario ακόμα μεγαλύτερο. Όταν σε πιάσει η όρεξη και για rpg παίξε και τα Baten Kaitos.

    Comment


    • Paper Mario 2 το προτεινω κι εγω οπως και το Brothers που ανεφερες. Το Guacamelee θα το αφηνα, πλακα ειχε αλλα εν τελει μου φαινεται πως δεν ηταν και κατι ιδιαιτερο.
      Για Fire Emblem το Awakening ειναι μακραν η καλυτερη εισαγωγη στη σειρα και ειλικρινα πιστευω πως αποτελει αφορμη αγορας 3ds. Περαν αυτου βεβαια GC και GBA ειναι οι αμεσως επομενες επιλογες..

      Comment


      • Το Brothers είναι τέλειο,το ξεκίνησα κι εγώ σήμερα,και πιθανότατα τελειώνω σύντομα.
        Carpe diem

        Comment


        • Ξεκίνησα Paper Mario εντέλη, έχω τελειώσει το Chapter 2 και οδεύω ολοταχώς. Το script με έπιασε εξ'απροόπτου, δεν το περίμενα έτσι... "πικάντικο" για Mario τίτλο. Το cast λίγο μου τα χαλάει, τουλάχιστον σε σύγκριση με το αξιομνημόνευτο του Super Mario RPG. Σε γενικές γραμμές όμως ήταν το ανάλαφρο σε ύφος - βαθύ σε μυστικά και σχεδιασμό RPG-άκι που χρειαζόμουν να ξελαμπικάρω από τα tacticals.
          sigpic

          Comment


          • Ξεκίνησα το Contrast.Πολύ ωραία noir αισθητική και μουσική.Η ιστορία είναι συμπαθητική για την ώρα παρόλο που δεν έχει εξηγήσει τίποτα ενώ το gameplay χαρακτηρίζεται από απλούς γρίφους,απλό platforming και μπόλικο collectible searching.
            Carpe diem

            Comment


            • Έχει παίξει κανείς τα Nier και Folklore; Αξίζουν;

              Comment


              • Tο Folklore μονο σε demo. Όσο είδα μου άρεσε.

                Το μόνο κακό του Nier ήταν τα γραφικά. Κατά τα άλλα το ξεκίνησα απλά να το δω και δεν σταμάτησα να παίζω μέχρι να τελειώσω.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Ξεκίνησα το Infamous.Ναι νωρίς το θυμήθηκα,ξέρω.Πολύ καλό ως τώρα,η προσωπικότητα της Sucker Punch είναι διάχυτη παντού.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Halo 4, πως στο καλο η 343i καταφερε να βγαλει αυτα τα γραφικα στο X360 Ωραιος τιτλος αν και αρκετα διαφορετικος απο τα προηγουμενα σε ορισμενους τομεις (level design ας πουμε), ωστοσο θα γραψω περισσοτερα οταν το τελειωσω ωστε να εχω ολοκληρωμενη αποψη. Αναλογα με την τελικη μου εντυπωση θα δω και αν θα βαλω gold ωστε να επενδυσω περισσοτερο.

                    Comment


                    • Ωραίος. Σε είδα που έπαιζες Reach και ψηνόμουν να σου στείλω μήνυμα "βάλε 4 τώα!"
                      Αλλά την έκανες τη μαγκιά. Καμία σχέση τα γραφικά στα 2 παιχνίδια έτσι; Οι τύποι όντως έδωσαν ρέστα.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Uncharted 2 - για να πάρω (ξανά) το Platinum
                        Persona 4 - σε μόνιμη βάση
                        Rayman Legends - μία στο τόσο για να πάρω το Platinum κάποια στιγμή μέσα στο 2014

                        Μετά από το Uncharted 2 λέω να συνεχίσω το FF XIII-2, μιας και το Persona 4 μία το πιάνω, μία το αφήνω (ανάλογα τα κέφια).

                        Comment


                        • Shining The Holy Ark τις βαριεστημένες ώρες στο μαγαζί, για νιοστή φορά. Από τα παιχνίδια που δε θα βαρεθώ ποτέ και κατά διαστήματα επιστρέφω.
                          sigpic

                          Comment


                          • Συνεχίζω πλέον Infamous,και παράλληλα παίζω Soulsilver και New Super Mario Bros U.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Έπεσε στα χέρια μου ένα PSP που είχε μέσα το Dungeon Siege: Tower of Something και την έχω καταβρεί. Ότι πρέπει για το μαγαζί και για ξάπλα το βράδυ!

                              Λίγο άβολο στα χέρια αλλά οκ. Μου αρέσει που το κλείνεις και ανοίγοντάς το μπορείς να συνεχίσεις αμέσως εκεί που παράτησες το παιχνίδι.

                              Έψαχνα τώρα για ISOs και έχει πολύ πράμα βλέπω. Κατέβασα Crisis Core, 3rd Bithrday και Peace Walker. Ελπίζω να είναι καλά παιχνίδια.
                              sigpic

                              Comment


                              • Δεν χρειάζεται να ελπίζεις, ειδικά για το Crisis Core και το Metal Gear . Το 3rd Birthday δεν το έχω δοκιμάσει

                                Comment

                                Working...
                                X