Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλα συμφωνα με τα περισσοτερα reviews ειναι καλυτερο απο τα συνηθισμενα Musu. Βαλαν και οι Nintendo + Team Ninja το χερακι τους.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Originally posted by straier View Post
      Ως Nintendo fanboy μόνο στην έκδοση με χαρακτήρες Nintendo μπορείς να εθιστείς τόσο πολύ.
      Κοίτα το story campaign το παίζεις για το fan service εννοείται. Αλλά πλέον έχω κολλήσει με το adventure mode όπου η πόρωση για το fan service πλέον έχει φύγει.
      'Οπως λέει και ο ramp πάντως όντως δείχνει πιο γρήγορο από άλλα musou και ίσως φταίει που έβαλε το χεράκι της και η Team Ninja.

      Comment


      • Παράλληλα με το Destiny παίζω και το Velocity 2X. Δεν είχα ιδέα περί τίνος πρόκειται, όμως ήταν free στο PSN so...

        Είμαι κάπου στο στάδιο 15 νομίζω, δεν προχώρησα πολύ. Βρήκα την ιστορία πολύ ενδιαφέρον, κάθε φορα που τελειώνω ένα στάδιο αγωνιώ να δω τι θα γίνει, σου δίνει λίγο-λίγο και είναι σαν τα πατατάκια . Το theme που παίζει συνεχεια στο background ήταν instant love, δεν το χορταίνω. Ωραία και τα σχέδια του. Όλα αυτά κάνουν μια όμορφη ατμόσφαιρα που δένει καλά, νιώθω σαν να είμαι στο Gall Force (Anime) για κάποιο λόγο. Το gameplay του έχει διάφορες πλευρές και βασικά η όλη κουβέντα είναι να να τελειώσεις όσο πιο γρήγορα γίνετε το στάδιο παίρνοντας όσους περισσοτερους πόντους μπορείς μέσα από εμπόδια εχθρούς και crystals (είτε πετώντας με το spaceship shooter style είτε τρέχοντας side scrolling style). Πολύ arcade φάση. Θα δοκιμάσω αφού το τελειώσω να παίξω κάποιο στάδιο για καλο rating μπας και δω το όνομα μου στα leaderboards.

        Comment


        • Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, βγάλαμε με Hardcore χαρακτήρες στο expert difficulty τον Mαλθέλη (Crusader & Demon Huntress) και ρολάραμε τρελά. Με πηγαίνει πολύ καλά το game. Solo παίζω, Co op παίζω μου βγάζει legendary items κάθε τρεις και λίγο. Αυτά είναι.

          Έφτιαξα μα βαρβατίλα που μαμάει και δέρνει. Άντε και για Torment τώρα Solo.

          Comment


          • Αυτόν τον καιρό ασχολούμαι σκόρπια με διάφορα RTS, είδος που με ιντριγκάρει αφάνταστα, αλλά ποτέ δε μπόρεσα να προκόψω ιδιαίτερα σε κάποιον τίτλο.

            Πρώτα απ' όλα, το Rise of Nations. Τίτλος-μνημείο κατά τη γνώμη μου, η τελειοποίηση της συνταγής του Age of Empires, που με εγκυκλοπαιδική χάρη συγκεντρώνει όλες τις αρετές του είδους σε ένα.
            Έπειτα είπα να δοκιμάσω το sequel, το Rise of Legends. Ώντας μη οπαδός των campaign και προτιμώντας τα skirmish, νομίζω πως χάνω μεγάλο κομμάτι του τίτλου, που φαίνεται πως είναι story-heavy. Βλέπω πως αμυδρά μόνο βασίζεται στο πρώτο, και εικάζω πως πατάει σε χωράφια Starcraft (τρεις φυλές με ξεχωριστές μονάδες η καθεμιά κ.τ.λ). Παρ' όλα αυτά, το lore είναι πολύ ενδιαφέρον: η μια φυλή έχει να κάνει με α-λα-Leonardo da Vinci τεχνολογία και βαριά βιομηχανία, η άλλη με εξωγήινες Ίνκα θεότητες, και η τρίτη με ανατολίτικη μαγεία. Μαλλιά κουβάρια.

            Ο τίτλος που φόρτωσα τελευταίος είναι το Company of Heroes. Προσγειωμένο παιχνίδι, βαρύ, ρεαλιστικό. Δύο μεριές: αμερικάνοι και γερμανοί. Territory-based σαν τα RoN. Έχω μια έντονη επιθυμία εδώ να ασχοληθώ με το campaign, μπας και μάθω δυο πράγματα, γιατί δεν έχω σταυρώσει νίκη στα skirmish.

            Comment


            • Το campaign του company of heroes ειναι φοβερο, κορυφαιο RTS.

              Comment


              • τι παιχνιδαρα ειναι το deus ex human revolution ρε γαμω ? αν δεν δω το τελος (και τα 3) δεν θα υσηχασω ποτε, γουσταρω που εχει 2 και 3 λυσεις για το ιδιο προβλημα / διαδρομη, πχ σπας τοιχο / χακευεις / περνας απο αεραγωγο.

                Ακομα και αν κανεις την μια λυση εχεις το incentive μετα να κανεις και τα αλλα 2 πριν προχωρησεις για τα exploration + hacking XP bonus, λιγο το οτι ειμαι "ψαχτηρι" οταν παιζω τετοια games, δεν παω δηλαδη κατευθειαν απο το σημειο Α στο Β χωρις να κοιταξω πρωτα τι υπαρχει στο ενδιαμεσο,λιγο οτι εβγαλα αρκετα κομματια χωρις alarms και σε 2-3 περιοχες χωρις kills με αποτελεσμα να παρω καμποσες φορες "ghost" και "smooth operator"

                Ετσι εχω φτασει τωρα σε σημειο να ειμαι λιγο μετα το 2ο boss και να μην ξερω που να τα βαλω τα τοσα praxis points μπορω να κανω τα παντα πλεον, το μονο που με ξενερωνει ειναι το κομματι stealth, προτιμαω να κανω "καθαρο" run (smooth operator, το ghost δεν το κυνηγαω τοσο ) μονο και μονο απο επιλογη για να εχει πιο πολυ ενδιαφερον,το ολο συστημα με την καλυψη και το health regen κανει το πιστολιδι εξωφρενικα ευκολο/ανουσιο ακομα και στο επιπεδο "give me deus ex"

                Η αισθηση του progression και της ελευθεριας/αλληλεπιδρασης ειναι φοβερη ακομα και για τα σημερινα δεδομενα(3 playtrough την πρωτη πιστα και καμποσα load πριν το τελος ετσι για να τα δω ΟΛΑ), πραγματικο fan-service για οσους ειχανε την τυχη να παιξουνε το πρωτο deus ex στην εποχη του, ειδικα τωρα με το πραμα που εχω μαζεψει αισθανομαι πραγματικα " απο μηχανης θεος ", παρτε μια ιδεα http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=329708905 http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=329708986

                ελπιζω το επομενο boss encounter να με προσγειωσει λιγο αν και αμφιβαλω , εννοειται πως εχω αγορασει και τα DLC, ελπιζω να "ξεκολλησω" μετα το missing αλλιως με βλεπω να ξαναπαιζω deus ex 1 με 10 mods απο πανω :p

                Comment


                • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                  τι παιχνιδαρα ειναι το deus ex human revolution ρε γαμω ? αν δεν δω το τελος (και τα 3) δεν θα υσηχασω ποτε, γουσταρω που εχει 2 και 3 λυσεις για το ιδιο προβλημα / διαδρομη, πχ σπας τοιχο / χακευεις / περνας απο αεραγωγο.

                  εννοειται πως εχω αγορασει και τα DLC, ελπιζω να "ξεκολλησω" μετα το missing αλλιως με βλεπω να ξαναπαιζω deus ex 1 με 10 mods απο πανω :p
                  Και καλά θα κάνεις. Παιχνιδάρα το Revolution και γενικά γαμάτη I.P. Δεν βγαίνουν συχνά τέτοια games.

                  Comment


                  • Ξεκίνησα Far Cry 3.Πολύ καλό ως τώρα,έχει πάρα πολλά πράγματα να βρεις και να κάνεις,η ιστορία αν και τίποτα ιδιαίτερο είναι καλά αποδομένη ως τώρα και ο Vaas άξιζε το όλο hype,είναι όντως τόσο ψυχάκιας όσο περίμενα.Για να δούμε πως θα εξελιχθεί.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                      τι παιχνιδαρα ειναι το deus ex human revolution ρε γαμω ?
                      +1

                      Comment


                      • Ξεκίνησα το CHild of Light.
                        Δηλώνω γοητευμένος από art direction και μουσική επένδυση.Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω πολλά,είμαι αρχή ακόμα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Αγόρασα μεταχειρισμένο Wii μονταρισμένο και έβαλα να παίξω μέσω WiiSX το Blood Omen: Legacy of Kain και πάει κομμάτια. Έχω κατεβάσει και το Legend of Dragoon, Crash Bandicoot, Disruptor, Grandia και Alundra για αρχή. Σκέφτομαι πόσα θέλω να (ξανα)παίξω από Wii, GameCube και άλλα retro όπως turbografx και χάνω το μέτρημα.

                          Άλλοι πάνε σε next gen κι εγώ στο pre-previous one. Vorador σου έρχομαι για καφεδάκι.

                          Comment


                          • Originally posted by Altair
                            Ξεκίνησα το CHild of Light.
                            Δηλώνω γοητευμένος από art direction και μουσική επένδυση.Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω πολλά,είμαι αρχή ακόμα.
                            Ψιλομάπα είναι, οι πρώτες 2 ώρες είναι μαγικές, μετά ξεχνάς και το art direction και τα πάντα κι απλώς το κάνεις αγγαρία για το 100%.

                            Εγώ 6/10 θα του έβαζα με πολύ επιείκεια.

                            Comment


                            • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                              Αγόρασα μεταχειρισμένο Wii μονταρισμένο και έβαλα να παίξω μέσω WiiSX το Blood Omen: Legacy of Kain και πάει κομμάτια. Έχω κατεβάσει και το Legend of Dragoon, Crash Bandicoot, Disruptor, Grandia και Alundra για αρχή. Σκέφτομαι πόσα θέλω να (ξανα)παίξω από Wii, GameCube και άλλα retro όπως turbografx και χάνω το μέτρημα.

                              Άλλοι πάνε σε next gen κι εγώ στο pre-previous one. Vorador σου έρχομαι για καφεδάκι.


                              Ninja Spirit και τα μυαλά στα κάγκελα!
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Toν τελευταίο καιρό έπαιζα Evil Within χωρίς να έχω παιξει τις τελευταίες έξη μέρες καθώς έλειπα από το σπίτι. Δεν το ξαναξεκίνησα ακόμη καθώς μετα το τελευταιο update τα μάμησαν τη μάνα στο flawless widescreen και έτσι δεν μπορώ να παίξω χωρίς μπάρες + fixed FoV. Θα το συνεχίσω όταν διορθωθεί το προβλημα γιατί όχι δεν σκοπεύω να το παιξω με τις ενοχλητικές μαύρες μπάρες. Το έχω φθάσει στην έπαυλη στο κεφάλαιο 9.

                                Επίσης κατέβασα για δοκιμή απο τον θείο και το Ryse Son of Rome. Γραφικάρες αλλά μετριοτατο σύστημα μάχης. Έπαιξα δυο-τρεις ώρες, βαρέθηκα και το απεγκατέστησα.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X