Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ πάντως πριν τερματίσω το ICO δεν το είχα τερματίσει.

    Επίσης περιμένω πως και πως να τελειοποιήσουν τους αυτόματους μεταφραστές.

    Και για να είμαι εκτός θέματος παίζω το Let us cling together.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Fez

      Οποιος εχει XBOX απλα πρεπει να το παιξει για να καταλαβει τι διαολο παει να πει Game Design. Οι υπολοιποι φλουφλιδες συνεχιστε να παιζετε multi CoD και Battlefield.

      Y.Γ.: Εαν το παιχνιδι ειχε επανω υπογραφη Myiamoto ή εφερε Nintendo Seal of Aproval, ο κοσμος θα μιλουσε τωρα περι επαναστασης του gaming για αλλημια φορα και πως μονο Nintendo Can και λοιπες μπαρουφες. 10αρι απο εδω μεχρι την Outer Heaven.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • lol στη συγκριση Fez με CoD.. Θα το παιξω το Fez καποια στιγμη παντως..

        Comment


        • Originally posted by i Have no Equal
          Απαλευτο και το ICO, ειχα προσπαθησει να το παιξω και εγω παλια αλλα δεν...
          και γω το ειχα παρατήσει σε αντίθεση με το SoTC το οποίο λάτρεψα.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Παράλληλα με το Witcher 2, παίζω και το Ghost of Sparta στο Vita.
            Καταρχάς το game πέρα από το ότι είναι τεχνικά εντυπωσιακότατο, φαίνεται ακόμη πιο όμορφο στην οθόνη του Vita. Tα χρώματα είναι πολύ ζωντανά και το φίλτρο κάνει μια χαρά τη δουλειά του.
            Σε gameplay μονοπάτια μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι που να το διαφοροποιεί από τα μεγάλα αδέρφια ή το Chains. Ωστόσο, κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι πιο προσεγμένος τίτλος από το Chains. Υπάρχουν εντυπωσιακά setpieces, είσαι μόνιμα σε εγρήγορση. Δεν ξέρω τι παθαίνω με αυτή τη σειρά. Ξεκίνησα χθες να παίζω λίγο πριν κοιμηθώ και βρέθηκα να κλείνω ένα δίωρο χωρίς να καταλάβω πώς πέρασε η ώρα. Δυστυχώς το έχω βάλει στο normal μιας και κάπου διάβασα πως είναι ένα τικ δυσκολότερο του Chains( αυτό το είχα ξεκινήσει normal και το το άρχισα πάλι στο hard) και τελικά μετά από ένα 4ωρο συνολικά δηλώνω πως είναι αρκετά εύκολο... Τώρα δεν παίζει να το αλλάξω βέβαια, απλώς όσοι το παίξετε ποτέ hard με τη μια χωρίς δεύτερη σκέψη( αν και μάλλον ο τελευταιος από εδώ μέσα είμαι που ασχολείται με τον τίτλο xD)
            Υπέροχη δουλειά από τις RaD και Santa Monica πραγματικά.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Ναι αλλα ειναι καλυτερα απο το CoD η οχι??

              Comment


              • Λυσαξες... lol

                Δεν κανουμε συγκριση, νιωσε, το πολυ shooting εχει κανει το μυαλο σου κιμα!!!
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Ναι αλλα ειναι καλυτερα απο το CoD η οχι??
                  Παίξε τα και πες μας την απάντηση εσύ. Εμείς την ξέρουμε καλύτερα κι από σένα.:troll:
                  sigpic

                  Comment


                  • Eιμαι στις 13 ωρες στο Sillent Hill downpour(στο 45% αν θυμαμαι καλα του παιχνιδιου).
                    Ανετα για μενα το καλυτερο SH μετα τα 3 πρωτα.Ισως σε καποια πραγματα ειναι και καλυτερο.
                    Απορω με τις βαθμολογιες...

                    Comment


                    • Originally posted by hideo View Post
                      Eιμαι στις 13 ωρες στο Sillent Hill downpour(στο 45% αν θυμαμαι καλα του παιχνιδιου).
                      Ανετα για μενα το καλυτερο SH μετα τα 3 πρωτα.Ισως σε καποια πραγματα ειναι και καλυτερο.
                      Απορω με τις βαθμολογιες...
                      Για τις βαθμολογίες κάτι άκουσα για προβλήματα σε κάποιους τομείς του. Πρόσεξες τίποτα εκεί;
                      sigpic

                      Comment


                      • Το συστημα μαχης εχει καποια προβληματακια,αλλα δε μπορω να πω οτι με χαλασε τοσο πολυ πια.
                        Μια χαρα ειναι το παιχνιδι.

                        Comment


                        • Originally posted by hideo View Post
                          Eιμαι στις 13 ωρες στο Sillent Hill downpour(στο 45% αν θυμαμαι καλα του παιχνιδιου).
                          Ανετα για μενα το καλυτερο SH μετα τα 3 πρωτα.Ισως σε καποια πραγματα ειναι και καλυτερο.
                          Απορω με τις βαθμολογιες...
                          Ειναι το επομενο game που θα παιξω.. Απορησα και εγω γιατι σε video Που το ειδα μου φανηκε αρκετα καλο. Γενικα μερικες πολυ ακυρες βαθμολογιες τελευταια, μενει να δω αν το Ninja gaiden αξιζει το 4/10 η οχι..

                          Comment


                          • Ys: Oath in Felghana. Action- rpg remake του Wanderers of Ys αν έχω καταλάβει σωστά. Τι να πω, το game έχει τέλειο soundtrack, mindless hack and slash gameplay για τους κανονικούς εχθρούς- πριν ελαχίστων εξαιρέσεων- και bosses που σε τσακιζουν αλύπητα. Και μόλις έβγαλα το τρίτο boss( κάτι σαν φτερωτή νυχτερίδα) Βασικά η χαρά του old school gamer rpgά είναι και τολμώ να πω πως φέρνει λόγω δυσκολίας στα bosses σε arcade game- ναι έχουν patterns που πρέπει να μάθεις απέξω για να πας παρακάτω. Είπα όταν ξαπλώνω και ξεκουράζομαι να αρχίσω να αξιοποιώ τους τίτλους του Vita/ PSP που έχω.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Mετά το Oath έβαλα και το Ys Seven παράλληλα με το Witcher 2 όπου έριξα λίγο τους ρυθμούς γιατί θέλω να κρατήσει περισσότερο, μιας και δεν το κόβω να κυκλοφορεί άλλο τόσο καλό rpg που να με συνεπάρει άμεσα.
                              Το πιο πρόσφατο Ys λοιπόν αρχικά με ξένισε σε σχέση με το Oath. Πλέον ελέγχεις Adol και Dogi και κατά πάσα πιθανότητα και άλλους χαρακτήρες αν κρίνω από το intro. Ωστόσο παρά την αρχική κρυάδα εξελίσσεται πάρα πολύ καλά. Πολύ καλό και άμεσο σύστημα μάχης, boss fights που θέλουν και πάλι εκμάθηση patterns και στρατηγική και ένα συμπαθητικό story μέχρι στιγμής που δεν νομίζω να ξεφεύγει από τα τετριμμένα. Η μουσική για μια ακόμη φορά είναι υπέροχη και μόνο καλύτερη θα γίνεται φαντάζομαι. Δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό βέβαια αλλά νομίζω, πως το Ys Seven αισθητικά είναι ένα τικ πιο κάτω από το Oath- ισως γιατί ο συνδυασμός των πολυγώνων με τα rendered sprites στο Oath φαντάζει πιο old school dunno. Επίσης στα δικά μου μάτια, ο τίτλος φαίνεται πιο όμορφος στο Vita με την επιλογή PSP Colour space ενεργοποιημένη.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Το ξεκινησα κι εγω το Ys 7 και μαλιστα στο hard. Δεν επαιξα πολυ ως τωρα, ειμαι μολις μετα το πρωτο boss, αλλα οι εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Βρηκα λιγο κουραστικο το εισαγωγικο κομματι, διαλογοι και ανουσια περιπλανηση στην πολη. Ευτυχως γρηγορα μπηκα στη δραση.

                                Ξεκινησα επισης και το wipeout 2048. Αρχικα απογοητευτικα λιγο απο την αισθηση ταχυτητας, μια που ειναι ενα σκαλοπατι κατω απο την αντιστοιχη του HD. Μετα απο μερικα παιχνιδια το συνηθισα βεβαια και μαλιστα μπορω να πω οτι το χαιρομαι εξισου, δεδομενου οτι το level design ως τωρα παροτσιαζει καποια πλυ ενδιαφεροντα στοιχεια. Η συνολικη δομη του τιτλου ειναι παρομοια, αλλα εχει και online campaign, στο οποιο ολοκληρωνεις objectives, ενω ανταγωνιζεσαι με πραγματικους παιχτες.

                                Συνολικα δεν μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο του προκατοχου του, αν και ενα HD με τις νεες πιστες θα ηταν φο ερη υποθεση. Το σημαντικοτερο Μειονεκτημα ειναι οι παρα πολυ φορτωμενες με γραφικα πιστες. Πολλες φορες σου ειναι δυσκολο να ξεχωρισεις προς τα που πρεπει να πας, αν και μετα απο μερικα replays τις μαθαινεις.

                                Comment

                                Working...
                                X