Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όσον αφορά ιστορία,περίμενε.Που το έχεις φτάσει;
    Carpe diem

    Comment


    • Στο 3ds το παίζεις?Είναι άλλο παιχνίδι με cpp.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Σε Xbox 360 και Wii

        The Raven
        Dark Souls
        Lost Odyssey
        Halo: Reach
        Halo: CEA
        Halo 2
        Halo 3
        Halo 3: ODST
        Halo 4 (πιθανόν)
        Blood Omen: Legacy of Kain
        Broken Sword: Director's Cut
        The Legend of Zelda: Wind Waker
        Grandia
        Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean
        Baten Kaitos: Origins
        Shining Force
        Dracula: Resurrection
        Dracula: Last Sanctuary
        The Legend of Zelda: Ocarina of Time

        Αυτήν την περίοδο και για τις άλλες που έρχονται...θα ξαναποστάρω εδώ μέσα το Πάσχα πάλι.

        Comment


        • Στου Spencer το κουτούκι με την σάπια παλιοπαρέα. Biohazard.

          Comment


          • Rayman Legends,αν και μου φαίνεται πως αν πάω για απλό playthrough θα το τελειώσω λίαν συντόμως.Είμαι ήδη στο boss του 3ου κόσμου.
            Carpe diem

            Comment


            • Bayonetta 2.Έπος.
              Carpe diem

              Comment


              • Επιασα το wings of vi, πολυ δυσκολο platform, στο πρωτο boss πρεπει να εχασα 15 φορες.. Δεν ξερω νομιζω εχει μια cheap δυσκολια σε αρκετα σημεια και το βλεπω να το παραταω συντομα.

                Comment


                • Έχοντας τελειώσει το Stick It To The Man παίζω τα εξής:
                  Valiant Hearts The Great War (πολύ όμορφο με συναισθηματική μουσική και ατμόσφαιρα)
                  Bayonetta 2 (είμαι στο 9ο κεφάλαιο και παίζω λίγο κάθε φορά γιατί πιάνεται το χέρι μου)
                  Pokemon White (είμαι στο Victory Road και φαρμάρω για να πάω Elite 4)
                  Trials Fusion (ξεκλείδωσα και τα FMX challenges και προχωράω γοργά,γενικά μου φαίνεται ευκολότερο από HD & Evolution αλλά είναι αρχή ακόμα)
                  Super Smash Bros (μπαίνω μόνο όποτε μπει και κάνας άλλος και παίζω κάνα event μετά)
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Wow έχω καιρό να ποσταρω σε αυτό το νήμα.

                    Shin megami tensei 4 για 3ds.

                    Ότι και να πω είναι λίγο. Πρόκειται για παιχνιδάρα. Πρόκειται για κλασσικό megaten στην πιο hardcore μορφή του, demon fusion, demon conversations και turn based σύστημα μάχης που βασίζεται στην εκμετάλλευση αδυναμιών των εχθρών, πολύ υψηλή πρόκληση... Όλα εδώ! Το μόνο που με χαλάει είναι ότι οι μάχες είναι first person και ότι δεν υπάρχει animation όταν επιτίθεσαι στους εχθρούς. Θα ήταν καλύτερα να κυκλοφορούσε σε επιτραπέζια κονσόλα και όχι σε φορητή. Όπως και να έχει το διασκεδάζω απίστευτα, αξίζει τα χρήματά του 100%, τα 20 ευρώ που κοστίζει είναι πολύ καλή τιμή για αυτό το παιχνίδι.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Το έχω φτάσει κι εγώ στις 14 ώρες αλλα imo μεχρι στιγμής ειναι αρκετά εύκολο, αν εξαιρέσει κανείς την πρώτη ώρα. Συνήθως η λογική ειναι βρες το αδύναμο σημείο απο το boss πχ zio και βάρα με zio σαν να μην υπάρχει αύριο.( αν πας και λιγάκι υποψιασμένος κι εχεις απόθεμα απο δαίμονες τους τσακίζεις σχετικά ανετα) Γενικά μου βγάζει την αίσθηση ενός τίτλου που θα ταίριαζε καλύτερα στο PS2 η έστω στο Vita με κάποιες μικροαλλαγές- απαράδεκτο για main title imo να "παίζει" με ελάχιστα animated artwork και first person camera όταν το Nocturne/ Lucifer's Call είχε κάνει τόσα πράγματα σωστά- animation, battle effects... Για να μην παρεξηγηθώ το game ειναι κλασικό Megaten- με ο,τι καλό και κακό αυτό συνεπάγεται. Προσωπικά μιλώντας με εχει κουράσει αυτή η σχεδόν ψυχαναγκαστική εμμονή της σειράς στις ίδιες νόρμες τα τελευταία 10 χρόνια με μικροαλλαγές στο setting και κάποιες αλλαγές στartwork των εχθρών. Καταλαβαίνω ότι ειναι δύσκολη εποχή για jrpgs, αλλα θα προτιμούσα να παίρνανε ένα ρίσκο κι ας μην έβγαινε...
                      Δεν ξέρω πόσο μακριά εχεις φτάσει deus αλλα στις πρώτες ώρες ήμουν κι εγώ ενθουσιασμένος μετα το 5th stratum κάπου άρχισα να βαριέμαι... Θα τον τελειώσω τον τίτλο βέβαια απλώς θα,παίζω πλέον καμμιά ωριτσα πριν κοιμηθώ στο χαλαρό. Δεν ειναι σε καμμιά περίπτωση κακό game, μην τρελαθούμε απλώς εγώ στην παρούσα φάση έχω απογοητευτεί- μακάρι να γίνεται κάποια ανατροπή κατι και να αλλάζει τι να πω.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Εγώ παίζω το ALBW. Είμαι ακόμα στην μέση, αλλά είναι ιδανικό παράδειγμα 2D Zelda. Περισσότερα στο θέμα του όταν το τελειώσω.

                        Comment


                        • Pokemon White 2.Πρώτη φορά που πήρα starter νερού,για να δούμε.Πάντως ως τώρα είναι πανέμορφο με πολύ ωραία χρώματα.Το πρώτο το έπαιξα όλο τον προηγούμενο μήνα και με έφαγε το χιόνι και ο χειμώνας,τώρα ξεκίνησα με άνοιξη ευτυχώς.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Sinclair View Post
                            Το έχω φτάσει κι εγώ στις 14 ώρες αλλα imo μεχρι στιγμής ειναι αρκετά εύκολο, αν εξαιρέσει κανείς την πρώτη ώρα. Συνήθως η λογική ειναι βρες το αδύναμο σημείο απο το boss πχ zio και βάρα με zio σαν να μην υπάρχει αύριο.( αν πας και λιγάκι υποψιασμένος κι εχεις απόθεμα απο δαίμονες τους τσακίζεις σχετικά ανετα) Γενικά μου βγάζει την αίσθηση ενός τίτλου που θα ταίριαζε καλύτερα στο PS2 η έστω στο Vita με κάποιες μικροαλλαγές- απαράδεκτο για main title imo να "παίζει" με ελάχιστα animated artwork και first person camera όταν το Nocturne/ Lucifer's Call είχε κάνει τόσα πράγματα σωστά- animation, battle effects... Για να μην παρεξηγηθώ το game ειναι κλασικό Megaten- με ο,τι καλό και κακό αυτό συνεπάγεται. Προσωπικά μιλώντας με εχει κουράσει αυτή η σχεδόν ψυχαναγκαστική εμμονή της σειράς στις ίδιες νόρμες τα τελευταία 10 χρόνια με μικροαλλαγές στο setting και κάποιες αλλαγές στartwork των εχθρών. Καταλαβαίνω ότι ειναι δύσκολη εποχή για jrpgs, αλλα θα προτιμούσα να παίρνανε ένα ρίσκο κι ας μην έβγαινε...
                            Δεν ξέρω πόσο μακριά εχεις φτάσει deus αλλα στις πρώτες ώρες ήμουν κι εγώ ενθουσιασμένος μετα το 5th stratum κάπου άρχισα να βαριέμαι... Θα τον τελειώσω τον τίτλο βέβαια απλώς θα,παίζω πλέον καμμιά ωριτσα πριν κοιμηθώ στο χαλαρό. Δεν ειναι σε καμμιά περίπτωση κακό game, μην τρελαθούμε απλώς εγώ στην παρούσα φάση έχω απογοητευτεί- μακάρι να γίνεται κάποια ανατροπή κατι και να αλλάζει τι να πω.
                            Εγώ είμαι κάπου στην μέση στις 30 ώρες περίπου. Κοίτα, οι πρώτες ώρες είναι εντελώς απάλευτες, τα πρώτα bosses το ίδιο, μετά όμως η δυσκολία πέφτει αλλά δεν θα έλεγα ότι γίνεται εύκολο. Παρόλο που έχω ασχοληθεί αρκετά με side quests και demon fusion βλέπω συχνά πυκνά το game over, ειδικά αν με αιφνιδιάσουν. Πάντως η αλήθεια να λέγεται, έχει καιρό να με δυσκολέψει μάχη με boss. Στο 4 η δυσκολία έχει την λογική ότι ισοπεδώνεις τα πάντα αν πετύχεις τις αδυναμίες τους ενώ αν δεν το κάνεις οι μάχες είναι προκλητικές αρκετά.

                            Συμφωνώ απολύτως πως θα ταίριαζε καλύτερα σε επιτραπέζια κονσόλα και με ενόχλησε και εμένα η έλλειψη animation των εχθρών. Δεν θα έλεγα πάντως πως η σειρά έχει βαλτώσει, εξάλλου δεν παίρνουμε συχνά megaten στο στιλ του nocturne.( μετά το nocturne βγήκε μόνο το strange journey και τώρα το 4)Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι ότι μειωθεί πολύ το random στοιχείο πχ διαλέγεις τι skills θα πάρει ένας demon μετά το fusion, σε ειδοποιεί το παιχνίδι σε τι θα μετατραπεί και έτσι δεν ρισκάρεις. Επίσης μου αρέσει το ότι υπάρχουν sidequests με ανταμοιβές.

                            Εσύ που το έφτασες;Πες πρώτα εσύ για να μην σου ρίξω κανα spoiler.

                            Έχω διαβάσει πως από ένα σημείο και μετά δυσκολεύει πολύ πάντως, άντε να δούμε.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Ξεκίνησα το The Swapper στο ΠΣ4 που το πήρα τσαμπέ από Plus.Πολύ ωραίο παιχνιδάκι,metroidvania clone μόνο που αντί να έχει δράση,έχει μόνο γρίφους.Πολύ ωραία γραφικάκια και κάθε φορά που περνάς έναν γρίφο με την αξία σου νιώθεις πως κατάφερες κάτι.Όχι τόσο στην αρχή,όσο στη συνέχεια.Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και να μη χρειαστώ οδηγό.Όσοι το έχετε σε πισί,ρίξτε ένα βλέφαρο.Νομίζω το έδωσε και το humble bundle πρόσφατα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ξεκινησα demon's souls να κλεισω τις υποχρεωσεις πριν το bloodborne, διαβασα temple knight και royalty τα ez mode class στο game αλλα εγω παω αντρικα με knight και pure melee..

                                Comment

                                Working...
                                X