Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • αρχιζω με ds:

    disney friends.

    insecticide. (απο την gamecock ) ενω εχει φοβερο art, δεν μου αρεσε τοσο στην αρχη, οπου κυνηγας εναν απο τους κακους. η μηχανη γραφικων εχει πολυ ομιχλη και με χαλαει καπως. παντως απο την δευτερη πιστα -οπου και εχω σταματησει- μου αρεσει παρα μα παρα πολυ! εχει πολυ noir ατμοσφαιρα ελπιζω στην συνεχεια να μην αλλαξω γνωμη για το παιχνιδι.

    miami nights 3d.
    ---------------------------
    για Wii:

    bully. (δεν το εχω ακομη, αλλα θα το παρω συντομα)

    kororinpa.
    ----------------------------
    pc:

    3 skulls of the toltecs.

    wonder project J2. (n64 game σε emulator)[b]

    Comment


    • τα αλλα δυο τα παιζω περισσοτερο απο περιεργεια
      το disney friends εχει την πλακα του -θυμιζει nintedogs- αλλα μαλλον θα το βγαλω απο την καρτα η θα το αφησω να παιζει ο μικρος. το miami nights 3d ειναι ενα κλωνος του sims ενα πραγμα.

      Βully & Kororinpa: το πρωτο θα το παρω αυτες τις μερες και ελπιζω να μην μετανιωσω -σκεφτομαι και για okami αλλα ποτε βγαινει αυτο ειπαμε?- και το δευτερο πιστευω πως σε λιγες μερες θα το εχω τερματισει μιας και το παιζω σε χαλαρους ρυθμου. 15 ευρω το πηρα και αξιζει τα λεφτα που εδωσα! στην ουσια ειναι ενα monkey ball clone. μην δωσει κανεις πανω απο 20 ευρω ;)

      Comment


      • <div class='quotetop'></div>
        Σκέφτομαι σοβαρά να πιάσω το HALO 2, ίσως το πολύ RPG να με κατέστρεψε. Τι επίπεδο δυσκολίας προτείνετε, normal ή heroic; Άκουσα ότι είναι πολύ δύσκολο[/b]
        Επιτελους Ξεκινησε το evans και θα τα ξεχασεις ολα ( ειναι και καλο διαλειμα απο τα rpg ) . Εννοειται θα το παιξεις στο heroic , οσο για τη δυσκολια οπως εχουμε ξαναπει τα επιπεδα δυσκολιας στο Halo δεν &#39;&#39;διαφερουν&#39;&#39; μεταξυ τους με την παραδοσιακη εννοια .. η διαφορα βρισκεται στην αλλαγη του κωδικα του AI των αντιπαλων κατι που κανει -το παιχνιδι πολυ πιο ενδιαφερον- και - τον παικτη να σκεπτεται σε αλλους ρυθμους- . Αντε και μετα να ανοιξουμε καμια συζητηση για την σειρα .

        btw εγω συνεχιζω το portable ops στο psp το οποιο με εξεπληξε θετικα . Ο ελεγχος στην αρχη δεν με πολυ ενθουσιασε , αλλα στη συνεχεια συνηθιζεται και γινεται αρκετα φιλικος . Γενικα εχει γινει πολυ δουλεια στον συγκεκριμενο τομεα αν και το ιδιοτροπο συστημα χειρισμου του psp κανει το παιχνιδι να εξελισσεται καπως πιο αργα . Απο τις προσθηκες που εχει ο τιτλος εχω κολλησει με το managment των στρατιωτων αλλα και με τα sub missions που προσφερουν πολυ ενδιαφερουσες επιλογες . Οσο για το σεναριο ειναι απλα καταπληκτικο ... δεν περιμενα να δωσουν κατι τοσο ολοκληρωμενο σεναριακα σε φορητο ( η πλαισιωση απο τα digital comic - cut scenes ειναι απιστευτη... μακαρι να εδιναν ολο τον τιτλο ετσι , με εναν okami αερα ) . Αναμενω να δω πως θα ολοκληρωθει. Εν ολιγοις παντως σαν τιτλος μου φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενος απο τα προ subsistance 3 mgs ( ειδικα αν αναλογιστει κανεις οτι το ολο αποτελεσμα δινεται σε φορητο ).

        Comment


        • Τελικά αγόρασα με κάτι αλχημείες το flOw για PSP από το αμερικάνικο μαγαζί για 8 δολάρια (λιγότερο από 6 ευρώ). Το παιχνιδάκι είναι πανέμορφο&#33;
          Έχεις ένα πλάσμα σαν ψάρι (ή κάπως πιο αφηρημένο) και προσπαθείς τρώγοντας άλλα πλάσματα να μεγαλώσεις σε μέγεθος και ουσιαστικά να κολυμπήσεις πιο βαθιά. Μέχρι τώρα έχω ξεκλειδώσει 3 οργανισμούς. Ουσιαστικά φαίνεται, και είναι, πολύ απλοϊκό και εύκολο αλλά η αισθητική του είναι απίστευτη. Τα πλάσματα και τα περιβάλλοντα με τα απαλά τους χρώματα από τη μία και η ambient μουσική από την άλλη. Είναι απίστευτα χαλαρωτικό... Το προτείνω χαλαρά για τα λεφτά που κάνει σε όσους έχουν PSP και PS3. Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλά έχει κάτι από την ποιότητα και ατμόσφαιρα του Shadow of the Colossus.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Πάει και το Condemned στο Hard... Πάω για τρίτο playthrough για απλό σφάξιμο.

            Comment


            • <div class='quotetop'>(Ren of Heavens &#064; Mar 14 2008, 03&#58;58 PM) [snapback]14351[/snapback]</div>
              Πάει και το Condemned στο Hard... Πάω για τρίτο playthrough για απλό σφάξιμο.
              [/b]

              είσαι off-topic.εδώ γράφουμε τι παίζουμε όχι τι τερματίσαμε.Καμμένε ;) <_<
              Carpe diem

              Comment


              • ναι αλλα στο τελος λεει πως παει για τριτο playthrough αρα δεν ειναι off topic.

                ΥΓ. εμεις οι δυο ομως ειμασταν off topic για να σχολιασουμε τον Ren

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Wii_Master_Link &#064; Mar 14 2008, 04&#58;37 PM) [snapback]14356[/snapback]</div>
                  ναι αλλα στο τελος λεει πως παει για τριτο playthrough αρα δεν ειναι off topic.

                  ΥΓ. εμεις οι δυο ομως ειμασταν off topic για να σχολιασουμε τον Ren
                  [/b]

                  λεπτομέρειες...
                  παίζω που και που,όταν είμαι πολύ κουρασμένος και δεν μπορώ να παίξω ninja gaiden,το bloodrayne.ακόμα και όταν κυκλοφόρησε δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο αλλά έχει μερικά καλά στοιχεία.πάντως δεν το προτείνω.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μετα την απροσμενη εισροη μετρητων και την αγορα του Fire Emblem:Radiant Dawn νομιζω πως εχω βρει κατι για να περασω το Σαββατοκυριακο μου .Eπιτελους,το περιμενα πως και πως τοσο καιρο.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • iPhone Backgammon ftw. Δεν έχω χρόνο για οτιδήποτε άλλο λόγω διαβάσματος κι έχω λιώσει στο τάβλι ;P


                      Comment


                      • Παιζω χαλαρα Lost Odyssey που ειμαι και στο 3ο DVD καθως και το orange box παλι για το PS3 το οποιο και εχω καψει


                        Aντρέας Παγουλάτος

                        Comment


                        • Τελικά το έβαλα το HALO 2 και πωρώθηκα, επιτέλους κάτι που να μπορώ να παίξω σε κονσόλες. Heroic btw. Έφτασα στο δεύτερο chapter (εκεί στη γη) και το προχώρησα λίγο. Για κάποιο λόγο έχω αγαπήσει το όπλο με τη διόπτρα, ενώ δε μου αρέσει καθόλου το αυτόματο (soz, με τα ονόματα έχω ένα πρόβλημα). Σύντομα θα έχετε περισσότερες εντυπώσεις (αν και sps ). Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω και το Nights στο ps2, να νιώσω.

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Ieon &#064; Mar 15 2008, 11&#58;41 AM) [snapback]14473[/snapback]</div>
                            Παιζω χαλαρα Lost Odyssey που ειμαι και στο 3ο DVD καθως και το orange box παλι για το PS3 το οποιο και εχω καψει
                            [/b]
                            Mπορεις να παιξεις online?Γιατι το ειχα νοικιασει πριν απο κανα μηνα και κολλαγε,δεν μπορουσα να μπω.


                            Εγω παιζω αυτο το καιρο Rachet and Clank(ps3),COD4 online και λιγο GTA Vice City stories(psp).

                            Comment


                            • Kαι εμενα μου ψιλοκολλαγε το TF2 αλλα πιο πολυ ασχολουμαι με το Portal και με το Half Life 2


                              Aντρέας Παγουλάτος

                              Comment


                              • Τελικά το έβαλα το HALO 2 και πωρώθηκα, επιτέλους κάτι που να μπορώ να παίξω σε κονσόλες. Heroic btw. Έφτασα στο δεύτερο chapter (εκεί στη γη) και το προχώρησα λίγο. Για κάποιο λόγο έχω αγαπήσει το όπλο με τη διόπτρα, ενώ δε μου αρέσει καθόλου το αυτόματο (soz, με τα ονόματα έχω ένα πρόβλημα). Σύντομα θα έχετε περισσότερες εντυπώσεις (αν και sps ). Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω και το Nights στο ps2, να νιώσω.
                                [/b]
                                Η αλήθεια είναι ότι μερικές πίστες με τον Arbiter ίσως σε κουράσουν.Τέσπα,ολοκλήρωσέ το και μετά βάλε απανωτά το Halo 3 για να δεις τις εμφανείς βελτιώσεις σε κάθε τομέα.Εγώ που ολοκλήρωσα το Halo 2 με τον boy και βάλαμε αμέσως μετά το Halo 3 ε μείναμε λίγο μαμάκες...

                                Comment

                                Working...
                                X