Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι εννοεις, save γινεται αυτοματα. Αναφερεσαι στο οτι ξεκινας απο την εισοδο του Lair καθε φορα που φορτωνεις ενα save; Ή οτι αν χασεις ζωη σε παει στην αρχη του καθε επιπεδου; Παντως τιποτα απ' οσα κανεις δε χανεται - στο original μονο χανονταν οι νοτες που ειχες μαζεψει.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Βασικά εννοώ ότι με πάει πίσω στο Lair.Αλλά όντως δεν χάνεται τίποτα απ'ότι είδα.Αλλά έχω μια απορία.Όταν βγήκα είχα 7 ζωές και όταν έκανα load,ξεκίνησα με 3.Γιατί;
      Πολύ καλό πάντως.Όσο πιο πολύ το ρποχωράω τόσο καλύτερο μου φαίνεται,παρόλο που έχω ακόμα κάποια θεματάκια με τον χειρισμό (κάμερα,κολύμπι,πέταγμα).
      Carpe diem

      Comment


      • Οι ζωες κανουν reset και ξεκινας παντα με 3, δεν εχουν νοημα anyway...
        Current level; Στου Clanker(3η) θα δυσκολευτεις με το κολυμπι, μετα ερχονται καλυτερες πιστες...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Μη φανταστείς,λίγο να το δω το έβαλα χτες βράδυ και κόλλησα.Treasure Trove είμαι ακόμα.
          Carpe diem

          Comment


          • Παραδοσιακά, τα περισσότερα videogames είχαν θεματάκια στα σημεία του gameplay που λάμβαναν χώρα μέσα στο νερό, τουλάχιστον σε 3D επίπεδο. Το Banjo τα κατάφερνε καλά πάντως, το θέμα είναι να μάθεις πότε βολεύει περισσότερο το γρήγορο και πότε το πιο αργό κολύμπι και, φυσικά, να μάθεις να χρησιμοποιείς το αυτόματο κεντράρισμα της κάμερας το οποίο και ήταν epic win προσθήκη.

            Η Clanker’s Cavern πάντως, γενικά, παίζει να είναι το λιγότερο ενδιαφέρον επίπεδο στο παιχνίδι.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Καθάρισα λίγο το πατάρι και μόλις ανακάλυψα ότι τελικά δεν είχα δώσει όλα τα Ν64 παιχνίδια μου, μιας και βρήκα την κασέτα του Jet Force Gemini!

              Comment


              • Έχω εγκαταλείψει ότι παιχνίδι έπαιζα στο στρατό

                Ασχολούμαι λίγο εώς ελάχιστα με το Radiant Historia.

                Βασίζεται στην πολύ όμορφη ιδέα της αντιστροφής του χρόνου και σε συνολικό επίπεδο μου δίδει την αίσθηση μίας καλής παραγωγής κι όχι προχειροδουλειάς ~απ'τα οποία είναι γεμάτο το DS~.

                Είναι ένα κλασσικό jrpg, με συνηθισμένους μηχανισμούς/gameplay, ωραία μουσικούλα, μέτρια γραφικά κι όμορφο art design.

                Δεν με έχει εντυπωσιάσει αλλά θα ασχολούμαι μαζί του σε ρυθμούς χελώνας μέχρι να φύγω.
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Pro Evolution Soccer 2011.
                  Απορείτε ε;Κι εγώ.Το νοίκιασα να το δει ένας φίλος κολλημένος με την μπάλα,και απλά κάθομαι και φαρμάρω trophies.Αρνητικά ή θετικά δεν μπορώ να ξέρω γιατί είμαι άσχετος,αλλά αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση,είναι το πολύ γαμάτο soundtrack του.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Uncharted Drake's Fortune στο Hard.Ο λόγος;Το Platinum φυσικά.Έλεγα ότι θα το παίζω παράλληλα με κάποια άλλα πραγματάκια στο Χ360,αλλά μου συνέβη το εξής σκηνικό.Κόλλαγε το παιχνίδι.Όχι δεν εννοώ το δισκάκι.Το παιχνίδι κόλλαγε.Με μια μικρή έρευνα είδα ότι είχαν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα.Υπέθεσα πως είναι προβληματικό το αντίτυπό μου.Βέβαια το παλικάρι που μου το πούλησε δεν είχε κανένα πρόβλημα και ούτε εγώ είχα μέχρι που το τερμάτισα κιόλας (στο νόρμαλ,ο παπάρας).Βέβαια την ψυλλιαζόμουν τη δουλειά.Εκείνη τη μέρα που άρχισε να κολλάει είχα κάνει update στην έκδοση 3.55.To παράτησα απογοητευμένος.Μετά που πέρασα με την νέα ενημέρωση το 3.60 δεν το είχα δοκιμάσει καθόλου.Σήμερα έφαγα φλασιά,το δοκίμασα και παίζει κομπλέ.
                    Πάμε για platinum,κι ελπίζω να προλάβω μέχρι ν'ανέβει το psn.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Crysis Warhead. Όταν το έβαλα, άμεσος μετά που τελειωσα το Crysis, τα γραφικά μου φάνηκαν poor μπροστά στο πρώτο. Τώρα μου φαίνονται ok, ίσος να τα συνήθισα, ή να έφταιγε το στάδιο, δεν ξέρω.

                      Μέχρι τώρα είναι ok, όμως το πρώτο μάλλον μου φάνηκε πιο εντυπωσιακό.

                      Comment


                      • So Blonde. Είναι point and click adventure του 2008, από αυτόν που έγραψε το original Broken Sword. Βγήκε σε PC, Wii, και DS.

                        Πρόκειται για μια ξανθή, σε όλα, που κατά λάθος φτάνει σε ένα άγνωστο νησί. Τα γραφικά και το style μου θύμισαν πολύ Broken Sword, και είναι όμορφα. Υπάρχουν και mini games στο παιχνίδι, που είναι κάπως προαιρετικά μεν, αλλα διασκεδαστικά. Όσο για το humour... E ok, μιλάμε για ξανθιά φάση:

                        Ενώ είναι στην παραλια, σηκώνει ένα κοχύλι και το βάζει στο αφτί: "This is so cool - I can hear the sea."

                        Το βάζει κάτω: "That's just weird... I can STILL hear the sea!"

                        Και κάμποσα αλλα. Είμαι ακόμα στην αρχή, για να δούμε...

                        Comment


                        • Ξενίνησα Bulletstorm.

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            Ξενίνησα Bulletstorm.
                            Και πολύ καλά έκανες!

                            Comment


                            • Πάντως πιο πολύ εντύπωση μου έχουν κάνει τα γραφικά.
                              Είναι πραγματικά απίστευτα! :resp:

                              Comment


                              • Ξεκινησα το dead space 2, πολυ καλο μεχρι στιγμης(chapter 3 ειμαι.)

                                Comment

                                Working...
                                X