Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • GOTY

    Comment


    • Originally posted by Enpsty View Post
      χαχαχαχαχαχχαχα

      Comment


      • Πολύ καλό. Σιχαμένη πολιτική ορθότητα.

        Comment


        • Originally posted by BigBOSS View Post
          Επίσης κατέβασα για δοκιμή απο τον θείο και το Ryse Son of Rome. Γραφικάρες αλλά μετριοτατο σύστημα μάχης. Έπαιξα δυο-τρεις ώρες, βαρέθηκα και το απεγκατέστησα.
          Δεν το έπαιζες 3 ώρες ακόμα. Μπορεί και να το τελείωνες.

          Evans, Deus, Nooto, Ground Zero και οι υπόλοιποι σχετικοί. Έχω κατεβάσει τα Final Fantasy του SNES, GBA, Wii Console και ελάχιστα του PS1 (δεν παίζουν πολλά) και έχω χάσει λίγο το μέτρημα. Κάτι διάβασα ότι το ΙΙ παίρνει στοιχεία από Dungeons and Dragons και το VI κατά πολλούς σεναριακά καλύτερο από το VII.Πως ξέρω ποιο είναι ποιο. FF III είναι FF VI στο Αμέρικα; Κάτσε θα ψάξω κανά παλιό thread να δω τι παίζει.


          Sinclair: Κάτι Thunderforce 4, Zero Kamikaze, Actraiser, Splatterhouse 3, Mercs, Shining Force CD, Super Turrican, Batman Returns, Sunset Riders, Blackthorne, Robocop vs Terminator, Earthworm Jim, Lion King, Beyond Oasis, Wild Guns, Final Fight CD, Beneath a Steel Sky, Fate of Atlantis... έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

          Comment


          • Evans, Deus, Nooto, Ground Zero και οι υπόλοιποι σχετικοί. Έχω κατεβάσει τα Final Fantasy του SNES, GBA, Wii Console και ελάχιστα του PS1 (δεν παίζουν πολλά) και έχω χάσει λίγο το μέτρημα. Κάτι διάβασα ότι το ΙΙ παίρνει στοιχεία από Dungeons and Dragons και το VI κατά πολλούς σεναριακά καλύτερο από το VII.Πως ξέρω ποιο είναι ποιο. FF III είναι FF VI στο Αμέρικα; Κάτσε θα ψάξω κανά παλιό thread να δω τι παίζει.
            Λοιπόν, άκου τι θα κάνεις για να μην μπερδεύεσαι: θα διαβάσεις την παρακάτω λίστα, στην οποία αναφέρω ποιες είναι οι καλύτερες εκδόσεις για το κάθε FF. Οι υπόλοιποι που αναφέρεις μπορούν να προσθέσουν/ διορθώσουν πληροφορίες, μιας και σίγουρα θα χάσω κάτι.

            FF I : PSP
            FF II : PSP
            FF III : PSP/ DS
            FF IV : PSP
            FF V : GBA
            FF VI : SNES + jap translation (δεν ξέρω ακριβώς πώς θα το βρεις αυτό, με ένα google search θα γίνει δουλειά)
            FF VII : PC + Hardcore mod (ο deus ξέρει περισσότερα πάνω σε αυτό το θέμα)
            FF VIII/ IX : PSX
            FF X/X-2 : PS3
            FF XII : International Zodiac Job System japanese translation (έπος)
            FF XIII : PS3/ PC
            FF Tactics : PSP (είναι ίσως και το μόνο spin off που αξίζει να ασχοληθείς)

            Τα I+II του GBA είναι κάτι γελοίες εκδόσεις με μηδαμινή δυσκολία και με αλλαγή σε βασικούς μηχανισμούς των τίτλων, δε θα τα πρότεινα σε κανέναν εκτός κι αν ενδιαφέρεται απλώς για να δει τη σεναριακή δομή των τότε JRPGs και πώς τα FF παρέκλιναν από τη νόρμα των DQ.

            Comment


            • Είμαι σε μια φάση που θέλω να ολοκληρώσω εκκρεμότητες οπότε ασχολούμαι με τα εξής:
              Far Cry 3/X360,Destiny/PS4,TLOZ A Link To The Past/GBA κι έχω ξεκινήσει στο πολύ χαλαρό το Mario & Luigi Bowser's Inside Story.
              Λύστε μου μια απορία.Πως γίνεται ένας τίτλος να είναι τόσο φρέσκος γεμάτος ιδέες και να έχει τόσο γέλιο,και πάντα σχεδόν,αυτός ο τίτλος να έρχεται από τη Ν και όλοι οι άλλοι να αναλώνονται στα ίδια και τα ίδια;
              Carpe diem

              Comment


              • Το Inside Story το έχω τελειώσει και εγώ. Χρωματιστό παιχνίδι, απλό και ουσιώδες. Εάν η Ninty πειραματιζόταν με νέα IP, θα ήταν ακόμα καλύτερη εταιρία. Όπως και να'χει, είναι η μόνη από τους μεγάλους που έχει το σεβασμό μου.

                Comment


                • Περι νεων ιδεων δειτε Splatoon. Το οποιο βεβαια μοιαζει λες και δεν ειναι απο Nintendo. Σαν game απο PSone ή Dreamcast...
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ξεκινησα το Mafia II, επαιξα 4 ωρες σημερα και μπορω να πω πως μου αρεσει πολυ, πολυ ωραια ατμοσφαιρα, η ιστορια εχει καποιο ενδιαφερων αλλα το εχουν παρακανει λιγο με τα cutscenes νομιζω.

                    Το προβλημα του παιχνιδιου μεχρι τωρα ειναι οι πολλες "αποστολες" που ουσιαστικα ειναι απλη οδηγηση, παρα πολυς χαμενος χρονος σε τελειως ανιαρα missions, ευκολα θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερη δραση και ανατροπες αλλα ειναι τελειως απλα και σχεδον αχρηστα. Το παιχνιδι δεν εχει αρκετα καλο ρυθμο και γενικα δεν εχει αρκετο και καλο gameplay, αν και τα shooting missions ειναι αρκετα καλα. Πεθαινεις αρκετα ευκολα και τα checkpoints ειναι αραια αλλα ειναι ευχαριστα σαν προκλησεις, και το shotgun ειναι πραγματικα πολυ ευχαριστο οταν πυροβολείς
                    Απο την αλλη το παιχνιδι μεσα σε αυτες τις 4 ωρες σε εχει βαλει να κανεις υπερβολικα πολλα fistfights τα οποια δεν ειναι ιδιαιτερα ενδιαφεροντα σαν gameplay. Καποια σημεια οπως το shooting τα κανει καλα και σε αλλα οπως τα fistfights και την οδηγηση τα κανει μετρια.
                    Απο την αλλη τεχνικα ειναι πραγματικα πολυ ωραιο με αρκετη λεπτομερεια σε ορισμενα σημεια, ειδικα μετα την φυλακη που ειναι καλοκαιρι ειναι πραγματικα πολυ ωραια η πολη.
                    Παρολα αυτα εχει καταφερει να με αποροφησει και ελπιζω να βελτιωθει αν και απο οτι εχω διαβασει παει καπως ετσι μεχρι το τελος.
                    Γενικα ειναι ενα πολυ "κινηματογραφικο" παιχνιδι και αυτο το κανει εξαιρετικα θα ελεγα, η ιστορια εχει πολυ καλη ροη, δεν ειναι το gta clone στο gameplay και αυτο δεν ειναι κακο αν ειχαν δωσει λιγο ρυθμο.

                    Comment


                    • Sinclair: Κάτι Thunderforce 4, Zero Kamikaze, Actraiser, Splatterhouse 3, Mercs, Shining Force CD, Super Turrican, Batman Returns, Sunset Riders, Blackthorne, Robocop vs Terminator, Earthworm Jim, Lion King, Beyond Oasis, Wild Guns, Final Fight CD, Beneath a Steel Sky, Fate of Atlantis... έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.
                      Όλα καλά και όμορφα, αλλά με αυτό το Zero the Kamikaze Squirrel με σκότωσες... Ακόμη χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που είχα πετύχει το Wild Guns στα 60-80€ και το είχα σνομπάρει... Από τα καλύτερα shooting games a la Cabal, νομίζω ξεπερνάει ακόμη και το Nam 1975. Ο Clint και η Anne μοιράζουν πόνο κανονικότατα.( τερματισμός σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας με 1cc σε single το 1996, τότε ήμουν αρκετά πιο hardcore )
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Κάνω λίγο διάλειμμα από Dark Souls 2 και ήθελα κάτι σε φορητό οπότε έβαλα το MGS3.
                        Το gameplay και ο χειρισμός των MG ποτέ δε με ενθουσίαζε αλλά η αρχική εντύπωση δεν ήταν καθόλου καλή (και loading στη ζούγκλα σε κάθε 2 βήματα;). Επίσης, παίζει να είμαι ο μόνος, αλλά οι φωνές του Snake και της Boss είναι εκνευριστικές ενώ οι διάλογοι (και ειδικά τα "αστεία") δε μου φαίνονται καθόλου εμπνευσμένοι... Είναι σε μυστική αποστολή και κάθονται και συζητούν για το τι σημαίνει στρατιώτης, έλεος.
                        Δεν ξέρω αν γερνάω ή αν με έχουν καταστρέψει τα Souls και όλα μου ξινίζουν...

                        Τα κροκοδειλοειδή πώς στο καλό τα σκοτώνεις;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Δεν το εχεις ξαναπαίξει το MGS3?? Μαλλον αρχίζεις και γερνάς γιατι ειναι επος απο τα λιγα.

                          Comment


                          • Τα souls φταίνε, κάνουν κακό στην ψυχή σου

                            Comment


                            • Πρώτη φορά εδώ και καιρό που συμφωνώ με ΙΗΝΕ.Κάτι κάνεις λάθος,δεν εξηγείται αλλιώς.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Κάποιος θα έχει σαμποτάρει το παιχνίδι μου!
                                Εντάξει σε θέμα χειρισμού το περίμενα, το παιχνίδι δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα σε σχέση με το πρώτο και ο χειρισμός φαίνεται πολύ ξεπερασμένος για την εποχή που πρωτοβγήκε το παιχνίδι. Αλλά αν δε μου αρέσουν ούτε οι φωνές και η ιστορία τι μένει;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X