Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Deus View Post
    Ωραίος,το χcom με ενδιαφέρει και εμένα.Έχει και leveling/παραμετροποίηση γενικα στις μονάδες σου ή απλά παίζει ρόλο τι κάνεις στην μάχη;Είναι εύκολο να ψοφήσει κάποιος δικός σου;
    Ξεκινάς με 4 άτομα στην ομάδα και μπορείς να τους αυξήσεις μέχρι 6 στη πορεία του παιχνιδιού. Τα στρατιωτάκια χωρίζονται σε Heavy. Assault, Support και Sniper classes με κάθε μια να έχει 2 skill trees. Μπορείς να πειράξεις κάποια πράγματα στο παρουσιαστικό, να δώσεις όνομα, να χρωματίσεις την armor ώστε να γίνουν λίγο πιο προσωπικά τα πράγματα και ανεβαίνεις ranks (levels).

    Είναι εύκολο να ψοφήσει κάποιος αν δεν πηγαίνεις με τακτική στη μάχη, να μην τους αμολάς όπου να'ναι, θέλει μια συνοχή η ομάδα, να βρίσκεται πάντα σε cover, να φυλά τα νώτα της, normal πράγματα δηλαδή. Υπάρχει συχνό autosave οπότε σου δίνει την ευκαρία να επανορθώσεις αν κάτι πάει στραβά σε ένα γύρο.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by sub_zero View Post
      O Altair δεν έχει εμφανιστεί ακόμα και ανησυχώ
      Sorry υποχρεώσεις,λέμε τώρα.

      Συμφωνώ 100% με Γκριμ.Τελείωνε το πρώτο να πιάσεις το δεύτερο.Από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς.;)
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by deus_d0pe View Post
        Ξεκινάς με 4 άτομα στην ομάδα και μπορείς να τους αυξήσεις μέχρι 6 στη πορεία του παιχνιδιού. Τα στρατιωτάκια χωρίζονται σε Heavy. Assault, Support και Sniper classes με κάθε μια να έχει 2 skill trees. Μπορείς να πειράξεις κάποια πράγματα στο παρουσιαστικό, να δώσεις όνομα, να χρωματίσεις την armor ώστε να γίνουν λίγο πιο προσωπικά τα πράγματα και ανεβαίνεις ranks (levels).

        Είναι εύκολο να ψοφήσει κάποιος αν δεν πηγαίνεις με τακτική στη μάχη, να μην τους αμολάς όπου να'ναι, θέλει μια συνοχή η ομάδα, να βρίσκεται πάντα σε cover, να φυλά τα νώτα της, normal πράγματα δηλαδή. Υπάρχει συχνό autosave οπότε σου δίνει την ευκαρία να επανορθώσεις αν κάτι πάει στραβά σε ένα γύρο.
        Ευχαριστώ για το ποστ,θα το έχω υπόψιν σε bargain price.;)Μόλις παίξω το demo θα γράψω και εγώ την άποψή μου.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Ξεκινάω Arkham City, περισσότερα εν καιρώ στο αντίστοιχο thread. Το Arkham Asylum πάντως μου άφησε άριστες εντυπώσεις.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Στο City για κάποιο λόγο με ψιλοξενέρωσε στην αρχή το open-world και η αλλαγή από τη metroidvania λογική του Asylum (ειδικά όταν είδα τον Batman με όλα αυτά τα gadgets επάνω του) αλλά εντάξει.... είναι ανώτερος τίτλος. Ή οκ, αν όχι ανώτερος, τον βρήκα απολαυστικότερο του Asylum. Αυτό το πέταγμα του Batman στη πόλη.... όλα τα λεφτά.
            sigpic

            Comment


            • Σκατά. Δεν υπάρχει τίποτα της φελοσύνης αυτό το καιρό. Xbox δεν έχω για να εμπλακώ στο γαϊτανάκι του Halo 4, mmorpgs βαριέμαι ελεεινά να συνεχίσω, με τα Assassin's Creed ποτέ δεν είχα ιδιαίτερες σχέσεις (Altair μη βαράς! ) και το X-COM που τελείωσα πρόσφατα καλό ήταν αλλά μέχρι εκεί.

              Πάει για retro-κατάσταση μάλλον η φάση. Θα κατεβάσω μερικά παιχνιδάκια για διπλό από PSN, ακόμα δεν έχω ιδέα ποια, σκέφτομαι για κάνα σε στυλ Double Dragon Neon ή κάνα Contra... Τα Shank τα έχει δοκιμάσει κανείς, παίζουν διπλό; Γενικά αν έχετε πετύχει κάποια αξιόλογη πρόταση για παραδοσιακό, καναπεδάτο διπλό δώστε τα φώτα σας. Κυρίως για PSN τίτλους μιας και οι "μεγάλοι" είναι χάλια σε αυτό το τομέα. Α, και όχι ποδοσφαιράκια, ραλάκια και γενικά, αθλητικούς τίτλους.... έχουμε πήξει στο Pro με τα παιδιά εδώ και θέλουμε κάτι διαφορετικό.

              Για την ώρα ψήνομαι ένα playthrough στο Twilight Princess. Ενώ έχω παίξει έως και τρεις φορές αν θυμάμαι σωστά το Wind Waker, το TP δεν το έχω τόσο φρέσκο στη μνήμη μου. Κι έχω το κακό συνήθειο όποτε τυχαίνει και συνδέω Gamecube να με απασχολούν συνέχεια τα Metroid. Έχω και καιρό να παίξω Zelda.... Mε έψησε και η κουβέντα που διάβαζα τις προάλλες στο αντίστοιχο topic.
              sigpic

              Comment


              • Φελοσύνη τι θα πει;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Originally posted by straier View Post
                  Φελοσύνη τι θα πει;
                  Κάτι που να δίνει αξία ή οφελεί αναφερόμενο σε έναν άνθρωπο ή αντικείμενο. Π.χ. αυτός ο άνθρωπος δεν έχει φελοσύνη ή δεν υπάρχει τίποτα της φελοσύνης σε τούτο το μαγαζί. Είναι πολύ συχνός ιδιοματισμός των επτανησίων. Πρέπει να έχει ιταλικές ρίζες όπως αρκετές άλλες λέξεις.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ξεκίνησα Mass Effect 2.Καλά πάει ως τώρα,αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχω δει τίποτα ακόμα.Θα αρχίσω να γράφω περισσότερα σιγά σιγά στο σχετικό θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Darksiders II(PC)
                      sigpic

                      Comment


                      • Black Mesa.

                        Comment


                        • Πάιζω το splosion man... κρίμα που στη retail έκδοση δε μπορείς να το τρέξεις από hdd...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Θα έπαιζα αυτές τις μέρες Halo 4 αλλά ο Θεός με μούτζωσε χαράματα της 6 Νοεμβρίου και πήρα τ'@@ μου. Λοιπόν, βάζω την ίδια ημέρα το δισκάκι του παιχνιδιού στο disc tray που ήρθε από το Πλαίσιο και δεν μου έβγαζε τίποτα. Το βάζω καμιά 45νταριά φορές και πάλι τίποτα. Σκέφτηκα μήπως χάλασε το xbox μου αλλά διαπίστωσα ότι παίζει μια χαρά κάθε άλλο game που έχω retail και digital. Πάω το Halo 4 σε ένα φιλαράκι και ο τίτλος έπαιζε άψογα. Δοκιμάζω να το κάνω install με τον δικό μου 120GB σκληρό δίσκο στην κονσόλα του φίλου και το δέχεται. Επιστρέφω σπίτι και πάλι πάπαλα και λέω... μωρή γκαντέμω Θεά τύχη εμένα βρήκες να επιλέξεις να καταραστείς το Halo 4 που το περίμενα σαν σαλιάρης. Έδωσα 45 ευρώ και δεν μπορώ να το απολαύσω στο Elite μου και παίζει σε όλα τα άλλα Xbox του κοσμάκη;
                            Βάζω το παιχνίδι μέσα και ουσιαστικά η κονσόλα αντιδράει σαν να μην βάζω τίποτα μέσα. Μα για όνομα του Κθούλχου. Αισθάνομαι λες και μου ΤΟΝ έχωσε μαγκούστα.

                            Comment


                            • Χαχαχαχαχαχαχα... Φαίνεται κι εδώ σε κοροϊδεύει το ίδιο το ΧΒΟΧ. χαχαχαχαχα
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by 丹野
                                Χαχαχαχαχαχαχα... Φαίνεται κι εδώ σε κοροϊδεύει το ίδιο το ΧΒΟΧ. χαχαχαχαχα
                                ΧΑΧΑΧΑΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΙΧΙ δεν περίμενα να διαβάσω εποικοδομητικό σχόλιο από σένα Τάννο αλλά τέλος πάντων, τα αυτονόητα είναι περιττό να επαναλαμβάνονται.

                                Comment

                                Working...
                                X