Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Burai_Fighter View Post
    After Burner Climax. Να σαι καλά ρε Ριου Τζι Αρ!!
    Απίστευτα εθιστικό. Τα achievements για gp είναι πολύ εύκολα, αλλά τα medals και τα unlockables στο score attack είναι όλο το ζουμί. Όσοι είστε φαν από Top Gun, Iron Eagle etc οφείλετε στον εαυτό σας να κατεβάσετε έστω την trial.
    Από τα καλύτερα 800ποντα που ξόδεψα.
    Τώρα να έβρισκα και μια οικονομική λύση για flight stick. Διαβάζω ότι το aviator της saitek είναι αξιοπρεπέστατη λύση για 360. Χμμ...

    EDIT:
    Για την αντρίλα του όλου εγχειρήματος, παλεύω arcade mode με 1 credit και τρώω επανειλημμένα τα μούτρα μου
    Burai είσαι πολύ σωστός φίλε μου. Η διασκέδαση που αποκομίζεις από ένα video game εξαρτάται και από τον τρόπο που θα το παίζεις και εσύ το έκανες σωστά (δεν εννοώ μόνο το stick αλλά κυρίως τα settings που βαζεις για να το παίξεις).

    Όντως τα achievements είναι πολύ εύκολα εφόσον ξεκλειδώνονται με τα EX options που στην ουσία είναι κάτι σαν cheats. Για να δω να κάνει κάποιος το 50 hit combo με τα default settings (αντρίλα στα ύψη).

    Εγώ προσπαθώ με default settings να μπω στη secret mission, δηλ. να βγάλω όλα τα "side quests" κατά τη διάρκεια του game αλλά τη μία μου ξεφεύγει το stealth bomber και την άλλη με εντοπίζουν οι προβολείς ααααρρρρ.

    Με 1 credit ίσως θα μπορούσα να το βγάλω αλλά θα έκανα όλο ελιγμούς δηλ. θα έπαιζα πολύ αμυντικά, έτσι όμως η τεστοστερόνη μειώνεται κατακόρυφα κάτι με το οποίο δε συμβιβάζομαι. Με normal παίξιμο εννοείται δεν μπορώ με το skill που έχω αυτή τη στιγμή.

    Α και για να αναλύσω το (fail, ) joke του Evans, μάλλον θέλει να πει ότι και καλά για το PS3 θεωρείται δεδομένο ότι θα το πάρεις επειδή η κονσόλα γαμάει, εξ ου και η ερώτησή του!!!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Χα, χα σωστόστ.

      Δεν το παίζω με το arcade stick. Με το 360 pad την παλεύω με το Β mode και φυσικά high sensitivity.

      Βασικά μόλις είδα πως το Thrustmaster Hotas X για ps3 έχει ξεχωριστό throttle αλλά από όσο διάβασα δεν αναγνωρίζεται από το Climax το throttle. Απεναντίας έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για το Saitek Aviator. Το παιχνίδι πιστεύω πως περνάει σε άλλο επίπεδο με αυτά.

      Χαίρομαι που συμφωνείς ρε συ... Έχω διαβάσει κριτικές που το θάβουν γιατί λενε διαρκεί 15-20 λεπτά το πρώτο playthrough( με infinite continues φυσικά) Χάνεται πλήρως το νόημα με αυτό τον τρόπο. Είναι σαν να παίζεις το Strider 2 και να λες πως διαρκεί γύρω στην ώρα ενώ κάνεις χρήση continues.Δεν ξέρω τι να πω για τους reviewers. Ένα τόσο ολοκληρωμένο πακέτο για 800 πόντους... Είναι σαν να παραπονέσαι που το OutRun online σε κάθε playthrough κρατάει 4-5 λεπτά.
      Εν τω μεταξύ τα EX options έχουν την πλάκα τους, αλλά το ζουμί είναι στο score attack- δεν είναι τυχαίο πως εκεί γίνονται upload τα κορυφαία score, με την κορυφή να βλέπουν κλασικά Ιάπωνες Πάντως το Gold Helmet για το avatar μου, όπως και το T-shirt θέλουν αρκετό κόπο- ειδικά το κράνος. Αααααχ....

      Ωραίο θα ήταν με ένα update να βάζανε και ένα rival mode όπως στο arcade.

      Btw το training mode μετράει πάρα πολύ.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Sorry εννούσα τη σκέψη σου να πάρεις flight stick. Και με το padάκι μια χαρά παίζεται.
        Υπάρχουν κράνος και t-shirt για το climax; Αν ναι πως τα ξεκλειδώνεις;
        Τα leaderboards δεν τα έχω δει, δυστυχώς δεν έχω live, ίσα ίσα που πήγα σε ένα φίλο να το κατεβάσω.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Θα κλάψεις ο πρώτος έχει γύρω στα 2κάτι μύρια xD


          After Burner HelmetComplete your MEDAL COLLECTION!
          After Burner Logo T-Shirt (females)Unlock all EX OPTIONS!
          After Burner Logo T-Shirt (males)Unlock all EX OPTIONS!

          Το ζουμί λοιπόν είναι στο helmet....

          UPDATE:
          Με λίγο παραπάνω ψάξιμο βρήκα πως το Hotas λειτουργεί με το throttle!!! Oh well μάλλον το παιχνίδι θα αγοραστεί και στο ps3, άρα ο Evans μπορεί άνετα να με κράξει. Να είχε και το μονόκερο για έμβλημα το αεροπλάνο και το how far to paradise στη μουσική
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Για όσους έχουν παίξει το Fallout 3:
            Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί μα την Παναγία θα το πετάξω απ'το παράθυρο.
            Οι εχθροί πεθαίνουν; Δηλαδή ήμαρτον! Ένας απλός super mutant θέλει 4 headshots από απόσταση μισού μέτρου με το καλύτερο μου shotgun για να πεθάνει!
            Καλά για τους καβουράνθρωπους κάτω στο μετρό δεν το συζητάω.
            Λοιπόν θέλουν 6-8 χτυπήματα με shotgun από διπλανή απόσταση (με vats πάντα). Τώρα το vats μου επιτρέπει 3 βολές με shotgun, που σημαίνει ότι για έναν απλό μέσο εχθρό πρέπει να τον χτυπήσω, να βολτάρω μέχρι να ξαναγεμίσει το vats και να τον ξαναχτυπήσω για να πεθάνει. Υπολογίστε ότι εκεί κάτω έχει καμιά 10 καβουράνθρωπους και 5-6 super mutants και θα καταλάβετε πόση ώρα και κόπο θέλει για μερικούς εθρούς της πλάκας!
            Καλά να πεθάνουν χωρίς vats ούτε γι'αστείο. 15 βολές με shotgun που θερίζει και αν.
            Για τα checkpoints και το stealth θα κρατηθώ και δεν θα μιλήσω.

            Ειλικρινά ζητάω βοήθεια. Δεν καπνίζω και είμαι έτοιμος να ανάψω τσιγάρο απ'τα νεύρα μου. Έχω παίξει χιλιάδες παιχνίδια και δεν θυμάμαι να έχω ξανατσαντιστεί έτσι.

            Comment


            • Τι level είσαι;

              Για headshots MHN χρησημοποιείς shotgun αλλά κάποιο rifle.
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • Originally posted by NickTG View Post
                Τι level είσαι;

                Για headshots MHN χρησημοποιείς shotgun αλλά κάποιο rifle.
                Τρία level έχω ανέβει ο καημένος όλα κι όλα.
                Και rifle και τα πάντα έχω χρησιμοποιήσει nick. Δεν παλεύεται.

                Comment


                • Κάνε κανένα πιο εύκολο quest να ανέβεις lvl.

                  Μην πας ακόμα σε περιοχές με Super Mutants Και τα λοιπα δύσκολα τέρατα.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Hρθε το God of War Trilogy οποτε λεω να ξεκινησω σιγα σιγα. Λογικα θα παιξω πρωτα τα 1,2 για να τα θυμηθω και στο τελος θα δω το 3 αναλυτικα.

                    Comment


                    • Άντε ρε ωραίος . Με γεια και καλό λιώσιμο, περιμένουμε feedback.

                      Comment


                      • Mια και τέτοια ώρα πάντα πέφτει νέκρα εδώ που είμαι, ας κάνω ένα post της περασμένης δεκαετίας. Έχουμε Parasite Eve 2 σε πλήρη εξέλλιξη αφού χθες έβγαλα το πρώτο cd του παιχνιδιού.

                        Σε σχέση με το πρώτο λοιπόν, η Square βρήκε τελικά το Resident Evil της και δεν συνέχισε αυτό που έχτισε. Η εισαγωγή μέτρια, η Aya πήρε κιλά και έχει μια κωλάρα ΝΑ παναγία μου βόηθα, η κίνηση έγινε πατάω πάνω για να πάω μπροστά αλα Resi και όχι ελεύθερη όπως στο 1ο. Οι διάλογοι πλέον δεν είναι ελεγχόμενοι, να πατάω δλδ το μπουτόν για να προχωρήσουν αλλά αλλάζουν μόνοι τους με το ρυθμό που θέλουν. Η μουσική είναι απλά ΟΚ και τίποτα παραπάνω.

                        Τώρα στο gameplay δεν μπορούν να γίνουν δίκαιες συγκρίσεις αφού είναι άλλου είδους παιχνίδια. Το 2 ακολουθεί καθαρά την Resi νοοτροπία με αλληλουχία δωματίων σε διάφορες λήψεις της κάμερας, γρύφους και ψαχτήρι του περιβάλλοντος για αντικείμενα που ξεκλειδώνουν πόρτες ή γυρίζουν γρανάζια και ωραίο μπαμ μπουμ, δύσκολο αν δεν προσέχεις. Από το 1ο σαφέσταση βελτίωση αποτελεί το menu των spells που είναι δομημένο σωστά και πολύχρωμο ενώ υπάρχει και χάρτης αυτή τη φορά.

                        Κάτι που δεν μου άρεσε ήταν ο σχεδιασμός των τεράτων που σε σχέση με αυτά του 1 μου καναν κάπως ανέμπνευστα και out of place και αρκετά επαναλαμβανόμενα. Γενικά από ατμόσφαιρα είναι άλλο παιχνίδι, δεν υπάρχει η σκοτεινή αίσθηση ενός αστυνομικού θρίλερ που σου έδινε το πρώτο, εδώ αισθάνομαι περισσότερο πως παίζω στο aftermath ενός βιολογικού πολέμου.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by nooto View Post
                          Hρθε το God of War Trilogy οποτε λεω να ξεκινησω σιγα σιγα. Λογικα θα παιξω πρωτα τα 1,2 για να τα θυμηθω και στο τελος θα δω το 3 αναλυτικα.


                          Ωραιος, have fun και γραψε εντυπωσεις.


                          Επισης μπορεις να βγαλεις πικς μπρος-πισω της συσκευασιας;
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment




                          • Azra, οι φωτογραφιες απο το box. Imo το art ειναι παρα πολυ ωραιο αν και ουσιαστικα το μονο συν ειναι το χαρτινο κουτι που περιεχει τις κλασσικες εκδοσεις των δυο blu-ray.

                            Παιδια μολις το ξεκινησω θα υπαρξει σιγουρα ενημερωση. Τhanks και στους 2 btw ;).

                            Comment


                            • Ξεκίνησα επιτέλους το Batman Arkham Asylum. Το νοίκιασα για PC, το εγκατέστησα, έβαλα το αυθεντικό serial number και είμαι complet . Εντυπώσεις όταν το προχωρήσω . Επιτέλους πάντως πήρα την απόφαση να ασχοληθώ μαζί του .

                              Comment


                              • Παιχνιδάρα είναι, Evans προχώρα σε θέλει όλη η χώρα!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X