Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για παραλίες Σκιάθος και Λευκάδα ftw.Σαφέστατα υπάρχουν και πολλά άλλα μέρη,αλλά ειδικά σε αυτά τα δύο νησιά έχω κάνει φοβερά μπάνια.

    On topic πρπ

    Έκανα τη μέγιστη λαλακία και ξεκίνησα το Outrun 2.Το παιχνίδι είναι πραγματικά ανυπόφορα κολλητικό...



    Έχω κολλήσει μετά από πολυυυυυυ καιρό με ένα arcade racer τόσο πολύ.Το λατρεύω.Το παλιό καλό Outrun όπως ΜΟΝΟ η SEGA μπορεί να το αποδώσει!!Τι να λέμε τώρα...Τέλεια κομμάτια,γραφικάρες,γκομενάρες,ferrarάρες όλά σε άρες είναι σε αυτό το game.Έχω ξεκινήσει το mission mode και ως νουμπόβιος πήρα δύο AA και ένα AAA στο knockout(στα αρχικά εννοείται)Πόσο ΤΑ ΣΠΑΕΙ αυτο το παιχνίδι ρε γμτ...μου έρχεται να κλάψω από συγκίνηση...(ΠΑΠΠΟΥΥΥΥΥ,ΧΑΓΙΑΤΟ ΦΙΛΕΕΕΕΕΕ!!!!)
    OUTRUN 2 baby,κολλάς και δεν έχει γυρισμό...
    SEGA μπορείς αρκεί να το θέλεις
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • To Outrun 2 το έχω σε PSP και είναι το καλύτερο arcade racer που έχω παίξει ποτέ.
      https://www.emulator-zone.com
      I am an iteration closer to my desired solution!
      The World Ends With You

      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
      Castlevania Lords of Shadow

      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
      Hyperdimension Neptunia

      Comment


      • Εγώ παίζω το OutRun 2 σε Xκούτι.Ωστόσο και για το Coast to Coast έχω ακούσει τα καλύτερα.Θα το τιμήσω κι εγώ στο PSP σωποδήποτε.
        Είναι κόλλημα το άτιμο.Respect ξανά στη SEGA.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Βασικά θα ομολογήσω το αμάρτημά μου:
          Όταν βγήκε το Outrun 2 "αποκλειστικά" στο x-box ήταν η μοναδική φορά που σκεύτηκα αμιδρά ότι ίσως να αξίζει η αγορά της κονσόλας. Εξάλλου δεν είχε ούτε rpg ούτε κάτι που να μην υπάρχει σε PS2.
          Φυσικά επειδή οι αποκλειστικότητες είναι για να σπάνε καταχάρηκα όταν το "update" του τίτλου βγήκε και σε PS2-PSP.
          Την ημέρα που βγήκε Ελλάδα το πήρα σε PSP και πριν λίγο καιρό που το βρήκα δε καλή τιμή το πήρα και στο 2.
          Είναι ίσως το καλύτερο arcade racer και το προτείνω σε όλους.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • Τελείωσα το Super Mario Galaxy πριν κάτι μέρες και άρχισα το Super Paper Mario και το Portrait of Ruin.
            Αναρωτιέμαι γιατί το SPM πέρασε έτσι στο "ντούκου". Θα το έλεγα επαναστατικό. Έχει απίστευτα πρωτότυπο gameplay, πανέμορφα γραφικά και φοβερό χιούμορ. Το ευχαριστιέμαι άπειρα.
            Το Portrait of Ruin είναι άλλο ένα Castlevania που τα σπάει. Όμορφα backgrounds, ωραία όπλα, πολλοί εχθροί. Ίσως και να είναι καλύτερο απο το Dawn of Sorrow. Περιμένω το Order of Ecclecia να δω τι άλλο θα κάνουνε.

            Comment


            • Ξεκινησα το Ninja Gaiden II και το εχω προχωρησει ηδη αρκετα.Δεν βρισκεται ακριβως στο επιπεδο ποιοτητας που περιμενα ομως και παλι αποτελει ενα πολυ καλο και πληρες δημιουργημα...ανυπομονω να δω τι θα εχει να δωσει μεχρι το τελος.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • Για παραλίες Σκιάθος και Λευκάδα ftw.Σαφέστατα υπάρχουν και πολλά άλλα μέρη,αλλά ειδικά σε αυτά τα δύο νησιά έχω κάνει φοβερά μπάνια.

                On topic πρπ

                Έκανα τη μέγιστη λαλακία και ξεκίνησα το Outrun 2.Το παιχνίδι είναι πραγματικά ανυπόφορα κολλητικό...
                Έχω κολλήσει μετά από πολυυυυυυ καιρό με ένα arcade racer τόσο πολύ.Το λατρεύω.Το παλιό καλό Outrun όπως ΜΟΝΟ η SEGA μπορεί να το αποδώσει&#33;&#33;Τι να λέμε τώρα...Τέλεια κομμάτια,γραφικάρες,γκομενάρες,ferrarάρες όλά σε άρες είναι σε αυτό το game.Έχω ξεκινήσει το mission mode και ως νουμπόβιος πήρα δύο AA και ένα AAA στο knockout(στα αρχικά εννοείται)Πόσο ΤΑ ΣΠΑΕΙ αυτο το παιχνίδι ρε γμτ...μου έρχεται να κλάψω από συγκίνηση...(ΠΑΠΠΟΥΥΥΥΥ,ΧΑΓΙΑΤΟ ΦΙΛΕΕΕΕΕΕ&#33;&#33;&#33;&#33;)
                OUTRUN 2 baby,κολλάς και δεν έχει γυρισμό...
                SEGA μπορείς αρκεί να το θέλεις
                [/b]
                Έτσι ρε Burai μπες στο club, νιώσε τη μαγεία του OutRun με τρέλα.
                Βαλε τον ήχο δυνατά να παίζει Magical Sound Shower και τρέχα στις απίστευτες τοποθεσίες του παιχνιδιού.

                Μαγικό παιχνίδι απλά, άξιος διάδοχος του παιχνιδιού που μας μεγάλωσε στα arcades.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Burai δεν εχεις παει και στο Mall ακομα.. Ε να μια ευκαιρια να πας.
                  Αντε ραντεβου για Outrun (2 sp νομιζω).

                  Comment


                  • Καλοκαίρι...
                    Ότι πρέπει για φορητό gaming (DS)

                    Αυτόν τον καιρό παίζω :
                    Nanostray 2
                    Ninja Gaiden DS
                    Planet Puzzle League
                    Insecticide
                    Ferrari Challenge

                    Και αναμένω αυτήν την εβδομάδα τα Phoenix Wright 1,4 επομένως επιβάλλεται μία επανάληψη σε όλη τη σειρά αυτό το Καλοκαίρι...

                    Επίση ψήνομαι άγρια για 2ο Playthrough στο Super Mario Galaxy καθώς και να χτυπήσω τα Boom Blox και Okami...

                    Στο Xbox360 χαλαρά το The Orange Box και θα αρχίσω το Halo 3

                    Comment


                    • Diabl II LOD και πάλι κυρίες και κύριοι.....ετσιιιιιι μεγάλε μεγάλε.....

                      B)
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Ξεκίνησα το γενικά απαιτητικό GRID. Πρώτη φορά βλέπω παιχνίδι του είδους όπου πολλές φορές σκοπός είναι απλώς να τερματίσεις και ούτε καν στην τριάδα. Πιο ρεαλιστικό έτσι. Πολλές και διάφορες καταστάσεις όπως Formula 1000, american muscle, jap. tuned (drifting), destruction race, Le Mans 24h (12 mins στην πραγματικότητα) όπου η καθεμια χρειάζεται και διαφορετική προσέγγιση. Άλλωτε επιθετικά, άλλωτε προσεκτικά κτλ.
                        Καινοτομία στο είδος είναι το flashback ala Prince of Persia. Στο normal επίπεδο έχετε 4 τέτοια. Πολύ χρήσιμο αν τα δώσει κάποιος στον τελευταίο γύρο ενός αγώνα ενώ είναι σε καλή θέση ή αν καταστρέψει τελείως το αυτοκίνητο.

                        EDIT: Χαχαχαχα&#33; Απλώς ήθελα να προσθέσω κάτι που είδα μόλις. Έχει αυτοκίνητο που λέγεται "Aar Cuda"


                        Comment


                        • Diabl II LOD και πάλι κυρίες και κύριοι.....ετσιιιιιι μεγάλε μεγάλε.....

                          B)
                          [/b]
                          Μεγάλο λάθος φίλε μου. Αυτό το παιχνίδι είναι κυριολεκτικά διαβολικό. Άπαξ και τ&#39;αρχίσεις δεν σταματάς να το παίζεις με τίποτα. May god have mercy on your soul.


                          Comment


                          • Αlexandros ρώτα τον και πόσες ώρες έχει αφιερώσει στο παρελθόν.
                            Είναι ανέκδοτο πλέον.
                            "Tι παίζει ο Sith όταν δεν έχει WoW?(ενίοτε και όταν έχει)"
                            "Δεν ξέρω πάντως το ένα game είναι σίγουρα Diablo II"
                            Είναι σαν το O2 το Diablo για τον Sith.Απαραίτητο
                            EDIT:
                            Σιθ τι απέγιναν ο Barbarian και ο Necromancer-ξύνω πληγές τώρα
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Ξεκηνισα το DMC4,εφτασα το 4ο chapter.Oι εντυπωσεις μου μεχρι τωρα δεν ειναι και οι καλυτερες...το παιχνιδι μου δινει την αισθηση DMC3 σε HD,δεν εχει καμια εξελιξη gameplay-wise,τα puzzles και τα platforming sections ειναι ανοητα,κουραστικα και δεν ταιριαζουν στο στυλ του παιχνιδιου, τα loading times ειναι αρκετες φορες εκνευριστικα και η enemy variety ειναι non-existant...Στα θετικα το gameplay-combat ειναι solid οπως το περιμενα και ο nero προσφερει μια αλλαγη στο combat style γενικα του DMC,αλλα μεχρι εκει.Παντως αρχιζω και ψιλομετανοιωνω που δεν πηρα το ΝG 2...

                              Comment


                              • Για αποφύγω μια σύντομη επανεμφάνιση σε αυτό το τόπικ βάζω τίτλους που (θα) με απασχολήσουν την Καλοκαιρινή περίοδο.

                                Resident Evil Remake (GameCube)
                                Shining Force 2: Sword of Haija (Game Gear)

                                DS
                                Phoenix Wright: Justice For All (4 ACT)
                                Phoenix Wright: Trials And Tribulations
                                Apollo Justice: Ace Attorney
                                Hotel Dusk: Room 215
                                The Secret Files: Tunguska
                                Mage Knights: Destiny&#39;s Soldier
                                Mario and Luigi: Partners In Time
                                Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon
                                The Legend Of Zelda: Phantom Hourglass


                                Το Φθινόπωρο το Xbox 360 θα πάρει φωτιά... Hello my darling husband

                                Comment

                                Working...
                                X