Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τερματίζοντας το Lufia: Curse of the Sinistrals άρχισα τα Zelda: Phantom Hourglass και Zelda: Spirit Tracks. Αυτά τα 2 Zelda μοιάζουν πάρα πολύ gameplay-wise. Ο μηχανισμός τους είναι πολύ πρωτότυπος. Ιστορικά έχω την εντύπωση ότι το Spirit Tracks είναι η πνευματική συνέχεια του Phantom Hourglass.
    sigpic

    Comment


    • Επαιξα το Double Dragon Neon και ενθουσιάστηκα. Οσοι γουστάρουν τα retro beat-em up να του ρίξουν μια ματιά.
      Το σύστημα μάχης είναι πολύ πιο προσεγμένο από ότι περίμενα για old-school beat-em up,
      η ποπ-ροκ μουσική και η γενικότερη αισθητική είναι τέρμα 80ιλα και χτυπάει καλά το nostalgia factor. Για οποίον έχει psn plus το game θα είναι free μέχρι να κάνει update το psn store μέσα στην εβδομάδα.

      Comment


      • Walking Dead episode 3 και I Am Alive. Ξεκίνησα αμφότερα αφού δεν μπορούσα να αποφασίσω πιο απ'τα δύο. Έκαστο στο είδος του good, εντυπώσεις στα τελειώματα, ότι πρέπει για φρένο στο Guild Wars 2 που άρχισε να με κουράζει να παίζω κάθε μέρα.
        sigpic

        Comment


        • pezo to darksiders 2 ime idi 27 ores sto pexnidi to pezo sto apocalyptic ine polli pio diskolo apo to 1 to pezo oso mporo pio arga diladi 5 ores tin mera mono..

          Comment


          • Ενώ το I Am Alive έχει μερικές πάρα πολύ καλές ιδέες και σε στήσιμο και σε εκτέλεση, δεν είναι δυστυχώς αρκετά polished. Μου αρέσει πολύ το survival στοιχείο του, το βρίσκω πετυχημένο, δεν αντέχω όμως και τόσο κάποια τεχνικά θέματα. Εν καιρώ...

            Οπότενες έβαλα ξανά στο πλάνο, μέχρι το Dishonored, το Mass Effect 3 που είχα παρατήσει στην αποστολή στη Tuchanka. Είχα ξενερώσει άσχημα με το παιχνίδι για κάμποσους λόγους, πρέπει όμως για την τιμή των όπλων να δω την ιστορία. Και η αλήθεια είναι, πέρα των όποιων προσωπικών "meh" σε διάφορα πράγματα, ο τρόπος που εξελλίχθηκε το θέμα genophage με κάλυψε και αναθέρμανε παράλληλα το ενδιαφέρον μου.
            sigpic

            Comment


            • Συνεχίζω με Minish Cap,είμαι αμέσως μετά την Library και ψήνομαι να κάνω κάνα διάλλειμμα με Tales of the Abyss.Για να δούμε.
              Carpe diem

              Comment


              • Είπα να βάλω Sonic Generations,έπαιξα την πρώτη πίστα,είδα ότι με ξενερώνει η κάμερα και δεν είμαι σε φάση τώρα για κάτι τέτοιο γενικά,το έβγαλα και ξεκίνησα Hallo Anniversary.Πανέμορφο το άτιμο.Μου αρέσει πολύ η δουλειά που έχει γίνει με τα Terminals που εξηγούν κάποια πραγματάκια σχετικά με το παρελθόν κλπ και γουστάρω.
                Carpe diem

                Comment


                • Είπα να παίξω κάτι σύγχρονο οπότε έβαλα Catlevania: Lords of Shadow.
                  Τις δύο πρώτες πίστες έχω παίξει μέχρι τώρα και μπορώ να πω πως είμαι μου αρέσει.
                  Υποθέτω όποιος ήταν να το παίξει μέχρι τώρα θα το έχει παίξει οπότε δεν έχει και νόημα παραπάνω ανάλυση.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Originally posted by NickTG
                    Είπα να παίξω κάτι σύγχρονο οπότε έβαλα Catlevania: Lords of Shadow.
                    Τις δύο πρώτες πίστες έχω παίξει μέχρι τώρα και μπορώ να πω πως είμαι μου αρέσει.
                    Υποθέτω όποιος ήταν να το παίξει μέχρι τώρα θα το έχει παίξει οπότε δεν έχει και νόημα παραπάνω ανάλυση.
                    Μην το λες.
                    Πέρα από μένα ξέρω τουλάχιστον άλλο ένα μέλος που θέλει να ασχοληθεί και δεν το έχει κάνει ακόμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Οπότε θα πω εντυπώσεις όταν προχωρήσω.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Έχω βάλει μπρος το Arkham Asylum, παιχνιδάρα φαίνεται αν και σύντομο σχετικά. Οι τύποι φαίνεται πως έχουν ρίξει τρελή δουλειά. Θα τσεκάρω και το Arkham City όταν με το καλό το τελειώσω.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • To Arkham City IMO είναι κλάσεις ανώτερο.Παίρνει ένα τέλειο παιχνίδι και το κάνει τελειότερο.
                          Απόλαυσέ το Phantom αξίζει τρελά.
                          Έχω φτάσει το Halo anniversary στη μέση,αλλά δεν το ευχαριστιέμαι και πλέον ξέρω το λόγο.
                          Το Mass Effect 2 με καλεί να το ξεκινήσω.Θα δείξει.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Συνεχίζω το Mana Khemia 2 εκεί που το παράτησα. Θέλω να το τερματίσω, όσο πιο γρήγορα γίνεται. Με είχε τρελάνει ένα boss που ήταν λίγο υπερδυνατό. Τώρα αναβαθμίζω τους χαρακτήρες μου και ξεκλειδώνω όσα δεν ξεκλείδωσα πριν για να μπορέσω να τον κανονίσω.
                            sigpic

                            Comment


                            • Εγώ έχω ξαναβάλει το Dragon Age 2 για να το τελειώσω κάποια στιγμή, 1 χρόνο τώρα το παλεύω , είμαι στο act 3 αλλά τα προβλήματα μου σπάνε τα νεύρα, bug με quests που δεν μπορώ να ολοκληρώσω, romance που δεν αναγνωρίζονται κ.α. πράγματα που θα έχουν συνέπειες και στο endgame. Να βάλω μέσα και τα βήματα πίσω που έκανε σε σχέση με το Origins φαίνεται πως η ΕΑ κοντεύει να καταστρέψει την Bioware. Οκ και πάλι δεν είναι με τίποτα κακό game αλλά η απογοήτευση που δημιούργησε είναι 100% δικαιολογημένη, κρίμα.

                              Παράλληλα παίζω και το Machinarium. Πολύ το ευχαριστιέμαι να παίζω point n click adventure στο ps3 και μου άνοιξε την όρεξη να ξανασχοληθω με το genre, το Walking Dead είναι στανταράκι.
                              Με το machinarium κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να νικήσω ρομπότ σε μια παρτίδα OXO .

                              Comment


                              • Ξεκίνησα Sly 2 Band of Thieves.Δηλώνω φαν από τώρα.
                                Ένα πρόβλημα έχω μόνο.Που είναι το !@#$%^&*()^*& 30ο clue bottle,παντού έχω ψάξει.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X