Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στην παρούσα φάση.μην έχοντας πολύ χρόνο καταπιάστηκα πάλι με τα GnG.Πιο συγκεκριμένα ξεκίνησα το Ultimate GnG στο psp και αναμενόμενα,τα σπάει αν και η δυσκολία μαζί με το item collecting έχει δώσει νέο νόημα στο frustration level της σειράς. [/b]
    Ma kala!!!!
    Pws sto kalo mporeses kai epaikses afto to game sto psp? Exei APISTEFTA xali xeirismo, alla milame ton xeirotero pou exw dei pote sthn zwh moy, xeirotero apo to Castlevania Legends sto Gameboy...
    Den mporesa na to paiksw peran ths prwths pistas, mou einai adynaton.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Ο χειρισμός είναι ίδιος με το Super GnG...Φαντάζομαι σου τη σπάει απίστευτα το double jump-που δεν ξέρεις καν που θα καταλήξεις αφού το κάνεις

      Είναι ίδιος με το χειρισμό των παλιότερων οπότε δε μου έκανε εντύπωση αλλά πιθανώς να έχεις δίκιο.Ωστόσο,ναι είναι πολύ δύσκολο.Ακόμη και στο easy που είμαι στην προτελευταία πίστα οι ζωές φεύγουν σα σφαίρες...Και φυσικά,γι'αυτό ευθύνεται το τυχαίο respawning των εχθρών,με τείχη από λάβα-one hit kills btw-που κάνουν τα άλματα ακατόρθωτα.Μαζοχιστικά ακατόρθωτα :wub:
      Aν σου τη σπάει η πρώτη πίστα-που πάντα,μα πάντα στα GnG είναι επιτηδευμένα δύσκολες-μην πτοείσαι.Μετέπειτα stages είναι πιο εύκολες.Φυσικά αυτό δεν ισχύει για όλες.

      Πάλι καλά που έχω κρατήσει μια Dragon Shield και μπορώ να πετάω πού και πού.Ground,προσπάθησε,αν δεν έχεις παίξει,το Super GnG.Είναι κάπως πιο ανθρώπινο.(λέμε τώρα )
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • O xarakthras kineitai san zwo (na mhn pw gia to alma kalytera), sygnomh alla meta ta palia castlevania orkisthka na mhn ksana paiksw platform pou na mhn exei responsive xeirismo.
        Thymamai pws eixa nikiasei to game gia na to paiksw giati fenotan poly kalo stis eikones alla to gyrisa me ta 1000 pisw meta apo 20 peripou lepta gia na parw to Popolocrois

        Pantws eimai sigouros pws ta paliotera GnG eixan kalytero xeirismo.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • O xarakthras kineitai san zwo (na mhn pw gia to alma kalytera), sygnomh alla meta ta palia castlevania orkisthka na mhn ksana paiksw platform pou na mhn exei responsive xeirismo.[/b]
          LOL για τα Castlevania...Θυμάμαι που έπαιζα το πρώτο στο NES και αναρωτιόμουν γιατί κουτσαίνει ο ήρωας

          Θα έλεγα πάντως πως είναι επίτηδες έτσι τα controls,κάτι σαν στοιχείο υποχρεωτικό και στα δύο.Προσωπικά μετά τα νέα Castleoids όταν έπαιξα το Rondo remake τα έχασα...Πάλι τα άλματα αδράνειας που όταν σηκωθείς από το έδαφος δεν ξέρεις πού θα καταλήξεις κτλ.Στην πορεία βέβαια το λάτρεψα το παιχνίδι.Είναι μάλλον μέρος της old school λογικής και είναι love or hate κατάσταση.

          Τα Ghouls n Ghosts είναι παιχνίδια που εμμένουν σε συγκεκριμένες φόρμες από όταν είχαν πρωτοκυκλοφορήσει.Γι'αυτό το λόγο έχουν γίνει τόσο μεγάλες επιτυχίες(ναι καλά... )και έχουν βγάλει 4 κύρια games σε 20χρόνια πρπ.(τα spin offs προφανώς δε μετράνε)
          Όταν είχα ασχοληθεί με το Super GnG λάτρεψα τα γραφικά και μίσησα την υπερβολική δυσκολία.Μέχρι που είδα τον μικρότερο αδερφό μου στα 10 του,να το τερματίζει στο normal και μάλιστα σε δύο playthrough.Tότε το έβαλα πείσμα και άρχισα να ασχολούμαι...

          Το PoPoLo το τελείωσες?Τέλειωσα το πρώτο σεναριο το καλοκαίρι που μας πέρασε και μου φάνηκε υπερβολικά εύκολο αλλά ηταν κάπως ένοχη απόλαυση.Πρέπει να ασχοληθώ και με το δεύτερο καποια στιγμή
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • To teleiwsa alla entaksei den einai kai oti kalytero
            Aplws to kalytero game pou eixe apo afta pou htan gia enoikiash.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Brother In Arms : Hell's Highway Xbox 360 κόπια σε ένα φίλο και μου αρέσει πολύ (θα το αφήσω για να ασχοληθώ όταν το πάρω) όπως και Dracula 3 για PC το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα.

              Μισώ τα μαμούνια...(Inferno&#39;s remaining levels own me) <_< 70+ ώρες hardcore εκκαθάρισης μαμουνιών.Ren ο γεωπόνος.Ψεκάζω κάθε είδους ζουζούνι.Διανυκτερεύει...

              Comment


              • Θα έλεγα πάντως πως είναι επίτηδες έτσι τα controls,κάτι σαν στοιχείο υποχρεωτικό και στα δύο.Προσωπικά μετά τα νέα Castleoids όταν έπαιξα το Rondo remake τα έχασα...Πάλι τα άλματα αδράνειας που όταν σηκωθείς από το έδαφος δεν ξέρεις πού θα καταλήξεις κτλ.Στην πορεία βέβαια το λάτρεψα το παιχνίδι.Είναι μάλλον μέρος της old school λογικής και είναι love or hate κατάσταση.[/b]
                Ντάξει το Rondo είναι σε πιο νορμάλ καταστάσεις χειρισμού. Αλλά και πάλι μόλις πήρα τη Μαρία τον παράτησα τελείως τον Ρίχτερ. Αν και πεθαίνει πιο εύκολα το διπλό άλμα και τα όπλα της ήταν πολύ καλύτερα. Το πρόβλημα ήταν ότι μερικές φορές που έπαιρνα τον Ρίχτερ για πλάκα έκανα το διπλό άλμα και τον έβλεπα να πηδάει προς τα πίσω πάνω σε εχθρούς ή μέσα σε χαράδρες... Και στη Συμφωνία ο χειρισμός του είναι εντελώς ότι νάναι, ειδικά στο άλμα με μπουνιά...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Straier &#064; Oct 4 2008, 03&#58;44 AM) [snapback]40501[/snapback]</div>
                  Ντάξει το Rondo είναι σε πιο νορμάλ καταστάσεις χειρισμού. Αλλά και πάλι μόλις πήρα τη Μαρία τον παράτησα τελείως τον Ρίχτερ. Αν και πεθαίνει πιο εύκολα το διπλό άλμα και τα όπλα της ήταν πολύ καλύτερα. Το πρόβλημα ήταν ότι μερικές φορές που έπαιρνα τον Ρίχτερ για πλάκα έκανα το διπλό άλμα και τον έβλεπα να πηδάει προς τα πίσω πάνω σε εχθρούς ή μέσα σε χαράδρες... Και στη Συμφωνία ο χειρισμός του είναι εντελώς ότι νάναι, ειδικά στο άλμα με μπουνιά...
                  [/b]
                  +1
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μόλις πριν μισή ώρα ξεκίνησα Diablo 2....
                    I'm back bitches... Version 2.0

                    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                    Comment


                    • Καλά η Maria είναι εντελώς imba...Εγώ με τον Richter το τελείωσα ως γνήσιος vampire hunter.Ειδικά η ικανοποίηση που αποκομίζεις όταν βγάζεις τις τρεις μορφές του Dracula είναι απίστευτη.

                      Το τελείωσα και με τη Maria και έβγαλα τον Dracula στο λεπτό.Με τα περιστέρια κάνει πολύ μεγάλο dmg και ακόμη μεγαλύτερο με το guardian fist...Xάνεται το νόημα imo.

                      EDIT:
                      To άλμα του Richter αν και το αντιπαθούσα αποδείχτηκε από τις πιο στρατηγικές και χρήσιμες κινήσεις κατά την άποψή μου.Με ξελάσπωσε από αρκετές καταστάσεις.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Καλά η Maria είναι εντελώς imba...Εγώ με τον Richter το τελείωσα ως γνήσιος vampire hunter.Ειδικά η ικανοποίηση που αποκομίζεις όταν βγάζεις τις τρεις μορφές του Dracula είναι απίστευτη.

                        Το τελείωσα και με τη Maria και έβγαλα τον Dracula στο λεπτό.Με τα περιστέρια κάνει πολύ μεγάλο dmg και ακόμη μεγαλύτερο με το guardian fist...Xάνεται το νόημα imo.

                        EDIT:
                        To άλμα του Richter αν και το αντιπαθούσα αποδείχτηκε από τις πιο στρατηγικές και χρήσιμες κινήσεις κατά την άποψή μου.Με ξελάσπωσε από αρκετές καταστάσεις.
                        [/b]
                        Το guardian fist τι είναι;
                        Εγώ ήθελα να το τελειώσω σχετικά γρήγορα γιατί δεν είχα και πολύ χρόνο στη διάθεσή μου. Επιπλέον, με το Ρίχτερ με εκνευρίζει που πηδάει με ένα σακί τούβλα στο παντελόνι του. Σίγουρα αν τον μάθεις και το πισινό άλμα είναι χρήσιμο αλλά δεν έφτασα σε αυτό το επίπεδο γιατί είχα συνηθίσει τη Μαρία. Ειδικά στην πίστα που ξεκλειδώνει μόνο αν νικήσεις το θάνατο ο Ρίχτερ δεν αντεχόταν με τίποτα. Ακόμα και τα specials του είναι χειρότερα από της Μαρίας αφού δε γίνεται άτρωτος.



                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Γίνεται άτρωτος αλλά για μικρό χρονικό διάστημα.Η Maria από το πρώτο Rondo(του PCEngine)έχει το ρόλο του easy mode.
                          Το guardian fist είναι μία κίνηση της Maria,κάτι σαν το whip extend του Richter,αλλά με πολύ καταστροφικά αποτελέσματα.Αν πατήσεις πάνω,κάτω,μπροστά και τετράγωνο βγαίνει ένας mini guardian αντί για τα περιστέρια.

                          Υπάρχουν κινήσεις και για τον Richter(οι οποίες ωστόσο δεν αυξάνουν την επιθετική δύναμη)αλλά σταματάω καπου εδώ γιατί το εκτροχίασα το θέμα με τις αναφορές στο παιχνίδι και τα GnG.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Sorry παίδες Dracula Origins λέγεται το παιχνίδι.Το μπέρδεψα με το Dracula 3 της Microids.Είναι τρίτου προσώπου και παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον οι γρίφοι του.Το ότι είμαι φαν του Δράκουλα και του όλου αυτού βαμπιρικού μυστηρίου που με γοητεύει αφάνταστα είναι άλλο δείγμα της πόρωσής μου.

                            Θα ήθελα πάρα πολύ να δω ένα παιχνίδι adventure(μυστήριο,αγωνία κτλ) της κλασσικής σχολής να βγαίνει και στο σύστημα της Microsoft.Είναι το μοναδικό είδος όπου το Xbox 360 χωλαίνει απίστευτα.

                            Comment


                            • Eχω να ασχοληθω με adventure ΠΑΡΑ πολυ καιρο και λεω να ριξω μια ματια στο συγκεκριμενο...θα επρεπε βεβαια να δωσω προτεραιοτητα σε αλλους τιτλους του ειδους, εδω δεν εχω παιξει Syberia και The Longest Journey .
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • Παίζω GTA IV, το έχω φθάσει στις 75 ώρες και είμαι σχεδόν στο τέλος του σεναρίου.




                                SPOILER&#33;
                                Έχω σκοτώσει τον Dimitri Rascalov και όχι να κάνω την δουλειά μαζί του όπως ζήτησε ο Pegorino
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X