Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Mirror's Edge έχει ένα achievement/trophy το οποίο το παίρνεις άμα δεν χρησημοποιήσεις καθόλου όπλα.Είναι δυσκολούτσικο αλλά αξίζει τον κόπο και ταυτόχρονα ανεβάζει την όλη εμπειρία σε άλλο επίπεδο.Δοκίμασέ το.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      To Mirror's Edge έχει ένα achievement/trophy το οποίο το παίρνεις άμα δεν χρησημοποιήσεις καθόλου όπλα.Είναι δυσκολούτσικο αλλά αξίζει τον κόπο και ταυτόχρονα ανεβάζει την όλη εμπειρία σε άλλο επίπεδο.Δοκίμασέ το.
      Το γνωρίζω. Εγώ μέχρι την πέμπτη πίστα πυροβόλησα δύο φορές μόνο.
      Απλά πιστευώ οτι θα του ταίριαζε πιο πολύ να μην υπάρχει καθόλου η δυνατότητα να πυροβολείς, μιας και ούτως ή άλλως βρήκα το shooting κομμάτι πολύ ρηχό και αδιάφορο.

      Comment


      • Originally posted by Ormion View Post
        Έπαιξα το Mirror's Edge μέχρι τα μισά. Κόλλησα σε ένα σημείο και το παράτησα. Μπορεί να το ξαναπιάσω μετά.
        Ωραίο παιχνίδι και πρωτότυπο. Καταργεί την εννοία του parkour βέβαια αλλά έχει φάση. Η χαρά του trial and error όμως και η χρήση όπλου θα μπορούσε να λείπει τελείως.

        Τώρα ξεκίνησα GOW 3. Είναι το πρώτο GOW που ασχολούμαι.
        Όλα ωραία μέχρι στιγμής εκτός από το voice over του Kratos. Σαν rapper ακούγεται.
        Για το Mirror's Edge, εγώ είμαι μάστορας σ' αυτό. Πες μου σε ποίο σημείο κόλλησες. Καλά θα κάνεις να κατεβάσεις και το DLC που έχει τις special πίστες. Είναι worth a shot !

        Όσο για το GoW 3, πόσο λάθος το κάνεις...! Παίξε πρώτα τα 2 πρώτα και μετά παίζεις το GoW3 έτσι να μάθεις την ιστορία του μεγάλου πολεμιστή.

        Διαβάζω ότι θα βγει και το GoW: Ghost of Sparta στο PSP, όπου και θα εξιστορεί και την τραυματική ιστορία του Κράτου στην μεταμόρφωση του.
        sigpic

        Comment


        • @ Οrmion,

          μάλλον το 'χασες γιατί ήταν στη προηγούμενη σελίδα. Σε σχέση με το Prototype, πως σου φάνηκε το Infamous;
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by deus_d0pe View Post
            @ Οrmion,

            μάλλον το 'χασες γιατί ήταν στη προηγούμενη σελίδα. Σε σχέση με το Prototype, πως σου φάνηκε το Infamous;
            Δεν το έχω παίξει το Prototype, αλλά ξέρω ότι αυτά τα δύο πάνε πακέτο. Open world, υπερδυνάμεις κτλ.
            Ίσως το δοκιμάσω πιο μετά.


            Τώρα θέλω να δηλώσω κάτι άλλο.

            Δεν υπάρχει πιο ελεεινό, τρισάθλιο και κυρίως τσάτσικο απ'το να παίζεις boss fight και να πρέπει να αντιμετωπίσεις και στάνταρ εχθρούς.
            Ναι, για την μάχη με το Ηρακλή στο gow 3 μιλάω.
            Ρε πίθηκα άμα έχεις α****δια έλα να με αντιμετωπίσεις μόνο σου και άσε τα τσιράκια να κοιτάνε μόνο. Πιο gay και από τον Ερμή!

            Comment


            • Υπάρχει.Να βλέπω το Bayonetta να κάνει save,να χάνω και αντί να διαλέξω relaod checkpoint να κάνω quit νομίζοντας πως άμα το ξαναπιάσω θα το ξαναπιάσω από κει που έκανε τελευταία φορά save.Αλλά όχι.Έπρεπε να αρχίσω από την αρχή την πίστα.Τουλάχιστον είναι παιχνιδάρα και το ευχαριστιέμαι άπειρα,οπότε no problem.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Ormion View Post
                Δεν υπάρχει πιο ελεεινό, τρισάθλιο και κυρίως τσάτσικο απ'το να παίζεις boss fight και να πρέπει να αντιμετωπίσεις και στάνταρ εχθρούς.
                Ναι, για την μάχη με το Ηρακλή στο gow 3 μιλάω.
                Ρε πίθηκα άμα έχεις α****δια έλα να με αντιμετωπίσεις μόνο σου και άσε τα τσιράκια να κοιτάνε μόνο. Πιο gay και από τον Ερμή!
                Εμενα αυτο μου την εσπασε σε μερικα boss fights στο Arkham Asylum, ειχες τους big guys αλλα και καμποσους ψιρες να σου σπανε τα νευρα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Den thewreitai standard sta paixnidia ta bosses na exoun minions?
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Σε ποιο Boss fight γινόταν αυτό πέρα από
                     
                    την τελευταία μάχη με τον Joker;

                    Α ναι
                     
                    στην Poison Ivy αλλά σιγά τη δυσκολία.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ormion η μάχη με τον Ηρακλή είναι με μεγάλη διαφορά το πιο εύκολο boss fight στο παιχνίδι, μετά τον Ποσειδώνα. Επίσης, σε τι επίπεδο δυσκολίας το παίζεις; Εγώ πάντως δεν έχασα ούτε μία φορά σε ολόκληρο το παιχνίδι όταν το έπαιξα στο normal (μόνο στο Δία στο τέλος έχασα 2 φορές).

                      Comment


                      • Η μαχη με τον Ηρακλη ειναι η πιο ευκολη στο παιχνιδι(για boss fights). Στο Chaos με No damage τον εβγαλα. Παρε τους εχθρους και βαρα τους με battering ram πανω του (κυκλος να τους πιασεις και τετραγωνο).


                        Ρε πίθηκα άμα έχεις α****δια έλα να με αντιμετωπίσεις μόνο σου και άσε τα τσιράκια να κοιτάνε μόνο.
                        Ρε ειναι λογικο να φοβαται, ολοι φοβουνται. Δες απλα το αβαταρ του Εβανς. Που πατε ρε καραμητροι
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Originally posted by Azrael View Post
                          Ρε ειναι λογικο να φοβαται, ολοι φοβουνται. Δες απλα το αβαταρ του Εβανς. Που πατε ρε καραμητροι
                          Aπλά.

                          Comment


                          • Originally posted by Evans View Post
                            Ormion η μάχη με τον Ηρακλή είναι με μεγάλη διαφορά το πιο εύκολο boss fight στο παιχνίδι, μετά τον Ποσειδώνα. Επίσης, σε τι επίπεδο δυσκολίας το παίζεις; Εγώ πάντως δεν έχασα ούτε μία φορά σε ολόκληρο το παιχνίδι όταν το έπαιξα στο normal (μόνο στο Δία στο τέλος έχασα 2 φορές).
                            Συμφωνώ ότι είναι σχετικά εύκολος, αλλά εξακολουθεί να είναι τσατσιά .
                            Ακόμα και ο Ερμής-Κωστέτσος με αντιμετώπισε μόνος του.
                            Στο normal το παίζω αλλά με τον στανταρ τρόπο που παίζω όλα τα action. One button mashing και χωρίς άμυνα.

                            Και +1 στο ramparter για το Batman.

                            Comment


                            • Έπαιξα το ModNation Racers.

                              Τα γραφικά είναι μέτρια, τα loading times απάλευτα, το drift υπερβολικά εύκολο, οι πίστες αδιάφορες, το gameplay κόπια του MK και η διασκέδαση ελάχιστη.
                              Όλος ο τζερτζελές έγινε για τις μόντες που μπορείς να κάνεις.

                              Comment


                              • Ιmo όπως και το LBP το βάρος του ModNation είναι το online. Και το LBP offline είναι καλό. Mε τη userbase του απογειώθηκε.

                                Ξέχασα να αναφέρω πως σε μικρές δόσεις παίζω και το Alundra( πού το ξετρύπωσα) Έχω παίξει τα δύο πρώτα dungeons. Άψογο... καρα ρετρό σε πολλά πράγματα με τα καλά του και τα κακά του( αν και τα δεύτερα τα αγνοώ ). Ωραίες εποχές:phil:
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X