Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Ace combat 6 στο Hard και πάω για expert. Στο καπάκι τελείωσα το King Kong (360) και τώρα παίζω μία το Call of duty 2 (ναι το 2 XD ) και το Sonic The Hedgehog (both on 360). Tο COD2 με εξέπληξε ευχάριστα και όσο για το Sonic...Μωρή Sega το καλό που σου θέλω....Εαν το επόμενο Sonic είναι μούφα, ΤΡΕΜΕ!!!!
    God forgives....OneWigedAngel Doesn't! :icon_twisted:
    [/b]
    Το Ace Combat τι λέει ρε συ; Πάντα μου άρεσαν τα αεροπλάνα και σκεφτόμουν να το πάρω/νοικιάσω.


    Comment


    • Συνεχίζω το Shadow Hearts.Έχω φτάσει το 10ωρο.Είμαι στι δεύτερο τμήμα του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στην Πράγα.Οι εντυπώσεις είναι θετικότατες αν εξαιρέσουμε κάποια στοιχεία που αφαιρούν,ωστόσο από την άλλη δεν ξεχνώ πως έχουν περάσει και κάμποσα χρονάκια από το release και προφανώς δεν υπήρχε από πίσω το budget ενός FF.

      Η ιστορία εξελίσσεται πολύ όμορφα,πολύ καλύτερα από την αρχή του παιχνιδιού όπου κάποιοι διάλογοι ήταν πολύ μέτριοι.Συμπάθησα τον Yuri και τους άλλους χαρακτήρες με μόνη εξαίρεση την Alice που δεν μου έκανε κλικ.Βέβαια περιμένω και περισσότερες αναφορές για το άτομο της στην πορεία.

      Ο Dehuai μια χαρά evil αλλά ο Βacon...meh...Άκου εκεί "Ta ta!!everyone"...how gay...

      Koυράστηκα κάπως στους λαβύρινθους του Temple.Κλασικά το party στα 2,ο μόνος άξιος παίκτης ο Yuri άντε κάπως και η Margheritte αλλά ευτυχώς δεν τράβηξε πολύ.

      Το παίζω με οδηγό-όχι στις μάχες αλλά στα sidequests μιας και έχασα ένα δύο items στην αρχή και σπάστηκα.Ευτυχώς πρόλαβα και έκανα το sidequest του Kowloon,πήρα και το Εrotic Book και τελείωσα και το Pit Fighting #1.Ιδέα μου ίσως αλλά μετά το Flash Badge και Mind's Eye για τον Yuri τα έχω σπάσει όλα.Φοβερό dmg και το jusdgement ring ακόμη και με αόρατες τις περιοχές(ελέω mind's eye)τα σπάει σαν ιδέα.

      Πάω full για Shadow hearts fanboy.

      EDIT:
      Ζήτω στη σωστή εξέλιξη του σεναριού...Συμπυκνωμένο παιχνίδι χωρίς να είναι περιληπτικό.Όπως είπα είμαι στη μέση περίπου και νιώθω πως έχω παίξει περισσότερο.Πολύ θετικό μιας και είμαι κατά των decompressed ιστοριών-ναι το κληρονόμησα το χούι από τα σημερινά comics
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Αρχισα να παιζω το Minish Cap και το Final Fantasy Tactics Advance.

        Και τα δυο μου αρεσουν πολυ, αλλα εξεπλαγην απο την προσεγγιση του FFT. Μην ξεχνατε οτι ασχολουμαι χρονια με πολλα videogames και δεν προλαβαινω να δω ολα οσα θα επρεπε να δω, οποτε βρισκω τωρα ευκαιρια να το κανω...

        Εντυπωσεις καποια αλλη φορα, να τα προχωρησω λιγο...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • Συνεχίζω το Shadow Hearts.Έχω φτάσει το 10ωρο.Είμαι στι δεύτερο τμήμα του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στην Πράγα.Οι εντυπώσεις είναι θετικότατες αν εξαιρέσουμε κάποια στοιχεία που αφαιρούν,ωστόσο από την άλλη δεν ξεχνώ πως έχουν περάσει και κάμποσα χρονάκια από το release και προφανώς δεν υπήρχε από πίσω το budget ενός FF.

          Η ιστορία εξελίσσεται πολύ όμορφα,πολύ καλύτερα από την αρχή του παιχνιδιού όπου κάποιοι διάλογοι ήταν πολύ μέτριοι.Συμπάθησα τον Yuri και τους άλλους χαρακτήρες με μόνη εξαίρεση την Alice που δεν μου έκανε κλικ.Βέβαια περιμένω και περισσότερες αναφορές για το άτομο της στην πορεία.

          Ο Dehuai μια χαρά evil αλλά ο Βacon...meh...Άκου εκεί "Ta ta!!everyone"...how gay...

          Koυράστηκα κάπως στους λαβύρινθους του Temple.Κλασικά το party στα 2,ο μόνος άξιος παίκτης ο Yuri άντε κάπως και η Margheritte αλλά ευτυχώς δεν τράβηξε πολύ.

          Το παίζω με οδηγό-όχι στις μάχες αλλά στα sidequests μιας και έχασα ένα δύο items στην αρχή και σπάστηκα.Ευτυχώς πρόλαβα και έκανα το sidequest του Kowloon,πήρα και το Εrotic Book και τελείωσα και το Pit Fighting #1.Ιδέα μου ίσως αλλά μετά το Flash Badge και Mind's Eye για τον Yuri τα έχω σπάσει όλα.Φοβερό dmg και το jusdgement ring ακόμη και με αόρατες τις περιοχές(ελέω mind's eye)τα σπάει σαν ιδέα.

          Πάω full για Shadow hearts fanboy.

          EDIT:
          Ζήτω στη σωστή εξέλιξη του σεναριού...Συμπυκνωμένο παιχνίδι χωρίς να είναι περιληπτικό.Όπως είπα είμαι στη μέση περίπου και νιώθω πως έχω παίξει περισσότερο.Πολύ θετικό μιας και είμαι κατά των decompressed ιστοριών-ναι το κληρονόμησα το χούι από τα σημερινά comics
          [/b]
          Ναι ρε άπληστο fanboy,αυτός είσαι!!! ;) .Αργότερα το σενάριο εξελίσεται ακόμα καλύτερα,και με περισσότερα plot twists!!!

          Ή σήμερα ή αύριο μεθαύριο θα αρχίσω Disgaea 2 και Trauma Center.Θέλω κάτι ξεκούραστο και αστείο από την μία και κάτι πρωτότυπο από την άλλη.

          DJ και τα δύο παιχνίδια που άρχισες δεν θα σε απογοητεύσουν,πολύ καλές επιλογές ;)




          Comment


          • δεν εχω καιρο για παιχνιδια αν και εχω πολλα να παιξω!

            στο bully ειμαι σχεδον στις 20 ωρες παιχνιδιου αλλα εχω να παιξω εδω και τεσσερις μερες

            βρηκα το far cry vengeance (Wii) στα 20 ευρω και ειπα να το αγορασω και για μενα ειναι αρκετα καλο σαν παιχνιδι :blink: πρεπει να εχω μαλλον περιεργα γουστα μιας και ολοι το εχουν θαψει.

            Comment


            • Ναι ρε άπληστο fanboy,αυτός είσαι!!! tongue.gif wink.gif .Αργότερα το σενάριο εξελίσεται ακόμα καλύτερα,και με περισσότερα plot twists!!![/b]
              Ξενύχτι SH γιατί πρέπει!!Αν το συνεχίσω έτσι θα το τερματίσω σε μηδέν χρόνο.Το ζήτημα είναι να μη χάσω τα sidequests.
              Btw αγαπημένη μορφή fusion μέχρι στιγμής χαλαρά το Inferno και μετά το Darkness.Τα υπόλοιπα δε μου αρέσαν και τόσο.Ειδικά το Man Dragon είναι για τρελές φάπες...Ανέμπνευστο εντελώς.Πολύ lol σκηνικό το Aqua Edge που η Margaritte τραβάει το καζανάκι για να σε λούσει νερό...Μα πόσο πιο cult
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Δώσε μωρή αρρώστια burai, τέτοια να ακούω να σε συμπαθώ ακόμα περισσότερο!!! Και που να βάλεις το 2, εκεί θα πεις "ΖΟΜG, SUCH AWSOMENESS!!!". Αλλά ρε συ μου τα χαλάς, όχι και gay ο bacon μη σε κάνω εγώ bacon μετά... pls λίγο respect . Τέλος πάντων, έχεις ακόμα λίγο δρόμο για το τέλος, αλλά πολύ για να γνωρίσεις το μύθο που κρύβεται πίσω από αυτήν την απίστευτη σειρά. Όταν παίξεις το 2 θα επαναπροσδιορίσεις πλήρως την έννοια του sequel. Άντε, ξενύχτι γιατί πρέπει!!!

                Εγώ θα τερματίσω το Apollo Justice και μετά θα το ρίξω σε ένα JRPG γιατί πρέπει να κάνω atone. Είμαι ανάμεσα σε Lost Odyssey (δύσκολα) και σε Baten Kaitos Origins (εύκολα). Θα δείξει. Ελπίζω μόνο να μη με παρασύρει το legendary του HALO 3.

                Comment


                • Soz φίλε μου,αλλά αυτό το Τα τα στο τέλος του cut scene,με έκανε να σκάσω στα γέλια-αν το θυμάσαι...Εμένα πάλι άρχισε να καταφτάνει ο σωρός από σήμερα,αλλά είπαμε SH μέχρι τέλους.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Έτσι ρε burai,δύναμη!!!Να μαζευόμαστε πολλά shadow hearts fanboys εδώ,γιατί μπορούμε!!!!

                    Ο Bacon είναι δύναμη,θα δεις είναι πολύ εντάξει κακός και καθόλου gay!

                    Καλα το inferno είναι χαλαρά το καλύτερο fusion και από σχεδιαστικής άποψης αλλά και χρησιμότητας,εγώ 90% αυτό έχωνα στην μάχη.Μετά πάει του darkness στυλιστικά αλλά του light είναι πολύ χρήσιμο,πραγματικά ορισμένες φορές σε σώζει.Όταν βάλεις όμως το 2 εκεί να δει στυλιστικά πόσο ΤΕΛΕΙΑ είναι ΟΛΑ τα fusions,OMG!!!!

                    Με ψήσατε άπειρα να αρχίσω το 3...


                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Apr 2 2008, 10&#58;00 PM) [snapback]16864[/snapback]</div>
                      Soz φίλε μου,αλλά αυτό το Τα τα στο τέλος του cut scene,με έκανε να σκάσω στα γέλια-αν το θυμάσαι...Εμένα πάλι άρχισε να καταφτάνει ο σωρός από σήμερα,αλλά είπαμε SH μέχρι τέλους.
                      [/b]
                      περιμένω στο αντίστοιχο θέμα να δω τις αγορές σου
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Μόλις παρέλαβα ένα από τα πιο ωραία δώρα που έχω πάρει ποτέ από έναν φίλο (thanks man ) και θα αρχίσω να παίζω κατευθείαν. Metal Gear Solid: The Essential Collection λοιπόν και μιας και δεν τα έχω ξαναπαίξει λέω να τα πάρω το ένα μετά το άλλο και να τα ξεζουμίσω&#33;


                        Comment


                        • To 1 einai fovero
                          To 2 Einai Apla respect kai telio
                          To SH 3 einai gia ta mpaza.

                          Kapou grafame kai ta recor mas me Evans.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 3 2008, 08&#58;53 AM) [snapback]16905[/snapback]</div>
                            Μόλις παρέλαβα ένα από τα πιο ωραία δώρα που έχω πάρει ποτέ από έναν φίλο (thanks man ) και θα αρχίσω να παίζω κατευθείαν. Metal Gear Solid: The Essential Collection λοιπόν και μιας και δεν τα έχω ξαναπαίξει λέω να τα πάρω το ένα μετά το άλλο και να τα ξεζουμίσω&#33;
                            [/b]

                            Το Αμερικανικο ετσι?Πως γινεται να το παιξεις στο Ps2?

                            Comment


                            • To 1 einai fovero
                              To 2 Einai Apla respect kai telio
                              To SH 3 einai gia ta mpaza.

                              Kapou grafame kai ta recor mas me Evans.
                              [/b]
                              Καλό είναι και το 3, απλώς κάπου το χάνει, ίσως να κουράζει λόγω σεναρίου, αλλά το σύστημα μάχης είναι καλύτερο. Το μεγάλο του μειονέκτημα είναι η ομοιότητα του ε το 2, σαν μία κακή απομίμηση είναι.

                              ΥΓ: Αρχικά νόμιζα ότι μιλούσες για mgs και λέω "Πότε έγραψα εγώ recor" .

                              Comment


                              • Λοιπόν συνεχίζω το metroid prime 3 για το Wii.Είμαι στο 64% σε 19 ώρες και συνεχίζω.Λογικά τελειώνει το game όπου να&#39;ναι.Είμαι στο άνδρο των space pirates και έχω πάρει την spiderball.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X