Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαχα εννοείται.Κάτι μου λέει ότι θα κολήσω άσχημα...Δεν είναι μόνο θέμα nintendo πλέον...
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Ανέβηκε η λίστα μου με το ποία παίζω τώρα...

      Infinite Undiscovery
      Star Ocean 3
      Star Ocean 4

      Το Infinite Undiscovery και το Star Ocean 4 ας τα τερματίσω πρώτα για να τα τελειώσω, τώρα που έχω και την HD TV.
      sigpic

      Comment


      • Σαν γνήσιος καζουάλας επαίξα χθες με άλλα 4 άτομα Wario Ware Smooth Moves.
        Εντάξει κλάσαμε στα γέλια.

        Comment


        • Originally posted by Ormion View Post
          Σαν γνήσιος καζουάλας επαίξα χθες με άλλα 4 άτομα Wario Ware Smooth Moves.
          Εντάξει κλάσαμε στα γέλια.
          Ετσι. Εξακολουθει να ειναι απο τα αγαπημενα μου games στο Wii.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Το Wario Ware τετραπλό έχει άπειρο γέλιο.
            Ρίξε κι ένα Let’s Tap τετραπλό αν μπορείς τώρα Ormion, το οποίο είναι τέλειο.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Μην ξεχάσω ότι παίξαμε και New SMBOS Wii - 3 άτομα. Ε λοιπόν αν οι players δεν ξέρουν να παίζουν το παιχνίδι είναι τρελός χαβαλές και πέφτει άπειρο γέλιο.
              Αν τώρα οι players έχουν μια κάπoια εμπειρία τότε η συνεργασία και η στρατηγική τα σπάει.

              Λειτουργεί δλδ. και σαν casual διασκέδαση και σαν σοβαρό co op.
              Πορώθηκαν οι (supercasual) φίλοι μου και θα συνεχίσουμε σήμερα για τερμάτα.
              Αυτά είναι

              Comment


              • Αρχισα χθες vagrant story.Το ξαναθυμηθηκα μετα απο χρονια και πορωθηκα...τετοια παιχνιδια για μενα δεν βγαινουν πια...Α ρε squaresoft εβγαζες διαμαντια σε ανυποπτο χρονο και τωρα που εχουν ολοι απαιτησεις για σπουδαια παχνιδια βγαζεις παιχνιδια , @@ μονο γραφικα βλεπουμε.
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • Μάλλον υπερβάλεις .

                  Comment


                  • Α ρε squaresoft εβγαζες διαμαντια σε ανυποπτο χρονο και τωρα που εχουν ολοι απαιτησεις για σπουδαια παχνιδια βγαζεις παιχνιδια , @@ μονο γραφικα βλεπουμε.
                    To antitheto tha elega.
                    Isa isa h Square kanei akomh afto pou ekane panta, aplws o kosmos anagnwrizei kati, mono otan afto pethanei.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Άφησα το δεύτερο playthrough του Risen για χάρη του μεγαλοδύναμου Shepard.Το Mass Effect 2 ανεβάζει τα production values του πρώτου τίτλου και δικαίωνει την αξία των μελών της BioWare που το δημιούργησαν καθώς αποτελεί έαν από τα πιο αντιπροσωπευτικά δείγματα που τιμούν τον όρο sequel ( το Uncharted 2 είναι ένα πρόσφατο παράδειγμα ).H εταιρεία διόρθωσε σχεδόν όλα τα προβλήματα που ταλάνιζαν τον πρώτο τίτλο λέγε με pop ups, σχετική καθυστέρηση στην εμφάνιση των textures, κοφτό frame rate στις εξωτερικές περιοχές, πανομοιότυπα structure facilities που φιλοξενούσαν τα side quests, πολλοί πλάνητες οι οποίοι δεν διέφεραν όσον αφορά την εξερεύνηση δίνοντας ένα αέρα ανανέωσης που τόσο χρειαζόταν το sequel.Η πρόοδός μου ακόμα είναι μικρή και δεν έχω δει πολλά πράγματα αλλά ο τίτλος ήδη παίζει εξαιρετικά.Κορυφαία θεωρώ μέχρι στιγμής τα διάφορα mini games που έχουν να κάνουν με hacking, descryption και scanning διαφόρων πλανητών για resources.H rpg λογική του πρώτου τίτλου όσον αφορά πάντα τα stats μειώθηκε δίνοντας έτσι μεγαλύτερη ελευθερία στο shooting στοιχείο και περιορίστηκε σε πιο ουσιώδη upgrades για την αναπτυξη των χαρακτήρων σου.Τέλος, το dialogue system πάντως έχει υποστεί αναβάθμιση άλλα βαριέμαι να πω περισσότερα διότι θέλω να φάω κακούληδες έτσι όπως όλα δείχνουν σε ένα από τα πιο ώριμα games που φτιάχτηκαν ποτέ.

                      Η πατάτα στο τηγάνι και το ME 2 στο disk tray...
                      Deus Dope Infiltrator for the win.Είμαι Paragon και δεν παραγκωνίζω κανέναν.

                      Comment


                      • Μπορεί κάποιος παίξει το ME2 χωρίς να γνωρίζει τη πλοκή του πρώτου;

                        Comment


                        • @ Ren, inflitrator παίζω στο δεύτερο playthrough, ψάρωσα με το tactical clocking. Καλά το παιχνίδι είναι έπος, έπεσα με τα μούτρα στο πρώτο run και δεν κοντοστάθηκα να χαζέψω τα τοπία, να εκτιμήσω τη φοβερή δουλειά που έριξε η Bioware στον κόσμο, στα περιβάλλοντα.... Η ατμόσφαιρα σε κάποια μέρη είναι καθηλωτική, sci-fi σε όλο του το μεγαλείο.

                          @ Raphael, παίζεται αλλά θα χάσεις πολλά. Σαν να βλέπεις ξερώ γω matrix 2 χωρίς να έχεις δει το ένα... Αν και το main story δεν συνεχίζει ακριβώς τα γεγονόντα του πρώτου, υπάρχουν σαφέστατες αναφορές όχι μόνο σε καταστάσεις αλλά κυρίως στα πρόσωπα που συναντάς που δίνουν την αίσθηση συνέχισης στο ρου της πλοκής.
                          sigpic

                          Comment


                          • Έχω παίξει το πρώτο και έχω μία γνώση της όλης κατάστασης, αλλα όχι μέχρι το τέλος.

                            Comment


                            • Originally posted by enwsiths View Post
                              Αρχισα χθες vagrant story.Το ξαναθυμηθηκα μετα απο χρονια και πορωθηκα...τετοια παιχνιδια για μενα δεν βγαινουν πια...Α ρε squaresoft εβγαζες διαμαντια σε ανυποπτο χρονο και τωρα που εχουν ολοι απαιτησεις για σπουδαια παχνιδια βγαζεις παιχνιδια , @@ μονο γραφικα βλεπουμε.
                              Συμφωνώ στο ότι το vagrant story και πολλά από τα παιχνίδια που έβγαλε η square εκείνη την περίοδο είναι αριστουργήματα και αξεπέραστα αλλά το να πεις ότι τα τελευταία της παιχνίδια έχουν να δείξουν μόνο γραφικά είναι το λιγότερο υπερβολικό.Πολλά από τα τελευταία παιχνίδια της εταιρείας είναι ΑΑΑ τίτλοι.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Afhse e3w tis hdh gnwstes mainstream seires kai anefere mou kapoio kainourio titlo ths square-enix pou ka8ierw8hke (eixe poiothta xenogears,ff6,vagrant story ktl.) kai vghke se konsola neas genias?
                                Deus Misereatur...
                                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                                Viva los Vatos Locos

                                ---------------------
                                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                                Comment

                                Working...
                                X