Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χμ ειχα αρχισει το suikoden 2 στο psone αλλα λογω εξεταστικης εμεινε στη μεση...λεω να το ξαναπιασω. Ειναι απο τους καλους τιτλους της σειρας και πρεπει να το τιμησω ως το τελος. Παραλληλα παιζω και λιγο gain ground στο SMS για αλλαγη. Ετσι για να σφαζω (ala ρετρο) και να γουσταρω. Σε καποια φαση ελεγα να παιξω το darksiders πριν πιασω κανα μεγαλο σε διαρκεια jrpg αλλα παιχνιδια στυλ GoW δεν μου κρατανε και πολυ το ενδιαφερον και ετσι εγινε και με αυτο. :/

    Comment


    • το κανεις σωστα με το suikoden 2, για μενα μαζι με το 5 οι καλυτεροι τιτλοι της σειρας, συνεχιζουνε να μας εκπλησουνε τα πολυ καλα σου γουστα;)

      συνεχιζω ακαθεκτος dragonage 2 , ευτυχως ενας φιλος απ'τη κριτη μου εφερε λιγο ρακι και πνιγω τις ξοφαλτσες που τρωω στο nightmare

      Comment


      • Την καλύτερη δουλειά κάνεις! Συνέχισε έτσι!
        sigpic

        Comment


        • Όντως το Suikoden 2 είναι εξαιρετικός τίτλος και τολμώ να πω ότι το διασκέδασα περισσότερο από το 5. Καλά το 5 ήταν και το πρώτο Suikoden που έπαιξα και κάπου χάθηκα με τα άρρωστα SoDs . Περιμένουμε εντυπώσεις.

          Comment


          • Το 2 και το 5 ειναι πραγματι οι πιο καλοι τιτλοι. Και γω το 5 επαιξα πρωτο πρωτο και μου κινεισαι το ενδιαφερον να ριξω μια ματια προς τα πισω. Η αληθεια ειναι το 2 και το 5 εχουν πολλες ομοιοτητες μεχρι και στο story...ισως μετα την αποτυχια του 4 αποφασισαν να ακολουθησουν το παραδειγμα του 2 που θα φερνε και πιο σιγουρη επιτυχια. (στο μιρκο αυτο κοινο που υπαρχει εξω απο τη ιαπωνια παντα)
            Θα το τερματισω ομως και θα πω πιο συγκεκριμενη γνωμη.

            Comment


            • Παίζω το Dante's Inferno αν και δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω.
              Ασχολήθηκα μαζί του μόνο λόγω setting, αλλιώς δεν θα μου έκανε κλικ. Καρακόπια του GOW, μιλάμε όλα ίδια είναι. Ήξερα ότι του μοιάζει αλλά δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο ίδιο.
              Οι πρώτοι κύκλοι μου άρεσαν αρκετά, αλλά μετά πέφτει πολύ ΙΜΟ. Εχθροί ανακυκλώνονται, βαρετά puzzles και φυσικά το χειρότερο όλων: δωμάτιο και δώσε εχθρούς και δώσε κι άλλους μέχρι να φτύσεις αίμα και μόλις επιτέλους τελειώσει προχωράς λίγο και μετά νέο δωμάτιο και πάμε πάλι απ'την αρχή.

              Comment


              • Originally posted by Enpsty View Post
                Παίζω το Dante's Inferno αν και δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω.
                Ασχολήθηκα μαζί του μόνο λόγω setting, αλλιώς δεν θα μου έκανε κλικ. Καρακόπια του GOW, μιλάμε όλα ίδια είναι. Ήξερα ότι του μοιάζει αλλά δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο ίδιο.
                Οι πρώτοι κύκλοι μου άρεσαν αρκετά, αλλά μετά πέφτει πολύ ΙΜΟ. Εχθροί ανακυκλώνονται, βαρετά puzzles και φυσικά το χειρότερο όλων: δωμάτιο και δώσε εχθρούς και δώσε κι άλλους μέχρι να φτύσεις αίμα και μόλις επιτέλους τελειώσει προχωράς λίγο και μετά νέο δωμάτιο και πάμε πάλι απ'την αρχή.
                Το καλύτερο στο παιχνίδι αυτό είναι το σενάριο μόνο. Αυτό διαφέρει απ'όλο το σύνολο του.
                sigpic

                Comment


                • Τώρα παίζω το Castlevania Dawn of Sorrow για το DS.
                  Είναι το πρώτο της σειράς που παίζω, με εξέρεση το classics, και έτσι δε μπορώ να το συγκρίνω με τα υπόλοιπα της σειράς.
                  Πάντως μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα αφοσιομένος και κολλημένος με αυτό το παιχνίδι! Πραγματικά το "στυλ" του είναι μοναδικό, που μόνο τα CV προσφέρουν.
                  Πάω με γρήγορους ρυθμούς και μαζεύω πολλά souls και τέτοια και φτιάχνω πολύ δυνατά όπλα, ακόμα και αν χρειαστεί να πάω πίσω για κάτι.

                  Τα βραδάκια για χαλάρωμα παίζω Pokemon Saphire. Η πρώτη Pokemon που παίζω, μου αρέσει πολύ.

                  Comment


                  • Κανά καλό adventure για PS3 ρε παιδιά!
                    Προτείνετε τίποτα. Το Folklore το έχει παίξει κανένας;

                    Comment


                    • Το Folklore το έχει παίξει κανένας;
                      1 ώρα και το βαρέθηκα .

                      Heavy Rain έχεις παίξει;

                      Comment


                      • Originally posted by Evans View Post
                        1 ώρα και το βαρέθηκα .

                        Heavy Rain έχεις παίξει;
                        Εννοείται.
                        Λες να πιάσω FFXIII; Είναι τόσο linear όσο λένε;

                        Comment


                        • Nai einai
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Και ό,τι πρέπει για κάποιον που θέλει κάτι χαλαρό, εύκολο και γρήγορο. Τι παιχνιδάρα γαμώτο .

                            Comment


                            • Αντε θα το αρχίσω και ο Θεός βοηθός.

                              Comment


                              • Θα το παίζουμε παρέα.Κι εγώ αυτό παίζω,υπερβολικά αργά βέβαια,οπότε όταν κάποια στιγμή με φτάσεις,περίμενέ με.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X