Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Guess I'm doing it wrong then.

    Comment


    • πριν λίγο είδα πως το DMC4 στο ps3 πούλησε μέχρι στιγμής σχεδόν 1 εκατομμύριο (0,99m) ενώ στο xbox 360 πούλησε (έως τώρα) περίπου 870.000 κομμάτια (0.87m).
      [/b]
      Μπράβο...
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Αυτό τον καιρό, ασχολούμαι κυρίως με τα εξής (κλικ στις επικεφαλίδες):

        Νanostray 2 είμαι στη μέση περίπου, με τα μισά unlockables & 6 από τις 8 πίστες.
        Οld school shmup me 2.5D γραφικά. Σε αντίθεση με το πρώτο μέρος δεν έχει χαζούς εκβιασμένους μηχανισμούς αξιοποίησης της οθόνης αφής, παρά μόνο προαιρετικά. Επίσης είναι πολύ πιο δύσκολο καθώς εδώ ένα hit αρκεί για να χαθεί μια ζωή, ενώ τα power ups δεν έλκονται μόνα τους όπως στον πρώτο τίτλο, αλλά πρέπει να τα πιάσετε.Γενικά πολύ καλό παιχνίδι,με αρνητικό τον σχεδιασμό μερικών εχθρών που στερείται φαντασίας.

        Έχει πολλά στοιχεία από κλασσικά παιχνίδια του είδους ενώ γενικά είναι πολύ πιο προσεγμένος τίτλος από τον προκάτοχό του (σε weapon balance, τεχνικό τομέα,σταθερά 60fps, πλήρως voiced over mission briefings, 2p co-op,online leaderboards). Τέλος το Ν2 έχει 4 simulations (αυτόνομα μικρά games) ως unlockables & 32 challenges στο στυλ του Contra 4.




        Insecticide ολοκλήρωση για δεύτερη φορά με όλα σχεδόν τα scarabs.
        Ο τίτλος έχει υπόθεση σαν <<αστυνομικό>> μυθιστόρημα [κατά το homicide(=ανθρωποκτονία)] σε μια εναλλακτική πραγματικότητα όπου λόγω της χημικής ρύπανσης, τα έντομα εξελίχτηκαν και είναι πλέον το κυρίαρχο είδος.Ακολουθείτε τις περιπέτειες της νεαρής αστυνομικού και του βετεράνου ντετέκτιβ προϊσταμένου της.

        Η film noir-like ατμόσφαιρα και διάλογοι, η μουσική σε στυλ jazz κατά το adventure μέρος και το art direction είναι πολύ καλά και η όλη εξέλιξη της πλοκής,όπου τίποτε δεν είναι τόσο αθώο όσο φαίνεται, καθώς και οι χαρακτήρες θα σας θυμίσουν ένα πιο σκοτεινό Beyond Good & Evil τρόπον τινά.Επίσης τα fmvs & τα voice overs είναι προσεγμένα.

        Ο τίτλος συνδυάζει επίπεδα με adventure και action platformer στοιχεία με τα δεύτερα να υστερούν κατ΄ εμέ στη εκτέλεση σε σχέση με τα πρώτα.Αυτό κυρίως λόγω:1. ενοχλητικής κάμερας σε σημεία,2.του πλάγιου άλματος (αντί για strafing) και 3. του ρυθμού ριπής των όπλων της πρωταγωνίστριας.Τέλος, η χρωματική παλέττα ίσως παραείναι ...σκοτεινή για όσους παίξουν τον τίτλο σε DS phat. Δεν είναι τρομερά, συνηθίζονται , αλλά αν τα είχαν προσέξει λίγο περισσότερα τα σημεία αυτά ο τίτλος θα άξιζε ένα 8άρι+ ΙΜΗΟ. Στην παρούσα μορφή στέκεται στο 7/10.




        Ninja Gaiden Dragon Sword εντυπώσεις εδώ






        Βangai O DS
        http://en.wikipedia.org/wiki/Bangai-O_Spirits
        Sequel του τίτλου από τα Ν64 & DC, είναι 2D shmup με εξερευνήσιμα καθέτως και οριζοντίως επίπεδα.Ο παίκτης χειρίζεται ένα mecha που προσπαθεί να εξοντώσει τους εχθρούς σε κάθε επίπεδο και να επιβιώσει, ενώ είναι σύνηθες να γίνεται χαμός οn screen.
        Δεν έχω ασχοληθεί με stage creation, multi ή ανταλλαγή ακόμη,μόνο με το single player mode,είμαι ακόμα στην 68η πίστα (από τις 160).Θα περιμένω την αμερικάνικη έκδοση για πιο ενδελεχείς εντυπώσεις.




        Legend of Kage 2
        Sequel του Legend of Kage, ενός παλιού NES/arcade game. Eίναι action platformer και κάνει χρήση των 2 οθονών για μεγαλύτερο οπτικό πεδίο, όπως το Υoshi&#39;s Island DS ή το Contra 4, κάτι που προσθέτει πολύ καθώς οι πίστες έχουν συχνά μεγάλο μέγεθος και κατακόρυφο προσανατολισμό. Ευχάριστο old shool gameplay, ικανοποιητικός χειρισμός και ευχάριστες ιαπωνικές παραδοσιακές μελωδίες αλλά και πολύ απλοϊκά και λιτά γραφικά ΙΜΗΟ.Ωραία bosses αλλά μικρή ποικιλία εχθρών που ίσως κουράσει.
        NDS themes

        Comment


        • Στο ps3 παιζω Rachet and Clank tod ,GT5 Prologue και COD4
          Στο psp GTA Vice city stories και λιγο το Final fantasy 7:Crisis core.

          Comment


          • Forza Motorsport 2
            Call of Duty 4
            FFVII: Crisis Core


            Comment


            • Άνοιγμα του The Orange Box για το X-κούτι 360.Η επιστροφή στο next gen...

              Valve πολύ σε πάω και δεν σε παρατάω.






              Εν αναμονή και το The Crossing της Arcane Studios.The Source μηχανή of course...

              Comment


              • Orange Box στο XBOX360; Γιατί ρε αδελφέ δεν το πήρες για PC;

                Εγώ ακόμα περιμένω τη στιγμή που θα το αγοράσω φτηνά.

                Comment


                • Orange Box στο XBOX360; Γιατί ρε αδελφέ δεν το πήρες για PC;

                  Εγώ ακόμα περιμένω τη στιγμή που θα το αγοράσω φτηνά.
                  [/b]
                  Δεν με πάει το PC.Starcraft 2 εκεί...

                  Comment


                  • gears of war co-op
                    Halo 3 Legendary co-op

                    at Ren&#39;s house.

                    OneWingedAngel we&#39;are waiting for you.
                    Soul Calibur FTW
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Eγώ συνεχίζω να παίζω το Devil May Cry 4 στο devil hunter. Έφθασα αισίως στο 18ο κεφάλαιο του τίτλου σε περίπου 15 ώρες και κάτι λεπτά. Tην άποψη μου σχετικά με τα gameplay και τα γραφικά του τίτλου την είπα σε προηγούμενο post σε αυτό το topic. Aπό εκεί και πέρα δεν θα ήθελά να αναφέρω κάτι άλλο που θα φανέρωνε τις εκπλήξεις μέσα στο παιχνίδι, πράγμα κακό για όσους δεν το πήραν ακόμη αλλά σκοπεύουν να το πάρουν. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως (χωρίς να έχω παίξει το DMC4, το οποίο έτσι και αλλιώς θεωρείται μούφα από την πλειοψηφεία του ειδικού τύπου και των gamer) πρόκειτε για έναν τίτλο κορυφαίο αν όχι διαμάντι που δεν θα πρέπει να λείπει από την συλλογή ενός φίλου των action/hach & slash game πόσο μάλλον ενός DMC fan.
                      Το συστήνω λοιπόν ανεπιφύλακτα. Κάτι μέρες πριν έπαιζα και το Uncharted DF στο extreme αλλά κόλλησα στις κατακόμβες και το παράτησα.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • portal.κόλλησα στο 14ο δωμάτιο.Ωχ&#33;Εθίστηκα&#33;&#33;&#33;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Castlevania Dracula X chronicles (kai ola ta extra games pou periexei).
                          Poly porwsh, aparaithto gia kathe Castlevania fan&#33;&#33;
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Ground_zero &#064; Mar 23 2008, 08&#58;16 PM) [snapback]15574[/snapback]</div>
                            Castlevania Dracula X chronicles (kai ola ta extra games pou periexei).[/b]
                            Αν και μου αρέσει η σειρά Castlevania με την ατμόσφαιρα που αποπνέει δεν γνωρίζω πολλά για αυτήν, έτσι θα ήθελα να ρωτήσω εάν το Castlevania Dracula X chronicles αποτελεί επανέκδοση στο psp, γιατί νομίζω (μπορεί να κάνω λάθος) πως έχω ξαναδεί αυτόν τον τίτλο σε παλαιότερα συστήματα.

                            Ground_Zero να υποθέσω πως έχεις ps3; B)


                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • <div class='quotetop'></div>
                              Castlevania Dracula X chronicles (kai ola ta extra games pou periexei).
                              Poly porwsh, aparaithto gia kathe Castlevania fan&#33;&#33;[/b]
                              Ψηνομαι και εγω για αγορα...εκτος του οτι εχω να παιξω castlevania απο την εποχη του mega drive θελω να δοκιμασω επιτελους και το περιβοητο symphony of the night . Θα περιμενω λιγο ακομα μπας και το πετυχω σε καμια προσφορα.

                              Comment


                              • videogamesplus

                                32? με έξοδα αποστολής.

                                Comment

                                Working...
                                X