Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είμαι ανάμεσα στα εξής:
    Outlast,Lords of Shadows 2,Bioshock Infinite,Rain,Infamous 2.
    Carpe diem

    Comment


    • Συνεχίζω pokemon Y για το post game και περιμένω μια hd tv να συνεχίσω το darksiders 2 που το έχω αφήσει στη μέση.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Ξεκίνησα το Rain τελικά,γιατί θέλω κάτι χαλαρό για την ώρα,κι έκανα και install το LOS2 να ετοιμάζομαι σιγά σιγά.
        Carpe diem

        Comment


        • Όχι ότι ενδιαφέρει κανέναν,αλλά ας γράψω με τι ασχολούμαι αυτόν τον καιρό.
          Παίζω Super Mario 3D World,παιχνιδάρα,και με το που πέσει το σκοτάδι βάζω Castlevania Lords of Shadow 2.
          Carpe diem

          Comment


          • Αυτά είναι. Πως προλαβαίνεις και κανεις control τόσο gaming είναι αξιοπερίεργο πάντως.

            Comment


            • Τι control με δουλεύεις;Έκανα 2 μήνες να τελειώσω το Infamous γιατί έτρεχα συνέχεια σε δουλειές,μαθήματα,εξόδους κλπ.Τώρα τελείωσαν τα λεφτά βέβαια και μένουν όλοι μέσα,οπότε υποχρεωτικά μένω κι εγώ.
              Carpe diem

              Comment


              • Prswpika synexizw Tactics Ogre, 300 wres mxri stigmhs kai den vlepw telos me toso pragma pou exei...
                Parallhla paizw kai FF5.

                To eriksa sto quality gaming ton teleftaio kairo giati den mporw na ananewsw thn syndromh sto FFXIV
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  και με το που πέσει το σκοτάδι βάζω Castlevania Lords of Shadow 2.
                  το δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε αρκετά μέτριο στο ειδος του και ειδικά το stealth τελείως άκυρη προσθήκη. Στα + βάζω τα εξαιρετικά γραφικά και art design, μουσική και voice overs καθώς και το Dracula ως χαρακτήρα.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Καθόλου άκυρη προσθήκη.Λέγανε στα ρηβιούς οι άσχετοι ότι μεταμορφώνεται σε ποντίκι.Σε πολλά ποντίκια μεταμορφώνεται,όπως ακριβώς στο Dracula του Κόππολα,απλά ελέγχεις το ένα και αν πεθάνει μεταφέρεται ο έλεγχος στο επόμενο κλπ.
                    Από κει και πέρα,για μένα είναι παιχνιδάρα.Συμφωνώ με το 8.5 του Gameover ως τώρα,αν και οκ,εγώ θα έβαζα μάλλον 8.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ρε παιδιά τί παιχνίδαρος είναι το Giana sisters twisted dreams - rise of the owlverlord; (ναι όλο αυτό)

                      Άψογα γραφικά, gameplay, challenge. Οι τύποι ξέρουν να φτιάχνουν games!

                      Θα έλεγα δανείζεται στοιχεία από διάφορα games π.χ. homing attack από εχθρό σε εχθρό των μοντέρνων Sonic (που δεν είναι τόσο homing εδώ!) και το switch του ikaruga, αλλά αν μη τι άλλο σου δίνει κάτι εντελώς καινούργιο σαν gameplay.

                      Εντυπωσιακή είναι και η real-time αλλαγή γραφικών και μουσικής (ωραίες μεταλιές! ) στο switch.
                      Επίσης το artwork μου θύμισε Nights into Dreams.

                      Τεράστια έκπληξη τα κοριτσόπουλα, το προτείνω σε κάθε platform fan!

                      Τώρα ξεκλείδωσα και την τελευταία πίστα, αναμένονται πολλά deaths μάλλον, αλλά θα τον ξεσκίσω τον @#$$% τον κουκουβάγια!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Παίξε και το κανονικό,αυτό είναι expansion το οποίο λένε μάλιστα ότι έχει γίνει toned down όσον αφορά τη δυσκολία.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Έχω μπει σε ένα επικίνδυνο JRPG mode (δεν ξέρω πώς ακριβώς συνέβη αυτό, εικάζω ότι η κυκλοφορία του FF X/X-2 με επηρέασε περισσότερο από όσο ήθελα) κι έτσι έχω ανοίξει 3 μέτωπα: ένα με το Persona 4, το οποίο πλησιάζει προς το τέλος του (αν και οι ρυθμοί με τους οποίους προχωράει είναι πολύ - πολύ - αργοί), ένα με το FF X, ένα με το FF XIII-2 και φλερτάρω με την ιδέα του να βάλω στην εξίσωση και το Ni No Kuni.

                          Αυτή τη στιγμή προτεραιότητά μου είναι το FF X, το οποίο δεν το θυμάμαι καθόλου και μπορώ να πω ότι με ιντριγκάρει αυτή η, ίσως προσωρινή, άγνοια του τι συμβαίνει παρακάτω. Επίσης είναι το μόνο FF που δεν έλιωσα, οπότε είναι η ιδανική ευκαιρία να φτάσω σε αυτό το perfect save file που πάντα ήθελα (ευτυχώς που δε θα συμπέσει το playthrough μου με του Ground, γιατί θα τα παρατούσα απευθείας ).

                          Βέβαια, για έναν απροσδιόριστο λόγο, θεωρώ ότι το Ni No Kuni θα έπρεπε να κυριαρχήσει, μιας και είναι μακράν ο πιο ενδιαφέρον τίτλος (το Ρ4 το θεωρώ ολοκληρωμένο ), αλλά με έπιασε το συναισθηματικό μου με τα FFs τώρα - μα να μην έχω τερματίσει το ΧΙΙΙ-2 τόσο καιρό;

                          Εν πάση περιπτώσει, το μόνο σίγουρο καθημερινό play session είναι το 20λεπτό στο Rayman Legends . Που και που κάνω κανένα lap και στο WipEout HD, αλλά σπάνια.

                          Comment


                          • Den prokeitai na ksanapaiksw to FFX ta epomena 10 xronia, to game mou edwse oti eixe na dwsei
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Ωραίος ο παικτούρας.

                              Εγώ πλέον τα βράδια παίζω Castlevania Lords of Shadow 2,και την υπόλοιπη μέρα τη μοιράζω στα AC4 Freedom Cry,Dead Nation Apocalypse edition (μια πίστα τη μέρα γιατί με κουράζει περισσότερο),Professor Layton and the Curious Village που το είχα αφήσει στη μέση για πριν τον ύπνο,Super Mario 3D World να φαρμάρω κάνα αστέρι να ξεκλειδώσω καμιά πίστα και σκέφτομαι να βάλω να συνεχίσω το Donkey Kong Country Returns που έκανα ragequit στην 6-4.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Αποφάσισα επιτέλους να παίξω Arkham City.
                                Το έβαλα χθες το βράδυ να το δω για λίγο και έπαιξα σχεδόν 6 ώρες.
                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X