Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bioshock infinite apo to prwi.....poio goty pethenei (to poe einai ektos sinagwnismu den pianete

    Comment


    • Halo: Combat Evolved (2001) σε 360. Είπα να ρίξω ένα replay μετά απο χρόνια στο αγαπημένο μου παιχνίδι εν όψει του Anniversary και του Halo 4 που έρχονται. Πέρα απο τα τετραγωνισμένα μοντέλα και την AI των συντρόφων τίποτα άλλο δε μαρτυρά πως παίζεις παιχνίδι 12 ετών. Δε μετακινούμαι απ' την άποψη πως αυτό το παιχνίδι παραμένει καλύτερο απ' όλα τα παιχνίδια της σχολής που άρχισε.
      Υπάρχει μια ποιοτική διαφορά στο ύφος του πρώτου Halo με όλα τα υπόλοιπα. Ίσως επειδή ήταν η original ιδέα, δεν είχαν διαμορφώσει ακόμα το σύμπαν του Halo ούτε είχε γίνει το εμπορικό μπαμ. Τα επόμενα παιχνίδια βελτιώνουν μηχανισμούς αλλά υστερούν στην ιστορία... ειδικά το τρίτο, το οποίο τελείωσα αμέσως πριν, είναι σκέτη αμερικανιά με όλα τα κλισέ μέσα.

      Comment


      • Το πρώτο Halo IMO όταν κυκλοφόρησε ήταν αριστούργημα.Πλέον,το παίζω με τα χίλια ζόρια,και όχι λόγω τεχνικού τομέα,μιας και το Anniversary το έχω παρατήσει στη μέση εδώ και μήνες.Βαρετό και ξεπερασμένο από τους διαδόχους του,σε όλους τους τομείς.
        Carpe diem

        Comment


        • Το Halo είναι η πρωτότυπη και η πρωτόγονη εφαρμογή αυτού του "combat evolved" gameplay που άλλαξε τα FPS, γι' αυτό είναι και πιο αυθεντικό απο τους επιτηδευμένους διαδόχους του. Καταλαβαίνω να σου φαίνεται βαρετό μετά τα set-pieces των επομένων (γούστα, εμένα μου φαίνεται ακόμα συναρπαστικό) αλλά κανείς δε μπορεί να αρνηθεί πως το gameplay του είναι αγέραστο.

          Comment


          • Sorry αλλά χωρίς Battle Rifle & Covenant Carbine είναι απάλευτο πλέον.Για να μη μιλήσω για το πόσο χάσιμο είναι ώρες ώρες έτσι όπως είναι η δομή του,με άπειρους διαδρόμους κλπ.Το έπαιξα όταν κυκλοφόρησε και μέχρι την κυκλοφορία του Η3 αποτελούσε ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια όλων των εποχών.Και μέχρι και πριν παίξω το Anniversary ακόμα το είχα πολύ ψηλά.Πλέον όμως ήρθε η αποκαθήλωση.Τότε ναι,ήταν επαναστατικό,ήταν κάτι πρωτόγνωρο,ήταν ένα άρτιο παιχνίδι που ακόμα και σήμερα παίζεται αρκετά πιο ευχάριστα από άλλους τίτλους της εποχής του.Αλλά δεν παίζεται το ίδιο ευχάριστα με τότε,προσωπικά με κούρασε και το άφησα στην 6η πίστα.Θα το τελειώσω κάποια στιγμή βέβαια,αλλά κυρίως αγγαρεία θα κάνω.Εξαιρείται η τελευταία πίστα φυσικά που την λατρεύω.

            Φρόντισε να παίξεις οπωσδήποτε το ODST,για μένα το πιο ξεχωριστό Halo,πολύς κόσμος δεν το γουστάρει γιατί είναι διαφορετικό και έχει πιο αργό ρυθμό από τα υπόλοιπα,αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.Δες το με την πρώτη ευκαιρία. ;)
            Carpe diem

            Comment


            • Μπορεί λόγω συγκυριών να μην παίξει ακόμα Halo Anniversary και Halo 4 αλλά όλα τα υπόλοιπα τα 'χω λιώσει... η άποψή μου εδώ.

              [quote]Sorry αλλά χωρίς Battle Rifle & Covenant Carbine είναι απάλευτο πλέον.[/quote]

              Με το overpowered Pistol του Combat evolved ποιος θέλει battle rifle; :p

              Comment


              • Είμαι σε δίλημμα.Είμαι ανάμεσα στα Bioshock Infinite & God Of War Ascension.Από τη μία θέλω κάτι ελαφρύ,όπως το God of War,αλλά από την άλλη δε θέλω πάλι action adventure καπάκι μετά το Tomb Raider.To Bioshock Infinite ως gameplay κλπ είναι βαρύς τίτλος;Πχ το πρώτο Bioshock ενώ το θεωρώ από τους καλύτερους τίτλους που έχω παίξει,δύσκολο να το ξαναβάλω,γιατί το θεωρώ βαρύ,κάτι η ατμόσφαιρα,κάτι το gameplay κάτι το σενάριο.Το Infinite που στέκεται σε αυτά;Και κατά πόσο έχει στοιχεία horror & survival που είχε το πρώτο;
                Carpe diem

                Comment


                • Χωρίς να έχω παίξει κανένα θα σου πρότεινα Infinite. Απο τα reviews και τα λεγόμενα των παιδιών του forum φαίνεται πως είναι μοναδική εμπειρία. Δε ξέρω αν είναι πιο βαρύς τίτλος όμως σίγουρα δεν έχει τη κλειστοφοβία του Bioshock, άρα λιγότερο έντονη horror ατμόσφαιρα. Σίγουρα είναι ένα παιχνίδι που θέλει συνεχώς τη προσοχή σου γιατί σε βομδαρδίζει με πληροφορίες αλλά δε θα μπορούσε να είναι αλλιώς νομίζω. Αν μπορούσα να διαλέξω παιχνίδι να αρχίσω σήμερα μάλιστα, αυτό θα ήταν το Infinite. Απο την άλλη το GoW το ξέρουμε, το εμπιστευόμαστε αλλά πρέπει να 'χεις ήδη παίξει 3-4 απο δαύτα.

                  Comment


                  • Ξεκίνησα Ni No Kuni! Τι ξεκίνησα δηλαδή, περιμένω να πάρει μπρος ακόμα Στη μια ωρίτσα που ασχολήθηκα είδα τρεις φορές το τίτλο πριν αρχίσει, έκανα δυό βήματα και έσκαγε cut-scene και κατέληξα διαβάζοντας το βιβλίο του Μάγου μέχρι που στραβώθηκα και το έκλεισα. Αυτό κι αν ήταν "αργή αρχή". Απόψε θα ασχοληθώ περισσότερο.
                    sigpic

                    Comment


                    • Έβαλα μπρος το remake του Klonoa. Μέχρι στιγμής έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Οι μηχανισμοί μου φαίνονται ίδιοι, απλά το παιχνίδι έχει αναβαθμισμένα γραφικά. Λογικά θα το τελειώσω μπαμ μπαμ κι αυτό.


                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Άρα με τα λεγόμενα σου, αυτό δε θα το έλεγα remake, αλλά HD remastering.
                        sigpic

                        Comment


                        • High Definition Remaster θα ήταν αν κράταγαν τα original textures και το έκαναν όπως το παρακάτω βιντεάκι, που τρέχει σε emulator στα 720p. Το συγκεκριμένο παιχνίδι του Wii φτιάχτηκε ξανά από την αρχή, εξ' ου και το re-make.


                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Originally posted by 丹野 View Post
                            Άρα με τα λεγόμενα σου, αυτό δε θα το έλεγα remake, αλλά HD remastering.
                            Για να κανεις HD remastering πρεπει να εχεις HD κονσολα :troll:
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Αφού έφυγε το Klonoa, έβαλα μπρος το Alan Wake μιας και κυκλοφόρησε σε υπολογιστή. Η βλακεία παίζει μόνο με X360 controller, φαεινές ιδέες της Microsoft. Έφαγα καμιά ώρα να βάλω τα keys στο χειριστήριό μου (ας είναι καλά το JoyToKey) όμως πλέον παίζει κομπλέ. Έπαιξα κάνα τέταρτο όμως μου έκανε πολύ ωραία πρώτη εντύπωση. Πολύ χεσμεντέν φάση μέσα στο σκοτάδι με τους φακούς. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι στο horror στοιχείο και να μην αναλωθεί στο πιστολίδι.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X