Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μπες και για κάνα MvC3 ρε συ.
    Carpe diem

    Comment


    • Ηρθε το Bulletstorm για PS3 και ειπα να το ασχοληθω λιγο.

      Πλακα εχει, mindless (or not so) shooter με καλο ρυθμο. Καμια φορα γινεται της καρακαϊδονας στην οθονη και δεν ξερεις που να πρωτοστραφεις, αλλα μεχρι τωρα (2 ωρες και κατι) ειναι καλο.

      Επισης παιζει ο διδυμος αδερφος του Marcus Phoenix στο παιχνιδι.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • επρεπε να το παρεις στο xbox να παιζαμε κανα online

        μετρα ποσες φορες θα ακουσεις τις λεξεις sh!t kai f*ck

        τιμιο fps τιγκα στη καφριλα που εχει ολιγον απο την τρελα των duke nukem, τον ξεφρενο ρυθμο και arcade feeling του painkiller

        τα skillshots παντως σιγουρα προσθετουνε νεα στοιχεια σε ενα κορεσμενο ειδος τα τελευταια χρονια

        Comment


        • Vaynard εγώ είμαι μέσα για oline στο συγκεκριμένο παιχνίδι , κάτσε μισό λεπτό να σε κάνω add στο xbox live και όποτε γουστάρεις στείλε invite .
          Το Bulletstorm εγώ το τέλειωσα εδώ και αρκετό καιρό και τώρα μόνο multi παιζω , πολύ καφρίλα όντως και αν και μικρό το single δεν σε αφηνει λεπτό να βαρεθείς επίσης έχει πολύ καλό replay value αν θες να ξεκλειδώσεις όλα τα skillshots , να κάνεις τα echoes και να φτάσεις στο μέγιστο lvl στο multi.

          Comment


          • Καλα multi δε θα το παιξω ουτε για πλακα, βαρεμαρα του κερατα τετοια fps για multi, ειδικα με την "πλειαδα" των modes που εχει.

            Σαν single εχει τουλαχιστον πλακα, και εμενα μου θυμιζει κατι σε Duke Nukem και τελειως αποχαυνωμενου .................. (συμπληρωσε οποιοδηποτε ονομα τυχαιου fps πρωταγωνιστη).
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Vanyard το Bulletstorm το έχει φτιάξει η ίδια ομάδα που έφτιαξε και το Painkiller, οπότε έχουν το know how ;)

              Παίζω Total War: Shogun 2 και με το χέρι στην καρδιά είναι εξαιρετικό. Το κάνω λίγο αλλόκοτα βέβαια, ως συνήθως - πρώτο παιχνίδι σε hard και domination campaign, και από ένα σημείο και μετά προσπαθώ να μαζέψω τα ασυμμάζευτα. Επίσης είναι καταπληκτικό παιχνίδι και οι μάχες του αρκετά ζόρικες.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • ναι το γνωριζα οτι ειναι η ιδια ομαδα, κατι αλλο επειδη το εχω δει πολλες φορες γραμμενο λαθος δεν ειναι Vanyard αλλα Vaynard

                πειτε οτι θελετε για μενα φτανει να γραφετε σωστα το nick μου

                Comment


                • Σιγά ρε μη σκας.Ξέρεις πόσες φορές με έχουνε πει Αλτέρ;FFS δηλαδή.Άσχετοι.Ζώα.Αρκουδαίηδες.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • μα δεν σκαω απλα το αναφερω, σε σενα το κανουνε καθαρα απο γρηγοραδα προφανως γιατι ολοι γνωριζουνε τον altair απο τα AC
                    στην δικια μου περιπτωση μαλλον το εχουνε διαβασει λαθος απο την αρχη γιατι σιγα μην γνωριζει κανενας απο που προερχεται το nick μου μονο ο scatman θα μπορουσε

                    Comment


                    • Απο αυριο (που μαλλον θα το εχω στα χερια μου) ξεκιναω το crysis 2, παραλληλα ξαναεβαλα το super meat boy . Πιστευα οτι θα εχω χασει τελειως το skill αλλα τελικα μετα απο 2 sesions εβγαλα 14 επιπεδα ακομα (βεβαια τα απειρα deaths συνεχιζονται και μαλλον παω για νεο ρεκορ ). Ειμαι πλεον στα 264 levels και πρεπει να μου μενουν καμια 40αρια συνολο για 100%. Θα το παω αργα αργα και ελπιζω να φτασω τους αλλους δυο γνωστους αγνωστους . Καλη φαση παντως το γεγονος οτι με το patch τα στατιστικα επιστρεφουν στα κανονικα επιπεδα (ειμαι ακριβως στο 80% μετα το update).

                      Comment


                      • Είσαι τρελός λέμε, εκεί που οι άλλοι σταμάτησαν, εσύ συνεχίζεις! Να ξέρεις πάντως ότι μέχρι να φτάσεις 90+% δε θα σε γεμίζει το 80-89% και όταν ξεπεράσεις το 90% (91% και μετά) απλά δε θα μπορείς να σταματήσεις βλέποντας το 100% να είναι τόσο κοντά . Εμείς οι γνωστοί άγνωστοι περιμένουμε feedback, ειδικά όταν φτάσεις σε 6x και 7x :xp: .

                        Θα ξεκινήσω κι εγώ μάλλον το Crysis 2 και λέω να κάνω επιτέλους το βήμα για το Tactics Ogre. Ταυτόχρονα παίζω που και που Angry Birds και Fruit Ninja (πατάτες) στο Android :xp: .

                        Comment


                        • Καλα το Angry Birds το εχω λιωσει σε ολες του τις εκφανσεις, toilet gaming και brakes αναμεσα στο διαβασμα Ftw. Βγηκε και το Rio τωρα....
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Originally posted by Titus View Post
                            Παίζω Total War: Shogun 2 και με το χέρι στην καρδιά είναι εξαιρετικό. Το κάνω λίγο αλλόκοτα βέβαια, ως συνήθως - πρώτο παιχνίδι σε hard και domination campaign, και από ένα σημείο και μετά προσπαθώ να μαζέψω τα ασυμμάζευτα. Επίσης είναι καταπληκτικό παιχνίδι και οι μάχες του αρκετά ζόρικες.
                            Έτσι ρε Τίτο, δεν είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα που παίζει Total War. Kαι γω το έχω από την πρώτη ημέρα (limited edition) αν και την τελευταία εβδομάδα δεν έχω παιξει γιατί μου μπήκε μια περίεργη εμμονή να τερματήσω το Witcher. Bέβαια μετά ξαναξεκινώ γερά και προβλέπεται γερό κάψιμο, ήδη έχω παίξει περίπου 30 ώρες Shogun 2 (μόνο campaign έως τώρα).

                            Η πρώτη μου παρατήριση σχετικά με το νέο Total War είναι πως είναι αρκετά πιο δύσκολo σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς και κυριολεκτικά η παραμικρή κίνηση μετράει με την διπλωματία ιδιαίτερα ανεπτυγμένη ως προς τον ρόλο και την βαρύτητα της. Και μόνο που ξεκινάς με μία μόνο επαρχία κάνει τα πράματα πιο δύσκολα. Στην πρώτη μου απόπειρα ξεκίνησα με Oda (που έχει hard campaing) στο Hard και domination. Τελικά πήρα πόνο και με διέλυσαν μετά απο 40 turns. Μετά ξεκίνησα με Shimazu (που έχει easy campaing) στο normal + domination αλλά και πάλι τα πράματα δεν είναι εύκολα. Σε κάποια φάση κατάφερα να πάρω σχεδόν όλο το Shikoku αλλά τελικά οι Chokosabe με πέταξαν από εκεί και τώρα είμαι με δύο επαρχίες και πολύ αποδυναμωμένος. Γενικά το game έχει μεγάλη προκληση. Το όνομα προφίλ μου στο steam είναι BigBOSS.

                            Επίσης ήδη έχουν κυκλοφορήσει (ή ετοιμάζονται) κάποια mods (το μεγάλο + του pc gaming) για το Shogun 2


                            Πχ το Shogun 2 Realism

                            # Battles last much longer due to increasing armor and defensive skills vs. attack ratio. This results in more tactical battles, with more maneuvering. Also, the battles are much more fun and interesting to watch because you now have time to see what's happening, before it is over.
                            # Sieges are more difficult for the attacker.
                            # Battles better reflect the reality of the Sengoku Jidai period. Armies will be comprised of mostly Ashigaru units, with elite Samurai units being more rare and special.
                            # Unit sizes are changed to reflect rarity. Example: base Yari Ashigaru unit has 250 men, while a Yari Samurai unit has 80 men (current build, might change somehow).
                            # Ashigaru's are capable fighters also in melee, trained soldiers with their weapons (no longer weak victims finished in shortest time).
                            # Routs occur less frequently ( reasoning: high warrior ethos / bushido ).
                            # Samurai units in particular are now much more important than in vanilla, because they are more rare and truly elite vs. Ashigaru. Losing a Samurai unit will now be a big deal.
                            # Cavalry and General units tend to be less fragile in comparison to vanilla cavalry, they are now able to show their high value.
                            # Best visual feature: For the first time, the by CA fantastic done warrior animations are viewable in the battles (contrary to vanilla, where battle fights last seconds, here you watch partly real 1:1 martial art warrior animations).
                            http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=437766
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • BigBoss είσαι άψογος - ΚΑΙ Witcher ΚΑΙ Shogun 2! Hats off!

                              Την πρώτη μου campaign την έκαψα γιατί, έχοντας κατακτήσει τις κάτω επαρχίες με τους Chosokabe (πολύ καλή επιλογή), κινήθηκα εναντίον Beesho και Miyoshi (νομίζω) στο κέντρο. Το πρόβλημα ήταν πως οι Shimazu τσαντίστηκαν και βρέθηκα σε πόλεμο σε τρία μέτωπα. Μπορούσα να τα βγάλω πέρα αν δεν είχα μεγάλες απώλειες σε μάχες, αλλά η φθορά θα ήταν πολύ μεγάλη και προτίμησα να ξαναρχίσω.

                              Στη δεύτερη campaign, πάλι με Chosokabe, άφησα αρχικά το γείτονά μου ανέπαφο και κινήθηκα κατευθείαν σε έναν από τους άλλους αρχικούς εχθρούς, κυρίως λόγω λάθος υπολογισμού - νόμιζα πως η επαρχία με τα άλογα ήταν δική τους. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω 5 επαρχίες, εκ των οποίων η μία γειτονική στο Kyoto, να βρίσκομαι υπό πολιορκία από μια άσχετη δυνατή clan που κέρδισα την πρώτη μάχη με -400 στρατιώτες και τώρα πρέπει να κερδίσω πολιορκία σαν αμυνόμενος με -600, και έχει ο θεός...

                              Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι η συμπεριφορά των clans στο strategic map. Φέρονται λογικά και έξυπνα, χωρίς παράλογη επιθετικότητα ή χαζές κινήσεις.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Originally posted by Titus View Post
                                Το πρόβλημα ήταν πως οι Shimazu τσαντίστηκαν και βρέθηκα σε πόλεμο σε τρία μέτωπα.
                                Έτσι είναι στα αρχικά τουλάχιστον στάδια του campaign ( σε κάθε total war) όταν ακόμη δεν είσαι ισχυροποιημένος, με δυνατή οικονομία και με έμπειρα + πολυάριθμα στρατεύματα, πρέπει να προσέχεις περισσότερο ώστε να μην στραφούν όλοι πάνω σου και εσύ όντας απομονωμένος να μην μπορείς να τους αντιμετωπίσεις. Αντιθέτως όταν αρχίσεις και γίνεσαι τεράστιος (άρα και οι άλλοι πιο αδύναμοι) δεν είναι μεγάλο πρόβλημα να έχεις πόλεμο και με 3-4 factions ταυτόχρονα και ας μην έχεις και καμιά συμμαχία. Και μία επαρχία να σου πάρουν από τις 30 την ξαναπαίρνεις εύκολα. Δηλαδή έχεις στρατηγικό βάθος, όπως ακριβώς και στην πραγματικότητα.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X