Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αναμενουμε με αγωνια να μαθουμε το τι σε οδηγησε σε αυτη την πραξη. Κατι μου λεει πως ειναι αντιποινα σε καποιους που σκισαν ενα Οκαμι στα 2.

    Comment


    • Χαχαχαχαχα θεός όπως πάντα XD .

      Ρε συ raphael νόμιζα πλάκα έκανες. Ελπίζω τουλάχιστον να ήταν το phat και όχι το lite γιατί...

      Comment


      • Αυτόν τον καιρό ο χρόνος που μένει για να διαθέσω είναι ελάχιστος, έτσι κατέληξα σε 2,5 παιχνίδια. Και λέω 2,5 γιατί το μισό είναι το Braid το οποίο το παίζω μόνο όταν φάω φλασιά!!! Βέβαια είναι ένας εξαιρετικός τίτλος αλλά και σπαστικός ταυτόχρονα.
        Από εκεί και πέρα ασχολούμαι όσο πιο εντατικά μπορώ με το DMC 4 για να μην σκουριάσω και να μπορέσω έστω να το τελειώσω σε όλα τα επίπεδα κι ας μην πάρω S και ακόμη ασχολούμαι φίλε EVANS με τη Θεΐλα του Super Mario Galaxy!!!!! Τι να πω δηλαδή το παιχνίδι τα σπάει κι ας λέει ο FiOth ο κακός ότι δεν του αρέσει...
        :imagesmario:

        ΥΓ. Η πλάκα με το Braid είναι πως ταυτόχρονα το παίζει η κοπέλα μου και ο αδερφός μου και πάλι εγώ τους λύνω τους γρίφους!!! LOL Δηλαδή!!! Τα Achs πάνε σε άλλα προφίλ!!!
        <div align="center"></div>

        <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

        Comment


        • Καλά κάνεις και παίζεις αυτή τη θεΐλα. Ψήσε με και εμένα να του ρίξω τρίτο playthrough (αν και δεν είναι και τόσο δύσκολο να το κάνεις τόσο πολύ που το λατρεύω αυτό το παιχνίδι).

          Όσο για το Βraid τι να πω, τόσες φορές που το έχω τερματίσει τις τελευταίες μέρες για "άλλους" κοντεύω να το μάθω με κλειστά τα μάτια. Όποιος θέλει το achievement για speedrun...

          Comment


          • Ρε συ raphael νόμιζα πλάκα έκανες. Ελπίζω τουλάχιστον να ήταν το phat και όχι το lite γιατί...[/b]
            Θα το πω έμμεσα. Αυτό που βλέπεις απο πίσω είναι το σεντόνι μου.



            Comment


            • Ω θεοί...Γιατί το έκανες ρε συ αυτό???? Κρίμα κρίμα... .

              Τόσο πολύ στην έδωσε το παιχνίδι για να το κοπανήσεις?



              Comment


              • Αφου η SEGA δε μπορεσε να κανει ζημια στη Nintendo με τον αμεσο τροπο, σκαρφιστηκε φαινεται πιο εμμεσες λυσεις, εστω και αρκετα χρονια μετα .

                Comment


                • R.I.P our dear ds.we won&#39;t forget you....

                  Comment


                  • Bασικά μην την βγάλουμε παραέξω αυτή την εικόνα γιατί αμα την πάρει χαμπάρι κανείς από τη Νintendo το βλέπω το καινούριο DS σε κανά δίμηνο.

                    NEW NINTENDO DIAGONAL SCREENS
                    - EVEN MORE LIGHTER AND MORE EXPENSIVE
                    - MOVE THE SCREENS LIKE SCISSORS FOR ENDLESS HOURS OF ENTERTAINMENT
                    - USE IT TO FIND WATER
                    - TURN IT AROUND AND PLAY V OF VENDETTA AS IT OUGHT TO BE PLAYED

                    NINTENDO DS - ENJOY GAMING.....THE DIAGONAL WAY

                    Comment


                    • Bασικά μην την βγάλουμε παραέξω αυτή την εικόνα γιατί αμα την πάρει χαμπάρι κανείς από τη Νintendo το βλέπω το καινούριο DS σε κανά δίμηνο.

                      NEW NINTENDO DIAGONAL SCREENS
                      - EVEN MORE LIGHTER AND MORE EXPENSIVE
                      - MOVE THE SCREENS LIKE SCISSORS FOR ENDLESS HOURS OF ENTERTAINMENT
                      - USE IT TO FIND WATER
                      - TURN IT AROUND AND PLAY V OF VENDETTA AS IT OUGHT TO BE PLAYED

                      NINTENDO DS - ENJOY GAMING.....DIAGONAL[/b]

                      πλακα-πλακα μια χαρα ιδεα μου φαινεται.λες?????

                      Comment


                      • όσο πιο πολύ το προχωράω το παιχνίδι τόσο καλύτερο μου φαίνεται.είχα διαβάσει σε διάφορες κριτικές ότι είναι ολόιδιο με το πρώτο και δεν προσφέρει τίποτα καινούριο.η αλήθεια είναι ότι υπάρχουνε μικρές διαφορές που το απογειώνουν το παιχνίδι.για τι να πρωτομιλήσω;για τπν τεχνικό τομέα,για τις μάχες,για την ατμόσφαιρα,για την κλίμακα,για τους γρίφους;Απίστευτο παιχνίδι που όλοιπρέπει να παίξετε.Ακόμα κι εσύ Ren που δε σου άρεσε το πρώτο.Αναφέρομαι φυσικά στο god fo war 2.Και αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει θέμα σχετικό με τη σειρά.Μόλις το τελειώσω ίσως ανοίξω εγώ ένα.

                        Carpe diem

                        Comment


                        • Έχοντας πια ασχοληθεί με το Fallout 3 λίγες ώρες αλλά πραγματικά πολύ λίγες προσπάθησα να πειραματιστώ αρκετά με τον τίτλο και τις πτυχές του.Αξίζει να σημειωθεί ότι η πρόσφατη ενασχόληση με τον Oblivion της Bethesda μου έχει ρίξει λίγο το ενδιαφέρον προς το νέο της δημιούργημα.

                          Καταρχάς,όπως είναι γνωστό το Fallout 3 μοιάζει πολύ στο Oblivion τόσο στον τεχνικό τομέα όσο και στην κοινή λογική του gameplay.Το οπτικό αποτέλεσμα είναι για άλλη μία φορά τουλάχιστον αξιόλογο αν αναλογιστεί κανείς την έκταση του κόσμου και την ελευθερία του παίκτη σε αυτόν.Βέβαια υπάρχουν μερικές επιφάνειες όπου τα textures είναι απελπιστικά φτωχά σε λεπτομέρεια σε σημείο να θυμίζουν sprites από τα πρώτα FPS της Id Software.Το draw distance είναι ικανοποιητικότατο ενώ και το animation δείχνει αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το Oblivion.Τα Loading times είναι πάλι μικρότερα ενώ με τον θάνατο του χαρακτήρα η όποια επαναφορά δεν συνδυάζεται με loading screens ενώ τέλος οι ομιλίες,το facial expression κτλ δεν έχουν αλλάξει ριζικά παρά μόνο έχουν ελάχιστα καλυτερεύσει δείγμα της προόδου που έχει γίνει στην μηχανή γραφικών.

                          Ένταξει τα γραφικά είναι ok αν και ήταν γνωστό αυτό από τα πρώτα στάδια ανάπτυξης του τίτλου αλλά στο gameplay τμήμα θα υπάρξουν αντιφάσεις.Πάνω απ&#39;όλα θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τι απαιτήσεις έχει ο παίκτης από τον τίτλο.Αναφέρω απλά ότι όσοι απογοητευτήκατε από το Elder Scrolls IV: Oblivion δεν θα βιώσετε μία ουσιαστικά διαφορετική εμπειρία με αυτό το παιχνίδι και αυτό θα γίνει εμφανές αφού παίξετε κάμποσες ώρες,συνηθίσετε τα νέα στοιχεία του και αφού ξεπεράσετε πια την αρχική καλή εντύπωση θα σας μοιάζουν όλα γνώριμα πια απλά τυλιγμένα σε ένα met-apocalyptic περιβάλλον όπου τα πάντα ή σχεδόν τα πάντα δείχνουν κατεστραμμένα και καμμένα.
                          Τα αναμενόμενα gameplay mechanics όπως η ανακάλυψη νέων quests είτε από συγκεκριμένους NPC είτε από προσωπική εξερεύνηση ακολουθούν τον τρόπο του Oblivion με το επιτυχημένο fast travel να δηλώνει την παρουσία του.Από κει και πέρα να περιμένετε να βρίσκετε πολλά μα πάρα πολλά αντικείμενα από απλά τενεκεδάκια μέχρι laser guns με τα περισσότερα από αυτά να είναι τίγκα στο radiation και με φυσικό επακόλουθο το loot να πηγαίνει σύννεφο ενώ από εχθρούς θα έχετε όσους θέλετε.

                          Καλό θα ήταν να φτιάξετε ένα χαρακτήρα που να ειδικεύεται σε κάποιους τομείς καθώς τουλάχιστον στα αρχικά στάδια ο θάνατος είναι πιο συχνός από ότι στο Oblivion ενώ με την περιβόητη προσθήκη του VATS το γνωστό σύστημα που σας επιτρέπει να χτυπάτε τον αντίπαλο σε διάφορα σημεία του σώματος (κεφάλι,χέρια,πόδια,στήθος) με το ανάλογο ποσοστό ευστοχίας μπορείτε να ξεπαστρεύετε τους εχθρούς ευκολότερα με μία προσωρινή παύση για να καθορίσετε τα χτυπήματά ανάλογα με τα Agility Points σας.Το ίδιο πράγμα μπορεί να κάνει κι ο εχθρός οπότε μην εκπλαγείτε αν ξαφνικά σας φύγει το κρανίο σας με courrier στην πλαγιά απέναντι με ένα μόνο χτύπημα.
                          Όσον αφορά τα στατιστικά υπάρχουν τα διαθέσιμα strength,perception,agility,luck,endurance και μπλα μπλα. των προηγούμενων μέλων της σειράς που συμβαδίζουν με τις skill ικανότητες και τα Perk σας.Όσον αφορά τα τελευταία να τονίσω ότι η εφαρμογή/επιλογή τους δεν επιφέρουν τόσο ουσιαστικές συνέπειες στον χαρακτήρα σας.Με άλλα λόγια η ισορροπία πλεονεκτημάτων και μειονεκτημάτων γέρνει κυρίως προς τα πρώτα.Οι επιλογές πάντως ακόμα κι έτσι είναι αρκετές για να πειραματιστείτε αλλά τλχ. μέχρι εκεί που έπαιξα η μοναδικότητα του κάθε χαρακτήρα (κλάση,ικανότητες,) αν και καλύτερες του Oblivion δεν είναι τόσο <<απαγορευτικές>> στην εκτέλεση ορισμένων πράξεων δηλ. αν είσαι ειδήμων στο κλέψιμο ή στην απενεργοποίηση ναρκών και είσαι αδύναμος στις σωματικές ικανότητες μπορείς ακόμα κι έτσι να τα βγάλεις πέρα καθώς δεν περιορίζεσαι πολύ αν και δεν γνωρίζω με την πάροδο του χρόνου κατά πόσο μπορείς να φέρεις εις πέραν κάποιες ενέργειες.

                          Αυτά προς το παρόν.Υπενθυμίζω ότι αυτά που αποκόμισα είναι αποτέλεσμα ελαχίστων ωρών και πιθανόν η περισσότερη ενασχόληση με τον τίτλο να αλλάξει την κατάσταση ή να την βελτιώσει κατά πολύ.Το σίγουρο όμως είναι ότι το δυνατό RPG στοιχείο(customization,μοναδικότητα των χαρακτήρων,πειραματισμοί) έχει όπως έχετε υποψιαστεί περιοριστεί ή απλουστευθεί για χάρη της δράσης και κυρίως για την προσέλκυση περισσοτέρων παικτών.Για να μην παρεξηγηθώ θα πω ότι rpg μηχανισμοί υπάρχουν και είναι αρκετοί,εξερεύνηση σε μεγάλη κλίμακα ενώ όπως και στο Oblivion έχεις πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις αλλά αυτή η hardcore rpg αύρα που έχουμε συναντήσει σε ορισμένους τίτλους του είδους δυστυχώς ή ευτυχώς δεν υπάρχει εδώ.

                          Προσωπικά ο τίτλος είναι όπως ακριβώς περίμενα κι έτσι είχα συγκρατημένες απαιτήσεις.Σίγουρα το game θα αποκτηθεί κάποια στιγμή αλλά απλά δεν μπορώ ακόμα να αποφασίσω αν αξίζει μία day one αγορά ειδικά αυτήν την περίοδο που έρχεται πλειάδα ποιοτικών (όπως φαίνεται) τίτλων που με ενδιαφέρουν Far Cry 2, Fable 2, Dead Space, A Vampyre Story και πάει λέγοντας.

                          Comment


                          • Καλά κάνεις και παίζεις αυτή τη θεΐλα. Ψήσε με και εμένα να του ρίξω τρίτο playthrough (αν και δεν είναι και τόσο δύσκολο να το κάνεις τόσο πολύ που το λατρεύω αυτό το παιχνίδι).

                            Όσο για το Βraid τι να πω, τόσες φορές που το έχω τερματίσει τις τελευταίες μέρες για "άλλους" κοντεύω να το μάθω με κλειστά τα μάτια. Όποιος θέλει το achievement για speedrun...
                            [/b]

                            Εννοείται πως το Speedrun μου θα μου το πας εσύ&#33;&#33;&#33;&#33;

                            Έλα ρίξε άλλο ένα Playthrough με τον τρελό υδραυλικό&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

                            :imagesmario: :imagesmario:
                            <div align="center"></div>

                            <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                            Comment


                            • Καταρχάς,όπως είναι γνωστό το Fallout 3 μοιάζει πολύ στο Oblivion τόσο στον τεχνικό τομέα όσο και στην κοινή λογική του gameplay.

                              Αναφέρω απλά ότι όσοι απογοητευτήκατε από το Elder Scrolls IV: Oblivion δεν θα βιώσετε μία ουσιαστικά διαφορετική εμπειρία με αυτό το παιχνίδι και αυτό θα γίνει εμφανές αφού παίξετε κάμποσες ώρες,συνηθίσετε τα νέα στοιχεία του και αφού ξεπεράσετε πια την αρχική καλή εντύπωση θα σας μοιάζουν όλα γνώριμα (Τίτος: αν μας μοιάζανε γνώριμα δε θα ήταν σαν το Oblivion, θα ήταν σαν το Fallout&#33;&#33;&#33; :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: ) πια απλά τυλιγμένα σε ένα met-apocalyptic περιβάλλον όπου τα πάντα ή σχεδόν τα πάντα δείχνουν κατεστραμμένα και καμμένα.
                              Τα αναμενόμενα gameplay mechanics όπως η ανακάλυψη νέων quests είτε από συγκεκριμένους NPC είτε από προσωπική εξερεύνηση ακολουθούν τον τρόπο του Oblivion με το επιτυχημένο fast travel να δηλώνει την παρουσία του.

                              Όσον αφορά τα στατιστικά υπάρχουν τα διαθέσιμα strength,perception,agility,luck,endurance και μπλα μπλα. των προηγούμενων μέλων της σειράς που συμβαδίζουν με τις skill ικανότητες και τα Perk σας.Όσον αφορά τα τελευταία να τονίσω ότι η εφαρμογή/επιλογή τους δεν επιφέρουν τόσο ουσιαστικές συνέπειες στον χαρακτήρα σας (Τίτος: ???????) .
                              [/b]
                              Μου έκανες την καρδιά περιβόλι...Απλά να θυμίσω ότι στο πρώτο Fallout τα skills και perks αλλάζανε άρδην τους χαρακτήρες και, παρόλη την ελευθερία του τίτλου, το παιχνίδι το απολάμβαναν περισσότερο οι all-arounders.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Eχω ξεκινησει εδω και μερικες μερες το ΤR:Legend.Eπιστροφη στην φορμα για την Lara μετα το αθλιο Αγγελο του Σκοτους,με μεγαλυτερη εμφαση στο shooting σε σχεση με τα παλαιοτερα,ενω και τα driving sections ειναι ευπροσδεκτα.

                                Comment

                                Working...
                                X