Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tasosole , tasosole , fire in the hole
    Welcome

    Comment


    • Den thelw na anoiksw antiparathesh alla ti egine me to art of gaming?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • tipote den egine pedia grafo ke sta 2 forum en to metaxi pezo to dead to rights retribution sto 360

        Comment


        • Wesker.

          Ο gamer που είναι πιο γρήγορος και απ' τη σκιά του.

          Comment


          • Originally posted by Raphael View Post
            Wesker.

            Ο gamer που είναι πιο γρήγορος και απ' τη σκιά του.
            Ο άνθρωπος που παίζει πιο γρήγορα κι από τον ίσκιο του. ( Lucky Luke copy-cat phrase )
            sigpic

            Comment


            • Χαχαχα... Σε κατάλαβαν ρε. Καλός σε.

              Εγώ ξανάρχισα το Call Of Duty: World At War στο Veteran Mode από την πρώτη φορα.

              Comment


              • Παίζω το Medieval II Total War, κοντά ένα μήνα,και είμαι στο τέλος του imperial campaign με την Γαλλία (έχουν μείνει 46 turns σε σύνολο 250). Τον στόχο της εκστρατείας (45 περιοχές μαζί με Ιερουσαλήμ) τον έχω πετύχει ήδη στα 60 κάτι turns πριν από το το τέλος. Εντάξει, το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, εθιστικό σε υπέρμετρο βαθμό, για μένα καλύτερο από το Rome, με μεγαλύτερο βάθος και τεράστια ποικιλία από διαφορετικά units. Πήρα την gold edition μαζί με τα Kingdoms (Crusades, Teutonic, Americas, Brittania) στην τιμή των 10 ευρώ!! Όποιος είναι fan να πάρει τρέχοντας τη συγκεκριμένη έκδοση. Μετά λέω να ξεκινήσω το Crusades. Tο παιχνίδι είναι γενικά ατελείωτο και σε αυτό συμβάλλουν τα πολλά εξαιρετικά mods (φοβερές δουλειές) που υπάρχουν. Για το Empire διάβασα ότι suck-άρει κυρίως λόγω της μικρής ποικιλίας σε units.

                Πέρα από το Medieval II TW με αφορμή το τραγούδι του Max Payne II που έβαλε ο Raphael στο σχετικό podcast, άρχισα να ασχολούμαι με την σειρά. Λέω ωραίο τραγούδι, άρα το παιχνίδι θα έχει καλό σενάριο και θα είναι μαλλον εξαιρετικό. Έτσι κατέβασα το Max Payne 2 και τώρα κατεβάζω τον πρώτο τίτλο. Λέω πρωτα να τερματήσω το πρώτο Μax Payne για να καταλαβαίνω καλύτερα το τι γίνεται στο δεύτερο μέρος. Περισσότερα ίσως αργότερα.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Τα Max Payne έχουν φοβερό σενάριο και εξαιρετικό χαρακτήρα στους διαλόγους και τα σκηνικά. Το gameplay τώρα, κάποιος αυστηρός θα το έλεγε μονότονο (κυρίως για το δεύτερο) αλλά λεπτομέρειες...

                  Comment


                  • Λέω ωραίο τραγούδι, άρα το παιχνίδι θα έχει καλό σενάριο και θα είναι μαλλον εξαιρετικό.
                    wraios
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Originally posted by Raphael View Post
                      Τα Max Payne έχουν φοβερό σενάριο και εξαιρετικό χαρακτήρα στους διαλόγους και τα σκηνικά. Το gameplay τώρα, κάποιος αυστηρός θα το έλεγε μονότονο (κυρίως για το δεύτερο) αλλά λεπτομέρειες...
                      Ίσως ήταν μονότονο το gameplay, αλλά οτιδήποτε γύρω από το παιχνίδι βγήκε πιο ωραίο από το προηγούμενο και διαφορετικό. Τώρα πια η Rockstar τον βιάζει με την "Action" λογική...

                      Πίσω στο θέμα μας...

                      Παίζω το Dante's Inferno(PS3). Μου το δάνεισε ένας κολλητός μου να το παίξω. Είναι πιο καλύτερο από του ΧΒΟΧ 360(Σημειώνω ότι έχω παίξει το demo του XBOX 360).

                      Οι πρώτες μου εντυπώσεις στο Dante's Inferno είναι αρκετά καλές.

                      Λόγω του PS3, τα γραφικά του είναι το ίδιο επικά σαν του God of War III. Δυστυχώς μειονεκτεί στο gameplay, καθώς παρατήρησα ότι ο μηχανισμός του είναι ίδιος με του God of War II. Πλεονεκτεί λόγω ιστορία και σεναρίου και χαρακτήρων.
                      sigpic

                      Comment


                      • Παίζω το Dante's Inferno(PS3). Μου το δάνεισε ένας κολλητός μου να το παίξω. Είναι πιο καλύτερο από του ΧΒΟΧ 360(Σημειώνω ότι έχω παίξει το demo του XBOX 360).
                        Λόγω του PS3, τα γραφικά του είναι το ίδιο επικά σαν του God of War III


                        the fuck? lol.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Originally posted by Azrael View Post
                          the fuck? lol.
                          Ε Τι the fuck ?

                          Το έχεις παίξει στο PS3 ή στο XBOX ?
                          sigpic

                          Comment


                          • Ταννο, το game ειναι το ιδιο σε PS3/360. Ακριβως.


                            Τωρα τα γραφικα του και ο συνολικος τομεας δε φτανει ουτε το 1/5 του GOW3.Το οτι ειναι PS3 δε λεει κατι .

                            Eπισης απ οτι εχω δει το dantes εχει καλες ιδεες που δε τις αναπτυσει ομως. Το GOW3 εχει πολυ background, δυνατους χαρακτηρες και σεναριο.Δεν ειναι και MGS αλλα ποτε δεν ειπε κατι τετοιο. Για game του ειδους ειναι μπροστα, σε σχεση με DMC, Ninja Gaiden, σε αυτον τον τομεα.Εχει και εξαιρετικο imo κλεισιμο. Αυτα για τη πλοκη βεβαια ειναι υποκειμενικα.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Egw pantws den katatasw to Dantes inferno sto 1/5 tou God of War 3 oson afora gameplay kai xarakthres, proswpika to kanw kai isaksio.
                              Gia ta grafika peite oti thelete...
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ σοβαρά να του ρίξω replay...
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X