Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκινάω σήμερα το The Force Unleashed 2 και παράλληλα συνεχίζω Kingdom hearts 358/2 Days.
    Περισσότερα για τον κάθε τίτλο στο θέμα του.
    Carpe diem

    Comment


    • Άσχετο,αλλά ασχολήθηκα για λίγο με το MK vs DC Universe.
      Καταλαβαίνω όσους το έθαψαν για την έλλειψη βίας,όμως ως εκεί.Το gameplay του είναι αρκετά απολαυστικό και σε σημεία μου θύμισε τα 3 πρώτα.Ξέρω ακούγεται βλάσφημο όμως όσο έπαιζα έτσι ένιωθα.Μικρά kombos,σπαμάρισμα projectile επιθέσεων και απλών γροθιών,εναέριες κλωτσιές,uppercuts,roundhouse kicks,"σκούπα" και γενικά όλα όσα είχαν τα 3 πρώτα υπάρχουν κι εδώ.Μόνο η έλλειψη βίας μας τα χαλάει αλλά κατά τ'άλλα εγώ το ευχαριστιέμαι.
      Carpe diem

      Comment


      • The Force Unleashed 2 και παπάρια μάντολες.Πιάνω Heavy Rain και άντε γεια.
        Carpe diem

        Comment


        • Win . Περιμένουμε εντυπώσεις!

          Comment


          • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε.....

            Comment


            • Όποιος θέλει ωραίο shooter-άκι με αεροπλανάκι στο DS μπορεί να δοκιμάσει τα nanostray, nanostray 2. Ήθελα να δω αν υπάρχουν τέτοια games στο DS και με λίγο search βρήκα αυτά. Όποιος ξέρει κάνα άλλο ας το πει!

              Επίσης παίζω το elite beat agents! Κατά τη γνώμη μου πάντα, τέτοιου είδους παιχνίδια δικαιολογούν την ύπαρξη του DS. Καινοτομικά, κουλτουριάρικα παιχνίδια για να καλύψουν την έλλειψη σε hardware, η οποία χτυπάει σε πολλά παιχνίδια, κυρίως σε multiplatform τίτλους όπου δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαλέξεις την DS έκδοση πέρα απειροελαχίστων εξαιρέσεων.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Ακου προτασεις για το DS απο μια παλιοσειρα .
                Κατ' αρχας αν θες ενα διαφορετικο shmup δοκιμασε και το Ketsui Death Label.

                H original εκδοχη του Elite Beat (Osu Tatakae Ouendan 1 και 2) για εμενα ειναι κλασεις ανωτερη της ξενης. Εσενα παλι ισως να μη σου αρεσει μουσικα, αλλα απλα το αναφερω.

                Ενα imo φανταστικο puzzle ειναι το loopop cube: loop salad. Οκ το ονομα ειναι οτιναναι αλλα ειναι κορυφαιο παιχνιδι πραγματικα και τελειο για φαση στρατου, μην το παραβλεψεις.

                Για πιο arcade καταστασεις πιστευω πως και τα Space Invaders του DS ειναι πολυ καλα - τσεκαρε την τελευταια εκδοση.

                Τελος απο adventures προτεινω ανεπιφυλακτα το Broken Sword DS (παιζει να ηταν το καλυτερο παιχνιδι που επαιξα οσο ημουν στρατο) και δες και ενα νεο που βγηκε το οποιο εχει αποσπασει απιστευτα καλες κριτικες, μιλαω για το 9 hours, 9 persons, 9 doors.

                Comment


                • Έχω ξεκινήσει το Front Mission στο DS. Το είχα ξεκινήσει πριν πολλά χρόνια σε SNES αλλά δε θυμάμαι τίποτα και λέω να το τερματίσω αυτή τη φορά (τουλάχιστον το 1 σενάριο).
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Ευχαριστω Xeno, θα επιχειρησω να παρω το ds-άκι μαζι μου αυτη τη φορα αλλά και πάλι δε θα μενει πολυ ελευθερος χρονος, οπότε θα περιοριστω μονο σε arcade καταστασεις! Θέλω να παίξω και πολλά άλλα παιχνίδια, όπως το broken sword που ειπες και το chrono trigger αλλά σίγουρα εκεί δε θα τα χαρώ όπως θα έπρεπε, τηρούμε και ένα savoir vivre στα games
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Το ΒS θα το χαρεις μια χαρα, δεν ειναι και κανα χρονοβορο παιχνιδι.
                      Ακομα και το CT ειναι απο τα πλεον μικρα RPGs, μιλαμε για 20-25 ωρες παιχνιδι.
                      Δεν ξερω τι σας κανουν εκει στην Κυπρο, εγω εκει που ημουν πρεπει να παιξα RPGs για πανω απο 100 ωρες κι αλλο τοσο ολα τ' αλλα ανετα .

                      Comment


                      • Απλά δεν παίζει κάτι τέτοιο. Ίσα-ισα για να καλύπτω τα μικρά κενά χρόνου που υπάρχουν το θέλω. Δεν σκάβουμε όλη μέρα, αλλά το πρόγραμμα είναι τέτοιο που δε σ' αφήνει και πολύ ελεύθερο.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Originally posted by Xeno View Post
                          Το ΒS θα το χαρεις μια χαρα, δεν ειναι και κανα χρονοβορο παιχνιδι.
                          Ακομα και το CT ειναι απο τα πλεον μικρα RPGs, μιλαμε για 20-25 ωρες παιχνιδι.
                          Δεν ξερω τι σας κανουν εκει στην Κυπρο, εγω εκει που ημουν πρεπει να παιξα RPGs για πανω απο 100 ωρες κι αλλο τοσο ολα τ' αλλα ανετα .
                          Να πως φαίνονται τα βύζματα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • με τοσες ωρες gaming που ακουμε αυτο πρεπει να ητανε σιδεροβεργα οχι απλα βυζμα

                            Comment


                            • Γιατι ρε παιδια, δε θελει κοπο, θελει τροπο. Ουτε 1 ωρα τη μερα δε βγαινει, απλα θελει σταθερη προσπαθεια σε ολη τη διαρκεια της θητειας .

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                με τοσες ωρες gaming που ακουμε αυτο πρεπει να ητανε σιδεροβεργα οχι απλα βυζμα
                                Μόνο να προσέξει μην μπερδέψει τα πλήκτρα με τα βυζιά!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X