Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πάντα θα συμπαθώ τα χαρούμενα 3D platforms! Θέλω να ξεκινήσω το pitfall: lost expedition κάποια στιγμή, αρκεί να το αγοράσω
    [/b]
    Έτσι ρε Ryu, platform games > all
    Και μιας και το ανέφερες κι εγώ θέλω κάποια στιγμή να δοκιμάσω το Pitfall.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Επαιξα κι εγω Ikaruga, αλλα οχι πολυ - μονο οσο χρειαζοταν για να περασω το chain record του Evans .
      Παρολαυτα απορω γιατι πηρα Β++, what am I doing wrong γαμω, φερε μου το Α ρε κωλοπαιχνιδο... ΑΡΓΚ#@$%$%#$.

      Comment


      • Πόσο chain έφτασες; Γιατί εγώ το έχω φτάσει στα 60, παρόλο που δεν καταγράφεται στα leaderboards γιατί το Α το πέτυχα με 50 chains και με 20 μετέπειτα .

        Για να πάρεις Α θέλεις 2.000.000 score. Keep trying, η πρώτη πίστα βγαίνει πραγματικά εύκολα. Εγώ πλέον προσπαθώ (στην trial φίλου, λολ) να πετύχω ένα τέλειο chain και έχω καταφέρει να κάνω κάτι συνδυασμούς που νωρίτερα δεν μπορούσα.

        Comment


        • Εκει με τα μεγαλα σκαφη στις ακρες και τις μικρες τις #$@%# που βρισκονται στη μεση δε μπορω να κανω chains... αν εκανα κατι καλυτερο προς το τελος της πιστας δε θα ειχα προβλημα... αλλα... αλλα:/.

          Comment


          • Muppet Race Mania
            Sheep Dog N Wolf και ψάχνω και το Mashed για PS2


            Επικά!!!
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • Muppet Race Mania
              Sheep Dog N Wolf και ψάχνω και το Mashed για PS2
              Επικά!!!
              [/b]
              Ιδίως το mashed σε 4πλό. Μιλάμε για άπειρο πανικό

              Ανάμεσα στα διαλείματα του Ninja Gaiden 2 παίζω το Conan στο hard level, προσπαθώντας να βγάλω και μερικά extra achievements

              Comment


              • Εκει με τα μεγαλα σκαφη στις ακρες και τις μικρες τις #$@%# που βρισκονται στη μεση δε μπορω να κανω chains... αν εκανα κατι καλυτερο προς το τελος της πιστας δε θα ειχα προβλημα... αλλα... αλλα:/.
                [/b]
                Με απογοητεύεις. Αυτό είναι chain spree σημείο. Λοιπόν, άκου και δοκίμασε και πες μου την με το Α rank achievement στην πρώτη πίστα:

                Παρατάς τα μεσαία και πιάνεις τα ακριανά. Καταστρέφεις πρώτα τα κανονάκια και μετά ολόκληρο το πλοίο. Το κάνεις αυτό και για τα 4 που εμφανίζονται και έχεις 20 chains αν δεν κάνω λάθος. Αν είσαι μάγκας και μερακλής καταστρέφεις την πρώτη φουρνιά μικρών εναλλάξ (θέλει να πηγαίνεις ανάμεσά τους, δες replays). Για τη δεύτερη φουρνιά δεν το έχω παλέψει, απλώς τα αγνοώ. Την πρώτη προσπαθώ να την παλέψω και σχεδόν τα έχω καταφέρει. Πάντως όταν πήρα το achievement δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα μεσαία.

                Άντε καλή προσπάθεια .

                Comment


                • Tι κανεις λογο για απογοητευση και chain sprees.. Ε ρε κατι ψωναρες που χουμε εδω. Νιωσαμε λιγο arcade gamers και την ειδαμε καπως ε;
                  Αντε, αφου τη βρισκεις ελπιζω να συνεχισεις να ασχολεισαι με το ειδος γενικοτερα.

                  Αυτο το σημειο μπορω να πω πως δεν το εμαθα ακριβως αν και εκανα μια αποπειρα μετα απ αυτο το ποστ αλλα σε μια φαση μου κατσαν 65 chains, δηλαδη απ την αρχη της πιστας ως τη γιγαντια ασπρη βλακεια που σου ριχνει το white laser που κανεις absorb. Βασικα συνεχισα τα chains και στους επομενους εχρθους που σκανε σε κυκλικο formation, αλλα εκει με τα σκαφη που κινουνται γυρω γυρω το χασα τελειως και οντας και σε spm mode αρχισα να βαραω τα παντα λες και παιζω Doom.

                  Μ αυτα και μ αυτα εκανα πανω απο 2.2 μυρια σκορ και μπορω να αφησω για λιγο αυτο το παιχνιδι να ξεκουραστει. Οχι τιποτα αλλο αλλα κανει κακο στα νευρα + με ποναει ο αντιχειρας ετσι οπως πιεζα το d-pad.
                  Αχ, αντε να ρθει το Σ/Κ μηπως παρω πισω το stick μου επιτελους.

                  Κατα τ' αλλα παιζω και λιγο Mario RPG στη VC - μεσα σε 1 μερα και κατι πρεπει να μαι ηδη στο 1/3 του παιχνιδιου (3 αστερια απ τα 7 κι εφτασα Marrymore). Δεν ξερω αν θα συνεχισω, αλλα WII+VC+SNES Pad = love, οποτε μ επιασε η νοσταλγια κτλ και καηκα λιγο, αλλα οκ καλυτερα να γυρισω στο Chrono Cross καποια στιγμη να ξεμπερδευω με το Fort Dragonia που το χω αφησει στην αναμονη εδω και 5 μερες και θα μου παραπονιεται.

                  Επισης εδω και 2-3 μερες ολο ειμαι στο τσακ απ το να αγορασω τον Βιονικο Κομαντο στο 360, αλλα κατι με κολλαει συνεχεια και ακομα δεν προεβησα στην αγορα του. Δεν ξερω αν ειναι must, αλλα μου βγαζουν κατι το ενδιαφερον αυτα τα ποιοτικα remakes arcade/retro τιτλων. Εναλλακτικα παιζει και κανα Braid (μην αρχισετε τον εξαψαλμο περι κουλτουρας κτλ).

                  Comment


                  • Ωραίος ρε συ Xeno, τόσο chain δεν μπόρεσα να κάνω, ομολογουμένως. Χτες το βράδυ έπιασα να το κάνω αλλά με τόση σύγχιση που τράβηξα όλη τη μέρα και με τόση κούραση και πάλι δεν τα κατάφερα. Το αστείο είναι ότι έφτασα στα 50-φεύγα και κάπου στο άσχετο βλέπω ένα μηδέν πάνω σε σημείο που άλλες φορές συνέχιζε να μετράει. Τα πήρα και το έκλεισα .

                    Το παιχνίδι πάντως όπως προείπα μάλλον θα το αφήσω. Θα προσπαθήσω να κάνω κάποιο καλό score στην τελευταία πίστα και θα προσπαθήσω και στην πρώτη να βρω καμιά νέα πατεντιά και να σπάσω το score μου, αλλά μέχρι εκεί. Αφήνω τις υπόλοιπες τρεις και το achievement για ένα playthrough για άλλες no-life στιγμές.

                    Άσχετο αλλά μεταξύ Braid και Bionic Commando δεν καταλαβαίνω που είναι το δύσκολο στην επιλογή . Τράβα τους δρόμους της συμβατικότητας και της απλότητας και άσε την κουλτούρα και την επανάσταση για εμάς, ή έλα στην ομάδα μας xD .

                    (τρεχεί)

                    Comment


                    • Ιδίως το mashed σε 4πλό. Μιλάμε για άπειρο πανικό
                      [/b]

                      Ναι είναι τέλειο. το είχα σε demo PS2 Magasine και δεν μπορούσα να το βρω.
                      Το κοίταξα χθες και το βρήκα σε ebay φθηνά αλλά είχε πολλά για PC και για PS2 ήταν λίγα, και κυρίως από καταστήματα αλλά οκ είναι το λιγότερο αυτό

                      Θα ξεκινήσω και κανά Doom3 ή Fear ή κάτι τέτοιο για τις after ώρες Όταν τελειώνει το WoW 2+
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Viva piniata party animals : Μονο mini games , το βρηκα διασκεδαστικο αρκει να παιζεις με αλλους παρεα αλλιως απο καποια στιγμη και μετα χανει το νοημα του , δοκιμασα και το live αλλα δεν υπηρχε ψυχη Mετα απο καμια ωρα που επαιξα δυσκολα θα ξαναμπει στο 360.

                        blue dragon : Επαιξα ενα τριωρο , στην αρχη μου αρεσε πολυ αλλα μολις τελειωσε η εισαγωγη και αρχισε το dungeon -περιοχη με npcs - dungeon και παλι - ψιλοβαρεθηκα... Μπορει να μην φταει το παιχνιδι γιατι τον τελευταιο καιρο επαιζα κυριως rpgs και μαλλον ηθελα μια διακοπη τελικα . Παντως μου αρεσε το συστημα μαχης απο το λιγο που ειδα καθως και η ολη αισθητικη . Λογικα θα το ξαναπιασω συντομα .

                        GTA 4 : Επιτελους !!! Προς το παρον το βρισκω πολυ καλο και παρ'οτι βαριομουν να πιασω sandbox game αυτη την περιοδο με κερδισε . Λογικα με αυτο θα ασχοληθω κυριως ( εντος εξεταστικης lol ) . Πανω κατω μου φανηκε παρ'ομοιο με τα προηγουμενα με κυρια αλλαγη το πολυ βελτιωμενο συστημα μαχης . Δεν εχω ασχοληθει πολυ ( και δεν εχω δοκιμασει και το live ) οποτε περισσοτερα θα μπορω να πω εν καιρω.

                        Τελος που και που ξαναπιανω το Halo 3 που πραγματικα οσο περναει ο καιρος αντιλαμβανομαι ολο και περισσοτερο την τελειοτητα του . Επαιξα χθες το the covenant για αλλη μια φορα και ενιωσα...

                        Comment


                        • Αποψε ξεκινησα το Alone in The Dark.Δε θα πω κατι μεχρι να τελειωσω τον τιτλο, αφου πολλα πραγματα μου αρεσαν ομως πολλα αλλα με δυσαρεστησαν...λεπτομεριες μετα την ολοκληρωση.
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • pezo rainbow six vegas 2 sto realistic mode monos mou ohi coop ine pragmatiki kolasi

                            Comment


                            • Τις κρυες και ησυχες νυχτες του καλοκαιριου στο Αργος Ορεστικον, στο 585 ΤΠ, ο Dj παιζει διπλο Tekken Resurection με τους συμμαχητες φανταρους του. Επισης παιζει μονος του το EXIT μπας και το τελειωσει, αλλα επειδη βαριεται πολλες φορες ξελαμπηκαρει με WipeOut Pure, μπας και το τελειωσει και αυτο. Οταν ΔΕΝ βαριεται υπερβολικα παιζει FFT: War of the lions. Και λεω οταν ΔΕΝ βαριεται γιατι οι μαχες του παιχνιδιου τραβαν την μιση μπαταρια του PSP, και ως γνωστον στο στρατο δεν παιζουν και πολλες πριζες μεσα στους θαλαμους.

                              Παιζει και New Super Mario Bros στο νεο του Lite, αλλα ειναι πολυ ευκολο για αυτον και αναλωνεται στο να κανει high score στο Wanted (413 γιατι πολυ απλα βαρεθηκα, αλλιως θα το πηγαινα πανω απο 1000 λεμε...).

                              Η μανα ξεχασε να φερει το Phantom Hourglass και ετσι θα πρεπει ο DJ να αναλωνει τον εξαιρετικως μεγαλο ελευθερο χρονο του στο 424 Στρατιωτικο Νοσοκομειο οπου βρησκεται αυτη την στιγμη με το να προσπαθει να σωσει την ρουφιανα την Peach... Πραγματικα καποια στιγμη αυτο το τροπαρι με την ξανθια πρεπει να τελειωνει, γαμω τις τουρτες και τα κεηκ μου γαμω...

                              Ο DJ θα επαιζε Top Spin 3, αλλα δεν του επιτρεπουν να φερει μαζι του στον Στρατο την 37αρα με το 360. Μαλακια.

                              Επαιξε και MASS EFFECT. Του αρεσε. Αρκετα. Πολυ θα ελεγα. Αλλα βαριεται να ασχοληθει. Εδω εχει το MGS4 και δεν ασχολειται ρε γμτ, για να μην πω για το GTA4... Αλλα μονο και μονο τον χρονο που θα καταναλωσει, οσο το σκεφτεται βαριεται... Η καταρα του συλλεκτη...

                              Και δεν μιλαω καν για την περιπτωση του να παιξει ο DJ Dragon Quest στο PS2. Δεν παιζει. Εδω τα 2 God of War που πηρε ακομα σκονη τρωνε.

                              Επαιξε ομως Prologue. Και βλασφημησε την ωρα και την στιγμη που ονομαζουν αυτο το πραγμα ΑΙ. Κατα τα αλλα το driving model και physics μαμανε. Αρκετα. Για time trials το παιχνιδι ειναι πολυ καλο. Για οτιδηποτε αλλο απλα δεν λεει.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Αντε με το καλο να tελειωσει τη θυτεια tου o DJ γτ εχει πολλα διαμαντια που απλα δν τους αρμοζει να τρωνε σκονη


                                Aντρέας Παγουλάτος

                                Comment

                                Working...
                                X