Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είπα να πιάσω μια παλιά αγάπη αυτό τον καιρό

    Legend Of Dragoon για PSX.Βρίσκομαι στο 2ο cd και παραμένω τρελό fanboy .

    Υπάρχει κανένα JRPG με τόσο action oriented μάχη πέραν του LOD και του Shadow Hearts? Είναι ίσως τα μεγαλύτερο του ατού(μαζί με το αρκετά ενδιαφέρων σενάριο) αυτό το "quick time attack"

    Νομίζω άλλος ένας είναι μεγάλος οπαδός του LOD στο forum,νομίζω ο G_0.


    Comment


    • Poloi einai opadoi to LoD, tote pou eixe vgei kontrare to FF8 kai se story pistevw oti einai trela anwtero.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Εδω μέσα ποιοί άλλοι είναι τρελά fanboys ρε συ?

        Εντωμεταξύ θυμάμαι ΠΟΛΥ λίγα πράγματα από το story αλλά ορισμένες μάχες ή dungeons τα θυμάμαι πολύ καθαρά


        Comment


        • To epaiksa poly prosfata sto PSP ksana!
          Gust of winged dance!!
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Dragon Age 2, Bayonetta, Red Dead Redemption, Vanquish και σύντομα μάλλον θα ξεκινήσω ξανά το Halo 3. Όλεθρος και θάνατος μόνο δηλαδή! Πρέπει να πιάσω και το Alpha Protocol κάποια στιγμή αλλά θα περιμένει αρκετά όπως φαίνεται...
            Επίσης δεκάδες παιχνίδια στο iPhone αλλά δε βρίσκω νόημα να τα γράψω...


            Comment


            • Άρχισα το Nocturne πριν 2 μέρες. Μέχρι τώρα φαίνεται πολύ ωραίο παιχνίδι.

              Comment


              • Ποιό Nocturne εννοείς φίλε μου? Ένα παλιό 3rd person horror shooter ή κάποιο νεώτερο?
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Όχι. Το Shin Megami Tensei: Nocturne, J-RPG.

                  Comment


                  • Originally posted by Titus View Post
                    Ποιό Nocturne εννοείς φίλε μου? Ένα παλιό 3rd person horror shooter ή κάποιο νεώτερο?
                    Έλα ρε Τίτε κι εγώ το ίδιο κατάλαβα.Το αστείο,είναι ότι τον τίτλο που ανέφερε τον έχω,ενώ το Nocturne όχι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Napster View Post
                      Όχι. Το Shin Megami Tensei: Nocturne, J-RPG.
                      το κανεις ΠΟΛΥ σωστα αδερφε!! best SMT out there και απο τα ποιο δυσκολα, ενα καλοκαιρι ολοκληρο παιδευομουνα για να το τελειωσω, εχει και DANTE λεμε!!

                      Comment


                      • Το Shin Megami Tensei: Nocturne το έχω καιρό στα μάτια μου και θέλω να το αγοράσω. Ελπίζω κάποια στιγμή τον Οκτώμβριο να το βρω καραφθηνό και καλά στην κατάσταση του!
                        sigpic

                        Comment


                        • Κι εγώ είμαι τρελός με το Legend of Dragoon, στο τέλος έχει από τις μεγαλύτερες ανατροπές που έχω δει σε παιχνίδι του είδους, τι να λέμε τώρα. Και η ιστορία είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα, ειδικά προς το τέλος που ξεκαθαρίζουν τα πάντα. Κάπου είχα διαβάσει πως είχε λάβει και κάποια διάκριση για τα FMVs του ή κάτι τέτοιο.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • τον faust στο legend of dragoon τον νικησε κανεις?

                            Comment


                            • Optional Boss δεν ήταν αυτός; Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι από τις λίγες φορές που είδα την Game Over οθόνη του παιχνιδιού, ίσως και η μόνη. Θυμάμαι όμως ότι είχα νικήσει ό,τι υπήρχε στο παιχνίδι.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • ναι!!!, γαμιστεροτατο optional boss, μου ειχε βγαλει το λαδι

                                Comment

                                Working...
                                X