Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HL : Episode 2
    Apolo Justice : Ace Attorney (4 case)
    και τώρα με την καινούρια TV επιτέλους Halo 3 !

    Comment


    • God of War:Chains of Olympus στο PSP του Bro.Πλάκα έχει Ατελείωτο Hack n' Slash ftw!
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • Ψάχνω Guild.... <_<

        Οκ οκ δν ήταν και το πιο πετυχημένο post αλλά οκ...ήταν μέσα στα όρια του thread
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Valkyrie profile sto PSP.... FOVERO GAME&#33;&#33;&#33;&#33; Giati den to eixa paiksei mexri twra?

          Twra kserw apo pou phre to Golden sun
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • ερώτηση του evans στον ground zero και maxim πριν από κάτι χρόνια:

            - Το Valkyrie Profile το ξέρετε;
            - Μαλακιούλα είναι.

            Ψόφος Ground Zero . Θα το παίξω και εγώ κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον.

            Comment


            • Σιγουρα δε στο πε ο Xenovagrant (?)

              παλιοτερα νομιζω ειχες γραψει οτι σκοπευες να το παιξεις (προφανως δεν το εκανες, απλωσε τα χερια τωρα να στα κοπανησω με το χαρακα) κι ο Xenovagrant σου ειχε πει οτι ειναι βαρετο λογω των μεγαλων cutscenes του, κρινοντας απο 2 ωρες στην εισαγωγη. Φυσικα φρικαρα κ διαφωνησα. Mαζι μου συμφωνησε ο Belmont (περι παιχνιδαρας)

              τι μνημη&#33; lol


              Ground , γυρνα στο FF tactics a2. Αυτο ειναι σοβαρο RPG δεν κανει για σενα NOOB

              Α&#33; Βtw Και το Silmeria ειναι γαματο αλλα λιγο διαφορετικο :/
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • το lenneth το παίζω κι εγώ.άρα αφού μπορώ εγώ ο G_0 το έχει άνετα.
                Carpe diem

                Comment


                • Κοίτα το παιχνίδι το έπαιξα αρκετά, γύρω στις 25 ώρες, και έφτασα μέχρι το τέλος του 5ου κεφαλαίου. Το πρόβλημα με μένα είναι ότι βαριέμαι εύκολα τα επαναλαμβανόμενα παιχνίδια και το Lenneth είναι (στα μάτια μου) ένα από αυτά. Βέβαια έκανα το λάθος να πέσω με τα μούτρα και να παίζω συνέχεια και ασταμάτητα.

                  Αν και κάπου στράβωσα, μου άφησε πάρα πολύ θετικές εντυπώσεις και θέλω όπως και δήποτε να το παίξω σοβαρά και να το τερματίσω. Όταν τελειώσω με κάποια άλλα JRPGs θα το βάλω στο PSP μου και θα το παίξω σοβαρά και με μέτρο ώστε να το χαρώ όπως του αξίζει.

                  Το Silmeria θα το παίξω και αυτό στα σίγουρα, από το ελάχιστο που το είδα εντυπωσιάστηκα. BTW πώς γίνεται ένα παιχνίδι που δεν ακούστηκε κυριολεκτικά καθόλου να έχει τέτοια production values; Έχει από τα καλύτερα γραφικά που έχω δει στο PS2 και φάνηκε να έχει και πολύ δυνατό σενάριο. Πίστευα ότι ένα - τυπικά εν τέλει - δευτερεύον project θα είναι αρκετά υποδεέστερο από τα βασικά της S-E, αλλά αυτό είναι σε πολλούς τομείς πιο μπροστά μέχρι και από τα θυρία της (FF).

                  Comment


                  • <div class='quotetop'></div>
                    Κοίτα το παιχνίδι το έπαιξα αρκετά, γύρω στις 25 ώρες, και έφτασα μέχρι το τέλος του 5ου κεφαλαίου. Το πρόβλημα με μένα είναι ότι βαριέμαι εύκολα τα επαναλαμβανόμενα παιχνίδια και το Lenneth είναι (στα μάτια μου) ένα από αυτά. Βέβαια έκανα το λάθος να πέσω με τα μούτρα και να παίζω συνέχεια και ασταμάτητα.[/b]
                    Same here και εγω μεχρι εκει το εφτασα και το παρατησα...καποια στιγμη θα το ξαναπιασω λογικα μπας και το τελειωσω . Αυτο που εκανε εντυπωση ειναι πως ολοι ελεγαν για το σεναριο και για τις φοβερες ιστοριες των χαρακτηρων κλπ κατι που εγω δεν μπορεσα να βρω πουθενα . Δεν μπορω να ξερω αν στην συνεχεια το πραγμα βελτιωνεται αλλα μεχρι και το 5ο κεφαλαιο οι ιστοριες μου φανηκαν στην καλυτερη περιπτωση αδιαφορες (εκτος απο μια δυο )...ουσιαστικα δεν εχω συγκρατησει κατι απο το σεναριο και αυτος ειναι ο λογος που οταν το ξαναπιασω δεν θα ασχοληθω απο την αρχη μιας και δεν αισθανομαι οτι εχει δωσει κατι που πρπει να το θυμαμαι... Στο υπολοιπο παιχνιδι μπορω να πω πως οι μαχες ειχαν αρκετο ενδιαφερον και γενικοτερα το συστημα του συγκεκριμενου τομεα ειναι πολυ ομορφο , απο την αλλη οι οποιες πολεις ειναι τραγικα κενες και η επικοινωνια με τους Npcs απλα ανυπαρκτη .

                    Κραταω αρκετες επιφυλαξεις μιας και δεν το εχω τελειωσει αλλα η ολη εντυπωση που εχω παρει δεν ειναι και τοσο θετικη...

                    Comment


                    • Vampire: The Masquerade Bloodlines

                      Το όλο σκηνικό με τα changing dialogue options, το morality system και τα δραματικά side-quests μου φέρνει στο μυαλό τα RPG της Bioware, παρόλο που από άποψη production values το Vampire μένει πολύ πίσω.

                      Για το σενάριο είχα ακούσει τα καλύτερα, αλλά μέχρι στιγμής δεν εντυπωσιάστηκα. Περιμένω κάποια μεγάλη ανατροπή προς το τέλος για να σωθεί η παρτίδα.

                      Παρόλα αυτά έχω εθιστεί για κάποιο λόγο κι έχω αφήσει όλα τα άλλα στη άκρη (ακόμα και το Super Metroid&#33;) μέχρι να το τελειώσω.
                      Ι blame my recent addiction to World of Darkness/tabletop RPGs in general.
                      Now Playing:

                      Vampire: The Masquerade Bloodlines

                      Comment


                      • Έτσι βρε kiku, λιώσε στο Bloodlines . Το παιχνίδι είναι τέλειο. Περιμένω συνολικές εντυπώσεις.

                        Comment


                        • Μονιμως ασχολουμαι με τα:

                          Devil May Cry 4
                          Gears of War
                          Ninja Gaiden II
                          (με πολυ χαλαρους ριθμους)

                          Προσφατα μου ξανακινηθηκε και το ενδιαφερον για το Fire Emblem:Radiant Dawn και το συνεχιζω στο Hard.
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • Για το υπόλοιπο του καλοκαιριού θα μοιράσω το χρόνο που αφιερώνω στο gaming στα παρακάτω παιχνίδια:

                            Lost Odyssey (Xbox 360)
                            Folklore (PS3)
                            Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots ~BigBoss Hard~ (PS3)
                            Picross DS (DS)
                            Final Fantasy Crystal Chronicles Ring of Fates (DS)

                            Νο life καταστάσεις, είπα να τα γράψω όλα για να μην επαναλαμβάνομαι . Το πρώτο το έχω στη μέση και θα το πιάσω Αύγουστο μετά τις διακοπές, το δεύτερο και τρίτο χαλαρά όποτε μπορώ, το τέταρτο πάει για μόνιμη θέση στη λίστα, ενώ το τελευταίο θα παιχτεί σε πλοίο/τρένο (πήγαινε/επιστροφή αντίστοιχα).

                            Έλεγα να βάλω και το Super Mario Galaxy για τρίτο playthrough αλλά άλλαξα γνώμη. Αυτό πάει αργότερα .

                            Comment


                            • - Το Valkyrie Profile το ξέρετε;
                              - Μαλακιούλα είναι.

                              Ψόφος Ground Zero tongue.gif . Θα το παίξω και εγώ κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον. [/b]
                              Kapoios den tha thymatai kala, phge poio poly kapws etsi:

                              Ground_zero: To Valkyrie profile ti leei?

                              Evans: Kalo einai alla esena den tha sou aresei

                              Psofos Evans

                              Pantws ma ton theo einai para poly kalo to paixnidi, entypwsiasthka.


                              Ground , γυρνα στο FF tactics a2. Αυτο ειναι σοβαρο RPG δεν κανει για σενα NOOB tongue.gif[/b]
                              Oust&#33; paizw ena swro RPG, to oti den milaw giafta einai dikh mou epilogh, eksalou mono gia ta FF prodiathetomai gia kavga
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Kapoios den tha thymatai kala, phge poio poly kapws etsi:

                                Ground_zero: To Valkyrie profile ti leei?

                                Evans: Kalo einai alla esena den tha sou aresei[/b]
                                Αυτό είχε γίνει πρόσφατα, εγώ μιλαώ για 3 χρόνια πριν περίπου σε ένα σπίτι φίλου σου με maxim, g0 και steve the daredevil .

                                Comment

                                Working...
                                X