Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Halo 3, Το τελείωσα στο Easy [Μιλανε όλοι για Legendary και Heroic, μιλάω και εγώ ] και τώρα πάω γιααααα Νοrmal. ^_^ [1o Μου Halο είναι. ]

    Επίσης, τελείωσα και το Devil may Cry 4, πάω για Devil Hunter τώρα.

    Άρα, μια απ τα ίδια.

    Comment


    • Πωπω, το HALO 2 είναι πολύ πιο μπροστά από το πρώτο σε θέματα σκηνοθεσίας και μουσικής. Μιλάμε για pure awsomeness. Το ίδιο το παιχνίδι με διασκεδάζει απίστευτα, heroic ftw λέμε! Μόλις πήγα στο πρώτο σημείο που παίζεις με τον Arbiter και πρέπει να ομολογήσω ότι δε μου άρεσε ιδιαίτερα λόγω όπλων. Πάντως το παιχνίδι είναι πραγματικά τέλειο και πιστεύω ότι αδίκησα πολύ το πρώτο HALO. Ίσως κάποτε να του κάνω ένα replay για να το κρίνω καλύτερα.Ως τώρα παρατηρώ ότι λείπουν οι τεράστιοι χώροι του πρώτου, αλλά υποθέτω ότι είναι η αρχή.

      Comment


      • Επίσης, τελείωσα και το Devil may Cry 4, πάω για Devil Hunter τώρα. [/b]
        Εγώ από την άλλη χθες ξεκίνησα να παίζω το DMC4 στο επίπεδο που είναι για τους "παλιούς" της σειράς. Γενικά το game είναι στημένο όπως πρέπει να είναι ένας DMC τίτλος, με πολύ σφαγή, δράση και επιβλητικά γοτθικά μέρη. Το gameplay σε γενικές γραμμές βαδίζει στα χνάρια των προηγούμενων τίτλων της σειράς με τη διαφορά ότι ο Nero με το 'ειδικό" του χέρι διαθέτει και ένα τρίτο είδος επίθεσης. Επίσης νέο στοιχείο είναι και τα abilities με τα οποία μπορούν να αναβαθμιστούν οι ικανότητες του ήρωα.

        Ως προς τα γραφικά το παιχνίδι είναι πολύ καλό με καλοσχεδιασμένα γοτθικά μέρη, εφέ, φωτισμό, εξαιρετικά σχεδιασμένους χαρακτήρες και όλα αυτά με ρευστό animation κολλημένο κυριολεκτικά στα 60 frames, προσωπικά δεν παρατήρισα καμιά στιγμή πτώση του frame rate. Mοναδική μου ένσταση είναι οι σκιές οι οποίες είναι ψιλο-απαράδεκτες για ένα μηχάνημα θηρίο όπως το ps3, κάποιες φορές θυμίζουν σκιές επιπέδου ps2, άλλες φορές η σκιά του ήρωα δεν αποτυπώνεται πάνω στα αντικείμενα διπλά από τα οποία περνά και τέλος οι περισσότερες σκιές από κτήρια και τοίχους δεν είναι real time, έχοντας παίξει το uncharted πριν αυτό κάπως με ενόχλησε. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι στην 4:3 crt μου το game δεν εμφανίζει μαύρα πλαίσια στο πάνω και κάτω μέρος της οθόνης όπως συμβαίνει στο uncharted.

        EDIT:
        πριν λίγο είδα πως το DMC4 στο ps3 πούλησε μέχρι στιγμής σχεδόν 1 εκατομμύριο (0,99m) ενώ στο xbox 360 πούλησε (έως τώρα) περίπου 870.000 κομμάτια (0.87m).
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Oυάου!!!Το πήρες ρε θηρίο????
          Σύντομα metroid prime 3!Θα σας γράψω και εντυπώσεις.Επιτέλους κάτι από videogames!!!
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Αφού πούλησε περισσότερο στο ps3 έχω πειστεί .

            Συνεχίζω το HALO 2. Μα τι παιχνιδάρα XD . Πήγα στο Delta Halo και...πωρώθηκα . Πάνω που είπα να κάνω ένα καλό διάλλειμα ήρθε το HALO και με κόλλησε ξανά (από 30mins/day σε 90mins/day, lol).

            Το σενάριο φαίνεται πολύ καλό btw, ότι δεν έδειξε το πρώτο παιχνίδι το δείχνει το δεύτερο. Επειδή δεν εχω όρεξη να διαβάσω νουβέλες κτλ, παίζει κανά καλό άρθρο-σύνοψη των όσων θα έπρεπε να ξέρω πέραν των γεγονότων του παιχνιδιού;

            Comment


            • χμμμ αυτό τον καιρό καίγομαι στο FFXI, και παίζω με παρέα Mobile Suit Gundam Seed Destiny: Federation vs Zaft II plus (ουφ lol) (ιαπωνικό, άψογο gameplay και ας μην μαρέσουν τα gundam xD έχουμε λιώσει!) και Guilty Gear XX accent core

              ψάχνω να βρω κάποιο καλό RPG να παίξω, μου φαίνεται θα στραφώ προς .Hack μεριά για λίγο
              "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

              Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

              Comment


              • Καλο rpg και .hack ? You re doing it wroooong.

                Τελικα απ τα τοσα σε κερδισε το GGAC?

                Comment


                • <div class='quotetop'></div>
                  Το σενάριο φαίνεται πολύ καλό btw, ότι δεν έδειξε το πρώτο παιχνίδι το δείχνει το δεύτερο. Επειδή δεν εχω όρεξη να διαβάσω νουβέλες κτλ, παίζει κανά καλό άρθρο-σύνοψη των όσων θα έπρεπε να ξέρω πέραν των γεγονότων του παιχνιδιού;[/b]
                  Τσεκαρε μια εδω http://halo.wikia.com/wiki/Main_Page εχει τα παντα , απλα θα προτεινα να κανεις ενα πρωτο playthrough και στη συνεχεια να διαβασεις οτι σε ενδιαφερει .

                  Comment


                  • Καλο rpg και .hack ? You re doing it wroooong.

                    Τελικα απ τα τοσα σε κερδισε το GGAC?
                    [/b]
                    :S Παίζει ένας φίλος μου τα καινούργια volumes και λέει ότι είναι πολύ καλό.. ίδωμεν

                    Ναι τελικά GGAC μιας και το SCIII το έχουμε σχεδόν καταστρέψει από το πολύ gaming xD Μου αρέσει πάρα πολύ το στυλ του
                    "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                    Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                    Comment


                    • Erh.. το λες σαν να σταματανε οι επιλογες στα 2 games .

                      Εγω το αφησα το αθλημα για την ωρα... no time at all για την αφοσιωση που απαιτουν αυτα... Συνεχεια μετα απο αρκετους μηνες παλι και αν :/.

                      Comment


                      • I see.. εγώ είχα σταματήσει για πολύ καιρό και τώρα μου την έδωσε να ξαναρχίσω τα fighting
                        Διάλεξα Guilty Gear από τα 2D κυρίως γιατί παίζουν και πολλά μέλη από το clan στο greekdojo και επειδή έχει το πιο ίσως ποζεράδικο στυλ xP
                        θα ήθελα πολύ να αρχίσω VF, αλλά λείπει "κάτι" xD
                        "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                        Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                        Comment


                        • VF κι εγω για την ωρα δε παιζω αν και εχω παιξει αρκετα το 5, αλλα παντα υπαρχει λιγη ορεξη για οτιδηποτε capcom-related.
                          Επισης περιμενω και το KoF XII απο SNK μερια... .

                          Comment


                          • Erh.. το λες σαν να σταματανε οι επιλογες στα 2 games [/b]
                            Dystixos afto to kairo aftes einai oi mones sostes epiloges gia fighting.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • To sc3 σωστη επιλογη αυτον τον καιρο;
                              Για δες που οριζεται καπως και το σωστο λοιπον .

                              Comment


                              • Anamesa se fighting games pou den exoun kykloforisei kai se games ta opoia pethenoun afta einai pou o kosmos paizei akomh, opote nai sostotath epilogh.
                                Toulaxiston etsi krinw kai apo to poll pou exei ginei
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X